Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 01:05   #61
btw zaniama me jedna phiholoska situacija na ovom forumu tj analiza.. covjek otvori temu i svi ga odmah poseru sa nekakvim glupavim dosjetkama i poskocicama.podsjeca me na to kad recimo dva prijatelja raspravljaju pored jednog egocentrika o nekoj temi o kojoj ovaj pak nista nezna posto se on mora ukljucit jer nemoze trpit da bude ignoriran dobacuje ; e daj ne seri,kaj pricas gluposti,pa kaj morate bas o tom pricat,kak ste dosadni .bla bla ..ostalo ima dosta na ovom forumu pogotovo na astralnoj projekciji i tak to dalje..ja mislim da bi bilo kulturno i ljepo i u znanstvenom duhu potkrjepit nesto znanstvenom cinjenicom bilo za ili protiv a ne kenjat o burecima ili zatvorite ovaj forum zivio staljin itd..evo jedan primjer ::::::::::::

Quote:
oluja77 kaže:
Na rubu čitam već od 16h i čudom se čudim šta je sve čudo i čemu se sve neuki puk čudi. Sve u svemu jako zabavno i maštovito. Postat ću i ja pametan i počet ću postati dok se malo ufuram u čudnu spiku.
A jel čudno što moj mačak jede kiselo zelje, dinstani luk, masline, grašak, a paradajz neće?
__________________
sunch4ny 8)

Zadnje uređivanje S4sh4nn : 23.11.2006. at 02:44.
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 01:15   #62
Quote:
asti šta san jak :s kaže:
odjebi?

što je to točno u fizici pokazano kao pogrešno? F = m*a i dalje vrijedi, koliko znam. ne baljezgaj. postoje hipoteze koje imaju smisla i one koje nemaju. da je voda živa spada u onu drugu kategoriju. i tu nema diskusije ne zato jer sam sitna duša (boli me kurac i da jesam, ako želiš shvati ovo kao priznanje), nego zato jer je blesavo. naravno da voda "razlikuje" glazbu. ali, kako? heavy metal i sranja nisu baš harmonični oblici glazbe kao neka simfonija. znaš kako se stvara zvuk? kompresija zraka. onda taj zrak tuče drugačije i drugačiji se kristali formiraju. nema veze sa vodom, sviješću i sa time da smo ti ili ja debili.

a sad molim vas zatvorite ovo. iako bih ja radije cijeli podforum closeao
iz tvog izlaganja prika moj vidi se da si jedan od primitivaca ili intelektualaca kak hoces , koji pojma nemeju o temi pa sad nesto neke formulice pises koje si ucio..gle ako nesto neznas onda reci da neznas pa nije to sramota nemoras se u sve razumjet ili ako te nesto ne zanima pa nemoras biti na ovoj temi nitko te ne tjera..inace napravi si doma pokus pustaj vodi skoru koji je vjerovatno tebi dobar ili severinu i smrzni vodu i pogledaj i prouci kristale pa onda pusti neku ljepsu glazbu laksu makar da to moras pitat neku budalu da ti kaze jer ovkovi pametni ljudi poput tebe to neznaju smrzni pa pogledaj kristale e i onda kad vidis razliku u kristalima tvoj zakljucak ce bit?? bas nikakav naravno jer to nije moguce ja vjerujem da su ti u skoli rekli da si nastao od slona da bi danas to tvrdio i svi ostali koji bi tvrdili suprotno bili bi za tebe budale..zato nemoj se naljutit ali primitivac i budala je relativan pojam mozda sam bas ja primitivac i budala meni je sve jedno jer sam budala ili pametan sve dok si ti suproto od mene i onih na ovoj temi zato ak se ne kuzis i ako zelis pokazat svoje formulice tu nekima i pohvalit se sa svoim znanjem imas tamo temu prirodne znanosti pa odi se hvali ..jer ovo je forum NA RUBU ZNANOSTI!!!!!!!! i bolje nemoj tu bit jer ce ti se od ovakvih tema sprziti ti neuroncici sta ih imas...
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 02:05   #63
Quote:
S4sh4nn kaže:
..jer ovo je forum NA RUBU ZNANOSTI!!!!!!!!
U tome i je problem. Ovo je podforum Na rubu znanosti. A vecina topica, debeeeeelo ukljucujuci i ovaj, je tako preko ruba da nema niti jedne dodirne tocke sa znanoscu. Treba se jednom shvatiti da nijedna teorija nije odbacena niti ce biti, cak i na ovom podforumu, ako ne krsi neke neupitno provjerene zakone prirode. Dakle ako znamo da je voda god damn tri atoma spojena vezama koje su nam poznate i ako je jasno da svaka molekula izgleda ama bas identicno i razlike su samo diskretno energetske, jednako kao kod ama bas svakog drugog spoja koji postoji, onda teorija zavjere vode nece biti prihvacena jer je debilna, a covjek koji o njoj ozbiljno govori pokazuje nedostatak najelementarnijeg znanja. I pogotovo kad se onda unutar mjesec dana pojave tri topica na istu temu. I pogotovo kad se trazi priznavanje web zutila kao respektabilnog izvora, a vodeca sveucilista svijeta se odbacuju kao praonice mozgova.

I sam izraz "elementarno znanje" je izgubio smisao koliko se ovdje vec (ne) koristi
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 02:37   #64
pa ljepo da si to rekao,eto vidis tvoje misljenje i to je to ..prihvacam samo me zanima zasto kristali rade razlicite strukture ovisno o glazbi ili razmisljanu pojedinaca i dali to ima veze i sa biljkama ja ne kazem da voda ima moc ili je pametna ili razmislja mene zanima zasto se to desava zasto voda mjenja tj kristali mjenjaju strukturu ovisno o glazbi ?? i zasto suatomske cestice tj neki eksperimenti su ovisili o mislima samih istrazivaca ?? mene bas briga za zavjere ali ako su te cinjenice tocna naravno da za njih ostoji logicno rijesenje i jednostavno ja samo zelim znat koje.. ja mislim da mozda muzika tj rezonancija djeluje na molekule vode koja prilikom smrzavanja cini odredjenu strukturu u kristalima..opet ako je to tocno mozda bi se jednog dana mogla napraviti kontra pa prema tome kristal ima memoriju tj moze je imati.naravno ja ne mislim da je voda zivo bice ali ne kazem ni da nije ..za mene nije ali ak neko hoce vjerovat u to slobodno ..inace krugovi u zitu koje rade svemirci je isto tako banalna stvar pa se opet nalazi na rubu znanosti pa i sama ova tema o vodi je bila u emisiji na rubu znanosti i ja mislim da ta tema zasluzuje bit na ovom forumu ako ubrajamo teme o davidu ickeu ,teorijama zavjera ,krugovi u zitu,duhovi itd..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 10:22   #65
Quote:
Endimion17 kaže:
možeš li mi to pojasniti, ne znam na što točno misliš. pretpostavljam na to da je obrana SAD-a trenutno vrlo jaka i oprezna.
ako je to, vjerujem da ga ne bi proglasili nadriznanstvenikom nego bi ga pohvalili što se brine za sigurnost domovine. vrijeme atomskih bombi je bilo vrlo paranoicno.

erm, dokazano je. znanstveno. intramolekulski, voda ne može pamtiti. bjelančevine mogu, jer imaju kompleksnu arhitekturu sa stotinama tisuća atoma. eto samo enzimi za primjer. pamte informaciju. naravno, ne pamte u ljudskom smislu, nego drže informaciju kao što ju drži brava.
nakupine molekula vode su kratkotrajne.

volio bih vidjeti taj heptagonski kristal vode.

nažalost, iskustvo pokazuje da ljudi ne misle nego slijepo hodaju kroz život, bar ogromna većina. idu crtom manjeg otpora i slušaju što im se kaže, pogotovo ako djeluje mistično.
zato i ima malo ljudi koji se oduševljavaju stvarnošću i znanošću. "što bi to bilo tako zanimljivo u stvarnom svijetu?", pitaju se.

BTW, Emotoova stranica je tipičan primjer neznanstvene publikacije. Mami promatrača korištenjem "nježnih" fontova i prozračnošću.
A od činjenica ni č.
Mislio sam na kompjutere, čipove "koji stanu na vrh igle" a u sebi sadrže informacije dovoljne za obranu SADa

Prije 50g je bila jedna znanstvena razina, prije 100g druga. Sjeti se samo kako su i tada znanstvenike ili amatere znanstvenike proglašavali diletantima za ideje koje su se kasnije pokazale točnim.
Naravno, bilo je puno više netočnih ideja, ideja koje se ne mogu realizirati, ali svaka ideja o nečemu novome mora proći neku svoju katarzu dok se ne potvrdi ili odbaci. Odbacivanje ideje, zato što nije na nivou današnje znanosti, ne znači i da ta ideje nije točna. Kopajmo, rujmo oko toga, vrtimo tu ideju danima, godinama kao što su to činili pioniri znanosti. Uvijek, ali uvijek iz takvog posla iziđe nešto novo, nešto bolje. Ne mora se ta ideja potvrditi, ali rado na takvoj ideji sigurno će dati neki rezultat.

Zašto mislimo da sve znamo? Ili da samo trebamo ubaciti neki problem u kompjuter i dobiti će mo rješenje?

No ne čini li ti se da su se ljudi malo uljenili, da nedostaje novih "ludih" ideja, da se ljudi boje da njihova okolin, kao uostalom i ovdje na forumu, posprdno gleda na tako što?

I da se vratim na vodu.

Uzimamo je za normalno, ta to je voda, što tu ima interesantnog? Kisik i vodik, oblik čaše, slana i slatka, para,tekučina, led, sve znamo.
I onda naleti ona emisija na TV, pa ljudi počmu razmišljat, bacati ideje, slagati neke svoje kockice.
Sjetio sam se nekih starih priča, ne znam jesu li naučno dokazane , da je svaka pahuljica snjega drugačija.
Pa ta velika vodena prostranstva, koliko nas toga u morima čeka da se otkrije. Život na 5000m pod morem, u mraku, pod takvim pritiskom. Otkrivamo svemir, a još nismo otkrili podmorje.

Zato i moj uvodni post, malo "fantastikom uokrugljen", ne samo radi kristala.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 11:35   #66
Quote:
Saharun kaže:

I da se vratim na vodu.

Bolje se držati vode, da. Nju bar vidiš i osjećaš (barem oni koji se ujutro umivaju ).
A zamisli sad zrak. Konglomerat energije svega što je bilo, jest i što će biti živo. Ne vidiš ga, ne osjećaš, a udišeš osim Mocartove i vlastitu energiju prošlih inkarnacija.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 11:51   #67
ma naravno da treba razmišljati, ali ni pioniri nisu valjali gluposti.

recimo netko ima pretpostavku da voda može pohranjivati informaciju (koliko god ta pohrana bila nestabilna).
to je ok. to se zove hipoteza (nešto što netko na forumu nikako ne može shvatiti )
naravno da nećeš uzeti u obzir hipotezu da je voda živa.
to bi bilo isto kao da unatoč svim fizikalnim i medicinskim dokazima netko ide ispitivati hoće li čovjek umrijeti ako skoči s 40. kata vrteći se oko svoje osi i lamatajući rukama.

ali ako ideš dokazivati "memoriju vode" nećeš natočiti par čaša vode iz vodovoda i jednoj pjevati, drugoj svirati na triangl, trećoj puštati black metal, četvrtoj synth pop, petoj na posudu lijepiti papir s molitvom itd. i onda ih lediti i gledati kristale, jer ćeš redovno dobiti sve i svašta jer ni voda nije čista niti su metode pouzdane i s osloncem.
To čak ni pioniri znanosti nisu radili. Zato jer to nije znanost.

Kao prvo, uzet ćeš što čišću vodu (zato će pokus biti vrlo skup) i raditi u vrlo sterilnim uvjetima. Imat ćeš duplo slijepu probu i više stotina uzoraka na koje ćeš djelovati različitim jačinama različitih frekvencija zvuka. Recimo stotinu uzoraka ćeš izlagati nekim frekvencijama tijekom vremena t1, pa t2, itd., uvijek s istog položaja.
To isto ćeš ponoviti smanjujući vrijeme između izlaganja tim različitim tonovima tonovima i hlađenja i na kraju ćeš izlagati i hladiti u isto vrijeme.
Ako je moguće, ponovit ćeš pokus u orbiti u mikrogravitaciji gdje kristali gotovo nesmetano rastu, gdje ih gravitacija ne deformira. Zatim ćeš radnim metodama proučavati dobivene uzorke.
Onda ćeš napraviti statistiku. Zatim će još nekoliko "kolega" laboratorija provjeriti istu stvar, pa ako bude odstupanja, izložit ćeš u nekom znanstvenom časopisu i pozvati na suradnju. Zatim će se toga uhvatiti i drugi laboratoriji.
Izvest će se teorija itd. i imat ćemo dokaz da voda može pohranjivati informaciju, mada znamo da ne može jer nema kako.

Eto, ovo što sam gore napisao samo je "magloviti" postupak dokazivanja.
Masaru Emoto ništa od ovoga ne radi. On ne radi u pravim uvjetima.
On je za mene samo fotograf koji slika deformirane kristale vode.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 12:04   #68
Quote:
arna kaže:
Bolje se držati vode, da. Nju bar vidiš i osjećaš (barem oni koji se ujutro umivaju ).
A zamisli sad zrak. Konglomerat energije svega što je bilo, jest i što će biti živo. Ne vidiš ga, ne osjećaš, a udišeš osim Mocartove i vlastitu energiju prošlih inkarnacija.
a e, pusti zrak, u njemu ima svašta, a u zadnje vrijeme svakakovih em valova

Nego, osim umivanja, kako ti doživljavaš vodu?
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 12:04   #69
Quote:
Saharun kaže:
Mislio sam na kompjutere, čipove "koji stanu na vrh igle" a u sebi sadrže informacije dovoljne za obranu SADa

Prije 50g je bila jedna znanstvena razina, prije 100g druga. Sjeti se samo kako su i tada znanstvenike ili amatere znanstvenike proglašavali diletantima za ideje koje su se kasnije pokazale točnim.
Naravno, bilo je puno više netočnih ideja, ideja koje se ne mogu realizirati, ali svaka ideja o nečemu novome mora proći neku svoju katarzu dok se ne potvrdi ili odbaci. Odbacivanje ideje, zato što nije na nivou današnje znanosti, ne znači i da ta ideje nije točna. Kopajmo, rujmo oko toga, vrtimo tu ideju danima, godinama kao što su to činili pioniri znanosti. Uvijek, ali uvijek iz takvog posla iziđe nešto novo, nešto bolje. Ne mora se ta ideja potvrditi, ali rado na takvoj ideji sigurno će dati neki rezultat.

Zašto mislimo da sve znamo? Ili da samo trebamo ubaciti neki problem u kompjuter i dobiti će mo rješenje?

No ne čini li ti se da su se ljudi malo uljenili, da nedostaje novih "ludih" ideja, da se ljudi boje da njihova okolin, kao uostalom i ovdje na forumu, posprdno gleda na tako što?

I da se vratim na vodu.

Uzimamo je za normalno, ta to je voda, što tu ima interesantnog? Kisik i vodik, oblik čaše, slana i slatka, para,tekučina, led, sve znamo.
I onda naleti ona emisija na TV, pa ljudi počmu razmišljat, bacati ideje, slagati neke svoje kockice.
Sjetio sam se nekih starih priča, ne znam jesu li naučno dokazane , da je svaka pahuljica snjega drugačija.
Pa ta velika vodena prostranstva, koliko nas toga u morima čeka da se otkrije. Život na 5000m pod morem, u mraku, pod takvim pritiskom. Otkrivamo svemir, a još nismo otkrili podmorje.

Zato i moj uvodni post, malo "fantastikom uokrugljen", ne samo radi kristala.
Vidis, u tome je greska. Glavni argument po svim topicima ovog podforuma (argument antiznanstvenika) je: Ne mozemo biti zatvoreni u postojece teorije, moramo razmisljati i o novim stvarima. I onda iz toga idu zakljucci kako su znanstvenicima isprani mozgovi, kako nisu u stanju gledati dalje od ocitog i kako zapravo koce razvoj svijeta. Tako i ti sada. Cini ti se da nedostaje novih ideja? Pobogu, pa covjecanstvo je u ovom trenutku apsolutno najproduktivnije u cijeloj svojoj povijesti! Krivulja novih otkrica raste valjda eksponencijalno. Samo malo prosvrljaj pravim site-ovima i pogledaj na koliko se projekata u najrazlicitijim disciplinama radi. Koliko se znanstvenih radova objavljuje svake godine. Koliko novih lijekova, elektronickih proizvoda, koliko novih tehnologija imamo u novim autima, sto sve imas doma u odnosu na svoje roditelje i na kraju, kakva je perspektiva. Nasi djedovi su razmisljali kako ce njihova djeca obradivati polja kao i oni. Nasi roditelji su razmisljali kako ce nastati neka nova industrija u kojoj ce im raditi djeca. Mi blage veze nemamo sto ce raditi nasa djeca, jer je stopa rasta tako nevjerovatna. Ti govoris kao da netko u sezdesetima kaze da interes za svemir nije sto je nekad bio

Zastranih.

Sto se tice onoga Ne mozemo biti zatvoreni u postojece teorije, moramo razmisljati i o novim stvarima... Jedan eksperiment. Evo smisljam teoriju:
[new theory]
Nas svemir iznad ove cetiri ima dimenzije kojih nismo svjesni. Sva materija postoji u bar cetiri prostorne dimenzije. Materija koja je na okupu u nase tri dimenzije, ali nije u cetvrtoj je obicna materija, mrtva, kamen. Da bi nastao zivot, potrebno je da se materija spoji u sve cetiri dimenzije. Samo tako nastaju uvjeti za razvoj zivuceg organizma i svijesti. U trenutku smrti veze u cetvrtoj dimenziji pocinju pucati.
[/new theory]
E sad. Ova je teorija, nadam se da ces se sloziti (i nadam se da za par godina necu morati argumentirati protiv nje) izrazito nategnuta i sasvim neutemeljena. Pa cak i tako, garantiram ti da nitko od ozbiljnih ljudi na ovom podforumu nece reci "To je nemoguce". Njihov komentar ce biti "To je neutemeljeno, nategnuto, glupost" ili ce nabrajati razloge zasto je teorija upitna, s tim da ce ti razlozi biti duboko ukorijenjeni u znanosti.

Znanstvenici su po definiciji spremni razmisljati o novim teorijama. To je njihov posao. To rade. Oni su profesionalni teoreticari. Ali razlika izmedu profesionalaca i amatera je sto amateri rade amaterske pogreske.

Nijedan post na ovom podforumu "s ove strane" nije bezveze napisan. To su ljudi koji analiziraju prije nego sto komentiraju. Koliko god gluposti odavao uvodni post, siguran sam da smo svi mi o njemu ozbiljno promislili, jer je to nacin zivota. Analiziranje. I ja sam u onom sarkazam-postu pokusao ubaciti par ideja koje bar bacaju pogled prema mogucem. Trenutak u kojem si izgubio publiku sa znanstvene strane je ona idiotarija o sedmoj simfoniji. Bez toga, ruganja bi bilo manje. Ovako, jugatvotjuaskdfor.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 12:20   #70
Quote:
Endimion17 kaže:
ma naravno da treba razmišljati, ali ni pioniri nisu valjali gluposti.

recimo netko ima pretpostavku da voda može pohranjivati informaciju (koliko god ta pohrana bila nestabilna).
to je ok. to se zove hipoteza (nešto što netko na forumu nikako ne može shvatiti )
naravno da nećeš uzeti u obzir hipotezu da je voda živa.
to bi bilo isto kao da unatoč svim fizikalnim i medicinskim dokazima netko ide ispitivati hoće li čovjek umrijeti ako skoči s 40. kata vrteći se oko svoje osi i lamatajući rukama.

ali ako ideš dokazivati "memoriju vode" nećeš natočiti par čaša vode iz vodovoda i jednoj pjevati, drugoj svirati na triangl, trećoj puštati black metal, četvrtoj synth pop, petoj na posudu lijepiti papir s molitvom itd. i onda ih lediti i gledati kristale, jer ćeš redovno dobiti sve i svašta jer ni voda nije čista niti su metode pouzdane i s osloncem.
To čak ni pioniri znanosti nisu radili. Zato jer to nije znanost.

Kao prvo, uzet ćeš što čišću vodu (zato će pokus biti vrlo skup) i raditi u vrlo sterilnim uvjetima. Imat ćeš duplo slijepu probu i više stotina uzoraka na koje ćeš djelovati različitim jačinama različitih frekvencija zvuka. Recimo stotinu uzoraka ćeš izlagati nekim frekvencijama tijekom vremena t1, pa t2, itd., uvijek s istog položaja.
To isto ćeš ponoviti smanjujući vrijeme između izlaganja tim različitim tonovima tonovima i hlađenja i na kraju ćeš izlagati i hladiti u isto vrijeme.
Ako je moguće, ponovit ćeš pokus u orbiti u mikrogravitaciji gdje kristali gotovo nesmetano rastu, gdje ih gravitacija ne deformira. Zatim ćeš radnim metodama proučavati dobivene uzorke.
Onda ćeš napraviti statistiku. Zatim će još nekoliko "kolega" laboratorija provjeriti istu stvar, pa ako bude odstupanja, izložit ćeš u nekom znanstvenom časopisu i pozvati na suradnju. Zatim će se toga uhvatiti i drugi laboratoriji.
Izvest će se teorija itd. i imat ćemo dokaz da voda može pohranjivati informaciju, mada znamo da ne može jer nema kako.

Eto, ovo što sam gore napisao samo je "magloviti" postupak dokazivanja.
Masaru Emoto ništa od ovoga ne radi. On ne radi u pravim uvjetima.
On je za mene samo fotograf koji slika deformirane kristale vode.
Slažem se, postupak ispitivanja, dokazivanja, sve OK.
No u današnje vrijeme, kada ispitivanje bilo koje ideje traži sponzora, bila to vojska, bile to korporacije i sl. treba se znat i dobro prodat.

Ok, on je fotograf. I misli da je nešto nanjušio. I pokušava to prodat.

Ja ti vjerujem u ljude, vjerujem da u ovo vrijeme globalizacije, nije sve podređeno samo profitu i nezajažljivom željom za planetarnim uspjehom. I ne vjerujem da je on toliko bogat da sam može financirat takova ispitivanja, sterilne komore, duplo slijepe probe, pokusi u orbiti, sve to košta. I on pokušava prodati ideju, dobiti lovu i vjerojatno napraviti nešto "znanstvenija" ispitivanja.

I zašto čovjeka sasječ već na prvom koraku.

U najmanju ruku, dao nam je lijepe slike kristala.


Usput, dali ti je poznat još ijedan kemijski spoj koji kao voda čini prirodni krug, a prolazi kroz sve živo na zemlji?
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 12:23   #71
@Saharun
ja sam te lijepo upozorio, odmah na početku dok si još mogao pobrisati temu ...
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 12:32   #72
Quote:
Saharun kaže:
Usput, dali ti je poznat još ijedan kemijski spoj koji kao voda čini prirodni krug, a prolazi kroz sve živo na zemlji?
Deja vu: Da li postoji ijedan drugi spoj koji u krutom stanju pliva na svom tekucem stanju?

Samo je ovo jos gori slucaj. Naravno da postoji.

Mislim, dajte malo logike, ljudi. Koja bi bila alternativa? Da se sve u prirodi koristi samo jednokratno? Da imamo negdje neko skladiste iskoristenog i dalje neiskoristivog ugljika, zeljeza, natrija, kalija,... a samo voda se reciklira? C'mon!
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 15:07   #73
Quote:
The_Equilibrist kaže:
......
Zašto takva odbojnost prema nečemu što je sasvim normalna ideja; ajmo malo o vodi?

Ima jedna stvar u ljudi, do nekih granica čak i normalna, zatvaraju se u svoj krug i teško izlaze iz njega. Krug ljudi, krug ideja, rada, razmišljanja. I sve van tog kruga im je odbojno, strano. Ne uklapa se u njihovu percepciju svemira. Na sve van tog kruga gledaju podozrivo, čak i odbojno, jer zaboga, ako nešto poremeti taj njihov krug, moraju nešto mjenjat. Moraju mjenjat svoja uvjerenja, svoje navike, jebiga raspad sistema. I zato se još više začahuruju u taj svoj svijet.

Koliko puta smo čuli onu floskulu; ako nešto nije naučno, znanstveno dokazano, ne postoji. No, koliko se je znanstvono dokazanih tema pokazalo krivim ili štetnim za ljude, kolike ispravke su rađene u znanstvenim spoznajama. I to je normalno, normalno je da postoje greške, da se znanje nadopunjuje, da se činjenice mjenjaju, sve je to normalno jer ništa nije konačno, pogotovo znanje.

Uvijek će biti nečega novog, pa začahurili mi svoj život ili ne.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 15:12   #74
Quote:
S4sh4nn kaže:
iz tvog izlaganja prika moj vidi se da si jedan od primitivaca ili intelektualaca kak hoces , koji pojma nemeju o temi pa sad nesto neke formulice pises koje si ucio..gle ako nesto neznas onda reci da neznas pa nije to sramota nemoras se u sve razumjet ili ako te nesto ne zanima pa nemoras biti na ovoj temi nitko te ne tjera..inace napravi si doma pokus pustaj vodi skoru koji je vjerovatno tebi dobar ili severinu i smrzni vodu i pogledaj i prouci kristale pa onda pusti neku ljepsu glazbu laksu makar da to moras pitat neku budalu da ti kaze jer ovkovi pametni ljudi poput tebe to neznaju smrzni pa pogledaj kristale e i onda kad vidis razliku u kristalima tvoj zakljucak ce bit?? bas nikakav naravno jer to nije moguce ja vjerujem da su ti u skoli rekli da si nastao od slona da bi danas to tvrdio i svi ostali koji bi tvrdili suprotno bili bi za tebe budale..zato nemoj se naljutit ali primitivac i budala je relativan pojam mozda sam bas ja primitivac i budala meni je sve jedno jer sam budala ili pametan sve dok si ti suproto od mene i onih na ovoj temi zato ak se ne kuzis i ako zelis pokazat svoje formulice tu nekima i pohvalit se sa svoim znanjem imas tamo temu prirodne znanosti pa odi se hvali ..jer ovo je forum NA RUBU ZNANOSTI!!!!!!!! i bolje nemoj tu bit jer ce ti se od ovakvih tema sprziti ti neuroncici sta ih imas...
gle, ne projiciram, dobro znam o čem pričam. neki od nas na ovom podforumu imaju nesreću da se bave prirodnim znanostima.

preporučio bih ti da se baviš nečim korisnijim od čitanja retajskih pseudoznanstvenih "urotarnih" izvještaja. ako te ovo baš zanima, napravi znanstveni pokus, nabavi malo znanstvenog znanja koje će ti pomoć objasnit rezultate i onda možemo pričat. ovako ti samo mogu nabit spolovilo u uho. da, znam da će ovo cenzurirat
__________________
tko dvoji, taj se znoji
asti šta san jak :s is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 15:54   #75
Quote:
S4sh4nn kaže:
podsjeca me na to kad recimo dva prijatelja raspravljaju pored jednog egocentrika o nekoj temi o kojoj ovaj pak nista nezna posto se on mora ukljucit jer nemoze trpit da bude ignoriran dobacuje ; e daj ne seri,kaj pricas gluposti,pa kaj morate bas o tom pricat,kak ste dosadni .bla bla ..
A mene ovo podsjeca kao na vozaca autobusa koji se pola sata dere kako je njegov bus broj dva, a onda mu u autobus ude zenska koja ima kartu za bus broj 1. Sto bi ti rekao takvoj osobi, osim da je glupa ili razmazena jer nije u stanju procitati sto joj na karti pise?

Ovdje je o memoriji vode u posljednjih godinu dana otvoreno minimum 6 topica. Forum je postao deja vu, jedna veliki ciklicki kozmoloski sustav koji se ponavlja svaka 2-3 mjeseca. Dovoljno je ovdje biti tih 2-3 mjeseca pa da se covjek upozna sa svim temama, jer ce se one ionako ponoviti. Poput sinusoide.

Quote:
ostalo ima dosta na ovom forumu pogotovo na astralnoj projekciji i tak to dalje..ja mislim da bi bilo kulturno i ljepo i u znanstvenom duhu potkrjepit nesto znanstvenom cinjenicom bilo za ili protiv a ne kenjat o burecima ili zatvorite ovaj forum zivio staljin itd..evo jedan primjer ::::::::::::
Gledaj, ok je kulturno i ljepo u znanstvenom duhu nesto iznijeti, argumentirati i objasniti. Mogu to napraviti jedno, dvaput, triput. Ali cetvrti puta ce mi vec prekipjeti. Ako netko trazi ozbiljnu diskusiju, i ocekuje da ce jos netko u tu diskusiju unijeti svoje znanje i vrijeme, tada se od pokretaca topica ocekuje da zadovolji barem dvije stvari: 1. da nesto nauci i zna o onome o cemu zeli raspravljati, 2. da pogleda da li se vec o tome na forumu pisalo. Onaj koji tek tako baca rasprave kao iz vedra neba, ne postuje trud onih koji su vec o tome pisali. I zasto bi ti ljudi trebali njega postovati? Eto, on nije bio u stanju procitati sto se o tome pisalo, pa zasto bi ja (ili netko drugi) prema njemu trebao biti velikodusan i sve ponavljati?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 15:57   #76
Quote:
Saharun kaže:
Koliko puta smo čuli onu floskulu; ako nešto nije naučno, znanstveno dokazano, ne postoji.
Ta floskula ne potjece od znanstvenika, vec od one 'druge' strane. Tko je kriv svekolikom puku kada u svojem neznanju i gluposti krenu tako nesto tvrditi? Nadi mi ijednog ozbiljnog znanstvenika koji tako nesto tvrdi.

To sto je svekoliki puk smatrao da je znanost svemoguca i da ce rijesiti sve nase probleme, je njihov problem (a ne znanstvenika). Iz toga i proizlazi svo razocarenje i priklanjanje nekakvim mumbo jumbo sektama i nedokazivim idejama.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 15:59   #77
Quote:
asti šta san jak :s kaže:
gle, ne projiciram, dobro znam o čem pričam. neki od nas na ovom podforumu imaju nesreću da se bave prirodnim znanostima.

preporučio bih ti da se baviš nečim korisnijim od čitanja retajskih pseudoznanstvenih "urotarnih" izvještaja. ako te ovo baš zanima, napravi znanstveni pokus, nabavi malo znanstvenog znanja koje će ti pomoć objasnit rezultate i onda možemo pričat. ovako ti samo mogu nabit spolovilo u uho. da, znam da će ovo cenzurirat






nisu cenzurirali ali sam se doro nasmijaooooo muhahahah...dobra nama sta !!! mislim stvarno je a i samim tim potvrdjujes da si primitvac tak da mi se neda vise ulazit u rasprave sa tobom makar da to sta ti kazes da mi nabijes spolovilo u uho mislim da i to spada u sferu na rubu znanosti jer kako mozes 1mm nabit nekom u uho.. ??
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:04   #78
[QUOTE=Saharun]
Quote:
Slažem se, postupak ispitivanja, dokazivanja, sve OK.
No u današnje vrijeme, kada ispitivanje bilo koje ideje traži sponzora, bila to vojska, bile to korporacije i sl. treba se znat i dobro prodat.

Ok, on je fotograf. I misli da je nešto nanjušio. I pokušava to prodat.
nisi to mogao bolje izreći. tako je. pokušava zaraditi. u novcu je bit. kao da sve one stranice tipa rense.com i educate-yourselves ne zarađuju? samim tome što ih otvaraš i loadaju ti se one puste reklame nekome kaplju dolari. I to je učinkovito, ljudi se lijepe za pseudoznanost, evo imamo primjera ovdje, lokalno.

Quote:
Ja ti vjerujem u ljude, vjerujem da u ovo vrijeme globalizacije, nije sve podređeno samo profitu i nezajažljivom željom za planetarnim uspjehom. I ne vjerujem da je on toliko bogat da sam može financirat takova ispitivanja, sterilne komore, duplo slijepe probe, pokusi u orbiti, sve to košta. I on pokušava prodati ideju, dobiti lovu i vjerojatno napraviti nešto "znanstvenija" ispitivanja.

I zašto čovjeka sasječ već na prvom koraku.
evo djelomičnog razloga:
http://www.hado.net/products.html
Quote:
Emlloy Water Series

Indigo Water
$35.00

A geometrically perfect water with the "Message" your body is waiting to receive. Dr. Emoto's Indigo Water contains eight ounces of highly charged hexagonally structured concentrate . By mixing one ounce of concentrate with one gallon of distilled water, you are creating eight gallons of structured water from this 8 ounce Indigo water. This is about a one month supply of structured water.
to se zove varanje naivaca.
premda dolje lijepo piše:
The statements and product on this page have not been evaluated by the Food and Drug Administration and are not intended to diagnose,
treat, cure or prevent disease.


Quote:
U najmanju ruku, dao nam je lijepe slike kristala.
puno ljepše i kvalitetnije sam vidio prije 2 godine na ovom siteu
http://www.its.caltech.edu/~atomic/snowcrystals
I još uvijek daju izvrsne slike. to je pravi institut.

Quote:
Usput, dali ti je poznat još ijedan kemijski spoj koji kao voda čini prirodni krug, a prolazi kroz sve živo na zemlji?
The_Equilibrist je sve rekao.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:04   #79
sve je to ok ..ekipa sta govorite ali mi nije jasno zasto ste se bas oko ove teorije o vodi tako jako razbuktali a kad je bila tema o reptilima koji vladaju svjetom i svemircima i duhovima i vrtnim patuljcima pa o krugovima u zitu pa o pojavi duha svetog na slikama i svetaca koji se vole slikat i bit na slikama nitko nije tako reagirao kao na vodu sa time da uvodni post uopce nista ne tvrdi samo potice raspravu o vodi koja je i kao molekula jako zanimljiva ...zato umjesto da kenjate i govorite kako ste pametni sta mi svi znamo da jeste dajte valjajte neke pametne cinjenice i zanimljivosti glete vode ako uopce znate..a ja predlazem da za ostale napravimo posebni topic ko je ovdje napametniji i najsmjesniji..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:06   #80
Quote:
S4sh4nn kaže:
btw zaniama me jedna phiholoska situacija na ovom forumu tj analiza.. covjek otvori temu i svi ga odmah poseru sa nekakvim glupavim dosjetkama i poskocicama.
Kazes "odmah nekog poseru sa glupavim dosjetkama" ali to nije tocno. Te doskocice koje tu i tamo dolete dolaze zato sto vec ima ljudi koji se odazovu na temu i jasno i strpljivo objasne u cemu je stvar tako da bi svatko sa pola mozga mogao shvatiti. Najstrpljiviji na ovom forumu pri tome je Endimion, no kad netko argumentirano i logicki pobije besmislene ideje cini se da ljudi to jednostavno zanemare. A sto bi jos trebalo napravit? Postavit se na glavu? Izvodit akrobacije?

A ako te zanima psiholoska situacija.. Jel smijem koristit glupu dosjetku?
Jel to mislis mozda na psiholosku situaciju osoba koja fotografiraju vodu nakon sto im pustaju muziku?

Quote:
Saharun kaže:
Zašto takva odbojnost prema nečemu što je sasvim normalna ideja; ajmo malo o vodi?

Ima jedna stvar u ljudi, do nekih granica čak i normalna, zatvaraju se u svoj krug i teško izlaze iz njega. Krug ljudi, krug ideja, rada, razmišljanja. I sve van tog kruga im je odbojno, strano. Ne uklapa se u njihovu percepciju svemira. Na sve van tog kruga gledaju podozrivo, čak i odbojno, jer zaboga, ako nešto poremeti taj njihov krug, moraju nešto mjenjat. Moraju mjenjat svoja uvjerenja, svoje navike, jebiga raspad sistema. I zato se još više začahuruju u taj svoj svijet.
Kad bi ljudi procitali ovaj tvoj pasus i zadnju recenicu sa malo razumijevanja a ne ponavljali samo kao papagaji (sto se cesto ovdje dogadja), bilo bi puno bolje da.
Bas si razmisljam nesto u vezi logike. Logika je inace i predmet u gimnazijama, ali mozda je to nesto sto se ni nemoze naucit, il imas il nemas, a ako nemas onda si zaglavio i nitko ti nemoze pomoci.
Da upotrijebim aktualnu temu:

Quote:
Saharun kaže:
Sjetio sam se nekih starih priča, ne znam jesu li naučno dokazane, da je svaka pahuljica snjega drugačija.
Probaj ovu cinjenicu ukomponirat u ideju da se voda kristalizira drugacije kad joj pustas metal il narodnjake. Jel to ide? Recimo snijeg pada u tvom dvoristu. Pada jedan dan, sve pahuljice su drugacije, pada drugi dan, sve pahuljice su drugacije, pada n-ti dan, jos se ni jedna pahuljica nije isto iskristalizirala.
Ne bi li ocekivao onda nesto kao, prvi dan su slicni uvjeti pa ce pahuljice prvi dan se slicno kristalizirat? Drugi dan isto, i tako dalje. Al to se ne dogadja.

Samo jedno me zanima. Jel biser fotograf napravio mozda pokus, bar jednom, da je promatrao DVA primjerka volumena vode uz istu muziku?

Jel je?
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.