Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 07:49   #21
bosanski koridor je glupost, onda bi bosfor bio ruski....

ali eventualna luka u neumu, brodovi iz svih zemalja svijeta imaju pravo na neškodljiv prolaz najkraćim putem kroz hrvatske teritorijalne vode do međunarodnih....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:03   #22
Koridor je samo izlika oni bi još komad našeg mora jer mi imamo previše a svo more je ionako prije bilo "naše bratsko".
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:10   #23
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Koridor je samo izlika oni bi još komad našeg mora jer mi imamo previše a svo more je ionako prije bilo "naše bratsko".
Očitije ne može biti.
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:51   #24
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ja sam malo neuk kad je u pitanju pomorsko pravo, ali; kako jedan most (koji ima dovoljnu visinu da bi brodovi mogli prolaziti ispod) bilo koga priječi da ima izlaz na otvoreno more?
Nikako.

A tim kvazi stručnjacima ako imate prilike postavite pitanje kako funkcionira belgijska luka Antwerpen??

Svaka li se budaletina petlja u međunarodno pomorsko pravo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 10.07.2017. at 12:12.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:48   #25
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Svaka li se budaletina petlja u međunarodno pomorsko pravo.
položija kod Pavića
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:24   #26
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Koridor je samo izlika oni bi još komad našeg mora jer mi imamo previše a svo more je ionako prije bilo "naše bratsko".
Vide da Slovencima takva logika prolazi, pa i oni "digli nogu".
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 01:18   #27
Zanimljiv mentalitet, na istom problemu sa Slovenijom tisuće gorljivih postova, ovdje ništa. Znači ne damo Slovencima ali damo Bosancima
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 01:38   #28
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nikako.

A tim kvazi stručnjacima ako imate prilike postavite pitanje kako funkcionira belgijska luka Antwerpen??

Svaka li se budaletina petlja u međunarodno pomorsko pravo.
Nije samo Antwerpen nego i sve baltičke zemlje moraju prolazit kroz Dansku (doslovno), sve crnomorske zemlje moraju prolazit kroz Tursku, zatim kroz Grčku, u perzijskom zaljevu moraju proći ili kroz Iran ili kroz Oman, za doć do Singapura moraš proć kroz Indoneziju ili kroz Maleziju, zapravo sva komunikacija dalekog istoka sa srednjim, bliskim istokom, Europom, Australijom mora proći kroz indonezijske ili malezijske vode, iz Mediterana nemoš izać ako nisi prošao španjolske ili marokanske vode...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 08:41   #29
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Vide da Slovencima takva logika prolazi, pa i oni "digli nogu".
Pa nije im prošla,dobi su samo prolaz a to i ovi u neumu imaju i sada.Valjda hoće ovoga parkirat
http://www.marinetraffic.com/en/ais/...ssel:MSC_OSCAR

" Nesmetani ili kako se kaže neškodljivi prolaz (na što je nasjela država BiH, formiranjem ekspertne grupe za usaglašavanje širine prolaza i visine spomenutog mosta), nije isto što i suverenitet na moru. Za BiH nesmetani prolaz nije opcija, za razliku od suverenog pomorskog teritorija, važan kako sa pomorskog, tako isto i sa saobraćajnog, ekološkog, odbrambenog i posebno geopolitičkog aspekta."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:30   #30
Zanimljiv tekst o Sarajevskom pokušaju ako prođe, prođe i krivotvorenju povijesti od strane bh geodeta.

Zašto je jedan geodet iz Sarajeva, izmislio k.o.Pelješac, kako je samovoljno pravno bitne dokumente ostavio bez potpisa navodnih sudionika „Sporazuma“, zabilježivši ih jedino vlastitim rukopisom velikim tiskanim slovima?
Zašto je prvo prihvatio pa onda tražio da se „stuče“ kamen sa ucrtanim razgraničenjem na poluotoku Kleku?

http://www.dnevnik.ba/teme/bih-nikad...-otvoreno-more
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:34   #31
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Bušatlija je zapravo najobičniji šarlatan. BiH ni teoretski ne može imati nikakav koridor prema otvorenom moru.
S druge strane Hrvatska bi trebala imati više takta i nuditi Bih razne olakšice kod korištenja Ploča. Ploče su bosanska luka, bez BiH privrede nema ni Pločama posla. Nisu tu Ploče u situaciji da mogu nešto uvjetovati.
Bošnjaci ne žele iznajmljenju luku u kojoj im Hrvati mogu pregledavati "robu", pa se ti sad pitaj zašto.
Oni žele izravnu vezu s islamskim zemljama, odgovor zašto je logičan, inače ne bi imali ništa protiv zajedničkog korištenja luke Ploče.
Vi morate shvatiti menatlitet Bošnjaka koji je sličan srpskom, oni ništa ne žele djeliti s Hrvatima, to je jasno i u Fedaraciji.
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:55   #32
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Bošnjaci ne žele iznajmljenju luku u kojoj im Hrvati mogu pregledavati "robu", pa se ti sad pitaj zašto.
Oni žele izravnu vezu s islamskim zemljama, odgovor zašto je logičan, inače ne bi imali ništa protiv zajedničkog korištenja luke Ploče.
Vi morate shvatiti menatlitet Bošnjaka koji je sličan srpskom, oni ništa ne žele djeliti s Hrvatima, to je jasno i u Fedaraciji.
Slušala sam sinoć Bakira Izetbegovića na N1, zbilja je isključiv. Puno gori od oca. A nije ni Alija neko cvijeće bio.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:33   #33
1936 je Bosna imala izlaz na more kod Sutorine (danas u CG). Izlaz je izgubila 1945
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:19   #34
Dovea bi ove pomorce iz Sarajeva da zaplove "svojim" moren kad udre malo bure pa bi se brzo ostavili toga
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:44   #35
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
1936 je Bosna imala izlaz na more kod Sutorine (danas u CG). Izlaz je izgubila 1945
To su oni već pokretali, Crnogorci ih jasno otkantali za razliku od Hrvata.
Crna Gora je čak bila i povukla veleposlanika iz Sarajeva zbog teritorijalnih pretenzija BiH.
Ne samo da su tražili Sutorinu nego i Malinjak, odnosno gore na granici s općina Foča i Pljevlje.

Hrvati Neuma su jasno protiv bilo kakve luke u Neumu gdje se živi od turizma.
Neum sve više privlači i stane goste pored domaćih, zbog blizine Dubrovnika i dosta jeftinijih cijena smještaja.
Sarajevu jasno smeta gospodarski rast hrvatskih općina, treba izazvati iseljavanje i iz jedne tako prosparitetne općine.

Općinsko vijeće Neuma ima jasan stav da se protive uplovljavanju stranih brodova u Neum, ratnih, teretnih i putničkih brodova iz ekoloških i ekonomskih razloga.
OV upozorava da je neumsko more plitko, odnosno veliki zaljev gdje nema cirkulacije mora, otjecanja i miješanja voda i gdje nema nikakvog monitoringa.
Svi brodovi koji su dolazili ostavljali su iza sebe svega i zagađivali vode, tu su i dva ribnjaka kojima sve šteti.
Neum nema luke, pristaništa, graničnog prijelaza i zbog svega toga stav je Vijeća da ne treba u takvim uvjetima biti ni uplovljavanja.
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 06:51   #36
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Bošnjaci ne žele iznajmljenju luku u kojoj im Hrvati mogu pregledavati "robu", pa se ti sad pitaj zašto.
Oni žele izravnu vezu s islamskim zemljama, odgovor zašto je logičan, inače ne bi imali ništa protiv zajedničkog korištenja luke Ploče.
Vi morate shvatiti menatlitet Bošnjaka koji je sličan srpskom, oni ništa ne žele djeliti s Hrvatima, to je jasno i u Fedaraciji.
E i?
Svaka zemlja želi imati svoju luku ako može, zašto bi se oslanjala na tuđe luke? Pogotovo ako ima sve preduvjete za gradnju svoje luke, a Neum ima sve preduvjete da bude luka. Tako da da mi moramo prihvat činjenicu da ne da ne možemo Bih ucjenjivati već da moramo napraviti "dumping" tj. dati im tako povoljne uvjete u Pločama da im se ne isplati gradit luku u Neumu.
I nemoj mi sad kako Neum nema prirodnih uvjeta i ovo i ono...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 06:57   #37
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
To su oni već pokretali, Crnogorci ih jasno otkantali za razliku od Hrvata.
Crna Gora je čak bila i povukla veleposlanika iz Sarajeva zbog teritorijalnih pretenzija BiH.
Ne samo da su tražili Sutorinu nego i Malinjak, odnosno gore na granici s općina Foča i Pljevlje.

Hrvati Neuma su jasno protiv bilo kakve luke u Neumu gdje se živi od turizma.
Neum sve više privlači i stane goste pored domaćih, zbog blizine Dubrovnika i dosta jeftinijih cijena smještaja.
Sarajevu jasno smeta gospodarski rast hrvatskih općina, treba izazvati iseljavanje i iz jedne tako prosparitetne općine.

Općinsko vijeće Neuma ima jasan stav da se protive uplovljavanju stranih brodova u Neum, ratnih, teretnih i putničkih brodova iz ekoloških i ekonomskih razloga.
OV upozorava da je neumsko more plitko, odnosno veliki zaljev gdje nema cirkulacije mora, otjecanja i miješanja voda i gdje nema nikakvog monitoringa.
Svi brodovi koji su dolazili ostavljali su iza sebe svega i zagađivali vode, tu su i dva ribnjaka kojima sve šteti.
Neum nema luke, pristaništa, graničnog prijelaza i zbog svega toga stav je Vijeća da ne treba u takvim uvjetima biti ni uplovljavanja.
Gomila gluposti, da se tamo napravi luka, od raznih renta i popratnih sadržaja zarađivao bi Neum deset puta više nego od turizma. Da im je dt malo da okuse brzo bi se predomislili a Neum bi odjednom postao i dubok i širok a ekologija... Zaboli ih...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 07:51   #38
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
1936 je Bosna imala izlaz na more kod Sutorine (danas u CG). Izlaz je izgubila 1945
Jel ikad netko dao objašnjenje zašto se kod Sutorine zanemario povijesni kriteriji a kod Neuma nije?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:00   #39
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
E i?
Svaka zemlja želi imati svoju luku ako može, zašto bi se oslanjala na tuđe luke? Pogotovo ako ima sve preduvjete za gradnju svoje luke, a Neum ima sve preduvjete da bude luka. Tako da da mi moramo prihvat činjenicu da ne da ne možemo Bih ucjenjivati već da moramo napraviti "dumping" tj. dati im tako povoljne uvjete u Pločama da im se ne isplati gradit luku u Neumu.
I nemoj mi sad kako Neum nema prirodnih uvjeta i ovo i ono...
Ako si ti pomorski stručnjak i tvrdiš da u Neum može uplovljavati nosač aviona, dobro, očito nikada nisi bio u Neumu.
Ovako to izgleda u stvarnosti
http://www.politikaplus.com/upload/i...N/neum-020.jpg

O tome se ima pitati lokalna zajednica i stanovnici Neuma.
Bi li tebi bilo drago da ti država pred kućom napravi deponiju smeća i da te se ništa ne pita?

Malostonski zaljev je zatvoren i kao takav biološki osjetljiv, u kojem bi svaka havarija predstavljala ekološku katastrofu.

Bošnjake jedino luka u Pločama zanima ako ćete prepustiti suverenitet nad njom, gradom i tim dijelom Dalmacije.
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 03:04   #40
I r
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Ako si ti pomorski stručnjak i tvrdiš da u Neum može uplovljavati nosač aviona, dobro, očito nikada nisi bio u Neumu.
Ovako to izgleda u stvarnosti
http://www.politikaplus.com/upload/i...N/neum-020.jpg

O tome se ima pitati lokalna zajednica i stanovnici Neuma.
Bi li tebi bilo drago da ti država pred kućom napravi deponiju smeća i da te se ništa ne pita?

Malostonski zaljev je zatvoren i kao takav biološki osjetljiv, u kojem bi svaka havarija predstavljala ekološku katastrofu.

Bošnjake jedino luka u Pločama zanima ako ćete prepustiti suverenitet nad njom, gradom i tim dijelom Dalmacije.
Stručnjače, najveći brodovi današnjice su dugi 400 a široki 60 m, nemoj mi reć da je neumski zaljev manji od toga?
Za domaći rad na Google maps zumiraj koliko je širok ulaz u Rotterdam, New York ispod Verazzano mosta, ulaz u Shanghai, Singapur, da spomenemo samo najveće luke na svijetu...A da ne spominjemo mnoge druge koje su još limitirane plimom i osekom...
Cijela američka atlantska obala ne može primiti brodove veće od Aframaxa, pa isto broji milijarde tona prekrcanog tereta godišnje.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.