Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 02:08   #121
Kopiram svoj post s prijašnje teme.


Može li meni netko pomoći u slaganju rutine?

25. g,, sklona mašćenju, ali i ljuštenju kože i crvenilu; imam mitesere i proširene pore koje se jako brzo pune.
Sa zapadnjačkom kozmetikom mi je obično problem što mi dosta krema izaziva prištiće (inače sam im sklona samo u pms-u).
Ovo su proizvodi koje trenutno imam doma:
- Innisfree Green tea balancing skin
- Innisfree Green tea balancing lotion
- Innisfree Green tea Seed cream
- Innisfree Green tea Seed Serum
- Hada labo Gokujyun Premium Hyaluronic Acid Super Moist Lotion
- Kikumasamune Toner High Moisture with Ceramide and Free Amino Acid
- Meishoku fragrance free astringent sensitive skin ceramide collagen

Od zapadnjačke kozmetike trenutno imam: Olival renerativna krema, Balein soft&clear anti-pickel fluid, Afrodita Sun care faktor 30, Afrodita Clean phase tonik.
Od gelova i pilinga uglavnom imam proizvode sa salicilnom kiselinom.

Kako da to sve kombiniram, što mi je od ovoga višak, što mi fali, itd.?
anđeo tame is offline  
Old 08.11.2017., 05:34   #122
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Kopiram svoj post s prijašnje teme.


Može li meni netko pomoći u slaganju rutine?

25. g,, sklona mašćenju, ali i ljuštenju kože i crvenilu; imam mitesere i proširene pore koje se jako brzo pune.
Sa zapadnjačkom kozmetikom mi je obično problem što mi dosta krema izaziva prištiće (inače sam im sklona samo u pms-u).
Ovo su proizvodi koje trenutno imam doma:
- Innisfree Green tea balancing skin
- Innisfree Green tea balancing lotion
- Innisfree Green tea Seed cream
- Innisfree Green tea Seed Serum
- Hada labo Gokujyun Premium Hyaluronic Acid Super Moist Lotion
- Kikumasamune Toner High Moisture with Ceramide and Free Amino Acid
- Meishoku fragrance free astringent sensitive skin ceramide collagen

Od zapadnjačke kozmetike trenutno imam: Olival renerativna krema, Balein soft&clear anti-pickel fluid, Afrodita Sun care faktor 30, Afrodita Clean phase tonik.
Od gelova i pilinga uglavnom imam proizvode sa salicilnom kiselinom.

Kako da to sve kombiniram, što mi je od ovoga višak, što mi fali, itd.?
to crvenilo plus ljustenje je seboreicni dermatitis?

kao netko tko je sklon mascenju u pms-u i tko se borio prije sa SD, ja bi na tvom mjestu izbacila sve ove zapadnjacke proizvode (sto ce ti, pobogu, sad spf?), ostala na green tea liniji, uzela si neki jako hidratantan toner za zalijevanje hijalurona (muji, pyunkang...) i ostavila po strani kiku.
ali to sam samo ja.

znaci: prvo meishoku pa premium pa hidratantni toner i onda sve po redu iz green tea linije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 08.11.2017., 06:00   #123
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Može li meni netko pomoći u slaganju rutine?

25. g,, sklona mašćenju, ali i ljuštenju kože i crvenilu; imam mitesere i proširene pore koje se jako brzo pune.
Sa zapadnjačkom kozmetikom mi je obično problem što mi dosta krema izaziva prištiće (inače sam im sklona samo u pms-u).
Ovo su proizvodi koje trenutno imam doma:
- Innisfree Green tea balancing skin
- Innisfree Green tea balancing lotion
- Innisfree Green tea Seed cream
- Innisfree Green tea Seed Serum
- Hada labo Gokujyun Premium Hyaluronic Acid Super Moist Lotion
- Kikumasamune Toner High Moisture with Ceramide and Free Amino Acid
- Meishoku fragrance free astringent sensitive skin ceramide collagen

Od zapadnjačke kozmetike trenutno imam: Olival renerativna krema, Balein soft&clear anti-pickel fluid, Afrodita Sun care faktor 30, Afrodita Clean phase tonik.
Od gelova i pilinga uglavnom imam proizvode sa salicilnom kiselinom.

Kako da to sve kombiniram, što mi je od ovoga višak, što mi fali, itd.?
Rekla bih da ti trebaju kiseline da ti ociste te mitesere i pore, mozda cosrx bha.
Ali ne znam smiju li se i kako koristiti na kozi koja je crvena i sklona ljustenju....
Nakon ciscenja afrodita tonik pa po redu kako ti je @frupy napisala.
Kiku mozes u vecernjoj rutini, njegova hranjivost bi ti nocu mogla pasati, prije ili poslije skina.


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 08.11.2017., 06:09   #124
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Kopiram svoj post s prijašnje teme.


Može li meni netko pomoći u slaganju rutine?

25. g,, sklona mašćenju, ali i ljuštenju kože i crvenilu; imam mitesere i proširene pore koje se jako brzo pune.
Sa zapadnjačkom kozmetikom mi je obično problem što mi dosta krema izaziva prištiće (inače sam im sklona samo u pms-u).
Ovo su proizvodi koje trenutno imam doma:
- Innisfree Green tea balancing skin
- Innisfree Green tea balancing lotion
- Innisfree Green tea Seed cream
- Innisfree Green tea Seed Serum
- Hada labo Gokujyun Premium Hyaluronic Acid Super Moist Lotion
- Kikumasamune Toner High Moisture with Ceramide and Free Amino Acid
- Meishoku fragrance free astringent sensitive skin ceramide collagen

Od zapadnjačke kozmetike trenutno imam: Olival renerativna krema, Balein soft&clear anti-pickel fluid, Afrodita Sun care faktor 30, Afrodita Clean phase tonik.
Od gelova i pilinga uglavnom imam proizvode sa salicilnom kiselinom.

Kako da to sve kombiniram, što mi je od ovoga višak, što mi fali, itd.?
Slažem se sa svime što su cure rekle. I prije svega izbaci taj olival. To cepi, to boli, to traje mjesecima za se oporavit. A i ostatak zapadnjačke ti nije potreban. Stvarno si uzela odličnu liniju baš za to stanje može koje imaš.
Nego reci, imaš li pune pore ili mitesere ili oboje?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 08.11.2017., 06:12   #125
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
Ja sam sinoć posčela koristiti SU:M Secret Repair liniju,
kako ja to volim, mislim moja koža.
Čak sam i zaboravila što sve tu ima, našla sam i overnight maske za koje sam bila i zaobravila - divotica ...
Samo što su mi uzorci pri kraju, mislim da će to biti slijedeća narudžba kod topinkgirl. Imam i Flawless, i to će val doći na red.
I ovo novo - za Lisa Knox protiv bora ... uh ...

Ja inače poludim kad odem u njen dućan, najradije bih probala SVE. Onako mi sve dođe žao, gledam ove novopridošle divotice i znam da moram čekati. Radije to nego da buknem.

Ubiše me ovi uzorci, neki dan razmišljam kako ja dugo nisam kupila cijeli komad neke kozmetike, ili su uzorci ili dekanti.
Isto mi je interesantno - kako mi se lice ne buni u tolikom intenzitetu kao ranije. Da sam ranije mijenjala toliku količinu preparata - ne znam kako bi to završilo.
I ja sam imala Secret repair prošlu zimu (uz još sto čuda ) i kada razmislim, lice mi je bilo malo bolje nego ovu zimu. Po pitanju hidratacije i glatkoće. I svakako s manjim porama.
Tako da se mislim, kada istestiram sve ove tonere koje su mi cure poslale za nastavak rutine naručiti baš nešto od Suma. Onako kompletniju liniju.
A Isa Knox. Imala tester nekog seruma protiv bora. Kako je to bilo finooooo.

Inače sinoć nisam izdržala i napravila sam masku od čaja šipka i hibiskusa i koža mi jutros neusporedivo bolje izgleda. Tako da ću nastaviti s ovom maskom jednom u dva tjedna, iako čitam na sve strane da se ne koriste kiseline ako je koža jako dehidrirana ali vidim da meni ima koristi.

Sada mi jedino fali bolja spf krema pa ako netko ima preporuku neka viče. Ne bih onu Biore jer koliko sam zapamtila ima alkohola.
Jeste bile spominjale neku od Misshe?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 08.11.2017., 06:15   #126
off sam, ali onaj lrp serozinc je jedno veliko nista
bolje da sam si uzela nesto od topinkgirl za te novce

ne da nema nikakvog pomaka na mojoj postojanoj kvrgi, nego su pocele bujati jos dvije
ne sjecam se kad sam istovremeno imala tri takve kvrgetine na bradi odjednom, mozda prije jedno 10 godina?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 08.11.2017., 07:22   #127
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post

Inače sinoć nisam izdržala i napravila sam masku od čaja šipka i hibiskusa i koža mi jutros neusporedivo bolje izgleda. Tako da ću nastaviti s ovom maskom jednom u dva tjedna, iako čitam na sve strane da se ne koriste kiseline ako je koža jako dehidrirana ali vidim da meni ima koristi.
Ja sam isto stalno govorila da sam se tek s kiselinama rijesila isusenosti. Meni su kiseline bas popravile stanje. Prije njih se sve slabije upijalo.
Tako da nisi jedina
rosa_salvaje is offline  
Old 08.11.2017., 08:00   #128
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Ja sam isto stalno govorila da sam se tek s kiselinama rijesila isusenosti. Meni su kiseline bas popravile stanje. Prije njih se sve slabije upijalo.
Tako da nisi jedina
Ja sam tek počela sa tom maskom od hibiskusa ali već vidim rezultate a suha sam i sklona isušivanju od neadekvatnih proizvoda za njegu. Meni je nakon prvog stavljanja te maske bilo jasno nakon par dana da je moja njega više sjedila na licu i brisala se od jastučnicu. Sad se bukvalno sve upije.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Old 08.11.2017., 08:26   #129
Može li se tanaka raditi s nečim što nije ulje i čime? Ne podnosim ulja

Ima li tko iskustva s Innisfree jeju lava seawater deep essence? Probala danas i sviđa mi se. Skvalan visoko u sastavu koji se čini skroz ok, koža mekana i nahranjena, tekstura više emulzija nego essence, no...
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 08.11.2017., 08:28   #130
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
I ja sam imala Secret repair prošlu zimu (uz još sto čuda ) i kada razmislim, lice mi je bilo malo bolje nego ovu zimu. Po pitanju hidratacije i glatkoće. I svakako s manjim porama.
Tako da se mislim, kada istestiram sve ove tonere koje su mi cure poslale za nastavak rutine naručiti baš nešto od Suma. Onako kompletniju liniju.
A Isa Knox. Imala tester nekog seruma protiv bora. Kako je to bilo finooooo.

Inače sinoć nisam izdržala i napravila sam masku od čaja šipka i hibiskusa i koža mi jutros neusporedivo bolje izgleda. Tako da ću nastaviti s ovom maskom jednom u dva tjedna, iako čitam na sve strane da se ne koriste kiseline ako je koža jako dehidrirana ali vidim da meni ima koristi.

Sada mi jedino fali bolja spf krema pa ako netko ima preporuku neka viče. Ne bih onu Biore jer koliko sam zapamtila ima alkohola.
Jeste bile spominjale neku od Misshe?
Missha soft finish sun milk ako si mješovito-masna
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 08.11.2017., 08:29   #131
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
off sam, ali onaj lrp serozinc je jedno veliko nista
bolje da sam si uzela nesto od topinkgirl za te novce

ne da nema nikakvog pomaka na mojoj postojanoj kvrgi, nego su pocele bujati jos dvije
ne sjecam se kad sam istovremeno imala tri takve kvrgetine na bradi odjednom, mozda prije jedno 10 godina?
Meni serozinc služi za dekolte i leđa najviše te za špricanje lica umjesto termalne recimo. Ne mogu reći da bi baš pomogao za kvrge. Imaš onu magičnu panda kremu doma?

Što si novo uvela u rutinu?
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 08.11.2017., 08:41   #132
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Missha soft finish sun milk ako si mješovito-masna
Nisam masna. Mješovita možda ali ispod slojeva dehidriranosti uopće ne mogu razlučiti kakva mi je koža.

Hvala na preporuci. Mogla bih tu ako je lagana i nema ahohola da ne stavljam nešto masno i teško na sve slojeve koji dođu prije.

Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Ja sam isto stalno govorila da sam se tek s kiselinama rijesila isusenosti. Meni su kiseline bas popravile stanje. Prije njih se sve slabije upijalo.
Tako da nisi jedina
Mislim da ću naručiti Lactic 5% od Ordinarya ili Mandelic 18% od Dr.Wu (po preporuci Aneri i Gothamiste ).
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 08.11.2017., 09:29   #133
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Nisam masna. Mješovita možda ali ispod slojeva dehidriranosti uopće ne mogu razlučiti kakva mi je koža.

Hvala na preporuci. Mogla bih tu ako je lagana i nema ahohola da ne stavljam nešto masno i teško na sve slojeve koji dođu prije.



Mislim da ću naručiti Lactic 5% od Ordinarya ili Mandelic 18% od Dr.Wu (po preporuci Aneri i Gothamiste ).
Lagana je jako, ja sam dehidrirana također tako da. Imaš testera pa probaj.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 08.11.2017., 09:34   #134
Već par dana zalijevam Hada labo premium s SU:M37 Water full Radiant hydrating glow i moram priznati da sam oduševljena.
Gust je, ali ne previše, upije se brzo, koža bude baš divno hidratizirana i glowy, dakle sve radi iz svog imena
I onda pogledam full size i padnem u nesvijest. Znam da su full size proizvodi od SU:M37 jako skupi, ali isto se uvik iznenadim. Nema veze, kad dobijem na lotu, kupujem
uppsala is offline  
Old 08.11.2017., 09:52   #135
Alerija
ti si na kosu stavljala kukui ulje s iHerba (ne da mi se tražiti link), ako se dobro sjećam, mislim da smo njega komantirale.
Kakvo je, fino gusti ili onako rjeđe?
Dovodim se u napast, znam ... što ću.
Ja imam Ogyx (Mueller, Kozmo) i čini mi se da je vrlo razrjeđeno, jer kako bi inače moglo biti raspršeno.



Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Rekla bih da ti trebaju kiseline da ti ociste te mitesere i pore, mozda cosrx bha.
Ali ne znam smiju li se i kako koristiti na kozi koja je crvena i sklona ljustenju....
Nakon ciscenja afrodita tonik pa po redu kako ti je @frupy napisala.
Kiku mozes u vecernjoj rutini, njegova hranjivost bi ti nocu mogla pasati, prije ili poslije skina.


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Meni su u sjećanju riječi dermatologa kad sam završila s kortikosteroidnom upalom lica -
glikolna kiselina u "sensitive" kremi ujutro i popodne, između oblozi od borne kiseline ... a uvečer Becutan baby krema koja je jako masna i hranjiva.

Drugim riječima:
Da kiselina u blagom omjeru i uz dovoljno hidratacije i hranjvosti. Glupo, ali i masna koža traži njegu, zimi pogotovo.


Ako je samo oljuštiš kiselinama i pri tome je ne zaštitiš, napravit ćeš još gore.
Ja osobno ne volim kiseline, no nekad si stavljam masku s glikolnom kiselinom, znači samo AHA i onda se čudim kao pura dreku kako se poslije sve fino upije.
(Sorry Nikita D. komentar se se smo odnosi na mene. Slobodno me gađaj onom sexy termosicom - dobro hvatam )
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Old 08.11.2017., 10:00   #136
@frupy i ostale kojima izbiju te kvrge

Daj si u ljekarni kupi već odvagani prah borne kiseline za 3 % omjer, zakuhaj litru vode i kad se ohladi - otopi prah.
Borna kiselina je vrlo ljekovita, liječnici je vole. Ona je vrlo blaga, a djeluje dubinski i protuupalno. Ja sam je već spomenula na ovoj temi.

Onda uzmi vaticu, natopi i drži na tom mjestu jedno 10 minuta.
To ti je moja kćerka morala držati na nozi kad je imala gnojni apsces - da se formira upala (vodila sam je kasnije čistiti kod kirurga).

Prah za bornu kiselinu dođe samo par kuna, ja imam cijelu bocu od litre u špajzu, no glupo mi je da ti šaljem dekant ... ovo sama napraviš prije nego što ti dođe pošta. Mislim da bi ti samo moglo pomoći, ostatak čuvaj za nedajbožeopet.
I ja sam to radila prošli put, prvi put sam to dobila. Meni nije bilo baš jako, ali sad znam kako je to neugodno..
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Old 08.11.2017., 10:15   #137
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne volim kiseline, no nekad si stavljam masku s glikolnom kiselinom, znači samo AHA i onda se čudim kao pura dreku kako se poslije sve fino upije.
(Sorry Nikita D. komentar se se smo odnosi na mene. Slobodno me gađaj onom sexy termosicom - dobro hvatam )
Hahaha sve mi diraj termosicu ne
Meni su ovo prve kiseline u životu i za sad ih volim
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Old 08.11.2017., 10:15   #138
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Meni serozinc služi za dekolte i leđa najviše te za špricanje lica umjesto termalne recimo. Ne mogu reći da bi baš pomogao za kvrge. Imaš onu magičnu panda kremu doma?

Što si novo uvela u rutinu?
imam neki tester panda kreme, ali ne znam koliko mi je pametno s tim kemijati.
bas nista novo nemam u rutini, ali moje hormonalne kvrge ni nemaju nikakve veze s rutinama. na bradu ne stavljam nikad nista osim benton essence i steam cream i tako vec godinu i pol. znate da ni sheet maske ne stavljam na to podrucje.
ostatak lica mi je divan, lutkast, kao od druge osobe.

ali razocarao me serozinc, inace mi je LRP dobar za takve stvari.

wendy, hvala na savjetu, ali u ovim akutnim brejkaut fazama se ne usudim koristiti nista novo, jedva sam se jucer usudila spricnuti taj sprej. nikad ne znam hoce li biti vise stete ili koristi ili ce smiriti upalu, ali usput i isusiti okolno podrucje koje cu onda sanirati danima.

ma proci ce, sta sad.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 08.11.2017., 10:19   #139
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Može li se tanaka raditi s nečim što nije ulje i čime? Ne podnosim ulja

Ima li tko iskustva s Innisfree jeju lava seawater deep essence? Probala danas i sviđa mi se. Skvalan visoko u sastavu koji se čini skroz ok, koža mekana i nahranjena, tekstura više emulzija nego essence, no...
Imam ja, kupila ju tu na forumu negdje na pocetcima svog azijskog iskustva (prije 5-6 mjeseci). Bila mi je super dok mi nije postala preteska za rutinu u kojoj sam se ustalila. Imam jos nesto malo, stoji mi na polici. Ako hoces, posaljem ti, samo plati postarinu. Javi adresu u inbox ako te zanima
Maria Flores is offline  
Old 08.11.2017., 11:05   #140
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Imam ja, kupila ju tu na forumu negdje na pocetcima svog azijskog iskustva (prije 5-6 mjeseci). Bila mi je super dok mi nije postala preteska za rutinu u kojoj sam se ustalila. Imam jos nesto malo, stoji mi na polici. Ako hoces, posaljem ti, samo plati postarinu. Javi adresu u inbox ako te zanima
Hvala ti, moram je malo još testirati pa ću vidjeti.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.