Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2016., 21:36   #1101
Moze biti da nije apsolutno nista ali bolje preventivno otici a i ti ces biti mirnija

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 22:55   #1102
Odi svakako na pregled, bit ces mirnija a dobit ces terapiju ako je potrebna...ja sam imala i smedji iscedak i krvarenje na pocetku i svaki put sam isla na hitnu da mi potvrde da je sve ok s bebom jer sam odmah ja mirnija
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 21:05   #1103
Samo da napišem svima koje guglaj u da sam imala dva krvarenja u 8. tj i sve je bilo ok, samo kapilarice. Cerviks zabetoniran, beba raste
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 09:21   #1104
Lijepi pozdrav!
Nova sam trudnica nakon punooo godina pokušavanja...
I bojim se... 6+5 tt mi je i danas sam na wc papiru primjetila blago roskasti iscjedak...
Što bi to bilo? Biti u panici ili ne?
Hvala
Luna:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 09:35   #1105
Quote:
Luna:) kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav!
Nova sam trudnica nakon punooo godina pokušavanja...
I bojim se... 6+5 tt mi je i danas sam na wc papiru primjetila blago roskasti iscjedak...
Što bi to bilo? Biti u panici ili ne?
Hvala
Draga, bebica se vjerojatno dodatno ugnježđuje pa to uzrokuje krvarenje. Za svaki slučaj odi kod ginekologa da budeš mirnija, a možda ti propiše i duphastone. Svakako, malo više miruj.
Ja sam imala tri krvarenja dosad i sve je ok, evo nas u 21 tt.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 09:36   #1106
Luna, ne zelim te plasiti ali meni je s roznim iscjetkom poceo spontani. Naravno da to ne mora biti, moze biti i 100 drugih stvari, ali idi doktoru da te pregleda, da budes mirna i da dobijes terapiju ako ti treba.
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 09:43   #1107
Quote:
ljetna kiša kaže: Pogledaj post
Luna, ne zelim te plasiti ali meni je s roznim iscjetkom poceo spontani. Naravno da to ne mora biti, moze biti i 100 drugih stvari, ali idi doktoru da te pregleda, da budes mirna i da dobijes terapiju ako ti treba.
Hvala na odgovoru... Iscjedak mi je bio samo ujutro i poslije ne, ali pušem na hladno...
Luna:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 09:48   #1108
Ne mora ici stalno, bolje da te doktor pregleda a i ti neces stalno razmisljati sto je to i izbezumljivati se kod svakog odlaska u wc. Sretno
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 10:00   #1109
Budem otišla najvjerojatnije... malo me brine jer je sestra od dr. bila dosta bezobrazna kad sam zvala i tražila da mi prvi pregled zakaže malo prije (prvi put sam bila naručena na 28.9., pa me onda uz podsmijeh naručila na 20.9)...
Imam zavaljenu maternicu i kao što sam već napisala, duuugo (skoro 5 god.) mi je trebalo da zatrudnim...
Luna:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 11:40   #1110
Ako imas love - odi privatno....
Nakon toliko dugo cekanja na bebulicu ja nebi bila mirna ni sekunde

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 11:50   #1111
Ja sam 2 sata nakon prvog traga krvi vec bila kod privatnika na uzv.
Na zalost, i kod mene je to bio pocetak pobacaja
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 11:59   #1112
Kod svakog krvarenja u trudnoći treba odmah zvati doktora i otići na pregled. Ne mora biti ništa ali može nešto biti. Može npr biti hematom koji krvari i ponekad zahtijeva strogo mirovanje, a ako ne odeš nemaš pojma da je to u pitanju. Ako te tvoj doktor neće primit odi na hitnu, oni nekad znaju biti neugodni ak naletiš na nervozne al te pregledaju. Nemoj se ustručavati otići.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 14:12   #1113
Luna ne zezaj se već odi na hitnu ginekolosku. Nemaš šta čekati pregled i zivkat. Svako krvarenje tretira se kao prijeteći pobačaj, iako najčešće nije ništa opasno. Odi se borit za svoje dijete sad, ko što si se borila proteklih 5 godina i ne daj da te jedna neljubazna guska od sestre obeshrabri. Samo se pojavi u ambulanti, moraju te primit.

Držim fige da je sve ok.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 16:35   #1114
Evo da javim... otišla sam ja lijepo kod svoje gin koja me pregledala i rekla da je to implantacijsko krvarenje, trudnoća je mlada 5 tjedana i nekoliko dana... na uzv se vidi samo GV...
Dobila sam Duphastone tablete i kontrola za 2 tjedna...
i evo mi opet novog straha... hoće li prokucati srce
Luna:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 17:42   #1115
samo uzimaj progesteron i miruj i bit će sve ok.
inače, kod bilo kakvog krvarenja, odmah doktoru da se spasi situacija ako se može, progesteron i mirovanje, nikakvo čekanje.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 21:43   #1116
Quote:
Luna:) kaže: Pogledaj post
Evo da javim... otišla sam ja lijepo kod svoje gin koja me pregledala i rekla da je to implantacijsko krvarenje, trudnoća je mlada 5 tjedana i nekoliko dana... na uzv se vidi samo GV...
Dobila sam Duphastone tablete i kontrola za 2 tjedna...
i evo mi opet novog straha... hoće li prokucati srce
Ma samo polako, ima još vremena. A cure su ti dobro rekle - za bilo kakve naznake krvarenja hitno doktoru. Nije se za zezati, a neke stvari se zaista mogu spriječiti.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 09:27   #1117
Evo I meni sinoc zabrljavilo s smeđim iscjedkom,ne puno al.dovoljno da umrem od straha. 8 tjedana sam trudna, stavila sam utrogestane I ne mrdam iz kreveta,jutros nema nista ali imam lagane grceve. Ne znam dali ima smisla da idem doktoru kad ne curi vise I samo cu se dodatno izdrndati u autu :/
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 10:08   #1118
Quote:
~loo~ kaže: Pogledaj post
Evo I meni sinoc zabrljavilo s smeđim iscjedkom,ne puno al.dovoljno da umrem od straha. 8 tjedana sam trudna, stavila sam utrogestane I ne mrdam iz kreveta,jutros nema nista ali imam lagane grceve. Ne znam dali ima smisla da idem doktoru kad ne curi vise I samo cu se dodatno izdrndati u autu :/
Nazovi doktora definitivno. Ne mora biti ništa ali i može. On će ti najbolje reći dal trebaš doći ili ne.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:24   #1119
Kod mene krvarenje nije značilo pobačaj...

Naime, u 6.tjednu počela sam lagano krvaruckati, iscjedak sam imala, pa se on pretvorio u smeđi. Na ni jednom pregledu do 13.tjedna nije utvrđen razlog krvarenja, dok se jedne noći nisam probudila doslovno u lokvi krvi ispod sebe, te sam automatski pomislila "gotovo je".
Došla u bolnicu, srčeko kuca ko ludo, beba se miče. Što je bio razlog? Hematom!! Imala sam ga od samog početka, no zahvaljujući "kvalitetnoj" aparaturi i i "stručnom osoblju" nije se vidio.
Nakon par dana ležanja u bolnici, on se skroz povukao na posljednjem ultrazvuku i više ga nema. Doduše, ostao je izrazito tamno smeđi iscjedak što pripisujem čišćenju od hematoma. Tako da curke drage, ima puno razloga za krvarenje, jedan od njih može biti hematom koji zna biti opasan, ovisno o tome gdje se nalazi.
Sretno!
rocknroll000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 21:51   #1120
ja u 7.tj prokrvarila, najprije smeđkasto a za 2 dana svježe...otišla ginici, nije skužila odakle krvari, dala duphaston sada do 12.tt i evo, za sada sve ok, 14.tt
i u prvoj trudnoći sam tako nekako prokrvarila ali nisam otišla giniću..stalo samo i to je to..
između te 2 trudnoće imala sam jedan spontani (stalo srce u 8.tt), bez tračka krvi...nije se ni spontani događao tako da sam išla na kiretažu...

bez panike i uvijek giniću za svoj mir...ja u prvoj trudnoći nisam imala strah od ničeg pa nisam ni išla extra giniću a sada se bojim svega živoga...kad cice manje bole, kad osjetim da mi je nešto malo curnulo, kad me zaboli u trbuhu i kad me ne boli uopće...uglavnom, sada mi je sve sumnjivo i već sam 100 puta bila kod ginice u 1. tromjesečju...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.