Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 21:05   #241
Quote:
agent20 kaže: Pogledaj post
Imam bolove u testisima, pogotovo u lijevom koji je poveći i puno jače boli. Radio sam pretrage običnog urina, krvi, urinokulture, tumorskih markera, uzv bubrega, mokraćnog mjehura, prostate i sve u redu i također pretrage na spolne bolesti i sve u redu bolesti i bakterija nema. Ujedno imam i problema sa vrlo čestim mokrenjem a sve mi to stvara i seksualne smetnje. Bio sam 2 puta na hitnoj zbog bolova povremeno se sami stvaraju a na dodir su stalno bolovi i to prilično jaki. Bahati doktor samo me poslao doma i rekao da još trebam učiniti UZV CD skrotuma i testisa pa ćemo vidjeti da li imam cistu epididimisa ili možda ( nije isključeno iako su tumorski markeri negativni) tumor na jajima. Nije mi baš svejedno što se tiče tumora ali mislim da on gotovo sigurno nije u pitanju nego ova cista epididimisa me zanima da li se to operacijom uklanja i da li je štetno po trajni strerilitet, ima li tko takvih problema ?
I nije mi jasno zašto moram toliko mokriti a svi nalazi u redu (nema bakterija i ostalo) ?
Pomagajte !!
Dakle, napravio sam ultrazvuk testisa i ovako piše:

"Na UZV i CD testisa oba testisa simetrična, primjerena veličinom, homogene eho strukture parenhima, bez znakova žarišnih promjena.
Primjeren prikaz glave desnog epididimisa.
Ulijevom hemiskrotumu manja hidrokela uz nešto naznačeniji epididimis u području glave i trupa, no bez znakova hipervaskularizacije. Uslijed manje hidrokele ultrazvukom vidljivi i apendiksi testisa, te epididimisa.
Također par nešto širih vena pampiniformnog pleksusa promjera 2 do 2,5 mm."

Inače me boli taj lijevi testis kad ga dodirujem i užasno i to mi stvara velike probleme tako da ne mogu ni spolni odnos imati jer kad ga i malo dokatnem jako boli.

Da li se to može kako rješiti da me ne boli odnosno operacijom ukloniti tu hidrokelu, epididimis i te proširene vene i jel ima učinka i da li je taj zahvat štetan po pitanju plodnosti ???
agent20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 22:41   #242
Oteklina testisa - nepoznata dijagnoza

Pozdrav!

Ispričavam se ako sam fulala topic, ali izbezumljena sam i ne znam od kud da počnem, svaka pomoć, preporuka, savjet ili iskustvo dobro bi nam došlo u ovoj situaciji.

Naime, mom dečku koji ima 21 godinu, prošle godine u 5. mj nakon otekline i laganih bolova u lijevom testisu dijagnosticiran je epididimitis u vinogradskoj bolnici.

Urađeni su tumorski markeri koji su bili negativni te ultrazvuk.

Krenuo je s terapijom i primao 5 dana injekcije garamicina i uz to pio 10 2x1 antibiotik Ciprinol. Nakon tih 10 dana došao je na kontrolu gdje je ustanovljeno da se epiditimitis nije povukao skroz, pa je dobio još terapiju 2x1 (1 gram) Klavocina slijedećih 10 dana.

Na kontroli su mu rekli da će trebat neko vrijeme da oteklina splasne, te da miruje naredne dane. No međutim, nisu rekli što je to izazvalo, niti su radili ikakve briseve.

S vremenom stanje se poboljšalo, bolovi su prestali, oteklina je splasnula, ali je on i dalje u stražnjem djelu testisa osjećao tu malenu kvržicu, tj. uvećan epididimis. (koja ga toliko i nije brinula jer je doktor napomenuo da posljedica epiditimitisa se osjeća duže vrijeme.)

Prije otprilike mjesec dana ponovo se stanje pogoršalo. Ovaj put je sam testis počeo naoticati i crvenijeti ali bolova nekih većih nije bilo. Nakon što je stanje stvari izmaklo kontroli, posjetio je doktoricu i dobio je uputnicu za KB Dubrava.

Danas je proveo dva sata tamo na urologiji. Dao je urin, napravljena su dva ultrazvuka i vađenje krvi, međutim doktor je ostao zaprepašten i nije znao ništa više reći. Rekao je da rijetko vidi ovakve slučajeve i garantira da upala nije.

Sutra će morati ić izvaditi tumorske markere alfafetoprotein i betaHCG u serumu.


A prijepis današnjeg nalaza je ovakav:


- lijevi testis je uvećan, epididimis se ne može palpatorno razgraničiti, predstavlja jednu tvrđu tvorbu bolnu na palpaciju.

- nema znakova fluktacije; koža lijevog hemiskrotuma lagano zažarena
- desni testis i epididimis su b.o

Laboratorijski nalazi: KKS, CRP, GUK, transaminaze, urin su b.o LDH 264

UZV: inhomogena struktura lijevog testisa i epididimisa

Dg: NPL testis sin. i.o

U četvrtak će morat s nalazima tumorskih markera doći na kontrolu.


Može li netko pojasniti ovo malo više? Ima li netko ideju što bi moglo biti?



Je li itko imao ovakav problem? Imate li iskustva gdje najbrže vade tumorske markere? Može biti i privatna klinika. Molim vas ljudi, pomozite, u strahu smo velikom.


Unaprijed hvala!
__________________
~....The mistakes are somewhere in future , waiting to be made...~ ♥
~Z~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 18:20   #243
tumor testisa

zdravo svima. evo zovem se Tony i imam 15 godina, znaci prije oko 2 mjeseca osjetio sam bol u testisima, nemogu vam reci u kojem je bol bila veca rekao bih jednaka, i bol u donjem djelu trbuha. ja to nisam shvacao previse ozbiljno posto je bilo hladno tih dana mislio sam da sam pokupio nekakvu obicnu upalu ili tako nesto no jucer se opet ponovilo isto, opet sam osjetio takvu bol u testisima i u donjem djelu trbuha i sada sam se vec zabrinuo. i evo danas sam se primio laptopa i citao sam po forumima i vidio da su vec neke osobe imale slicne iskustva i kod nekih se ispostavilo da su imale tumor na testisima a kod nekih nije, procitao sam svasta u vezi toga, da je to najizljecivija vrsta karcinoma do sad, i sad neznam da li da to shvatim ozbiljno da bi to mogao biti tumor testisa ili ne, neznam da li da cekam da mi se to ponovno dogodi (ta bol) da budem sigurniji, da to shvatim kao nekakvu upalu koja mi nemoze naskoditi zdravlju, mislim otici kod svoje doktorice opce prakse na pregled ali nemogu skupiti snage za to. kao sto sam rekao imam 15 godina pa se ne razumijem u sve to, i isao sam pregledati testise i uocio sam da s gornje strane pokraj desnog testisa imam nekakvu malu krvzicu ne boli me niti nista a sve ostalo radi kako treba bez ikakvih dodatnih simptoma, moram napomenuti da sam sa 6 godina imao mononu kleozu pa je mozda ta krvzica nastala zbog toga, i imao sam isto tako linfni cvor iznad desnog uha (rekli su mi da je to uzrokovano zbog mononu kleoze) a i kolko ja znam to je bezopasno.. dajte mi recite svoja iskustva s time ako ste ih mozda imali ili sto da ucinim sada. hvala svima.
tony96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 13:08   #244
Problem sa mošnjom

Pozdrav forumasi, imam 16 godina i prije otprilike 2 dana sam primjetio kuglicu u lijevoj mošnji. Veličine je graška i bole me kada ju jace stsnem i mogu ju pomicati po mošnji ( nije izraslina na testisu), mozete mi reci sto je to i sta da radim sljedece. Hvala
nunu12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 18:28   #245
Poštovani,

Bez pregleda nije moguće reći o čemu se radi. Po svemu sudeći, moglo bi se raditi o nekoj promjeni vezanoj uz kožu, kako ste i sami primijetili. Jedan od problema koji se ovdje javlja, napose u mlađih muškaraca, jest epidermalna cista skrotuma (mošnji). To su kuglaste tvorbe do veličine graška, koje se obično uzdižu iznad razine kože. Nastaju iz početnog dijela folikula (ovojnice) dlake.

Odmah želim vrlo jasno napomenuti i ograditi se u tom smislu, da uopće ne mora biti o ovome riječ. To mi je samo prvo palo na pamet. Ovakve promjene se mogu i upaliti i inficirati, što može izazvati bolnost i druge smetnje.

Važno je da se obratite svojem obiteljskom liječniku kako bi se vidjelo o čemu se radi i razmotrila potreba daljnjeg upućivanja specijalistu (urolog) kako bi se poduzelo odgovarajuće liječenje.

Preko foruma nije prihvatljivo nagađati o čemu se radi/ne radi.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 09:01   #246
molim vas pomozite....
svaki put kad svrsim osjecam bol u testisima... zanima me jel imo ko takvih problema i sto mi se to dogadja??
magnum45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 17:38   #247
Pomoć, hitno!

Evo ovako. Imam 12 i pol godina. Prije 3-4 mjeseca sam dobio jak udarac u desni testis tj. kad me jedan išao dizati onda mi ga je gurnuo prema gore malo jače . To je bilo na treningu, nije me boljelo nego samo me boljelo kad mi je to jedan napravio. Puna ova 3 mjeseca ili više živim u strahu što mi je sa testisom. Naime, opipao sam i nisam našao niti jednu kvržicu, kad ja udahnem diže ( ili povlači? ) prema gore pa kad izdahnem spusti se na svoje mjesto. Izgleda kao da mi je mrvicu ali ono mrvicu veći od drugog. Svaki tjedan osjetim 1-2 puta bol u trbuhu i popijem pola Gastala , nekad i u preponu. Molim vas odgovor jer ja neželim živjeti u strahu više da imam rak testisa ili da mi nešto nije u redu s njime. Još se nisam odlučio otići u urologa pa vas zato pitam i svaki bi mi savjet dobrodošao. Ako me preporučite da odem u urologa poslušati ću vas. Ali ovako svoje blago ne pokazujem niti dajem drugom! NAPOMENA: Nikad me taj testis ne boli ali trbuh nekad je i prepone katkad ali rijetko.Molim vas odgovorite jer ja ne želim više živjeti u strahu.

Zadnje uređivanje kosilica777 : 20.04.2012. at 17:39. Reason: greška
kosilica777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 13:05   #248
Quote:
kosilica777 kaže: Pogledaj post
Evo ovako. Imam 12 i pol godina. Prije 3-4 mjeseca sam dobio jak udarac u desni testis tj. kad me jedan išao dizati onda mi ga je gurnuo prema gore malo jače . To je bilo na treningu, nije me boljelo nego samo me boljelo kad mi je to jedan napravio. Puna ova 3 mjeseca ili više živim u strahu što mi je sa testisom. Naime, opipao sam i nisam našao niti jednu kvržicu, kad ja udahnem diže ( ili povlači? ) prema gore pa kad izdahnem spusti se na svoje mjesto. Izgleda kao da mi je mrvicu ali ono mrvicu veći od drugog. Svaki tjedan osjetim 1-2 puta bol u trbuhu i popijem pola Gastala , nekad i u preponu. Molim vas odgovor jer ja neželim živjeti u strahu više da imam rak testisa ili da mi nešto nije u redu s njime. Još se nisam odlučio otići u urologa pa vas zato pitam i svaki bi mi savjet dobrodošao. Ako me preporučite da odem u urologa poslušati ću vas. Ali ovako svoje blago ne pokazujem niti dajem drugom! NAPOMENA: Nikad me taj testis ne boli ali trbuh nekad je i prepone katkad ali rijetko.Molim vas odgovorite jer ja ne želim više živjeti u strahu.
Problem riješen
kosilica777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 10:38   #249
Okretanje testisa

Možda će pitanje glupo zvučati ali me zanima mogu li se testisi okretati,povremeno osjetim neki blagi neugodni osjećaj u donjem dijelu lijevoga testisa,ali nebi to baš nazvao zatezanjem.Kada provjeravam imam li kakvu kvržicu čini mi se testis jako pomičan pa me muči dali ga nisam okrenuo,stavio u nepravilni položaj pa da možda zbog toga "zateže".Povremeno mogu napipati ko neku malu kvržicu,ali više mi se čini ko neka nakupina jer mogu pomicati to,nije isključivo na jednom mjestu.
mister_KŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 10:41   #250
Mozda su ti te kvrzice samo normalna prosirenja sjemenovoda/zila ali ipak podji u urologa na pregled?

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 10:45   #251
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Mozda su ti te kvrzice samo normalna prosirenja sjemenovoda/zila ali ipak podji u urologa na pregled?

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
nema ih više,neznam,možda i ima ali nisam napipao,nije baš ko neka kvržica da bi bilo jako tvrdo i sitno i poprilično je pomično
mister_KŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 21:16   #252
Pitanje oko testisa

poz svima

postavio bih jedno pitanje vezano za testise ako se uopste neko razume u to, ali bih pre toga postavio jos jedno pitanje koje ce mozda zvucati smesno, ali mislim da uopste nije smesno
ovako...

da li je normalno da jedan testis bude manji od drugog ?

posle ovog pitanja cu postaviti to sustinsko pitanje
Nebojsa_Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 14:19   #253
Quote:
Nebojsa_Sky kaže: Pogledaj post
poz svima

postavio bih jedno pitanje vezano za testise ako se uopste neko razume u to, ali bih pre toga postavio jos jedno pitanje koje ce mozda zvucati smesno, ali mislim da uopste nije smesno
ovako...

da li je normalno da jedan testis bude manji od drugog ?

posle ovog pitanja cu postaviti to sustinsko pitanje
Uglavnom je jedan testis manji/veci od drugog.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 21:41   #254
Krvave pjege na mošnji

Moze mala pomoc plz? Primjetio sam na desnoj mošnji nekakve crvene mrlje, ko sitni mjehurici puni krvi, samo na desnoj. Ne boli, svrbi ili neka druga neugoda ali posto je uskrs davno prosao ja bi se toga rijesio...

Ako odem lijecniku on ce me poslati specijalistu, koji ce mi dati sigurno neku kremu ili nesto...pa ako bi mi mogli odmah preskociti na kremu da ne gubim vrijeme...ima ko kakvu ideju sto je ovo i kako se rijesiti?

Ps.. ako je moguce daj da barem neko nesto smisleno odgovori prije nego mi premjeste topic ili zakljucaju...
__________________
What can change the nature of a man?
Sycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 11:21   #255
Pitanje u vezi testisa

Poštovani imam jedan problem sa testisom več dulje vrijeme.
Naime prije cca 2 godine počeo me je boljeti lijevi pa onda desni testis, nakon cca dva/tri tjedna otišao sam liječniku opće, koji meje uputio urologu.

On napravio pregled i rekao da je sveok i pustio me je bez ikakvih lijekova, nakon par dana prestalo me je boljeti i bilo je sve ok do 6 mjeseca ove godine kada me je počeo boljeti desni testis, stavljao sam si hladne obloge ali bez rezultata.

Nakon dva, tri tjedna otišao sam liječniku koji meje opet poslao urologu, ovaj je napravio pregled i ultrazvuk i rekao da je sv ok, uvz uredan, pregledao je trbuh isto rekao daje ok, testisi uredni,ivaginalni kanali zatvoreni te da netreba tretiranje.
Međutim mene testis i dalje boli/zateže, a primjetio sam da je najvjerojatnije od pretjeranog sjedenja, takav mi je posao.
Kada se gibam hodam ili ležim onda ne boli, da li imate kakve preporuke šta dalje, nisam dobio nike antibiotike samo mijerečeno da stavljam hladne obloge i da nađem položaj za sjedenje..

Isprike na podužem postu..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 15:39   #256
Pozdrav
Danas sam slučajno napipao kvržicu ili izraslinu na desnom testisu veličine 1-1.5mm najvise. Do sada nemam nikakvih problema sa testisima ili preponama i bavim se nogometom više od 10god(Imam 20 i pol godina). Što bi to moglo biti, planiram otići doktoru idući tjedan.
nostradamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 14:52   #257
Bio sam kod urologa i sve uredno međutim piše da mi je otvoren invaginalni kanal ali bez hernijacije, doc mi je rekao da u pravilu ne treba ništa dirati več da pripazim na dizanje tereta i slično.
Uglavnom još uvijek su mi prisutni simptomi bola kod desnog testisa, ima li tko od vas još kakav dodatni savjet kako se ponašati kod začetka hernije, hvala..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 18:20   #258
Molim pomoć

Ovako, oprostite, vjerovatno već ima negdje tema, pa nek moderatori prebace ako je problem, ili nakon što dobijem odgovor izbrišu, nije bitno.

Imam pitanje, je li moguće imati podijeljen testis na 2 dijela? Ne znam kako da vam objasnim, ali me zanima. Naime, brat mi je rekao da mu je testis podijeljen na 2 dijela. Jedan manji i jedan veći dio? Je li to moguće, je li normalno ili se trebam zabrinuti za njegovo zdravlje?

Znači jedan testis mu je normalnog oblika, a drugi testis je podijeljen na jedan veći i jedan manji dio? Nadam se da je dobro objašnjeno, ne znam kako bih to bolje mogao objasniti.
Riko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 18:27   #259
pa pročitaj temu, možda već ima odgovor
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 18:52   #260
Quote:
GameMole187 kaže: Pogledaj post
Zdravo svima!Imam 12 godina i imam mali ili veliki problem s testisima!Uglavnom,nije da su kvržice,ali čini se kao da su mi se testisi..neznam..raspodijelili svaki na dva dijela..Jako čudno..prije to nisam primjecivao,a sada se pomalo bojim da je to neki veci problem!!!Molim vas pomozite mi,kao da imam,neznam,četiri testisa(manji i veći dijelovi)..Mozda malo pretjerujem sam citao druge postove i to me sve malo plaši!Molim POMOC ..i samo ozbiljne odgovore,bez ismijavanja molim,jer mi treba zaista vasa pomoc..malo se bojim ici doktoru...i malo me sram:-/..Molim pomoc i ozbiljne odgovore
Evo ovako mi je nekako i buraz objasnio to kod njega. Samo što je njemu 1 testis normalan a drugi kao da se raspodijelio na 2 dijela. Je li to normalno ili? Vidim da niste ni njemu odgovorili, pa da napomenem, nije zajebancija.
Riko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.