Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2009., 13:35   #41
Isuse, malo čitam ovu temu iz znatiželje... vaša iskustva su ko s druge galakasije , u odnosu na HR
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 00:41   #42
kako da nazovem temu? Trudnoća i porod izvan RH? ...prijedlozi?

i mene zanimaju vaša iskustva ..potpisujem Danku
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 01:39   #43
i ja potpisujem... iako sam rodila u Sloveniji, i porod i bolnica bili super, a trudnoću vodila privatno.... normalno bi bilo da nisam sve to morala tako...
Uživam čitajući, samo pišite curke...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 08:08   #44
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
kako da nazovem temu? Trudnoća i porod izvan RH? ...prijedlozi?

i mene zanimaju vaša iskustva ..potpisujem Danku
Trudnoća i porod izvan RH - vaša iskustva?
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 12:12   #45
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Trudnoća i porod izvan RH - vaša iskustva?
Točno tako! Da slinimo malo , osim ako koja nije rodila u recimo Kirgistanu , mislim da za tim iskustvom nebi žalile , a možda se varam
Samo, cure koju budu iznosile iskustva neka napišu u kojoj državi vode trudnoću i rađaju a mi ćemo hrvatice čitati i maštati
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 21:52   #46
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
kako da nazovem temu? Trudnoća i porod izvan RH? ...prijedlozi?

i mene zanimaju vaša iskustva ..potpisujem Danku
može Trudnoća i porod izvan RH - združeni topic

evo ja sam rodila u Austriji. dugo sam se nećkala gdje bi rodila, Zagreb ili Beč. u međuvremenu sam obavljala preglede i u zg i tu. jedino sam se zeznula što sam u beču izabrala hrvatskog doktora koji je bio blago rečeno katastrofa, pa sam se prebacila na preglede u bolnici, ispalo je pun pogodak.
ovdje žene isto imaju mogućnost upoznat se s bolnicom, pogledat kak to sve izgleda, pitat sve što ih zanima. ja sam se zaljubila u bolnicu još iz vana ono, 5 minuta od stana, mir u ulici, zelenilo, cvijeće, tišina, pa opet zelenilo, i još zelenila, ma savršeno.
preglede nisam čekala nikad duže od pola sata.
što se poroda tiče, može se birati između kade, stolčića, strunjače, rimskog kola/bicikla, ma svašta.
kad samm stigla ujutro na pregled poslali su me u predrađaonu jer sam imala trudove. predrađaona je zapravo soba sa max. 2 kreveta, posebno odvojena. u sobi lopte za skakanje i još nekakvi rekviziti koje nisam koristila nema upadanja u sobu ak gori crvena lampica na vratima. najvažnije - mm je mogao bit sa mnom cijelo vrijeme.
nisam trebala ležat na krevetu, mogla sam šetat po dvorištu, šetat po terasi, gledat telku u dnevnom boravku ( daaaa, dnevni boravak sa brdom klope i cuge ) ... pošto onda nisam dobro baratala s njemačkim, dobila sam babicu koja je bila zadužena za mene i priča engleski kasnijee se uspostavilo da manje više svi perfektno pričaju engleski
kad je došlo vrijeme za rađaonu, opet soba za sebe, s cd-playerom, lampicom umjesto svijetla, opet strunjača, lopta itd. , kutak za bebu i tak...
babinjače - ma da ne pričam i ne nabrajam - pala sam na dupe kad su mi rekli - želite li sok od naranče, jabuke ili jagode? što ćete sutra za ručak? mama kad je vidla je pitala dal sam ja u hotelu ili kaj. za bebe se brinu u sobi za bebe, rooming in je smještaj, ali ako se oćeš otuširat na miru ili ti netko dođe u posjet pa da izaađete na balkon na kavu - otpeljaš bebu u dječju sobu bez problema.
doktori, sestre, babice, ma svi odreda maksimalno ljubazni.
ma, meni, koja sam trebala rodit u petrovoj, je ovo bilo

ovo je stvarno ukratko, ima još mali milijun sitnica koji sve čine ljepšim i zbog kojih mi je sve to, unatoč zdravstvenim komplikacijama, ostalo u predivnom sjećanju
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 23:24   #47
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
može Trudnoća i porod izvan RH - združeni topic

evo ja sam rodila u Austriji. dugo sam se nećkala gdje bi rodila, Zagreb ili Beč. u međuvremenu sam obavljala preglede i u zg i tu. jedino sam se zeznula što sam u beču izabrala hrvatskog doktora koji je bio blago rečeno katastrofa, pa sam se prebacila na preglede u bolnici, ispalo je pun pogodak.
ovdje žene isto imaju mogućnost upoznat se s bolnicom, pogledat kak to sve izgleda, pitat sve što ih zanima. ja sam se zaljubila u bolnicu još iz vana ono, 5 minuta od stana, mir u ulici, zelenilo, cvijeće, tišina, pa opet zelenilo, i još zelenila, ma savršeno.
preglede nisam čekala nikad duže od pola sata.
što se poroda tiče, može se birati između kade, stolčića, strunjače, rimskog kola/bicikla, ma svašta.
kad samm stigla ujutro na pregled poslali su me u predrađaonu jer sam imala trudove. predrađaona je zapravo soba sa max. 2 kreveta, posebno odvojena. u sobi lopte za skakanje i još nekakvi rekviziti koje nisam koristila nema upadanja u sobu ak gori crvena lampica na vratima. najvažnije - mm je mogao bit sa mnom cijelo vrijeme.
nisam trebala ležat na krevetu, mogla sam šetat po dvorištu, šetat po terasi, gledat telku u dnevnom boravku ( daaaa, dnevni boravak sa brdom klope i cuge ) ... pošto onda nisam dobro baratala s njemačkim, dobila sam babicu koja je bila zadužena za mene i priča engleski kasnijee se uspostavilo da manje više svi perfektno pričaju engleski
kad je došlo vrijeme za rađaonu, opet soba za sebe, s cd-playerom, lampicom umjesto svijetla, opet strunjača, lopta itd. , kutak za bebu i tak...
babinjače - ma da ne pričam i ne nabrajam - pala sam na dupe kad su mi rekli - želite li sok od naranče, jabuke ili jagode? što ćete sutra za ručak? mama kad je vidla je pitala dal sam ja u hotelu ili kaj. za bebe se brinu u sobi za bebe, rooming in je smještaj, ali ako se oćeš otuširat na miru ili ti netko dođe u posjet pa da izaađete na balkon na kavu - otpeljaš bebu u dječju sobu bez problema.
doktori, sestre, babice, ma svi odreda maksimalno ljubazni.
ma, meni, koja sam trebala rodit u petrovoj, je ovo bilo

ovo je stvarno ukratko, ima još mali milijun sitnica koji sve čine ljepšim i zbog kojih mi je sve to, unatoč zdravstvenim komplikacijama, ostalo u predivnom sjećanju
privatno rodilište?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 07:55   #48
izdajalice u njemackoj

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
privatno rodilište?
tesko
ovo gore opisano je npr. standard u DE. u bolnici gdje sam ja rodila cak i nije sistem radjaona-predradjaona. kad dodjes u bolnicu, dodijele ti sobu u kojoj ces i roditi i koja je jako lijepo uredjena. u slucaju hitnog carskog imaju opremu kako bi ga mogli obaviti, u suprotnom seza carski ide u op

btw, mamice in spe koje ce roditi u njemackoj, ako iz bilo kojeg razloga budete trebale izdajalicu, dobit cete je na recept max. pola godine. odite u veliku apoteku gdje cete dobiti novu izdajalicu. moze biti da vam mala apoteka ponudi model iz proslog stoljeca koji ce vam rasturiti bradavice

Zadnje uređivanje zoro007 : 24.07.2009. at 08:34.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 11:37   #49
ovo zvuci prelijepo, nadam se da cu se imati prilike susresti makar sa slicnim..mislim da ce mi sto se ambijenta tice u svakom slucaju biti bolje nego bilo gdje u hr.... potpuno drugi pristup pacijentima opcenito, pogotovo prema trudnicama, skroz druga kultura, to je najveca razlika sa hr....
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 14:12   #50
E, blablice... takva iskustva volim čuti...
Ja osobno bih mogla u RH pregrmit uvjete tipa namještaj, hrana, WC (malo teže ), nošenje higijenskog pribira (i hrane) od kuće ALI kultura ophođenja, ponašanje prije svega sestara a i doktora, nemogućnost biranja načina poroda i čekanje poroda (hodanje, skakanje , ležanje i sl., epiduralna... to je sramotno i ponižavajuće u našim državnim bolnicama ! Znam, da za mene nade nema , ali možda europa dođe k nama za 30ak god , pa možda moja princes bude rađala u ljepšim uvjetima
Neću više offat ovu temu... ostale s inozemnim iskustvima... samo pišite
, a mi ćemo plakati, smijati se, sliniti...
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 15:43   #51
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
privatno rodilište?

nista privatno, to je standard, ono najmanje sto mozes dobit
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 17:19   #52
Ja sam za mene odabrala jednu privatnu kliniku koja kotira jako visoko (nije da je vazno ali ipak) pre svega jer sam odabrala elektivni carski .
Interesantno je da klinika ima male tecaje i tako bude grupa trudnica i onda slusas ili budu prakticna predavanja na temi beba(povjianje,kupanje), dojenje, porodjaj i sl. Onda jednom u tjednu ima 1saat plivanje zapravo vezbe u vodi sa disanjem kretanjem a instruktorka je zapravo med.sestra(babica) To mi je zasad najfinije jer nevjerovatno pomaze i osjecas se bolje u kostima ,zglobovima ..

Jos prvog dana daju jednu listu stvari koje ce ti biti potrebne dok si kod njih poslije porodjaja i bas pise ponesite svoje omiljene CD koje cete slusati u sali za porodjaj (zatim u sobi) )) Takodje pokazuju ti sve tehnike koje postoje , u vodi , bocno i ne znam jos kako .

Meni u ponasanju djeluju kao sekta hehe jer sav personal klinike su tako ljubazni, pazljivi , pitas ih 10puta jedno isto pitanje i fino strpljivo ti objasne.. Iz tog razloga imaju shvatanje za trudnice koje zele iskljucivo carski pa tako ne osjecas se kao kreten iako mene je sestra poslala kod psihologa ) Pa imala sam par seansi ... U toku jednog tjedna mozes ici na sofrologiju , pa neke azijske metode relaksacije a prakticno sve sestre imaju diplomu akupunkture i onda rezerviras termin kod neke.
sobe su fine, dekorirane i beba od prvih sati je sa tobom u sobi i 24h je uz tebe a imaju lezaj za tatu jer njihova filozofija je da je jako vazno da tata bude tu uz bebu i mamu i da on u ta 3-4 dana kao i mama uci kupati bebu, povijati i tako..
Iako je privatna klinika princip je da ti ne platis nista iz svog djepa jer socijalno osiguranje placa oko 70-80% a ostatak tvoj komplimentarno privatno osiguranje koje svi imaju pogotovo ljudi koji rade. Ovo je u strasbourgu a francuska je no1 u natalitetu iako ne vjerujem da je to zbog kvaliteta rodilista
__________________
................I nakon drIta --- drIto !
aurorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 20:23   #53
Quote:
danka 29 kaže: Pogledaj post
E, blablice... takva iskustva volim čuti...
Ja osobno bih mogla u RH pregrmit uvjete tipa namještaj, hrana, WC (malo teže ), nošenje higijenskog pribira (i hrane) od kuće ALI kultura ophođenja, ponašanje prije svega sestara a i doktora, nemogućnost biranja načina poroda i čekanje poroda (hodanje, skakanje , ležanje i sl., epiduralna... to je sramotno i ponižavajuće u našim državnim bolnicama ! Znam, da za mene nade nema , ali možda europa dođe k nama za 30ak god , pa možda moja princes bude rađala u ljepšim uvjetima
Neću više offat ovu temu... ostale s inozemnim iskustvima... samo pišite
, a mi ćemo plakati, smijati se, sliniti...
e i to zaboravih napisat, od doma sam nosila samo četkicu i pastu, gel za tuširanje, spavaćicu (iako su mi njihove na kraju bile bolje) i šlape. ostalo sve tamo. za bebu nisam niš nosila osim odjeće za van.

državna bolnica
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:00   #54
e, jos jedno pitanje, za trudnice i rodilje iz njemacke - gdje ima za kupiti one uloske za poslije poroda, kao sto su nasi vir i veo (dakle ne oni plasticnjaci tipa always)? pretpostavljam u ljekarni? i kako se to veli na njemackom? (jer me smijeh uhvati samo kad se zamislim kako zeni objasnjavam gestikulacijama sta pokusavam kupiti ).
hvala!
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:12   #55
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
e, jos jedno pitanje, za trudnice i rodilje iz njemacke - gdje ima za kupiti one uloske za poslije poroda, kao sto su nasi vir i veo (dakle ne oni plasticnjaci tipa always)? pretpostavljam u ljekarni? i kako se to veli na njemackom? (jer me smijeh uhvati samo kad se zamislim kako zeni objasnjavam gestikulacijama sta pokusavam kupiti ).
hvala!

mislim da imas i u drogerijama.
neznam kako se zovu, ako budes trazila u ljekarni reci Binden ohne Plastikfolie.

ah u stvari zovu se Wattebinden

ali bas njih i imaju po bolnicama !
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:28   #56
da, vidjela sam kad sam bila u bolnici da imaju one velike zelene mekane, ali hocu nekakve takve kupiti i za doma, da se ne saftam u onim plasticnim

u drogerijama, mislis ono tipa schlecker? wow, pa toga cak i ima u mom selu
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:58   #57
da schlecker ili dm, ili bilo koja drogerija, imas sigurno i u obicnom ducanu, neznam koji ima kod tebe, mislima na mimimal, penny, plus i tako te......

pa poneses sebi iz bolnice par

btw, ja sam ponila iz bolnice prvu kosuljicu sto su bebi obukli, za uspomenu, meni su super one kosuljice sto oblace bebicame po bolnicama, budu lagane kao heklane, ima ih kupit i u c&a, u hrvatskoj to nisam nasla
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 11:06   #58
e cure gdje ste vi kupovale platnene pelene i gazice ovdje u njemackoj? i da li imate kojeg proizvodaca za preporuciti? ne bi htjela uzeti neke da mi se raspadnu odmah nakon par pranja, a gledala sam u dm-u i nema....a citala sam da bi trebalo biti, pa sad nemam pojma..bojim se da su u apotekama cijene dosta nabijene,pa me zanima jos gdje bih mogla pogledati...
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 18:08   #59
Mi smo ostali trudni dva mjeseca nakon sto smo se odselili u Dubai, UAE.

Ovdje je sve privatno..skole..bolnice..sve...i sve se placa..

No ima paralelni sustav slichan nashem koji vecinom sluzi domacima..moze se dobiti i njihova zdravstvena iskaznica uz godishnju naknadu...trudnoca se mora regati u drzavnoj bolnici itd..
ali puno toga mi je bilo nepoznanica(tek se doselili) pa smo izabrali privatnu bolnicu.Vecina bebica koje se rode i imaju problema, s kojima se privatne ne mogu nositi..se shalju u najvecu drzavnu..nasha bolnica je bila 10-15 minuta od drzavne.

Prvo sam nashla ginekologicu...moj prvi zenski ginekolog...poshto osiguranje nije odmah pokrivalo trudnocu, uplatili smo antenatal paket.Osnovne pretrage/krvni testovi i brisevi...paket ukljuchuje 12 posjeta, ja sam iskoristila 7 ili 8. to zadovoljstvo je kostalo 4,900 AED.

Poshto mi je to bio okret od 180 stupnjeva od nasheg sustava i sustava socijalnog zdrvstva, dokica mi je preporuchila literaturu za citanje...da razbijem tremu

usvojila sam princip pisanja svih pitanja na papir prije posjete i reshetanje prilikom posjete tako da sam je maximalno ugnjavila.

Trudnocu...pa onda i porod mi je vodila ista lijechnica..sto je meni bilo iznimno bitno.

Tjedan dan pred indukciju su mi dodjelili sve brojeve telefona, u sluchaju da porod krene prijevremeno..gdje da se javimo ...zatim listu stvari koje da ponesem sa sobom...sta je moguce naci u bolnici u sluchaju da zaboravimo i koliko koshta.

Dosli smo ujutro u bolnicu..odveli su me da mi apliciraju gel..teta babica koja je to obavila je zamolila muza da joj pomogne.Nakon toga sam ishla na lezanje i gledanje tv cijelo popodne i vecinu veceri.


Ishla sam na indukciju zadnjeg dana mog termina. Zbog hitnog carskog,privatna soba koju smo bukirali, je bila zauzeta...pa su nam dodjelili vip sobu.Muz i kcer su bili sa mnom cijelo vrijeme, tamo prespavali noc kad sam ja rodila, odnosno oboje su bili u bolnici sa mnom.Uopce je neupitno moze li muz biti na porodu...

Nakon sto mi je otishao vodenjak...sestra mi je rekla da se istushiram i spremim doci u sobu za radjanje...za sat vremena... soba je imala svoju kupaonu i zastor na ulaznim vratima sobe(svaka je takva)..tako da kad god netko udje nema direktan ulaz i pogled...svi koji su ulazili su prvo kucali i pitali smiju li uci..od lijechnice, sestre, tete servirke do tete cistachice. Soba se cisti dva tri puta na dan...i prema potrebi.

Fino sam se odshetala do radjaone...da mi je trebala pomoc...nije problem...ono zvono na krevetu funkcionira i kad pozvonish, netko se stvarno i pojavi tako je i daljinski za tv isto na krevetu

Za sve su me prvo pitali...nishta , ali nishta nije napravljeno bez mog pristanka..bilo usmenog ili pismenog.

u sobi za porod..velika kupaona..klupica..lopta...sve sto ti treba i privatnost...sestra i babica redovno obilaze i paze...dokica je doshla na sam izgon...
sljedeci dan u posjetu dolaze pedijatar, teta za laktaciju i dokica. Maleni je beseziran, te naredni dan prima hep b.
treci dan od poroda sam ishla doma na moje inzistiranje, dokica se slozila i potpisala...isto tako i pedica je nakon pregleda malonog dala zeleno svjetlo.

paket za porod je koshtao 9,900 AEd.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 30.07.2009. at 18:14.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 21:22   #60
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
e cure gdje ste vi kupovale platnene pelene i gazice ovdje u njemackoj? i da li imate kojeg proizvodaca za preporuciti? ne bi htjela uzeti neke da mi se raspadnu odmah nakon par pranja, a gledala sam u dm-u i nema....a citala sam da bi trebalo biti, pa sad nemam pojma..bojim se da su u apotekama cijene dosta nabijene,pa me zanima jos gdje bih mogla pogledati...
ne drži svaki DM tekstil, no ako i drži, oni imaju neku svoju ÖKO (organic) marku koja nije baš ni povoljna.inače, dm ti ima super čaj za dojilje, on ti je od marke babylove
platnene pelene sam kupovala u C&A, oni imaju dosta velik odjel za bebe i imaju stvari tipa pelene, molton. pelene možeš prati milijun puta i neće se raspasti.

neke stvari sam kupovala u segmueller (moebelhaus), oni isto imaju dosta velik odjel s opremom. ok, nisu baš najjeftiniji.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.