Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2009., 22:44   #81
Quote:
astra99 kaže: Pogledaj post
daj me nemoj hebat da si sebi mjerila rektalno?!

Ja inače za orijentir uzimam pod pazuhom, dok nisam imala dijete nisam praktički ni znala za neki drugi način mjerenja, a i nekako sam uvijek nailazila na podatke da je normalna temp. čovjeka 37°C Znači, maloj kada izmjerim u guzi oduzimam 0,5
eh sad vas kužim da već kod 38.5 dajete čepiće. pa većina mjeri ispod pazuha
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 23:11   #82
probajte digitalni ostaviti još minutu-dvije pod rukom (ili u guzi) nakon što zapišti da je gotov - mjerit će i dalje.. i vjerojatno pokazati za par desetinki višu temp.
to mi je rekla sestra u bolnici kad sam malom mjerila temp., i stvarno.. obično izmjeri još pola stupnja gore
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 23:14   #83
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
mi mjerimo pod pazuhom , malecka je 22mj i sama drži rukicu dok nije gotovo.
nisam isto nikad niš ni dodavala ni oduzimala.
ionak kad ima temp-ima ju
pa nije baš svejedno kolika je temp, tj kad ćeš dati nešto za snižavanje..
do 38,5 (pod rukom) ne ide ništa, poslije tek skidaš.. tako da je i tih pola stupnja itekako bitno
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 23:31   #84
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
pa nije baš svejedno kolika je temp, tj kad ćeš dati nešto za snižavanje..
do 38,5 (pod rukom) ne ide ništa, poslije tek skidaš.. tako da je i tih pola stupnja itekako bitno
otuširam ju tada i dam malo npr Lupoceta.
meni je 38,5 dosta velika temp ili se varam.
ja ne mogu stavit dijete spavat s temperaturom a obično ju dobije predvečer.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 23:50   #85
nije dobro rušit temp odmah (naravno, ako nije previsoka) jer tako ne daš tijelu šansu da se samo bori protiv uzročnika

znam da temp naveče obično raste, ali zato mjeriš i pipkaš svako malo.. ja si obično navijam mob na svako pola sata-sat, ako je oko 38°C; ako je dobila sirup prije spavanja, onda svako 2 sata..
kad smo bile u bolnici zbog rote, sestra me je tjerala da svako 15 min mjerim pola noći, jer je imala 38,4.. na kraju joj tu noć nije ni išla iznad toga i sve prošlo ok bez čepića. al ubilo me nespavanje (makar se na stolcu spava)
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 08:28   #86
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
nije dobro rušit temp odmah (naravno, ako nije previsoka) jer tako ne daš tijelu šansu da se samo bori protiv uzročnika

znam da temp naveče obično raste, ali zato mjeriš i pipkaš svako malo.. ja si obično navijam mob na svako pola sata-sat, ako je oko 38°C; ako je dobila sirup prije spavanja, onda svako 2 sata..
kad smo bile u bolnici zbog rote, sestra me je tjerala da svako 15 min mjerim pola noći, jer je imala 38,4.. na kraju joj tu noć nije ni išla iznad toga i sve prošlo ok bez čepića. al ubilo me nespavanje (makar se na stolcu spava)
ne rušim ju odmah al neposredno prije nego ju stavim u krevet dam joj nešto ako je temp oko 38...a onda se isto budim i pipkam ju i do sad hvala Bogu svaka je noć prošla mirno, nije joj temp više rasla tokom noći.
ma hebem ti temp , ode mi jedna god života čim vidim da ju ima jer si već mislim da će bit tko zna što zbog temp
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 09:49   #87
Na drugoj temi sam pisala da ni mi ne dajemo ništa ispod 38.5 čak i ako je noć i ide spavati. Mjerimo mu temp svakih pola sata, nekad i češće. Nama se najpouzdaniji ipak pokazao živin analogni toplomjer ispod pazuha pa sad stalno time mjerimo. Za informativno ima li ili nema temp najčešće ga samo rukom opipamo. Ako je i malo vruć velika je vjerojatnost da će kroz sat dva već biti i do 41, tako da dok ne dođe do 39 ne skidamo temp. Damo mu Ibuprofen u sirupu i onda na tuširanje 10, 15 minuta i to ga drži 4, 5 sati bez temperature (naravno, ne padne odmah). Tijekom noći ako mu jako naraste ista nam je procedura s tim da ga znamo nekad zamotati u vlažnu plahtu golog, čisto da se preko tijela malo oslobodi temperature.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 19:35   #88
mi imamo braunov digitalni za uhom, i savršen je, pogotovo za noć...
__________________
mama po zanimanju
lucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 19:38   #89
mi imamo tigex digitalni. mjeri u guzi za 10 sekundi. probala sam i sa živinim i ispalo je isto. proba je bila maleckoj u guzi i meni ispod pazuha.


Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
probajte digitalni ostaviti još minutu-dvije pod rukom (ili u guzi) nakon što zapišti da je gotov - mjerit će i dalje.. i vjerojatno pokazati za par desetinki višu temp.
to mi je rekla sestra u bolnici kad sam malom mjerila temp., i stvarno.. obično izmjeri još pola stupnja gore
provjeri uputu. na onom iz dm-a piše da kad se mjeri pod rukom da se zanemari bipkanje i da ga se drži oko 10min.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 19:49   #90
Thermoval od Hartmanna upravo izmjerio pod pazuhom 38.8.. odavno ne mjerimo u guzi, a i ovo mi je previse sto vidim na displeju
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 21:29   #91
Ako ima još iskustava molila bih da napišete
Pitala me prijateljica da mi kupi to kao poklon za bebu, pa me zanima da li je to potrebno ili ...?
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 21:50   #92
Thumbs up

To je super stvar.Mali mi je imao sa 2 mj urinoinfekciju i odmah mi je toplomjer pokazao visoku temperaturu.Poslije te infekcije dosta mu često provjeravam pa ga ne moram stalno mučit sa skidanjem i guranjem u guzu.iako kad sam s njim ležala u bolnici samo priznaju u guzu.Ali ovaj je super za doma mjerit.Imamo Braun i
Lucija6.7. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 22:21   #93
Quote:
Lucija6.7. kaže: Pogledaj post
To je super stvar.Mali mi je imao sa 2 mj urinoinfekciju i odmah mi je toplomjer pokazao visoku temperaturu.Poslije te infekcije dosta mu često provjeravam pa ga ne moram stalno mučit sa skidanjem i guranjem u guzu.iako kad sam s njim ležala u bolnici samo priznaju u guzu.Ali ovaj je super za doma mjerit.Imamo Braun i
hvala na info
koliko je para taj braun
da joj ne nabijem trošak bezveze
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 17:01   #94
oko 350 kn platili u ljekarni
Lucija6.7. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:56   #95
MM i ja baš raspravljali, pa ako mi netko pametniji i iskustveniji može pomoći:
kada maloj mjerim rektalno digitalnim toplomjerom, dali je to stvarna temperatura tijela. Pitam zato jer u uputama piše da je normalno od
36,2-37,7 pa ne znam da li trebam oduzimati nešto stupnjeva? To mi je bitno da znam da li je temperatura preko 38 pa da stavljam čepiće...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:08   #96
rektalno se uvijek odbija 0,5 stupnja
bilo da mjeriš živinim ili digitalnim
mi inače imamo omronov za uho i super je, imali smo prije i obični omronov digitalni, također je bio dobar, brz i precizan...meni jedino onaj obični ne valja- 3 sam razbila pa ti skupljaj sa poda staklo i živu
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:25   #97
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
rektalno se uvijek odbija 0,5 stupnja
bilo da mjeriš živinim ili digitalnim
mi inače imamo omronov za uho i super je, imali smo prije i obični omronov digitalni, također je bio dobar, brz i precizan...meni jedino onaj obični ne valja- 3 sam razbila pa ti skupljaj sa poda staklo i živu
I ja imam omronov digitalni.
Dakle ako sam dobro shvatila: npr. pokazuje 38.2 i ja onda stavljam lupocet? (bitno je da pokazuje iznad 38, jel?). Ja sam nekak izračunala da se treba oduzeti 5, ako je na njemu normalna temperatura do 37,7.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:27   #98
lupocet ne stavljaš dok rektalno ne pokaže 39 što bi kad odbiješ 0,5 bilo 38,5
__________________
____
ona
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:32   #99
Quote:
ana_st kaže: Pogledaj post
lupocet ne stavljaš dok rektalno ne pokaže 39 što bi kad odbiješ 0,5 bilo 38,5
E sad ste me zmotale do kraja. Pa ja pročitala da do 38 ne stavljam lupocet, ali ćim pređe moram. Curka mi u subotu kurila 38,6 i nije mogla ni glavu držati. Dala sam joj pola čepića.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 18:34   #100
Kako vasi klinci podnose mjerenje tempice? Mislim, ovo je strasno.
Lako je bio kad je mala bila kaj smo par puta mjerili radi cijepljenja ali sad je postalo neizvedivo. Trga glavu i vristi cim izvadimo toplomjer.
U guzi nema sanse bas nikakve, trebalo bi nas minimum troje.
Jedino ispod ruke uspjevamo ali treba 3,4 min trcat po stanu s njom da se ne trga i da ga ne baci na pod.
Jel postoji nesto sto trenutno ocitava temperaturu? Ili nesto kao sto su bile one trakice za celo kad smo mi bili mali? Ono je bila super fora.
Ne mora biti u decimalu tocno ali da znas jel ima 37 nesto ili 38 nesto.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.