Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 01:08   #2401
pozdrav, imam pitanje, dva

znam da bi mogla pronaći sve odgovore na ovim stranicama ali jednostavno mi je teško baš sve pročitati.
ali ono što jesam "naučila" je da je preporuka dijete što dulje voziti dijete u suprotnom smjeru od smjera vožnje.

moja malena ima 15 mj i niti 9 kg, niti 75 cm, tako da se još vozimo u jajetu. ali uskoro je vrijeme da kupim nešto novo (sad je negdje 2 cm od vrha jajeta). e sad, letimično sam polovila ovdje da kod nas nema autosjedalica (osim nekih netestiranih) grupe 1/2 obrnuto od smjera vožnje ukoliko se ne koristi isofix (ja ga nemam u autu).

i što sad? ipak ću morati je odmah staviti u smjer vožnje?
nemam baš izbora?
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 03:11   #2402
Ima sjedalica koja nisu na isofix, a stavljaju se obrnuto. Prva koja mi pada na pamet je Joie Every Stage. Pitaj još na Fejsu na Rodinim savjetima za autosjedalice.

Mi imamo isofix pa smo imali veći izbor, mala se i dalje fino vozi suprotno.

Edit. Sjetila sam se ove odlične stranice, posvećena je AS koje su obrnuto od smjera vožnje, među ostalim evo opširan popis svih postojećih i način na koji idu u auto: http://erfmission.com/full-list-erf-seats-prices/
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:26   #2403
Joie ima baš loše ocjene, Sirona isto nije neka sreća - dosta je nekvalitetna, cure se dosta žale na Rodama

po meni bi bilo najbolje Besafe ali one koje idu na pojaseve su onda samo u kontra smjeru, ne mogu se sa recimo 2,5 ili 3 god okrenuti u smjer vožnje

Frendici isto baš takvu tražim i nismo baš ništa pametno našle
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:30   #2404
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Joie ima baš loše ocjene, Sirona isto nije neka sreća - dosta je nekvalitetna, cure se dosta žale na Rodama

po meni bi bilo najbolje Besafe ali one koje idu na pojaseve su onda samo u kontra smjeru, ne mogu se sa recimo 2,5 ili 3 god okrenuti u smjer vožnje
Stvarno za Sironu? Ja mislila da je ona ok opcija. Mi imamo Recaro Zero.1 i fantastična nam je. Uzeli smo nju, a ne BeSafe koju spominješ jer smo htjeli imati tu opciju u smjeru vožnje. Curka će uskoro dvije godine i sad tek vidim da će ona u smjer vožnje tek kad više neće postojati AS s opcijom suprotno.

Ako nekome nije važno da ide u smjer vožnje ta BeSafe je fantastična (među najskupljima jer je rade Skandinavci po svojim kriterijima, a oni imaju obavezno suprotan smjer do cca 4 godine), a frendice su naručivale Axkid Minikid izvana jer ta ide skroz do 25kg suprotno, na pojaseve.

Nadam se da će ih za koju godinu općenito biti više u ponudi i da će im onda i cijena biti malo jeftinija.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:23   #2405
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Mi imamo. Ima prilagodljiv naslon za glavu pa mu ne pada glava dok spava. Nama je odlična

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Evo kupljena M Sloution Fix. I nama je odlična. Zadovoljni i mi veliki i gospodična koja je dobila novu sjedalicu.
Sviđa mi se što se može prilagoditi i mali naslon koji je točno pod glavom i cijeli naslon na kojem su leđa. Inače kod većine sjedalica te grupe II/III nisam baš vidjela da se mogu nakositi. Jedino još kod ove MC koja nam je isto bila u užem izboru.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:30   #2406
kupila sam Tako kolica, 3u1, koji imaju i jaje u paketu.

jaje je Karawala, recenzije ne nalazim, ali imaju oznaku kao da su atestirana.

mogu li se pouzdati u ovu naljepnicu?



oznake atesta se čine uredne, tj aktualne.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:01   #2407
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Stvarno za Sironu? Ja mislila da je ona ok opcija. Mi imamo Recaro Zero.1 i fantastična nam je. Uzeli smo nju, a ne BeSafe koju spominješ jer smo htjeli imati tu opciju u smjeru vožnje. Curka će uskoro dvije godine i sad tek vidim da će ona u smjer vožnje tek kad više neće postojati AS s opcijom suprotno.

Ako nekome nije važno da ide u smjer vožnje ta BeSafe je fantastična (među najskupljima jer je rade Skandinavci po svojim kriterijima, a oni imaju obavezno suprotan smjer do cca 4 godine), a frendice su naručivale Axkid Minikid izvana jer ta ide skroz do 25kg suprotno, na pojaseve.

Nadam se da će ih za koju godinu općenito biti više u ponudi i da će im onda i cijena biti malo jeftinija.
Otkud ti ovaj podatak? Trazim i ne mogu to nigdje naci.

Edit: nasla, nije obavezan, ali se preporuca.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:45   #2408
Pozdrav svima!

Molim pomoć. Mislili smo kupiti Bebetto kolica 3u1, ali s obzirom da Bebetto autosjedalice nigdje ne pronalazim na onim ADAC-ovim testovima ne znam koliko su pouzdane.

Vidim da imaju neku europski certifikat, ali mi kao neznalici mogu stavit bilokakvu etiketu, kad se ne kužim u to.

Ima li netko saznanja kakve su te Bebetto autosjedalice ili da radije uzmemo 2u1 pa neku autosjedalicu koja slovi za najsigurniju i koja bi to bila?
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:58   #2409
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Molim pomoć. Mislili smo kupiti Bebetto kolica 3u1, ali s obzirom da Bebetto autosjedalice nigdje ne pronalazim na onim ADAC-ovim testovima ne znam koliko su pouzdane.

Vidim da imaju neku europski certifikat, ali mi kao neznalici mogu stavit bilokakvu etiketu, kad se ne kužim u to.

Ima li netko saznanja kakve su te Bebetto autosjedalice ili da radije uzmemo 2u1 pa neku autosjedalicu koja slovi za najsigurniju i koja bi to bila?
uzmite 2u1 i adaptere, na bebetto ide svasta, mislim da su cure ovdje uzimale maxi cosi. u rodinoj grupi se zale jako na ta bebetto jaja
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:13   #2410
Verbena, hvala ti puno za brzi odgovor

Baš mi je to trebalo, neka stvarna iskustva, a velim, ovo što sam uspjela naći nije mi ulilo neku sigurnost.

Mislim da ćemo onda tako uzeti.
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:19   #2411
Ja ću ti samo potvrditi da ti je to najbolja opcija, samo si ti uzmi fino ta kolica koja ti se sviđaju, neko od boljih jaja, adaptere i dobro je.

Inače ne postoji najbolje jaje niti AS, sve te ocjene ne znače ništa ako ti ne sjedaju dobro u auto, znači da ti je nagib pod 45 stupnjeva da maloj bebi ne pada glava.

Ljudi su uglavnom zadovoljni s Maxi Cosi jajem, mi smo imali Peg Perego i s njime smo zadovoljni, sad će nam biti za drugu bebu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:26   #2412
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ja ću ti samo potvrditi da ti je to najbolja opcija, samo si ti uzmi fino ta kolica koja ti se sviđaju, neko od boljih jaja, adaptere i dobro je.

Inače ne postoji najbolje jaje niti AS, sve te ocjene ne znače ništa ako ti ne sjedaju dobro u auto, znači da ti je nagib pod 45 stupnjeva da maloj bebi ne pada glava.

Ljudi su uglavnom zadovoljni s Maxi Cosi jajem, mi smo imali Peg Perego i s njime smo zadovoljni, sad će nam biti za drugu bebu.
A kak da si provjerim jel mi dobro sjeda u auto? Skužila sam da to može biti problem...

Čisto sumnjam da poznam nekog s tim jajetom...
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:39   #2413
Nađi prodavaonicu kaj dozvoljava isprobavanje jaja i AS u autu. Npr Babycenter dopušta radnim danom kad su dvije prodavačice da jedna ide s vama do auta. Uglavnom da to je i dalje u većini dućana problem, ali navodno je sve bolje.

Problem je najviše zbog nagiba stražnje klupe ili sjedala o čemu ne razmišljaš dok ti ne treba jaje i AS, a u dućanu onaj kao izložbeni dio gdje je ta stražnja klupa je skroz nerealan jer je ta klupa ravna, a u niti jednom autu ne postoji ravna klupa, postoje samo ravna stražnja sjedala kod većih auta tipa VW Touran.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:50   #2414
Takodjer se slazem.

Samo sto sam ja eksuli uzela Bebetto 3u1.
To jaje je toliko jadno da ti ne mogu opisati. Imala sam osjecaj da je mom djetetu neudobno. Na kraju sam kupila jos posebno Maxi cosi Pebble i adaptere.

I da, ako neces velika kolica i jos kasnije mislis uzeti kisobran, Bebetto ti nije neka opcija.
Ako se mislis puno setati s bebom i kolicima, onda ce ti Bebetto biti pun pogodak.
Super su kolica ali za nekoga tko bas puno ide u setnju gradom i tako.

Mi smo na kraju samo u nosiljci a Bebetto stoji u kutiji, mislim da sportski dio necu niti koristiti. Jedino konstrukciju upogonjm tu i tamo, sa pebbleom.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:09   #2415
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Nađi prodavaonicu kaj dozvoljava isprobavanje jaja i AS u autu. Npr Babycenter dopušta radnim danom kad su dvije prodavačice da jedna ide s vama do auta. Uglavnom da to je i dalje u većini dućana problem, ali navodno je sve bolje.

Problem je najviše zbog nagiba stražnje klupe ili sjedala o čemu ne razmišljaš dok ti ne treba jaje i AS, a u dućanu onaj kao izložbeni dio gdje je ta stražnja klupa je skroz nerealan jer je ta klupa ravna, a u niti jednom autu ne postoji ravna klupa, postoje samo ravna stražnja sjedala kod većih auta tipa VW Touran.
A znači ipak negdje postoji ta opcija da netko od prodavača ode s tobom isprobati to je super, hvala za info!
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:13   #2416
Quote:
Ailani kaže: Pogledaj post
Takodjer se slazem.

Samo sto sam ja eksuli uzela Bebetto 3u1.
To jaje je toliko jadno da ti ne mogu opisati. Imala sam osjecaj da je mom djetetu neudobno. Na kraju sam kupila jos posebno Maxi cosi Pebble i adaptere.

I da, ako neces velika kolica i jos kasnije mislis uzeti kisobran, Bebetto ti nije neka opcija.
Ako se mislis puno setati s bebom i kolicima, onda ce ti Bebetto biti pun pogodak.
Super su kolica ali za nekoga tko bas puno ide u setnju gradom i tako.

Mi smo na kraju samo u nosiljci a Bebetto stoji u kutiji, mislim da sportski dio necu niti koristiti. Jedino konstrukciju upogonjm tu i tamo, sa pebbleom.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Ovo su stvarno korisne informacije, hvala puno!

Dobro da se ne zeznemo onda s tim njihovim jajetom, iako mislim da ćemo pri kolicima ostati. Znam da su ogromna, ali i mi smo baš jako visoki i imamo sreću da imamo veliki auto pa s te strane ne bi trebalo biti problema. A i dosta smo aktivni po pitanju šetnji tako da mi je i to ok.
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:33   #2417
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Ovo su stvarno korisne informacije, hvala puno!

Dobro da se ne zeznemo onda s tim njihovim jajetom, iako mislim da ćemo pri kolicima ostati. Znam da su ogromna, ali i mi smo baš jako visoki i imamo sreću da imamo veliki auto pa s te strane ne bi trebalo biti problema. A i dosta smo aktivni po pitanju šetnji tako da mi je i to ok.
Potpis na Alani. Mi imamo Bebetto + Maxi Cosi AS. I puuuuuno šetamo (za off road su savršena) i imamo veliki gepek. Da nije tako sigurno ih ne bi uzimala jer smo na 2.katu bez lifta. Kolica su stalno u autu Makar nam je sad auto na servisu pa sam ih uspjela složit u Sparka (ok na zadnju klupu i u gepek više ništa nemre, ali sam ih uspjela spakirati)
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:56   #2418
I ja sam kupila velika kolica, ali i planiram sto vise biti vani u šetnji.

Jaje je bilo 3u1, ako se pokaže kao šrot, kupit ću novo. Nije bilo opcije kupnje ovog modela kao 2u1, a cijena je bila dosta niska pa neću biti u strašnom gubitku ako se pokaže da trebam novo jaje.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:25   #2419
Kod probe u autu za jaje je mizda bitnija duzina pojasa nego nagib. Bez baze, naravno. Nagib kod jaja se može prilagoditi a kratak pojas je piši propalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:02   #2420
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Potpis na Alani. Mi imamo Bebetto + Maxi Cosi AS. I puuuuuno šetamo (za off road su savršena) i imamo veliki gepek. Da nije tako sigurno ih ne bi uzimala jer smo na 2.katu bez lifta. Kolica su stalno u autu Makar nam je sad auto na servisu pa sam ih uspjela složit u Sparka (ok na zadnju klupu i u gepek više ništa nemre, ali sam ih uspjela spakirati)
Ja imala mazdu2, mos mislit kak sam na more isla hahahaa
Sreca pa se kotaci daju skinuti.

I mi puuuno setamo ali po terenu di kolica ne mogu

Da, def savjetujem jaje posebno
Pogotovo jer ce se u autu voziti u njemu.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.