Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2024., 19:37   #261
Koliko ja znam Plus500 ne dopušta scalping, a mislim ni T212. Inače, T212 ima toliko sporu aplikaciju da ni ne možeš scalpirati sve da hoćeš jer dok procesuiraju nalog cijena se promjeni. Čitao sam prije 2 godine da Plus 500 ne želi isplatiti novac, ne znam jel se što u međuvremenu promjenilo. Dok T212 isplaćuje pouzdano.

Za tebe kao početnika Admiral Markets dopušta scalping i imaju brže platforme. I isplaćuju sredstva bez problema. Moraš paziti i na spreadove i swapove. Ja kada sam istraživao izracunao sam da je isplativije:
AM za duge pozicije zlato, Brent, bitcoin, sve cfdove na dionice i manje više sve kratke pozicije ( na neke daje i pozitivnu kamatu za swap).
T212 je za Plin, Pšenicu, Kukuruz, Crude oil.
Ovo govorim iz glave, ali imam precizno izračunato pa ti mogu sutra detaljno reći jer mi je izračun u uredu.

Ono što je još bitno je da demo i pravi novac nije ni blizu isto jer kad je pravi novac puno veći strah vlada i psihološki su to 2 neusporedive situacije.
Preporučam da počneš s 1000 eura i daješ manje naloge da osjetiš kako je izgubiti novac, a kako dobiti, a onda nakon nekog vremena povećaj iznos.

Neki će ti možda preporučivati IB, ali mislim da to nije za početnike.

Još jedan savjet koji nisam nigdje pročitao nego naučio na vlastitoj koži. Pretpostavljam da ćeš ulagati u eurima, a dosta cfdova je u dolarima i ovisno o iznosu postoji mogućnost da ti nepovoljan tečaj pojede 90 posto zarade. A isto tako možeš i zaraditi na tečaju. Uglavnom, velike su fluktuacije eur/usd pa dobro pazi na to.

Ako trebaš još savjeta slobodno piši.

Ako se odlučiš za T212 i prijaviš preko ovoga linka i ti i ja ćemo dobiti besplatne dionice u vrijednosti do 100 eura, a kasnije i ti možeš zaradjivati na novim članovima. Akcija traje još 10 dana:
https://www.trading212.com/invite/12izuL9Ku8
Snowstock is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 21:00   #262
10dana mi je prerano da krenem sa pravim novcem, jer se jos uvijek borim sa nekim osnovnim pojmovima, uz losu matematiku. To bi mi bio ekvivalent kao da idem u MMA ring samo zato jer sam prebio par frajera u birtijskom sukobu....
Nisam ni mislio krenuti sa vise od 1000eura stvarnih novaca, nego t212 ne moze se podesiti ispod 5000.
Plus500 i sam
sam citao da je "scam" ali mi ima preglednije grafove i ima oko110 fx indikatora,iako svega par njih razumijem.

Mislim da ce mi trebati 1-2 mj da malo pohvatam tržište i stvorim si jasniju strategiju!
Mimo velikim snova gdje su mi granice milijuni, ja sam skroman decko koji ce se zadovoljit cistom zaradom dnevnom 1-3% od temeljnog uloga.
Jer sve mi bolje od dosadasnej pasivne stednje koju pojede i stabilna inflacija a kamoli nestabilna...

A za novacenje novih članova nisam,to mi je u razini MLMa a to je izvan mojih mogućnosti, cak i da hocu, kao osoba sa blazom prozopagnozijom to bih jako lose radio, zato mi je privlacan ovaj oblik trgovine jer ne moram sretati fizicki druge osobe.
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 21:22   #263
1-3% dnevno. Pa nisi baš skroman za početnika. To je oko 100% prinosa godišnje. Moraš biti malo realniji jer izgorit ćeš

T212 demo lako podesiš ispod 5000eura. Otvaras i zatvaras naloge i pržiš novac dok ne dodjes do željene razine. To riješiš za 5 min.

Nije nikakvo novačenje ni mrežni marketing nego se radi o promotivnoj akciji koja završava za 8 dana. Uostalom da mi je cilj novačiti, ne bi prezentirao AM koji ipak ima kvalitetniju platformu MT5 i za indikatore i grafove i scalping, kao i podršku na hrvatskom jeziku pon-pet 8-16h.
Snowstock is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 21:58   #264
Quote:
Snowstock kaže: Pogledaj post
1-3% dnevno. Pa nisi baš skroman za početnika. To je oko 100% prinosa godišnje. Moraš biti malo realniji jer izgorit ćeš
Nisam mislio da bi to bio pocetak, vec cilj! Za pocetak je dobro opstati!
Quote:
Snowstock kaže: Pogledaj post
T212 demo lako podesiš ispod 5000eura. Otvaras i zatvaras naloge i pržiš novac dok ne dodjes do željene razine. To riješiš za 5 min.
Haha, nisam se toga sjetio... kakve sam srece jos bi naletio na neku svijeću koja bi donjela extra profit
Quote:
Snowstock kaže: Pogledaj post
Nije nikakvo novačenje ni mrežni marketing nego se radi o promotivnoj akciji koja završava za 8 dana. Uostalom da mi je cilj novačiti, ne bi prezentirao AM koji ipak ima kvalitetniju platformu MT5 i za indikatore i grafove i scalping, kao i podršku na hrvatskom jeziku pon-pet 8-16h.
Nisam mislio na tebe, nego na sebe..... Ako bude opet promotivna akcija kad budem spreman trgovati za pravo, nemam nis protiv da ti dobiješ taj mali boostić!
Za sada se jos drzim pravila 10 000
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 11:40   #265
Nisam dugo na Trading212, ali mislim da ću se povući jer danas hocu zadati buy limit nalog i obavještava me da mi nalog prelazi 95% slobodnih sredstava sto prema njihovim pravima nije dozvoljeno.
Ja izračunam i nije 95% nego 94,5%...i ne prolazi mi nalog. Ja tad pošaljem upit zašto mi nalog ne prolazi i oni kažu da mora biti 95%od tržišne cijene, a ne buy limit cijene koja je za pola eura niža. Nalog se aktivira tek na buy limit cijeni, a ne na tržišnoj.

Prilično amaterski i neprofesionalno. Stoga oprez.
Snowstock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2024., 22:47   #266
Zna li netko nešto o https://investxm.com/ ?
__________________
Miško odlazi!!
Fiorello is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2024., 23:30   #267
Quote:
Fiorello kaže: Pogledaj post
Zna li netko nešto o https://investxm.com/ ?
Ovako letimično nisam vidio da imaju adresu. U clanku"O nama" zapravo ne pišu tko su i odakle su nego standardne reklame. Sad, nisqm detaljno gledao, ali jedini kontakt je mail.
Snowstock is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 09:33   #268
Quote:
Snowstock kaže: Pogledaj post
Ovako letimično nisam vidio da imaju adresu. U clanku"O nama" zapravo ne pišu tko su i odakle su nego standardne reklame. Sad, nisqm detaljno gledao, ali jedini kontakt je mail.
Da, sumnjivo je što se ne može naći gotovo ništa o njima, a agenti koji zovu za njih pričaju srpski sa slovenskih brojeva.
__________________
Miško odlazi!!
Fiorello is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 14:19   #269
A sto te privlači kod njih za razliku od npr. pouzdanih Admiral Marketsa i Trading212?
Jer svi oni nestanu kada trebaš isplatiti sredstva. A ovi ne zivkaju i možeš povući svoja sredstva.
Snowstock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 14:56   #270
Ukoliko se netko planira registrirati na Trading212 ako to učini preko ovoga linka i on i ja dobivamo besplatne dionice u vrijednosti do 100eura pa ako je netko zainteresiran slobodno neka se prijavi na obostranu korist: 😀
https://www.trading212.com/invite/17t1W2JjLW
Snowstockzgb11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 14:59   #271
Moze li pomoć vezano za isplate sa Trading212 .

Uplaćivao sam novac direktno preko debitne kartice na Trading račun. I sad bi želio isplatiti neki dio sredstava. Međutim, zabunom sam stisnuo da mi isplati sredstva na debitnu karticu i došla mi je obavijest da ce se isplata izvršiti u roku do 3 dana. Tek kasnije sam skužio da je nemoguće isplatiti sredstava na debitnu karticu bez IBANa.

Pošto se isplata vjerojatno neće moći provesti bez IBAN broja računa, dali će se sredstva vratiti Tradingu212 odnosno na moj Trading212 račun? Kako to funkcionira?

Odnosno, da budem konkretniji, postoji li mogućnost da ostanem bez tog novca tj.da se ne vrati na moj Trading212 račun niti da sjedne na moj bankovni racun nego da novac ostane negdje u vakumu?
Hvala.
Snowstockzgb11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 21:03   #272
Novac se jedino može isplatiti na račun s kojeg je uplaćen. Imaju sve potrebne podatke tako da će ti doći na taj račun debitne kartice
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 21:17   #273
A jel znas mozda kako funkcionira sa revolutom?
Mislim konkretno revolut-t212?!
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 22:07   #274
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
Novac se jedino može isplatiti na račun s kojeg je uplaćen. Imaju sve potrebne podatke tako da će ti doći na taj račun debitne kartice
Znači, bez obzira što nemaju moj IBAN(jer kad sam uplaćivao debitnom karticom nigdje nisam navodio IBAN), samim time što sam uplaćivao s te debitne kartice novac ce sjesti na tekući račun koji je povezan s tom karticom? Jesam li dobro povezao?
Snowstockzgb11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 21:03   #275
Da, tako bi trebalo biti
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.