Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2016., 17:50   #4941
Ima li netko u preporuku gdje u Splitu proslaviti djevojačku večer a da se radi o pizzeriji/restoranu po mogućnosti s muzikom uživo za 8/9 cura. Ne planiramo nikakva glupiranja nego pojesti pizzu, popiti koje piće bez pretjerivanja a da atmosfera nije preozbiljna? Možda konoba-pizzerija Dalmatino? Čini mi se da je onaj F-caffe bio dobar za to (na početku rive gdje su sad radovi) pa ima li nešto slično tome? Tek odnedavno živim u Splitu i nemam ideju gdje otići pa ako netko ima preporuku slobodno
MyPrecious1811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 20:53   #4942
Quote:
MyPrecious1811 kaže: Pogledaj post
Ima li netko u preporuku gdje u Splitu proslaviti djevojačku večer a da se radi o pizzeriji/restoranu po mogućnosti s muzikom uživo za 8/9 cura. Ne planiramo nikakva glupiranja nego pojesti pizzu, popiti koje piće bez pretjerivanja a da atmosfera nije preozbiljna? Možda konoba-pizzerija Dalmatino? Čini mi se da je onaj F-caffe bio dobar za to (na početku rive gdje su sad radovi) pa ima li nešto slično tome? Tek odnedavno živim u Splitu i nemam ideju gdje otići pa ako netko ima preporuku slobodno
Rusulica? đir?
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 21:45   #4943
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Rusulica? đir?

Rusulica ne radi muziku do 9mj ali ima dobre pakete tipa prsut sir peka i pice cca 150-160kn
Đir iako ima nije muzika tipa veselica
Tako da mislim da u ljetnom periodu u st mozes samo jesti bez muzike:-)
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 02:06   #4944
ciao svima

moze li preporuka restorana/konobe sa dobrom teletinom/hobotnicom ispod peke.

hvala
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 11:21   #4945
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
ciao svima

moze li preporuka restorana/konobe sa dobrom teletinom/hobotnicom ispod peke.

hvala
Konoba Vidjakovi - za teletinu (hobu nisam jela)
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:19   #4946
Pozdrav,

Je l' mi moze tko iskopati meni Galerija Fooda u Splitu? Gledala sam na njihovoj Facebook stranici, ali nisam mogla pronaci (odn. bila je slika dnevnog menija kojeg pisu na ploci, ali nadala sam se da imaju nesto more sabstenšl).

Fala, zivili!
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 17:46   #4947
MaToni

Sinoć smo muž i ja bili na večeri. Jelo se: bakalao (pašteta od bakalara) sa slanin inćunima i suvin marelicama, tatarfish (tatar od tune), điga (đigerica teleća sa povrćen) i manistra wok sa kozicama i pinjolima.

Pašteta je bila lipa i ukusna, ništa wow al dobra. Inćuni sercirani u zdjelici uz ulje i marelice. Marelice!? Ne da ne funkcionira zajedno nego ti dođe zlo na sam spomen. Ni prvi ni zadnji put da forsiraju drugačije ne uštrb ukusa. Tatarfish jako dobar, po našen guštu,al ako ne volite đumbir i žestoko- nikako ne preporučujen.
Manistra solidna, malo prikuvana, kozice ledove (jer smo eto u srcu Slavonije pa valjda nema friških svaki dan na peškariji), pinjola ni u tragovima, prepapreno. Ocjena 2-3/5. Muž daje 3, ja 2.
Đigerica. Dno dna. Tvrda, žilava, gorka u 3 p.m., bez ikakvih začina (kronično fali soli, a ulje, papar, luk ili išta sl da ni ne spominjen). Serviran uz neko povrće (oni kažu da je to ratatouille ali ne, nije) u maloj glinenoj posudi koje nije bilo neukusno, al nije bilo ni ukusno. 1.5/5.

S obziron da san svima stalno preporučala Matoni izgleda da su i njima ili kola krenila nizbrdo ili su imali loš dan. ALI nedavno mi je bija i šef na preporuku, doša je u 10ipo pa su ga jedva pustili unutra, naručija je na brzaka, u 11 mu ugasili svitla. Baš onako pohvalno. Manistru je istu ija, i isto su bile ledo kozice. Prijateljica nedavno isto nije bila naročito oduševljena, a ka i ja spada u njihov fan club... Tako da... Naravno da ću in na jesen dat novu šansu, al ne poprave li se pišen propalo...

Iduće na redu mi je vidit kako je u Artičoka di kuva Elena iz Masterchefa..
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 00:59   #4948
Zašto zaboga u Splitu davati šansu restoranu koji ti posluži Ledove kozice? Pa to je i u Zagrebu polako postalo kuriozitet.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 05:42   #4949
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Zašto zaboga u Splitu davati šansu restoranu koji ti posluži Ledove kozice? Pa to je i u Zagrebu polako postalo kuriozitet.
Uzmi u obzir da sva svježa riba, pa tako i plodovi mora prvo idu u Zagreb
crocaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 11:38   #4950
Vidiš, ja imam potpuno drukčija iskustva s Matonijem ovi zadnji tjedan, prvi put bio sa ženom, drugi put vodili rođake iz Amerike.

Oba puta smo jeli senzacionalnu juhu od sušenih poma, u sredini se služi neka vrsta kremastog sira. Imaju u ponudi i ljetnu salatu sa mekim sirom koji je mariniran u bosiljku i na svaku ide šaka pinjola.

Odlični su bili i Matoni klasici: obrazine i latežina, sve odlično ko i inače. Amerikanka je vegetarijanka i oduševljena je vege muffinom, wokom... svi smo jeli čokoladni moussse, i za razliku od nekih drugih mista u Splitu, ovaj je svaki put bio pjenast i hladan.

ps. nije mi jasno kako neko zna da su kozice Ledo? Osta vam je dio ambalaže u pijatu?

Pss. ako je jelo dno/dna barem je Matoni restoran u kojem bez problema možeš jelo vratit, i oni će uz ispriku donit nešto drugo. Ili ga u najmanju ruku neće naplatit.
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:25   #4951
Ja sam zadnji put jeo tamo oko 4 ili 5 kolovoza, isto tako tjesteninu iz woka sa kozicama, meni je bilo super.
Ne bi se složio da su bile ledo kozice.
Jelo je bilo malo začinjenije, ali meni je pasalo.
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:06   #4952
Ne moraš se ni složit, znan šta mi je bilo u pijatu, a šta je bilo u tvome to ja ne mogu znat...

Blebetalo- to se tako kaže kad se kuži da se radi o upakiranin, a ne friškin kozicama... Drago mi je da se tvoje iskustvo razlikuje i da si bija zadovoljan. Ja nisan. A uzmi u obzir da san od 10. do 6.mj tamo čest gost. Ovaj put nisu bili na razini i to je to.
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 22:31   #4953
Govorimo o očišćenim kozicama odnosno repovima ili cijelim kozicama???
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:11   #4954
zna li neko kakav je Djir sad dok je sezona i ima li guzve?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:33   #4955
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
zna li neko kakav je Djir sad dok je sezona i ima li guzve?
Nema gužve tamo, nije to baš turistički atraktivno.
A i hrana se pokvarila IMO.
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 11:34   #4956
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Nema gužve tamo, nije to baš turistički atraktivno.
A i hrana se pokvarila IMO.
Mi bili prošli vikend - skoro polu prazno. Ali zato je hrana bila vrhunska -doslovno. Od tjestenine, pa do mesa.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:30   #4957
Jel neko bio u ovaj novi 'Artičok'?
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:27   #4958
Gdje se nalazi?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 18:48   #4959
Moze ekspresno - di ima na domace onakon zdravoseljaci srdela/girica/gavunica za uzet, da je fino a jeftino
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 20:11   #4960
Quote:
blebletalo kaže: Pogledaj post
Jel neko bio u ovaj novi 'Artičok'?
Izgleda dosta zanimljivo, sigurno odem ovih dana.


Inače ako slučajno ovdje čita vlasnik wok bara na Rivi -
radnici su ti dno dna, najgori stereotipi koji postoje o djelatnicima u turizmu i splićanima, e ovo su ogledni primjerci.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.