Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2017., 12:57   #61
Službena znanost sve više koketira s mojom/iznešenom hipotezom.
Jedino u čemu se razlikujemo je terminologija - nije "astralni", već paralalni ("alternate") svijet...
Ne u dimenzionalnom, već slojevito "materijalnom" smislu - unutar iste dimenzije/prostorno vremenskog kontinuuma.

Is dark matter hiding a 'mirror world'? Researchers believe mysterious material could contain its own alternate world - complete with shadow Milky Way

Kao da su prepisali ono što sam napisala 2012, par postova ranije...na početku teme.
Vrhunski!

Izgleda da je Svemir puno zagonetniji i puno veličanstveniji nego što smo to u stanju uopće zamišljati...

Ne ostavlja li vas ta činjenica bez daha!?
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 13:11   #62
there are know knowns, there are known unknowns, there are unknown unknowns, and then there is the unknowable..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 23:48   #63
mislim da nema baš nekog smisla stalno tražiti odgovore u trenutačnoj materijalistički-orjentiranoj znanosti. To je slijepa ulica, baš kao nekad recimo teorija flogistona ili alkemija. Ona je danas došla do svog konačnog limita- enigme svijesti, kojeg nemože preći.
To je danas kult sa svojim nedodirljivim dogmama i svećenicima baš kao što je nekad bila religija, u kojoj će te bilo kakvo ozbiljnije razilaženje s tvojim lokalnim guruom odvesti ravno na lomaču a da ne govorimo da je danas ugl. pod kontrolom ubojica vojno-ind. kompleksa, korporacija i novca i ugl. u funkciji profita a ne dobrobiti čovječanstva.

Tamna mateirja je rezultat pogrešaka u gravitac. mjerenjima , ili zbog krive grav.teorije ili stvarno imamo posla s novim tipom materije koji je nevidljiv .. Da li je on u paralelnoj dimenziji ili je samo riječ o nekompatibilnim česticama , zasad se nezna sto posto,.
Meni je recimo filozofski puno zanimljivija mogućnost utjecaja tamne materije na varijacije "težine" zemlje kroz povijest (budući da se gomila u točkama obične mase, a nije čvrsto povezana s njom , a bilo je i teorija o njenom utjecaju na oortov oblak i propast dinosaura)

Astral kao psihički fenomen je po meni više povezan sa nelokalnošću prostor-vremena nego s tamnom mateorijom, to je mogućnost da čista svijest neograničeno putuje njegovim koordinatama - što je potvrđeno zadnjih 50-tak godina i od nekih fizičara (H.Puthoff) , a i neki znanstvenici su ozbiljno proučavali efekte akašičkih zapisa (R.Sheldrake). Ali sve to funkcionira usprkos, a ne zahvaljujući današnjim znanstvenim modelima . Svi imaju svoje teorije zašto sve to funkcionira, ali nitko to nemože objasniti u okviru postojećih zn. modela

Po meni odgovor na sve te stvari pomalo se već naslućuje u budućoj znanosti koja će biti temeljena na informaciji a ne materiji kao osn.temelju i gradivnom bloku, čemu se već ide od otkrića dualnosti materije i efekta promatrača, koji uključuje utjecaj svijesti na rezultat fiz. eksperimenta (kolaps valne funkcije) a prilozi novijih datuma su teorija puno veće vjerojatnoće svemira kao simulacije nego kao stvarnog fiz.materijalnog konstrukta (Bostrom etc ako se ne varam) i holografska priroda 3d svemira kao fikcijska projekcije 2d informacije (Suskind i ostali).

Sve te doasd neobjašnjive "alternativne" fenomene (akašički zapisi, reinkarnacija, astral , telepatija, rem.viewing itd itd) a i neke druge enigme (npr. ugođenost fizikalnih konstanti svemira) posve je jednostavno objasniti u okviru svijeta temeljenom na informaciji kao osnovnom gradivnom bloku.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 29.10.2017. at 00:36.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:05   #64
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Službena znanost sve više koketira s mojom/iznešenom hipotezom.
Jedino u čemu se razlikujemo je terminologija - nije "astralni", već paralalni ("alternate") svijet...
Okultisti to nazivaju universe B.

Ne sjećam se više koji sam to kuki guglala da me je bacilo na tu stranicu, a onda sam je bukmarkirala u folder 'razno' i zaboravila na nju. A budući da ovih dana čistim komp od klifota, grifona i gremlina, neka je ovdje, meni više ne treba.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2023., 18:38   #65
Još jedna potvrda moje hipoteze - u dlaku identična! Pomalo ponosna na činjenicu da je prvo odavde krenula, potpuno autohtono, izvorno...bez da sam igdje išta slično čula i vidjela, prije toga.
Nepatvoreni intuitivni uvid!
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 09:07   #66
ne budi sama ..... Hearts of Space* pa malko natuknica ,,, može

pametna si ti cura

* prelijepa radio serija

https://www.youtube.com/watch?app=de...Vvmhw&t=36m14s
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 18:43   #67
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
ne budi sama ..... Hearts of Space* pa malko natuknica ,,, može

pametna si ti cura

* prelijepa radio serija

https://www.youtube.com/watch?app=de...Vvmhw&t=36m14s
Kad sam vidla ovoj odgovor, prije cca 6mj., "po automatizmu" sam ga otpisala ko možebitnu provokaciju/cinično podhebavanje s tvoje strane...tako da si nisam dala truda ni pogledat o čemu se radi.

No, izgleda da sam se prevarila...
Ovaj je "Hearts of Space" uradak - PRVA LIGA materijal za astro-kozmo-above & below kontemplaciju!!

Ne znam što kazati!?

1.Isprika na predrasudi/neutemeljenoj osudi...
2.Hvala na preporuci...ne mogu je se dovoljno naslušati (već satima mi je permanento "ON"...kao lagana zvučna kulisa koja savršeno ispunjava mentalni među-prostor dok radim, što radim) !!

__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 16:49   #68
wow . ni ja nisam gledao ovdje .. iskrenost uz vrijeme cijenim najviše
nije grijeh do Tebe osim reakcionarni što je normalno kada ne želiš gubiti isto na nijanse tame

i ja se Tebi ispričavam što sam te morao stisnuti,
imam ih sve na par diskova, jako dugo je trajala odnosno trajalo emitiranje, desetljećima. Smatraj kako ćeš ih imat. Doduše vidim da ide i sad.
Muzički ukus ti je izvanredan (gotovo identičan mojem )

A za iskupljenje mogli bi oživjeti temu kad uključim inteligenciju pa pročitam početke. Orionov pojas ili ti kosci na kocki ...
Ovaj put bit će i proaktivno a ne samo provokativno. Nadahnula me moja muza svemirska.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 06:32   #69
od početka

Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Astronomi su već dugo vremena svjesni mogućnosti postojanja tamne materije/tvari u svemiru.
Zovu je tamnom jer s njom nikako nije moguće ući u interakciju (ako postoje, „čestice“ tamne tvari, one naprosto prolaze kroz vidljivu tvar kao da ne postoji. Poput „duha“ kroz zid u popularnoj ikonografiji).
Tamna tvar ne emitira ili reflektira nikakvo el.magnetno zračenje.
Nije ju moguće detektirati, vidjeti, „napipati“...energetski „pobuditi“, no bez obzira na to njezin se utjecaj na svijet kojeg poznajemo itekako osjeća.
Izračunato je i dokazano da galaksije nisu u stanju opstati u obliku u kojem se nalaze, jer im naprosto nedostaje mase.
02.09.2012.

Nisam još počeo čitati "stručne" no pitanje koje se nameće, temeljem čega smatraju da nisu? Mogle su izgubiti masu izračenom energijom, a djeluje mi potpuno nesuvislo kako ne mogu "opstati", koji su početni parametri.
Vidim da davno je "tema počela no možda se ipak možeš sjetiti. Uložila si svoje vrijeme.


Ozbiljno pitam

znaš kako je Lord Kelvin, vrstan matematičar i otkrivač elektrona tvrdio da je točno izračunao kako raketa ne može pobjeći iz gravitacijskog polja Zemlje .. i bilo je potpuno točno, no problem je bio što je zaboravio kako masa rakete se smanjuje jer gorivo se troši, pretvara u energiju potiska ....
i tako to sve postaje lakše uz već postignutu brzinu

Sir William Thomson, Baron Kelvin of Largs, engleski fizičar. Držao je katedru prirodne filozofije u Glasgowu, a 1890. godine postao je predsjednikom Royal Society. Objavio je više od 300 znanstvenih radova, od kojih su najvažniji s područja termodinamike i elektriciteta
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 08:42   #70
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
02.09.2012.

...

znaš kako je Lord Kelvin, vrstan matematičar i otkrivač elektrona ...
Kelvin nije otkrio elektron.
J. J. Thompson je prvi "otkrio" elektron tako da je uspio izmjeriti omjer elektricnog naboja i mase elektrona. recimo da je sustina Thompsonova rada zapravo njegova tvrdnja da atom nije "nedjeljiv" kako ga se do tada smatralo
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 17:07   #71
zahvaljujem poštovani zecopas ,,nijesam još uključio inteligenciju otkad sam na forumu .. da ne bi bilo zabune radi godine

bio je samo bljesak - Thompson

mea maxima culpa
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2024., 00:01   #72
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
02.09.2012.

Nisam još počeo čitati "stručne" no pitanje koje se nameće, temeljem čega smatraju da nisu? Mogle su izgubiti masu izračenom energijom, a djeluje mi potpuno nesuvislo kako ne mogu "opstati", koji su početni parametri.
Vidim da davno je "tema počela no možda se ipak možeš sjetiti. Uložila si svoje vrijeme.


Ozbiljno pitam

[/I]


Točnije rečeno: uočen obrazac dinamike/stupnja rotacije galaksija bi s obzirom na izračunatu/"vidljivu" masu trebao biti puno sporiji...a nije!?
Što neminovno ukazuje na postojanje ogromne extra mase koja tu ubrzanu rotaciju uzrokuje, a koju se, na žalost, nije u stanju registrirati unutar mjerljivog spektra.
Razne su ideje "out there" koje pokušavaju objasniti navodnu "nevidljivost" te nedostajuće komponente (nesrazmjerni udio hladnih tijela unutar same galaksije koja je teško registrirati, a koja nadmašuju masu zvijezda; lutajuće planete, smeđi patuljci, crne rupe, itd...)
No činjenica da ih se "ama baš nikako" nije u stanju registrirati (a radi se o navodno NESRAZMJERNOJ VEĆINI MASE GALAKSIJE, ne tek neznantnom dijelu...koji - eto - ne zrači NI NA KOJI NAČIN (da se na glavu postaviš)) - tome baš ne ide u prilog.
JWST bi donekle mogao potvrditi takve hipoteze s obzirom na sposobnost dubljeg zagledanja u IC spektru (mogućnost registriranja hladnijih i udaljenijih objekata, kakvu do sada nismo imali)...ili ih poništiti (u slučaju da ništa od te "teško vidljive" mase nije u stanju uočiti) - što će Tamnu materiju, učiniti još "tamnijom"/zagonetnijom.
U mojem slučaju - "još astralnijom"...finijom/"našem oku/nosu/senzorima svih fela" neuhvatljivijom.
A opet NEMINOVNO PRISUTNOM, s obzirom na uočene efekte.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2024., 03:20   #73
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
Tamna mateirja je rezultat pogrešaka u gravitac. mjerenjima , ili zbog krive grav.teorije ili stvarno imamo posla s novim tipom materije koji je nevidljiv ..
Kryon je dao objašnjenje koje mi je dobro sjelo.
Mjerenja kretanja zvijezda u toj galaksiji su bila dovoljno točna.
To se nije slagalo s prihvaćenim zakonima fizike i onda su krenuli s teorijama bez podloge da si nekako objasne taj fenomen, ili je došla takva direktiva jer znanost je ipak jako kontrolirana i nešto se "smije dopustiti" a nešto ne. Takve teorije bez podloge često dolaze baš zato da se interes javnosti usmjeri u pogrešnom smjeru.
Mjerenja kretanja zvijezda u toj galaksiji upućuju da tamo vrijede drukčiji fizalni zakoni. Takav koncept ne prolazi dobro u službeno odobrenoj znanosti, no ipak svemir i njegovi fizikalni zakoni su samo simulacije unutar svijesti.
Stvarno svatko od nas (na razini naše najviše svijesti) je kreator svemira i stvara fizikalne zakone kakve želi, u skladu s simulacijama koje želi odigrati u takvom svemiru. Mi doslovce možemo mijenjati fizikalne zakone.
I stvarati nove čestice. Poput higgsovog bozona. Ali to je druga priča.
LLSkylights is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2024., 16:34   #74
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post


Točnije rečeno: uočen obrazac dinamike/stupnja rotacije galaksija bi s obzirom na izračunatu/"vidljivu" masu trebao biti puno sporiji...a nije!?
Što neminovno ukazuje na postojanje ogromne extra mase koja tu ubrzanu rotaciju uzrokuje, a koju se, na žalost, nije u stanju registrirati unutar mjerljivog spektra.
fala ajmo na prvu .. je li rotacija u pravom smjeru, možda glupo zvuči, no zamisli da je CC i da zaprrvo odbacuje materiju jer se možda radi o bijeloj rupi.

da i trebalo bi o parametrima jer baš i ne vjerujem "autoritetima svaki put"


Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Razne su ideje "out there" koje pokušavaju objasniti navodnu "nevidljivost" te nedostajuće komponente (nesrazmjerni udio hladnih tijela unutar same galaksije koja je teško registrirati, a koja nadmašuju masu zvijezda; lutajuće planete, smeđi patuljci, crne rupe, itd...)
No činjenica da ih se "ama baš nikako" nije u stanju registrirati (a radi se o navodno NESRAZMJERNOJ VEĆINI MASE GALAKSIJE, ne tek neznantnom dijelu...koji - eto - ne zrači NI NA KOJI NAČIN (da se na glavu postaviš)) - tome baš ne ide u prilog.
JWST bi donekle mogao potvrditi takve hipoteze s obzirom na sposobnost dubljeg zagledanja u IC spektru (mogućnost registriranja hladnijih i udaljenijih objekata, kakvu do sada nismo imali)...ili ih poništiti (u slučaju da ništa od te "teško vidljive" mase nije u stanju uočiti) - što će Tamnu materiju, učiniti još "tamnijom"/zagonetnijom.
U mojem slučaju - "još astralnijom"...finijom/"našem oku/nosu/senzorima svih fela" neuhvatljivijom.
A opet NEMINOVNO PRISUTNOM, s obzirom na uočene efekte.
To mi je već puno bliže jer sve te podatke dobiju uz pomoće elektronike radio i optičkih teleskopa sa foto senzorima. Tako ako je crna rupa sakrivana zagrijanom materijom vidjeti će ništa.

Tako ako može opet malko više. Uzmi u obzir da se time ne bavim, od srednje, pa će sigurno biti i ispada.

__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.