Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2007., 10:04   #81
Quote:
Danny_boy kaže:
Bravo Endi u ovom si u pravu. Samo one "prave" piramide nisu gradili ljudi (Keopsova) oni su ovim manjim u stvari pokušavali kopirati one velike koje su našli i koje su već bile tamo
Dakle - imamo prave i kopije, i zato su egiptolozi zbunjeni, jer to ne razlikuju
To je zato jer egiptolozi ne čitaju ovaj thread. Kad bi čitali, mam bi im sve bilo jasno ....o piramidama.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 17:59   #82
endi ljubim te u celo, to sam ja uvijek i govorio da je samo Keopsova piramida radjena od strane neke vrste a ove su samo kopija...

E sada evo jedna moja teorija pa ti reci sta mislis o njoj...

Prije nekih recimo 6000 godina na zemlju je pala letjelica vanzemaljskoga podrijetla. kako je pala u egipat narod ju je vidio. Sad ti vanzemaljci koji su bili u njoj (pretpostavimo 2 jer ima kraljeva i kraljicina komora) traze nacin da se vrate kuci. Jednini nacin je konstrukcija piramide koja ima neku svoju ulogu prikupljanja nekakv energije recimo. nakon sto su uz pomoc egipcana ( vanzemaljci je konstruirali i dali nacin za prijenos blokova ) napravili piramidu nestali su (tj otisli kuci) to bi objasnilo usmjerenje otovora iz kraljicine i kraljeve komore. nakon sto se egipcani vidjli sta se desilo faraoni su dali naredbu da se i njima rade piramide pa da odu i oni u taj vjecni zivot. Oni naravno nisu otisli zato danas imamo njihove mumije , jer iz nekoga razloga piramide nisu >radile>...mozda je ova najveca pokupila svu energiju ili ko zna sto... To bi objasnilo dosta zapisa o nekavim bogovima koji su doalzili na zemlju i to Uglavnom nadam se da ces svatiti sta mislim jer i nisam bas neki pisac
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 18:43   #83
molim, bez poljubaca u čelo ili čak genitalnu regiju

ja baš ne razlikujem po čemu su kefrenova i keopsova tako različite, osim što je kefrenova malo manja

žalim, ali ne vidim puno toga čvrstog u tvojoj hipotezi. hrpa kamenja ne prikuplja nikakvu posebnu energiju. mislim, griju se, ali to rade sve tvari koliko god bile velike. i planine se griju...
možda netko i je došao iz svemira, pa su to faraoni iskoristili za stvaranje kulta. kud ćeš bolje od glupog needuciranog naroda gdje su obični pisari izazivali uzdahe? predvidiš pomrčinu Mjeseca, nadrobiš da se u svojim odajama boriš s nekim demonom i imaš narod za sebe. onda kažeš da ti ide sve bolje, narod sluša, gleda u nebo i gle, mjesec je sve svjetliji, jupiiii, faraon nas je spasio.
onda kažeš da će svi propasti ako se ne napravi piramida i svi krenu na posao, a tu i tamo dođe koja pomrčina, a ti pumpajući kraljicu u sobi govoriš da se boriš i štitiš svoj narod svojim svetim štapom

gle, ako je jedna Njemačka mogla u dvadesetak godina u 20.st. postati tako zadojena, onda je blesavi narod prije par tisuća godina mogao bolje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 20:19   #84
Quote:
Endimion17 kaže:
molim, bez poljubaca u čelo ili čak genitalnu regiju

ja baš ne razlikujem po čemu su kefrenova i keopsova tako različite, osim što je kefrenova malo manja
u keopsovoj piramidi nema nikakvih oznaka, slika, pisama itd... nije pronadjena ni mumija u njon...
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 21:29   #85
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
u keopsovoj piramidi nema nikakvih oznaka, slika, pisama itd... nije pronadjena ni mumija u njon...
a je li? a da nisu pokrali? koliko znam, jako je malo ostalo tih vrijednih stvari, većinom se sve pokralo kroz stoljeća.
premda je nepostojanje slika i natpisa čudno. jesi li siguran da u cijeloj velikoj piramidi nema nikakvih slika? ne mogu vjerovati u to. pa u crtiću Asterix i Cleopatra uđu u Veliku piramidu pa se izgube unutra, a sve je puno hijeroglifa.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 23:27   #86
Quote:
Endimion17 kaže:
a je li? a da nisu pokrali? koliko znam, jako je malo ostalo tih vrijednih stvari, većinom se sve pokralo kroz stoljeća.
premda je nepostojanje slika i natpisa čudno. jesi li siguran da u cijeloj velikoj piramidi nema nikakvih slika? ne mogu vjerovati u to. pa u crtiću Asterix i Cleopatra uđu u Veliku piramidu pa se izgube unutra, a sve je puno hijeroglifa.
vjeruj ti crticima, u keopsovoj piramidi nema nikakve oznake, ni hijeroglifa, a nisu se mogli izgubiti jer su u njoj otkriveno nekoliko tunela, Silazni hodnik, Uzlazni hodnik, nedovrsena komora koja je pod zemljom, kraljicina i kraljeva komora, te dva mala otvora za koje kazu da su ventilacijski otvori,a sad su otkrili da suusmjereni direkt prema onim zvjezdzima horizontalni prolaz za kraljicinu komoru i to je sve
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 23:52   #87
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
endi ljubim te u celo, to sam ja uvijek i govorio da je samo Keopsova piramida radjena od strane neke vrste a ove su samo kopija...

E sada evo jedna moja teorija pa ti reci sta mislis o njoj...

Prije nekih recimo 6000 godina na zemlju je pala letjelica vanzemaljskoga podrijetla. kako je pala u egipat narod ju je vidio. Sad ti vanzemaljci koji su bili u njoj (pretpostavimo 2 jer ima kraljeva i kraljicina komora) traze nacin da se vrate kuci. Jednini nacin je konstrukcija piramide koja ima neku svoju ulogu prikupljanja nekakv energije recimo. nakon sto su uz pomoc egipcana ( vanzemaljci je konstruirali i dali nacin za prijenos blokova ) napravili piramidu nestali su (tj otisli kuci) to bi objasnilo usmjerenje otovora iz kraljicine i kraljeve komore. nakon sto se egipcani vidjli sta se desilo faraoni su dali naredbu da se i njima rade piramide pa da odu i oni u taj vjecni zivot. Oni naravno nisu otisli zato danas imamo njihove mumije , jer iz nekoga razloga piramide nisu >radile>...mozda je ova najveca pokupila svu energiju ili ko zna sto... To bi objasnilo dosta zapisa o nekavim bogovima koji su doalzili na zemlju i to Uglavnom nadam se da ces svatiti sta mislim jer i nisam bas neki pisac
Jel to baš tvoja teorija ili si to negdje pročitao pa si povjerovao u to jer nešto na tu foru napisao je Z.Sitchin u Dvanaestom planetu
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 23:57   #88
Quote:
diki kaže:
Jel to baš tvoja teorija ili si to negdje pročitao pa si povjerovao u to jer nešto na tu foru napisao je Z.Sitchin u Dvanaestom planetu
toje bas moja teorija, 100% moja, napisan i prijevljen, nego sto te to zanima
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 08:08   #89
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
toje bas moja teorija, 100% moja, napisan i prijevljen, nego sto te to zanima
Pa ništa, samo pitam jer mi se činilo poznatim kad sam pročitala. Nego, i mene zanima taj otvor na piramidi
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 08:41   #90
[QUOTE=Aerial_51]
Quote:
Senorita, Endimion17 nije taj koji je izjavio takvu "činjenicu", nego 3-4 druge osobe.
Moja duboka isprika...

Quote:
E, pa, da si pogledala koju dokumetarnu emisiju o tome, vidjela bi da su faraoni bili poprilično škrti kad je u pitanju otkrivanje svojih tajni i imovine - nisu se dvoumili oko toga da li treba spaliti nacrte i poubijati arhitekte - to su činili
Gledala sam te raznorazne dokumentarca, samo postavljam vrlo konkretno pitanje ne sa stanovišta kako se gradilo u smislu tehnologije nego dometa jedne države koja kreće u kapitalni projekt koji ne traje jednu žetvu već tko zna koliko. Ubijali oni ili ne svoje graditelje, trebali su ih imati kao i cjelokupnu mašineriju da bi to izgradili.
Možeš biti škrt kad imaš ali trebaš IMATI snage da odvajaš toliko ljudstvo toliko dugo pod određenim uvjetima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 08:46   #91
[QUOTE=Endimion17]
Quote:
Nemruth Dagi kaže:


i ne, kamenje ne možeš dizati pjesmom, čak niti male kamenčiće. kamoli višetonske babulje. utuvi to u svoju glavicu.

Ne možeš....????


Ne možeš niti izdržati gol na -15 stupnjeva, niti ne jesti mjesecima???

Stvari se ne pomiču same od sebe, niti je izlazak duše iz tijela moguć...?

Ne postoji slučajnost, niti paralelni svjetovi.....?

Ne postoje entiteti....niti bioenergija...?


Dobro je, sedamnaest ti je godina tek...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 08:48   #92
Quote:
freudrick kaže:

Takozvana "Bent" piramida kod Dashura,a u toj nekad zabranjenoj vojnoj zoni ima još podosta čuda
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:12   #93
ove piramide kod Dashura su također vrlo interesantno štivo arheolozima, evo par interesantnih linkova
http://www.guardians.net/egypt/red2.htm
http://www.guardians.net/egypt/red1.htm
http://www.touregypt.net/featurestories/snefrubentp.htm
http://www.guardians.net/egypt/cyber...d_interior.htm
http://www.guardians.net/egypt/cyber...amid/bent1.htm
GoRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:14   #94
Quote:
GoRi kaže:
ove piramide kod Dashura su također vrlo interesantno štivo arheolozima, evo par interesantnih linkova

Pogotovo Crvena kad se u nju uđe...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:25   #95
[QUOTE=Nemruth Dagi]
Quote:
Ne možeš....????
ne, ne možeš. probaj.
Quote:
Ne možeš niti izdržati gol na -15 stupnjeva, niti ne jesti mjesecima???
na -15°C, ovisi o nekoliko faktora, ali možeš. ne jesti mjesecima, nemoguće. pomiri se s tim.

Quote:
Stvari se ne pomiču same od sebe, niti je izlazak duše iz tijela moguć...?
da bi se stvar pomakla, na nju mora djelovati sila. sila ne postoji sama od sebe, ona ima uzrok. ono što je uzrok sile (recimo magnetno polje magneta, nabijeno tijelo, masa) djelovanjem na tu neku stvar prima ekvivalentno djelovanje zbog newtonovog zakona akcije i reakcije.
žalim, ali u našem svemiru je to tako i pomiri se s tim.
izlazak duše iz tijela? ne možemo znati. duša je nematerijalna i stoga nedokaziva.

Quote:
Ne postoji slučajnost, niti paralelni svjetovi.....?
slučajnost postoji. paralelni svjetovi, to ne znamo sa sigurnošću. možda.

Quote:
Ne postoje entiteti....niti bioenergija...?
naravno da entiteti postoje. ti si entitet, ja sam entitet.
bioenergija postoji ako misliš na toplinu oslobođenu kemijskim reakcijama u tijelu, a pošto ja znam na što ti misliš, odgovor je ne. pomiri se s tim.

Quote:
Dobro je, sedamnaest ti je godina tek...
bilo, nemruth, bilo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:47   #96
Nisam čitao sve postove, ali ništa pametno nije rečeno osim prepirke...

Postoji jedna teorija o gradnji velikih piramida na Giza platou...teorija da su stari Egipćani poznavali cement i njgove mogućnosti...kao što znate cement se proizvodi od praha laporca kojeg se može naći u prirodnom obliku...onda cijela gradnja takvog objekta postaje vrlo jednostavna...mnogi znanstvenici (pretežno Francuzi) podupiru ovu tezu!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:48   #97
Isprika, nešto mi šteka....
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:58   #98
[QUOTE=Endimion17][QUOTE=Nemruth Dagi]

Quote:
ne jesti mjesecima, nemoguće. pomiri se s tim.



Quote:
žalim, ali u našem svemiru je to tako i pomiri se s tim.

Zaista?

Quote:
izlazak duše iz tijela? ne možemo znati. duša je nematerijalna i stoga nedokaziva.
Tebi je štošta nedokazivo. Ti nisi skup zakona prirode i sama nauka, nego nešto daleko više. I zrak ne vidiš pa ga dišeš, jel'tako?


Quote:
slučajnost postoji. paralelni svjetovi, to ne znamo sa sigurnošću. možda.

Čudno je da priznaješ slučajnost, to se ipak ne može znanstveno dokazati.


Quote:
naravno da entiteti postoje. ti si entitet, ja sam entitet.
Ne takakv entitet...


Quote:
bioenergija postoji ako misliš na toplinu oslobođenu kemijskim reakcijama u tijelu, a pošto ja znam na što ti misliš, odgovor je ne. pomiri se s tim.

Smiješan si do bola, ali taj humor traje onoliko koliko traje tvoja matrica koja ti kontrolira um. U času kad će ti se dogoditi ( i ako?)iskustvo onoga čega ne bi trebalo biti po svim zakonima fizike, kemije.....matrica lagano nestaje. To se naziva skidanje maye ili iluzije koje je zaslužna za naše vjerovanje koje je plošno, površinski.

Quote:
bilo, nemruth, bilo
nažalost kod tebe se to ne vidi...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:21   #99
[QUOTE=Nemruth Dagi]
Quote:
Što reći? Ludo pa živi.

Quote:
Zaista?
Da.

Quote:
Tebi je štošta nedokazivo. Ti nisi skup zakona prirode i sama nauka, nego nešto daleko više. I zrak ne vidiš pa ga dišeš, jel'tako?
Znam da sam daleko više.
Analogija sa zrakom ti je nevaljana, u rangu s rimokatoličkim objašnjavanjem postojanja Jahve time što "atome ne vidiš, a postoje".
Nemruth, stvari se ne moraju vidjeti da bi se mogle dokazati. Magnetsko polje samo po sebi ne vidiš jer je to samo polje djelovanja, ali ga možeš dokazati, teorijski i empirijski. Imaš loše analogije, valjda zato što znaš jako malo o temeljima svemira.

Quote:
Čudno je da priznaješ slučajnost, to se ipak ne može znanstveno dokazati.
Pravit ću se da ovo nisam pročitao.

Quote:
Ne takakv entitet...
Znači, mi smo... ipak... samo tijela? Gottcha!

Quote:
Smiješan si do bola, ali taj humor traje onoliko koliko traje tvoja matrica koja ti kontrolira um. U času kad će ti se dogoditi ( i ako?)iskustvo onoga čega ne bi trebalo biti po svim zakonima fizike, kemije.....matrica lagano nestaje. To se naziva skidanje maye ili iluzije koje je zaslužna za naše vjerovanje koje je plošno, površinski.
Ako mi netko prčka po mozgu, može mi i Mjesec biti kvadratnog oblika, žele može biti hrapav, vrijeme može teći sporo. Ali dokle god nitko ne prčka i dokle god nisam pod utjecajem tvari koje izmjenjuju doživljaj stvarnosti, empirija i teorija se drže skupa.
Smiješno je prepirati se oko dokazanih činjenica s osobama koje temelje svoj vid svijeta i općenito znanje o njemu prema jednom filmu s velikom zaradom.

Quote:
nažalost kod tebe se to ne vidi...
pao mi je kamen sa srca. mislio sam da zvučim staro. volim biti mlad.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:42   #100
[QUOTE=Endimion17]


Quote:
Znam da sam daleko više.
ludo pa tako vjeruje

Quote:
Analogija sa zrakom ti je nevaljana, u rangu s rimokatoličkim objašnjavanjem postojanja Jahve time što "atome ne vidiš, a postoje".
Ono što ne vidiš, na poznaješ, nemaš iskustva (sjeti se samo tvojeg bolida čije vožnje voliš objašnjavati a da nikad nisi stao u njega) ne znači da ne postoji i da drugi ljudi nisu to doživljeli.

Quote:
Nemruth, stvari se ne moraju vidjeti da bi se mogle dokazati.

Čuj moj znanje fizike je slabo-ja sam društvenjak, ali meni fizika ne mora objašnjavati da se predmeti sami ne moraju kretati po stolu. To je neka logika i životno iskustvo a onda se jednog dana pomakne neki predmet po stolu, samo od sebe i što da ja o svemu tome mislim:

a-imam loše znanje iz fizike
b-u međuvremenu kad sam učila fiziku toga niej bilo--sad postoji neka kvantna
c-to je halucinacija...
d-samo sam sanjala
e-vrag je to i sotona
f-meni se to ne događa jer vjerujem u zakone fizike
g-to je skrivena kamera

Zašto ne vidim struju i elek.(?) frekvenciju radio 101 ili Radio Marije zašto mi ruke bride kad izgovaram stare havajske čantove i osjećam promjene u sebi...zašto osjećam piramide, energiju prostora, druge fenomene, zašto doživljavam ono što ne postoji, zato kad sve to ne postoji
reci mi Lastane i prekini moju patnju.



Quote:
Pravit ću se da ovo nisam pročitao.
Nikad se nisi s time susreo....brrrrrr?
Da jesi ne bi tako govorio.


Quote:
Znači, mi smo... ipak... samo tijela? Gottcha!
Želim ti jedan susret, ponesi pelenu i zdravstveno osiguranje!



Quote:
Ako mi netko prčka po mozgu, može mi i Mjesec biti kvadratnog oblika, žele može biti hrapav, vrijeme može teći sporo. Ali dokle god nitko ne prčka i dokle god nisam pod utjecajem tvari koje izmjenjuju doživljaj stvarnosti, empirija i teorija se drže skupa.
Smiješno je prepirati se oko dokazanih činjenica s osobama koje temelje svoj vid svijeta i općenito znanje o njemu prema jednom filmu s velikom zaradom.

Želiš li reći da svi ljudi lažu, umišljavaju si, varaju, i govore gluposti za sve ono što nauka nema objašnjenja????

I opet se ponašaš kao da si skup kostiju, krvi, mesa i mozgovine koja vjeruje
samo ono što vidi....a ne vjeruje u zrak koji diše...


bolid je brz
avion je brži....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.