Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam

Turizam Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Putopisi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 12:40   #3461
Termini je sjedište javnog prijevoza, ali ima hrpa ulica oko njega gdje se može odsjesti, ništa strašno....uglavnom prema gore linkovima, recimo ja bi izabrala treći link, isto možeš pješke do večini znamenitosti, odmah tu imaš metro stanicu crvena linija koja spaja sve glavne trgove i s kojom ideš do Vatikana...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:18   #3462
Da li moze neki konkretan savet, ne za obilazanje, prevoz, hranu. vec sta ne raditi u Rimu, sta izbegavati, kako se oblaciti?
Citala sam na nekim mestiam kako se ljudi lepo oblace i to je divno, volim da uzivam u tudjim i u svojim kombinacijama, ali ne mogu kao turista da lutam u stiklama
Posto ne zelim da pijem kafu '' s nogu'', koje su cene kafe kada se sedi?
Ako uzmem Roma pass, za koje 2 lokacije je najbolje da je iskoristim?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:56   #3463
ne radit u Rimu? ja bi rekla puno sjedit Kodeks oblacenja postoji samo kod ulaza u Vatikan, ostatak kako ti volja, ako uspijevas u stiklama setat, ti seci..
roma pass, pa iskoristis za dvije znamenitosti koje su ti cjenovno najskuplji upad
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:04   #3464
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
piazza cavour - dobra lokacija za vidjeti što više u 3 dana?
dakle, kako idem s djetetom (8g) i relativno kratko smo tamo, treba mi što bolja lokacija za što lakše doći do glavnih atrakcija.
također, idemo polovicom januara, mogu se nadati da neće biti nekih većih gužvi?
Nadam se da nije kasno
Piazza Cavour - svakako jedna od najboljih lokacija za smjestaj.
Od aerodroma imas direktan bus do Piazze (Via Crescenzio). Piazza Navona, Piazza del Popolo, Vatikan, Via del Corso, Spanjolski trg su dostupni u nekoliko minuta hoda.
Cak i Trastevere za nekih 15-20.
Jedino do Colosseuma morate uhvatit bus ili metroom linija A - Lepanto do San Giovanni in Laterano i lagano pjeske do Colosseuma.

Termini je poprilicno popularan za smjestaj i to najvise zbog pristupacnijih cijena, ali sto se tice dostupnosti atrakcija, Piazza Cavour je u svakom slucaju i bolja i bliza zona.

Od ponudjenih stanova ja bih uzela u Via Tacito.
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:18   #3465
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Da li moze neki konkretan savet, ne za obilazanje, prevoz, hranu. vec sta ne raditi u Rimu, sta izbegavati, kako se oblaciti?
Citala sam na nekim mestiam kako se ljudi lepo oblace i to je divno, volim da uzivam u tudjim i u svojim kombinacijama, ali ne mogu kao turista da lutam u stiklama
Posto ne zelim da pijem kafu '' s nogu'', koje su cene kafe kada se sedi?
Ako uzmem Roma pass, za koje 2 lokacije je najbolje da je iskoristim?
Obuci se kako ti pase.
Cijene kave variraju... od 90c do 5 eura (na Navoni).
Ako sjedis kava je skuplja 30ak%. Svakako provjeri cjenik prije nego te na nekim mjestima 'oderu'.
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:08   #3466
Lijep pozdrav,

mene i djevojku puklo i tako mi idemo u Rim 29.11.-04.12.

Sobu smo rezervirali preko airbnb, cca 30 eura nas košta noć (Termini), ništa posebno, glavno da imamo gdje za ostaviti stvari i prespavati.

Putujemo busom zagreb-trst (cca 100-150kn povratna po osobi) i onda na avion (35 eura povratna po osobi)

Dakle, imati ćemo 4 dana za razgledavanje pa možete mi napisati koje sve znamenitosti moram obavezno pogledati te da li je potrebno rezervirati za neke karte kako ne bi trebali čekati u redu.

Unaprijed hvala.
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:00   #3467
čuj teško ti netko može nešto sugerirati..kakav ste tip turista...tipa ulazite u svaki muzej ili čisto hodanje po gradu i razgledavanje izvana...što vas zanima, što vas ne zanima..mislim cijeli Rim je jedna velika znamenitost...na temi imaš masu prijedloga, malo se informiraj gdje ideš, napravi neku listu što vas zanima, pa onda podjeli svoju listu pa ti možemo sugerirati oko upada i ostalih tehnikalija, uglavnom pročitaj malo temu, da se informiraš o gradu, lakše ćeš dobiti sliku kud ideš..
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:29   #3468
http://promptguides.com/rome/index.htm

eto baci pogled i ovdje..
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:11   #3469
Hvala!
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.