Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2008., 19:52   #81
Pa ne treba. Eventualno se može pošpricati otopinom vode, alkoholnog octa i malo eteričnog ulja - čisto radi mirisa.
Većina cura s Rode ih drži na suho.
Peru se s trećinom detergenta od onog što bi inače išlo i bez omekšivača (umjesto toga može alkoholni ocat s malo eteričnog ulja).

Meni ih mama šiva, al sam rekla nek pričeka malo da prvo isprobamo ove krojeve koje je sad sašila pa da vidimo treba li što prilagoditi. A do tad ćemo kombinirati ovo što imamo s jednokratnima
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 20:33   #82
Ma na nekim sajtovima piše da bi se trebale namakati pa me to zbunilo

Meni se nekako najprivlačnije pocket pelene, jer ne trebaju zaštitne gaćice pa je manje komada za obući.

Al nekako si mislim da za mene platnene nisu nikako onih prvih mjesec-dva nakon poroda. Bilo mi je preburno i bez njih Možda sad isprobamo da vidimo kako nam je, iako mali vrišti i koprca se kod presvlačenja tak da čisto sumnjam, sad smo na jednokratnim pelenama-gaćicama i to mi je donekle spas...samo donekle
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 14:03   #83
Je li netko koristio možda Bambino Mio pelene? Nekako me privlače pa sam ih mislila probati. Ima li netko iskustva s njima?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 13:05   #84
Imam jedni pitanjce...
Dal tvoja mama masiz ima neki kroj po kojem siva pelenice?
Ja bi to htjela sivat svojoj bebici koja dolazi za 3 mjeseca,a ne mogu sama iz glave uzet kroj...nemam bas iskustva s tim pa molim za pomoc ...
imas možda koju slikicu od pelena koje ti šiva mama?
lana1804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 14:30   #85
mislim da se krojevi mogu kupit u nekim web dućanima koji prodaju pelen. kod njih se kupi i materijal i ostali potreban pribor (kopče, čičkovi i sl.)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 16:16   #86
Čovječe, pa vi ste stvarno napredne, cak i šijete pelene!!!
Svaka čast!!!
Samo sam htjela reci da mi se svidjaju platnene pelene, i da mislim da cu ih kad dodje vrijeme koristiti...
cesaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 18:41   #87
Quote:
lana1804 kaže: Pogledaj post
Imam jedni pitanjce...
Dal tvoja mama masiz ima neki kroj po kojem siva pelenice?
Ja bi to htjela sivat svojoj bebici koja dolazi za 3 mjeseca,a ne mogu sama iz glave uzet kroj...nemam bas iskustva s tim pa molim za pomoc ...
imas možda koju slikicu od pelena koje ti šiva mama?
Mi smo posudili par pelena za primjere plus što sam s Roda skinula krojeve.
Mogu ti fotkati kroj s metrom u blizini pa ga složiš, a pelene ti isto mogu staviti fotke da ih vidiš.

Pogledaj po Rodama na njihovom forumu - posebno su pelene i na prvom postu su linkovi na razne stranice pa i krojeve.

Moja mama ih šiva od frotira, i uloške šiva od frotira, čičak smo kupili u dućanu s tkaninom i sve super.

Još ćemo samo kupiti vuneni materijal pa ćemo ga lanolizirati kao vanjske, zaštitne gaće. To je najbolje i najprirodnije (eventualno može flis ili onaj PUL - toga nema za kupiti).

Samo pitaj

Doduše rekla sam joj da stane nakon 10 pelena da vidimo kako će mu pristajati pa da ne sašije cijelu kolekciju a kad ono puše na nogicama i slično
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 20:41   #88
U potrazi za papirićima koji idu na pelenu da se lakše makne kakica, pitala sam ženu na Tosaminom štandu na Sajmu beba da li se njihovi To To papirići smiju bacati u wc. Odgovor je bio daaaaa daaaaa. Naručila sam preko SMIB-a 4 kutije x50 kom (15kn/kutija) i na kutiji našla simbol da se ne smiju bacati u wc. Ja sam sada vrlo ljuta i frustrirana! Da li netko 100% zna koji se papirići smiju bacati u wc? Za puno njih se prića da se smiju, a onda kad pogledam na kutije piše da ne. Molim pomoć
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 20:50   #89
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Da li netko 100% zna koji se papirići smiju bacati u wc? Za puno njih se prića da se smiju, a onda kad pogledam na kutije piše da ne. Molim pomoć

Miolineri. U svom gornjem postu sam pitala za Bambino Mio. Miolineri su njihovi.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 21:54   #90
Ja znam da oni iz Brežica smiju - kupe se u roli - mislim da sam na netu vidjela da je oko 5-6 eura rola od 100 komada.
Mi ćemo vjerojatno do Brežica po te neke potrepštine - čini mi se veći izbor a i malo jeftinije
Doduše tetre ću iz DM-a, a i u KIKI ima svega.

Malo off: Bili smo sad u Cityju - nismo mogli odoljeti - kupili Viboru kapicu i čarapice
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 00:59   #91
[QUOTE=misiz S;14079332]Ja znam da oni iz Brežica smiju - kupe se u roli - mislim da sam na netu vidjela da je oko 5-6 eura rola od 100 komada.


E to sam i ja vidjela na njihovoj stranici, i piše da su Tosamini. Al kakva je ovo država ak ja moram preko granice samo po papiriće za kakicu!?
Ksenija a gdje ima za kupit tih Mio, ili i po njih moramo van?
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 22:33   #92
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Ksenija a gdje ima za kupit tih Mio, ili i po njih moramo van?

Uvoznik je Kadulja pa bi trebalo bit u Samoboru u njihovoj ljekarni. Ja danas pitala u ljekarni u svom kvartu (ZG) pa su rekli da ce naruciti.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:26   #93
onda kako funkcioniraju platnene pelene, cekam iskustva iz prve ruke...
misiz i ostale javite se...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:56   #94
ja sam isto odlučila da ćemo definitivno koristiti platnene pelene pa bih isto voljela čuti iz prve ruke jeste li zadovoljne vi mamice koje ih koristite jer, naime, nitko u mojoj blizini ih ne koristi...zašto?
titta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 18:40   #95
Quote:
titta kaže: Pogledaj post
ja sam isto odlučila da ćemo definitivno koristiti platnene pelene pa bih isto voljela čuti iz prve ruke jeste li zadovoljne vi mamice koje ih koristite jer, naime, nitko u mojoj blizini ih ne koristi...zašto?
evo i ja se čudim zašto ih više ljudi ne koristi..
tako su jednostavne-samo ih namočiš i opereš
btw čitala sam na rodama o platnenim ulošcima-sličan princip-oduševljena sam
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 18:41   #96
Quote:
titta kaže: Pogledaj post
ja sam isto odlučila da ćemo definitivno koristiti platnene pelene pa bih isto voljela čuti iz prve ruke jeste li zadovoljne vi mamice koje ih koristite jer, naime, nitko u mojoj blizini ih ne koristi...zašto?
evo i ja se čudim zašto ih više ljudi ne koristi..
tako su jednostavne-samo ih namočiš i opereš
btw čitala sam na rodama o platnenim ulošcima-sličan princip-oduševljena sam
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:28   #97
Evo ja se javljam.
Naše je šivala moja mama i super su nam. Doduše, sad malo štekamo jer čekamo nove pokrovne gaćice, al inače su nam super.
Lijepo se operu, osuše, beba sretna.

MM-a muči da je on unutra mokar - al zapravo je vlažan, malo vlažniji nego u pampersicama (koje ipak koristimo noću da ga ne moram razbuđivati s prematanjem).

Čuvamo ih na suho i peremo svaka 2-3 dana

Tko ima pitanja samo dajte.

Eto
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 18:19   #98
pl. AIO (all in one) pelene su propusne za zrak, tako da zrak nesmetano kruži, što nije slučaj sa pelenama za jednokratnu upotrebu. Naime, BBS News objavio je prije tri godine tvrdnju znanstvenika koji vjeruju da su pelene za jednokratnu upotrebu mogući uzrok muške neplodnosti i raka testisa. Istraživanja provedena u Njemačkoj također sugeriraju da pelene za jednokratnu upotrebu imaju štetan utjecaj na razvoj reproduktivnih organa u dječaka.

Znanstvenici sa Sveučilišta u Kielu otkrili su da plastični omot pelena povećava temperaturu testisa za nešto više od jedan stupanj. Povišena temperatura testisa, objašnjavaju njemački znanstvenici, smanjuje količinu spermija u muškaraca i povećava mušku neplodnost. Tako je potvrđeno da pelene za jednokratnu upotrebu uzrokuju dugoročne negativne posljedice na razvoj testisa i spermatogenezu. Prozračne i perive pamučne pelene Racman su pak zdravstveno prihvatljive.

DIOKSIN U PELENAMA
Mnogi stručnjaci ukazuju na još jedan sastojak koji nikako ne bi trebao biti sastojak dječjih pelena. To je dioksin. Dioksin je toksin koji je izuzetno opasan za zdravlje, a uz to je i jedan od najvećih ekoloških problema u svijetu. On je naime, uz plutonij, najopakiji otrov kojeg je "osmislio" ljudski um. Dioksin nastaje kao posljedica različitih industrijskih procesa kao što su spaljivanje medicinskog i gradskog otpada. Dioksin se kumulativno nakuplja u tijelu tijekom vremena. Ako je dijete dioksinu izloženo od samog rođenja izlaže se riziku oštećenja jetre i kože. Dioksin, koji je na popisu najkanceroznijih otrova optužuje se i za razvojne poremećaje kod dojenčadi i djece.

Velik dio dioksina nastaje i tijekom izbjeljivanja tj. kloriranja. Kloriraju se svi proizvodi papirnate mase, od koje se, između ostalog, izrađuju i tamponi, higijenski ulošci i naravno dječje pelene za jednokratnu upotrebu. Taj postupak nije samo štetan za okoliš, već i nepotrebno izlaže bebe malim količinama dioksina svaki put kada koriste pelene za jednokratnu upotrebu.

Pelene AIO ne sadrže nikakvih toksičnih kemikalija; ljepila, mirisa, plastiku, smole, boje i aktivne agense. Pelene Racman ne sadrže dioksin i zdravije su od onih za jednokratnu upotrebu.

POLIAKRILAT U PELENAMA
Pamučne pelene AIO najbolji su izbor i za djecu sa vrlo osjetljivom kožom i onu sklonoj alergijama. Iako u pamučnim pelenama dijete nije cijelo vrijeme suho kao u pelenama za jednokratnu upotrebu, u njima se bebina koža ipak puno manje oštećuje. Rasparate li podstavu pelena za jednokratnu upotrebu iz njih možete istresti bijele granule ili pahuljice. To su soli poliaktrilata. Kad urin ili voda natope te granule, one se zgusnu i pretvore u želatinastu smjesu. Ta opasna kemikalija koja se otapa u pelenama, uzrokuje pelenski osip, a ujedno se širi i u urinarni trakt djeteta. Granule mogu zadržati i do 800 puta više tekućine od svoje veličine. Tu hidrofilnu supstancu koja na sebe veže vodu koristi se i u pelenama za inkontinenciju kod odraslih osoba. Pamučne pelene Racman ne sadrže poliakrilatične apsorbente i nemaju plastične dijelove koji neugodno nadražuju nježnu bebinu kožu. Naime, mnoge majke upaljenu kožu svojih beba praćenu crvenilom i pojavom mjehurića smiruju jedino pomoću pamučnih pelena. Dijete se, naravno, odmah osjeća dobro u prirodnim materijalima, kao što je pamuk, koji ublažuje kožnu iritaciju ukoliko beba ima osjetljivu kožu.

Iskustva brojnih roditelja također ukazuju na činjenicu da se djeca povijana u pamučne pelene brže nauče obavljati nuždu u toalet za razliku od djece koja koriste moderne pelene. Uzrok je upravo velika upijajuća sposobnost pelena. Stručnjaci navode da kemijski obrađene pelene tako jako apsorbiraju tekućinu, da dijete uopće ne osjeti kad obavlja nuždu. Budući da nema povratne informacije o aktu mokrenja, toplini i mokraći, dijete na to i ne reagira.

U prvom mjesecu bebinog života najveće pitanje svake majke je: da li beba dobiva dovoljno mlijeka. Jedan od pokazatelja je i brojanje pomokrenih i ukakanih pelena. Novorođenče izlučuje vrlo male količine urina. Stoga je tekućinu lakše primijetiti na pamučnim pelenama u kojima nema granula za upijanje.

tekst preuzet sa rodinog foruma
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 18:26   #99
evo još malo isti izvor:

ZDRAVLJE

Jednokratne pelene

• Iako na reklamama čujemo da je suha guza = dobra guza, zapravo je prljavština ono što uzrokuje pelenski osip. Jednokratne pelene upijaju veliku količinu tekućine pa su roditelji u iskušenju da ih mijenjaju rjeđe. No koliko dugo želite da Vam dijete bude u PRLJAVOJ peleni? Prljava pelena je jednostavno prljava pelena. Čak i za jednokratne pelene postoje upute za mijenjanje svakih 3 sata.

Istraživanja su pokazala slijedeće podatke za SAD:

1955. god – manje od 10% beba imalo je pelenski osip
1991. god – 78% beba je imalo pelenski osip

Vjerojatni razlozi za povećanje pelenskog osipa masovnim korištenjem jednokratnih pelena su: alergijske reakcije na kemikalije, nedostatak zraka, viša temperatura, prerijetko mijenjanje pelena jer roditeljima izgledaju suho.

• Jednokratne pelene koje sadrže parfeme, povezane su s tegobama pri disanju kod astmatičara.

• Pregrijavanje za 1oC koje se događa u jednokratnim pelenama, u vrijeme kad se dječacima još razvijaju testisi, može utjecati na kasniju neplodnost.

• Pošto dijete u jednokratnim pelenama nije svjesno svojih fizioloških funkcija, jer se tekućina odmah upije – djeca koja koriste jednokratne pelene puno kasnije se odviknu od pelena. Nekad je bilo nezamislivo da dijete troši XXL pelene do tri i više godina, sad je to uobičajena pojava.

• Bebini intimni dijelovi su u kontaktu s pelenama 24 sata na dan, dvije i pol godine (majke, zamislite da morate sintetičke higijenske uloške nositi toliko dugo!). Jednokratne pelene sadrže niz kemikalija, od onih kojima se postižu visokoupijajuća svojstva, do nekih u tragovima koje su čak visokotoksične:

NATRIJEV POLIAKRILAT

je superupijajuća tvar koja se u kontaktu s vodom pretvara u gel

- možete ga naći u obliku komadića poput mekanih kristalića na bebinoj guzi – kod nekih beba izaziva alergijsku reakciju

- nastavlja upijati vodu do 100 puta svoje težine i na odlagalištima

- upija tekućinu i iz bebine kože pa je suši

- izbačen je iz proizvodnje tampona, jer aktiviran određenom bakterijom izaziva Sindrom toksičnog šoka

- ako ga beba proguta više od 5 grama, može biti smrtonosan
DIOKSIN

je nusprodukt izbjeljivanja celuloze klorom, a nalazi se u tragovima i u pelenama

- jedna od najtoksičnijh tvari koje je proizveo čovjek

- sastojak je bojnih otrova

- povezan je s defektima pri rođenju, spontanim pobačajima, genetskim promjenama

- kancerogen je

TBT
je kemikalija koja se smatra zagađivačem okoliša

- visoko je toksična

- prodire kroz kožu i ima efekt sličan hormonima

- šteti imunološkom i hormonalnom sustavu

- povezuju je sa kasnijom sterilnosti kod dječaka


Platnene pelene

Platnene pelene izrađuju se od prirodnih materijala i ukoliko se pravilno održavaju ne sadrže kemikalije koje mogu štetiti djetetovom zdravlju. Koriste se sa zaštitnim gaćicama koje propuštaju zrak pa bebina guza dovoljno "diše" i ne pregrijava se.
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 23:28   #100
Quote:
martha kaže: Pogledaj post
evo i ja se čudim zašto ih više ljudi ne koristi..
tako su jednostavne-samo ih namočiš i opereš
btw čitala sam na rodama o platnenim ulošcima-sličan princip-oduševljena sam
ja nema šanse da ih koristim... zašto?
ja sam se rodila u vrijeme kada u hrvatskoj još papmersica nije bilo. moj otac ih je donosio iz njemačke, jer je moja koža oduvijek, pogotovo kao novorođenčetu, bila stravično osjetljiva i u platnenim pelenama sam po koži dobivala žive rane, nisam mogla ostat u njima ni minutu nakon što sam se popiškila, il ne do bog pokakala, kaže moja mama.
zašto se mučit s pranjem platnenih pelena koje ti bebi kožu ostavljaju mokru i na udaru kiselina, ako možeš imat ove koje to lijepo upiju i nikakvih problema...?

između ostaloga, koja je razlika između toga ako bebi između nogu uguraš krpu pa neka piški ko u vremena prije pampersica i ostaloga, i da sebi gurneš krpu između nogu dok imaš mengu ko u doba prije uložaka? ja je ne vidim. a ja ne znam niti jednu žensku koja ne koristi uloške nego se omata u krpe dok curi...

ne napadam, samo ne shvaćam čemu se to još koristi
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 10.11.2008. at 23:34.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.