Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2009., 15:31   #41
hm. razmišljam o tome, i ispada da na onom topicu oblikovanja stvarnosti ustvari na neki način koristimo sinkronicitet.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 10:46   #42
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
hm. razmišljam o tome, i ispada da na onom topicu oblikovanja stvarnosti ustvari na neki način koristimo sinkronicitet.
pa da,sve je to povezano,zakon sinkroniciteta nemora značiti da holografska stvarnost nije moguća,baš obrnuto...prije zakon sinkroniciteta podupire tu teotiju...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 21:00   #43
yup.. to mi je predobro. kak je sve isprepleteno.
sam treba se puno razmišljat o tome i treba se pazit da se
ne ulazi previše u pretpostavke i u nedokazane teze.

heh.
al dalo bi se.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 12:13   #44
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
yup.. to mi je predobro. kak je sve isprepleteno.
sam treba se puno razmišljat o tome i treba se pazit da se
ne ulazi previše u pretpostavke i u nedokazane teze.
Čak i teorija skrivenih varijabli, osobito Bohmova mehanika govore o tome da su same skrivene varijable nelokalne. Drugim riječima, povezane su bez ograničenja na brzinu svjetlosti, bilo gdje u prostoru i vremenu. Možda su upravo te skrivene varijableta veza.
Osim toga u fizici postoji i pojam entanglementa, tj. isprepletenosti čestica, također jednog nelokalnog ponašanja.
Bandridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:10   #45
Quote:
Bandridge kaže: Pogledaj post
Neki sinkronicitet objašnjavaju "malim džepnim čudom" tj. uočavanjem zapravo nepovezanih stvari koje za nas imaju neko značenje, a statistički nemaju nikakavu značajnost (signifikantnost).

Moje mišljenje je pak da je Jung zapravo želio dati ime pojavama koje itekako imaju uzročno posljedičnu vezu, ali se ta uzročno posljedična veza bazira na zakonitostima izvan razumijevanja prirodnih znanosti. Ukratko, nismo znali kakva bi veza mogla postojati, ali smo u 19. st. bili jako arogantni, misleći da znamo sve, pa smo to jednostavno proglasili za neuzročno-posljedične veze koje se paralelno (sinkrono) odvijaju.
Primjer je znanstveno tada a i sada nepriznata telepatija, telekineza i ostale pojave, koje su odgovorne za većinu stvarnih (ne džepno-čudnih) sinkronicističkih pojava.
Mislim da se nismo promijenili (bar vecina nije). I danas ce mnogi ovaj uvodni post nazvati obicnom izmisljotinom i gluposcu. A jesmo zatucana vrsta...
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 10:49   #46
GEO600 je stigao kako se vjeruje do kraja svemira od strane pričanja jednog znanstvenika,a to bi mogla biti potvrda da živimo u divovskom hologramu...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 10:50   #47
knjige ;svetlosna formula, formula za ostvarenje želja, sila značenja itd od spasoje vlajić ima čudnih i zanimljivi ideja koje je moguće i nemoguće razumjeti (sve zavisi od samog čitatelja)
a pošto pratim ;STELU,ARKU,TREĆE OKO naletio sam na njegove experimente sa sinkronicitetima i željama . tako da je čudak za današnja vremena .jer iznosi sve i svašta ali formula radi (napomena neulaziti duboko u proučavanje ako niste spremni jer svaka misaona slika teži se ostvariti :-( )
ako se još pojavi znak u trenutku zamišljanja ...
znak je obično neki broj riječ ili nešto vezano za temu mišljenja .
a znak potvrde može biti i nešto što vas "prati " kroz život (nemislim na detektive i sl,)
e kada se sve to poklopi slijedi ostvarenje misaone želje-slike.
čak je brzina kojom se dešava upitna jer graniči sa putovanje u prošlost ili?'
__________________
nije važno koliko znaš već kako znaš
alesmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 23:56   #48
zamisli ovog sinkroniciteta:
danas sam s majkom razgovarao o sinkronicitetu, podsjetila me na njegovo značenje nakon par godina ne spominjanja istog.
sada surfam netom i prvi put sam na forumu nakon par godina i evo me na ovoj temi, slučajno?
Pupukaka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 11:26   #49
Quote:
X-plorer kaže: Pogledaj post
nisi jedina....ja stalno pak nalazim tablice DN, sa D mi počinje ime, sa N prezime....
To se zove USMJERENA PAŽNJA, i nema veze sa sinhronicitetom.
dobra vještica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 22:03   #50
i meni se događalo puno podudarnosti, ali jednu od nedavno ću iznijeti;
jedne noći ležim u krevetu i padne mi na pamet jedan film koji sam gledala prije 15-ak godina i jako me se dojmio i nisam ga nijednom poslije vidjela na tv-u ni nigdje, i dobijem odjednom jaaaku želju da ga ponovno pogledam jer sam već zaboravila pola radnje i reko odmah drugi dan ću ga tražit na internetu. I drugi dan sam bila okupirana drugim stvarima i zaboravila tražit film na netu, a u sobi mi upaljen tv samo da razbijem tišinu u kući (što je rijetkost da palim tv) i najavljuju što ima danas na programu kad ono - taj film baš taj dan na programu! i ja ostanem zapanjena buljit u ekran i ne vjerujem da to vidim i onda počnem vrištat od sreće! a imam 50ak programa memoriranih na telki koje skoro nikad ni ne gledam i baš mi je bio upaljen na tom programu gdje su taj film najavljivali, a zašto mi je došao u misli baš taj taj dan a nisam ga gledala 15 god. i davno zaboravila na njega, nemam pojma)
elena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 21:07   #51
Pitanje za one koji veruju i razumeju se u sinhronicitete (slučaj)

Ako ćete da se podsmevate zaobiđite.

Malopre gledam film High noon u kome se pojavljuje Grace Kelly. Pade mi na um da su je svojevremeno proglasili za najlepšu ženu svih vremena. U tom trenutku automatski mi iskače mi misao: - Ne to je X Y ( poznanica na koju sam slab, u smislu da je ona najlepša ). Trenutak kasnije negde ispod prozora mi eksplodira petarda.

Ovo po mom mišljenju spada u sinhronicitete, ali ne znam da li ima neko posebno značenje pa pomozite...emocije, booom i tako to...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 02:38   #52
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ako ćete da se podsmevate zaobiđite.

Malopre gledam film High noon u kome se pojavljuje Grace Kelly. Pade mi na um da su je svojevremeno proglasili za najlepšu ženu svih vremena. U tom trenutku automatski mi iskače mi misao: - Ne to je X Y ( poznanica na koju sam slab, u smislu da je ona najlepša ). Trenutak kasnije negde ispod prozora mi eksplodira petarda.

Ovo po mom mišljenju spada u sinhronicitete, ali ne znam da li ima neko posebno značenje pa pomozite...emocije, booom i tako to...
Nećeš daleko doći budeš li tražio to značenje. Super, i to je to...
__________________
Potvrdi riječi činjenicama
SkankH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 16:04   #53
Ako je sinkronicitet, onda ima značenje, a ako ima značenje, ono ti se ukazuje istog trena i nemaš potrebe pitati se da li je to to.
Astralica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 07:20   #54
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ovo po mom mišljenju spada u sinhronicitete, ali ne znam da li ima neko posebno značenje pa pomozite...emocije, booom i tako to...
tvoji osjecaji, reakcija u tom trenutku?
...inace, eksplozija nas uvijek trgne iz neceg, što bi znacio ( naravno) ovisno o drugim znakovima da se moraš ili ceš se probuditi iz tog "sna"...
ubuduce, kad ti se desi tako nešto obrati pažnju na ono što vidiš, cuješ... svoje reakcije, osjecaje, misli u tom trenu... jer ovo je koliko se god cini puno, zapravo jako malo informacija da bi mogli otkriti pravo znacenje...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 16:51   #55
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ako ćete da se podsmevate zaobiđite.

Malopre gledam film High noon u kome se pojavljuje Grace Kelly. Pade mi na um da su je svojevremeno proglasili za najlepšu ženu svih vremena. U tom trenutku automatski mi iskače mi misao: - Ne to je X Y ( poznanica na koju sam slab, u smislu da je ona najlepša ). Trenutak kasnije negde ispod prozora mi eksplodira petarda.

Ovo po mom mišljenju spada u sinhronicitete, ali ne znam da li ima neko posebno značenje pa pomozite...emocije, booom i tako to...
...kompa, ja ti se pomalo kužim u sinkronicitete... evo, da te ne bi ovi sprdali il odvlačili u krivom smjeru, ja ti bum rekel kak stvari stoje...

...da ti je kojim slučajem ta tvoja poznanica zapalila i hitila tu petardu pod obloke za vrijeme tvog snatrenja o njoj, to bi se mogel zvat sinkronicitet... no uz jedno pojašnjenje, tj., dodatno odgnavanje sumnje da je stvar o pukoj slučajnosti...

...da si kojem slučajem rješaval kakva pitanja globalnog zatopljenja, ili upitnost smisla politike nesvrstanih u vremenima izražene polarizacije, ili se bavil mogućnošću da na marsu postoji tanki omotač kisika dovoljan za život ljudi nižih od 165cm (a i onih viših samo ak bi im se dalo sagnut se malo), pa iz nekog razloga tvoje misli krenu u smjeru koji si opisal, a desi se ovaj moj scenarij - e to ti je bez sumnje sinkronicitet...

...kuiš, kompa...? nekoliko stepenica dijeli pravi nepatvoreni sinkronicitet od pukog slučaja ili spleta okolnosti... to kaj je neki klinjo odlučil bacit petardu u trenutku dok si zamišljaš kak gnjuriš njedrima poznanice moglo bi značit svakaj... možda prije to da si potajno zaljubljen u nju pa su trenuci kad ''nebeski'' znaci ne ulaze naprasno u ritam tvoje svakodnevice ionako rijetka pojava...

...evo ti još jedan primjer...

...možeš opit isprobat prvom mogućom prilikom...

...uzmimo da se voziš vlakom u smjeru odavde do tamo (ili obrnuto, od tamo do avde, taksvejedno) i da si sam u kupeu...
...u jednom trenu ti padne na pamet otvorit prozor, zažmirit, gurnut glavu van otvorenih usta i progutat muhu koja bi se trebala nać u tom trenutku na tom mjestu (možda je tam, a možda i nije)...
...hm... veliš, to si već probal i u 50% slučajeva se ostvaril kontakt...?

...ok... to ti vjerujem... al probaj nastavit sljedeći korak...

...sjedi još neko vrijeme i vozi se... čitaj neku knjigu, lašti cipelu o rub hlača il napeto bulju u sijalicu, ak ti bu baš jako dosadno...
...u jednom bi se trenutku trebal odlučit iz čista mira zaklopit knjigu (il prekinut bilo koju složeniju radnju koju si do tad obavljal), otić do prozora, otvorit ga, gurnut glavu zatvorenih očiju a razjapljenih usta kroza nj, raskopčat i potegnut hlače dole (ovo je novina, viš'?) i u gotovo istom trenu progutat sljedeću (slučajnu) muhu a onu prvu isprdnut na drugu stranu van, i to tak da kondukteru (koji bi u tom trenu trebal navratit u kupe) izgleda ko da se radi o ''prolasku'' jedne muhe...

...e' to ti je pravi nepatvoreni, u sterilnim i gotovo laboratorijskim uvjetima dobiven - sinkronicitet...

...sve ove progutane muhe do tad su mogle bit djelo pukog slučaja...

...ae nebum više... dost smo naučili za danas...
...probaj ovo koji put na relaciji odavde do tamo...
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 18:52   #56
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
tvoji osjecaji, reakcija u tom trenutku?
...inace, eksplozija nas uvijek trgne iz neceg, što bi znacio ( naravno) ovisno o drugim znakovima da se moraš ili ceš se probuditi iz tog "sna"...
ubuduce, kad ti se desi tako nešto obrati pažnju na ono što vidiš, cuješ... svoje reakcije, osjecaje, misli u tom trenu... jer ovo je koliko se god cini puno, zapravo jako malo informacija da bi mogli otkriti pravo znacenje...
Bojim se da je ovo tačno pošto kod nje nemam nikakve šanse.

little blue dot, tvoj komentar mi je i pored slabog poznavanja dijalekta kojim govoriš izmamio
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 19:02   #57
Meh, možeš to protumačiti kako želiš.

Možda znači da ćeš je uskoro "puknuti"

A možda je to bio poticaj da nešto napišeš na forumu i onda ti ja odgovorim da imaš šanse.

Ako nisi neka filmska zvijezda, poznata ličnost ili bogataš onda moraš samo biti u pravo vrijeme na pravom mjestu pa makar morao čekati godinama. Prilika će se sigurno ukazati no to je već tema za LJES, tamo imaš stručnjake za takva pitanja
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 19:25   #58
Ma pusti ljis. Mene ovo zanima iz ezoterijskog ugla... Zaista može da se posmatra na više načina. Npr ''eksplozija emocija'' ili ''puk'o si, nemaš nikakve šanse kod nje. Probudi se''.
Mene jako zanima taj fenomen sinhroniciteta, imam utisak da je tu reč o preklapanju nekih frekfencija.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 18:50   #59
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ako ćete da se podsmevate zaobiđite.

Malopre gledam film High noon u kome se pojavljuje Grace Kelly. Pade mi na um da su je svojevremeno proglasili za najlepšu ženu svih vremena. U tom trenutku automatski mi iskače mi misao: - Ne to je X Y ( poznanica na koju sam slab, u smislu da je ona najlepša ). Trenutak kasnije negde ispod prozora mi eksplodira petarda.

Ovo po mom mišljenju spada u sinhronicitete, ali ne znam da li ima neko posebno značenje pa pomozite...emocije, booom i tako to...
Veći bi ti sinkro bio da se dogodio u neko drugo doba a ne ovo blagdansko.


Mislim da ovo što si napisao jest upravo to - sinkronicitet. A čak i da nisi registrirao svjesno što se dogodilo moguće da bi tvoj mozak misao iz tog trenutka povezao s pucnjem i na osnovi toga pohranio neki nesvjesni sadržaj pa bi se ti poslije kada prekineš s djevojkom plašio petardica a ne bi znao zakaj. Shalim se malo ali na tom principu naime...mi ljudska bića i funkcioniramo.

No ako želiš objasniti smisao tog konkretnog sinkroa malo teže jer se radi se o nečemu što je zapravo van naše kontrole (svijesti) a zove se "manifestacija psihičke energije". Ali je vrlo korisno ovakve stvari "primjećivati" odnosno dovoditi u svijest jer na taj način bistrimo i svoj "unutrašnji sklop".



Meni se takve stvari često događaju s glazbom, npr. pomislim na neku osobu i onda na radiu počme pjesma koja je "naša" (pjesma koja u mom mentalnom i emocionalnom sklopu jest pjesma koju vežem uz nju).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 19:11   #60
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
a tom principu naime...mi ljudska bića i funkcioniramo.

No ako želiš objasniti smisao tog konkretnog sinkroa malo teže jer se radi se o nečemu što je zapravo van naše kontrole (svijesti) a zove se "manifestacija psihičke energije". Ali je vrlo korisno ovakve stvari "primjećivati" odnosno dovoditi u svijest jer na taj način bistrimo i svoj "unutrašnji sklop".
Istina, zapažanje ovakvih fenomena je dobro za razvoj svesti.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.