Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2006., 08:17   #41
imas skoro sve i u merkatoru na kaptol centru.

jedino su ti nori alge jeftinije u Ilici. Malo prije Brtanca ti je to.

NAravno da ne govorimo o ponosu sreći i bildanju vlastitog ega nakon što za neko društvance napraviš sushi nori i efektno ga poslažeš na tanjure.još ak imaš zgodne tanjuiće i posudice uz obavezne štapiće neće ti biti ravnoga.

a fino i zdravo je...

jedino kupuj stvarno frišku ribu.....
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 08:18   #42
e alge su mislim 37kn i to 10 komada.ostalo se ne sjećam ali kad sve kupiš to ti je za više večera naravno osim ribe avokada i krastavaca...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 08:21   #43
eh da pickled ginger je obavezan...

http://japanesefood.about.com/librar...lmakizushi.htm

moj je otprilike ovako izgledao

i ovako

http://japanesefood.about.com/librar...ltekkamaki.htm

sve isto samo se mijenjaju sastojci unutra...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 10:49   #44
@Miško Piško,hvala ti
Samo negdje sam vidio da prije motanja ove mrkve malo prokuhaju

jel' bi išlo sa onim smrznutim dimljenim lososom iz Konzuma ?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 14:00   #45
je li se pojede ona bammbusova rolnica
sp@mmerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 15:28   #46
Quote:
sp@mmerica kaže:
je li se pojede ona bammbusova rolnica
a ti je pojedi. mislim da bi joj izlaz bio bolan
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:04   #47
meni sushi nije bash nesht. zapravo, to i dođe kao super zakuska ili prigrizak. najesti se od toga ne mogu. bilo je u gloriji in prije 2-3 tjedna o sushiju pa su tamo proširili pojam na raznorazne rolice, čak i u slatkim varijantama. npr, meni je simpatično ono kad su bananu umočili u med sa začinima, zamotali u palačinku i još valjda nečim prelili i začinili. nema se šta reći, također vrsta sushija (palačinka umjesto algi, jedino nema riže već bananka)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 21:37   #48
gdje u zgu nachi sastojke za sushi?

znachi, trebao bi sushi rizhu, wasabi, nori alge, ginger...

jel mozhda postoji koji mali duchkas sa svim tim stvarima negdi u gradu...?

ljudi, puno hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 22:27   #49
imas u mercatoru sve sto ti treba ... ili u ducanima zdrave hrane, bio&bio npr.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 13:37   #50
svježa riba (šifra: sushi)

radila sam već sushi, ali samo s povrćem i s onim lososom koji se kupi vakumiran. fino je to, ali nekak nešto fali. rado bih se upustila avanture opcija sa sirovom ribom, ali me frka da ne potrujem sebe i goste.

je li netko možda već radio sushi sa sirovom ribom? gdje ste ribu kupili? konkretno: možete li preporučiti prodavaoniu/štand na placu ili slično gdje ako kažem da mi treba super svježa riba jer ju želim pojesti sirovu striček ili teta neće imati problema reći mi da je trenutačno nemaju ili imaju i ovo je ta.

naime, teško zagorcima s ribom posla imati. ne znam niš prepoznavati i procjenjivati i stvarno me frka.

možda bolje uzeti smrznutu ribu? ajde pliz savjetujte me
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 07:27   #51
Quote:
mayy kaže: Pogledaj post
radila sam već sushi, ali samo s povrćem i s onim lososom koji se kupi vakumiran. fino je to, ali nekak nešto fali. rado bih se upustila avanture opcija sa sirovom ribom, ali me frka da ne potrujem sebe i goste.

je li netko možda već radio sushi sa sirovom ribom? gdje ste ribu kupili? konkretno: možete li preporučiti prodavaoniu/štand na placu ili slično gdje ako kažem da mi treba super svježa riba jer ju želim pojesti sirovu striček ili teta neće imati problema reći mi da je trenutačno nemaju ili imaju i ovo je ta.

naime, teško zagorcima s ribom posla imati. ne znam niš prepoznavati i procjenjivati i stvarno me frka.

možda bolje uzeti smrznutu ribu? ajde pliz savjetujte me
Za sushi nikako ne koristit odledjenu ribu. U AMerici postoje ducani koji prodaju ribu sushi kvalitete (sushi grade fish). U Zagrebu se, pouzdano znam, moze naci riba koja je ulovljena te noci. E sad kako raspoznat, da te ne zeznu? Ne znam. Mozes gledat skrge, mirisat glavu, vidjet da li su oci prozirna ili mutne... ali...

Jos se nisam nikad usudila eksperimentirat sa sushijem i sirovom ribom doma. Doma zamotam one stapice imitacije raka ili nesto slicno... A sirovu ribu jedem samo u restoranima u kojima znam da imju veliki promet. I k tome samo petkom. (Tad im je najveci promet svjeze ribe).
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:28   #52
ok, pošto sam za sad samo od jedne osobe čula da sprema doma sushi sa sirovom ribom, a on je vrsni kuhar koji se jako dobro razumije u ribu (za razliku od mene), rekla bih da će morati poslužiti dimljeni losos i razne imitacije.

do otvaranja dućana sa sushi grade fish :inlove:
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 19:57   #53
Sushi

evo to nisam nikad probao pa me zanima jel to valja kaj? jel se isplati ic probat i kolko to uopce dodje u kineskim restoranima po zg? hvala...
valerossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 20:13   #54
Meni se to čini ok, nažalost nisam probala ali skoro sam pala na onaj u Metro-u koji imaju kao gotovo. Okreneš sastav a ono E-456, E-566, E-222, E 868, E 693, E 205, E_294 toliko ih je bilo da sam skoro povratila. Baš šteta mislila sam iskušati na brzinu...
Kaj to nije japansko?
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:13   #55
sushi je japanski specijalitet, trenutno u zg ih ima u japanskom restoranu takenoko; jedno vrijeme su ih imali u kineskom restoranu mr. chen (ne znam ima li jos uvijek) i sad u onom health baru 100% liquid health u tkalcicevoj ali mislim da su njihovi samo "povrtni".

isplati se probati ako si otvoren prema hrani i ako se usudis jesti sirovu ribu, iako postoje i razni drugi sushiji (primjerice, s procesiranom ribom, povrcem, "americki" sa przenom piletinom ...).

dobar i potpuno svjez riblji sushi (a sigurna sam da si u takenoku ne bi dozvolili rizik da nemaju sasvim svjezu ribu) je jako zdrav, posebno u kombinaciji s algama.

pogledaj si na njihovoj stranici kratku pricu o sushiju i menu. - www.takenoko.hr

cijene pojedinih sushija nisu nesto ubitacno visoke, ali tesko je otici tamo i pojesti samo jednu malu stvar plus ne popiti vino pa se onda nabere.

joj, takenoko (a sad sam vecerala )
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:31   #56
sushi :klap:
Definitivno probati
karota is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 23:10   #57
ahaa to je japansko . ne gadi mi se takve stvari poput sirove ribe, ja mogu probat bilo kaj kaj se jede bilo zivo, mrtvo, sirovo, peceno itd. nis onda moram ic to probat! hvala na odgovorima i savjetima !
valerossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 00:05   #58
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Meni se to čini ok, nažalost nisam probala ali skoro sam pala na onaj u Metro-u koji imaju kao gotovo. Okreneš sastav a ono E-456, E-566, E-222, E 868, E 693, E 205, E_294 toliko ih je bilo da sam skoro povratila. Baš šteta mislila sam iskušati na brzinu...
Kaj to nije japansko?
kemikalije koje se skrivaju pod tim E-brojevima imaju svoju svrhu.
E205 - ?
E222 - NaHSO3
E294 - ?
E456 - ?
E566 - ?
E693 - ?
E868 - ?
zašto izmišljaš E-brojeve i zbog čega ti oni smetaju? te kemikalije služe da bi očuvale sushi od kvarenja. ako to uvozimo iz japana, onda je posve sigurno da će morati staviti konzervanse.

ne znam zašto svaku raspravu na gastronomiji mora doći pokvariti neki "organičar" s panikom oko konzervansa.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 08:03   #59
Ma joj krivo sam shvaćena. Htjela samo samo reć da sam zaključila kako se taj sushi sastoji od konzervansa a ne od hrane jer je tako bilo na etiketi. Nisam pronašla ni jedan sastojak osim konzervansa na deklaraciji
I da, sve sam izmislila jer tko bi to uopće zapamtio?
Eto nisam baš pri nekoj lovi za Takenoko, niti znam napravit sushi ali htjela bih probati pa sam se baš razveselila tome u metrou. A kad ono...
Svatko jede što hoće, i ja nisam pobornik konzervansa niti konzervirane hrane.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 12:53   #60
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Ma joj krivo sam shvaćena. Htjela samo samo reć da sam zaključila kako se taj sushi sastoji od konzervansa a ne od hrane jer je tako bilo na etiketi. Nisam pronašla ni jedan sastojak osim konzervansa na deklaraciji
I da, sve sam izmislila jer tko bi to uopće zapamtio?
Eto nisam baš pri nekoj lovi za Takenoko, niti znam napravit sushi ali htjela bih probati pa sam se baš razveselila tome u metrou. A kad ono...
Svatko jede što hoće, i ja nisam pobornik konzervansa niti konzervirane hrane.
u takenoku ak odes samo na sushi ne moras potrosit bogatstvo. evo, dragi i ja nekad uzmemo takeaway 18 raznih sushi rolls (zapravo, maki rolls) i jos neku przenu piletinu za predjelo i dodje nas oko 200 kn.

__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.