Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Anketama ... najviše vjerujem
Ipsos Pulsa 55 55.56%
Promocije Puls 10 10.10%
Mediane 1 1.01%
2x1 komunikacije 33 33.33%
Glasovatelji: 99. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2017., 14:17   #9561
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
Uglavnom mladi koji nisu naklonjeni HDZ-u bježe vani i ostaće u HR zatucani,nepismeni,HRVI,brdo povlastičara,ustaše,kupljeni poticajima i slično.
Gledam samo grad Zadar koji je samo zadnjih 5-6 godina promjenio strukturu stanovništva
Pa to, svi koji nebi glasali za HDZ iseljavaju vani dok HDZ biračko tijelo je uhljebljeno u gradovima ili razmješteno po brdima sa kojih se spuštaju samo onda kad su izbori.

Protivnici HDZ-a jednostavno "nestaju" iz Hrvatske i nema više tko glasati za druge stranke.

Uz ovaj tempo iseljavanja "trbuhom za kruhom" za 2-3 godine HDZ će imati 50% potpore.
Matst is offline  
Old 08.07.2017., 14:21   #9562
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
otprilike ovo zadnje istraživanje je tu negdje.
HDZ ima svoje biraće kojih je 80% kupljeno a svi ostalu su nemoćni tu prvo mislim na Beeru i SDP,MOST tone..itd
Uglavnom mladi koji nisu naklonjeni HDZ-u bježe vani i ostaće u HR zatucani,nepismeni,HRVI,brdo povlastičara,ustaše,kupljeni poticajima i slično.
Gledam samo grad Zadar koji je samo zadnjih 5-6 godina promjenio strukturu stanovništva
Da no unatoč tom velikom postotku HDZ-ovih automat glasača koji glasaju iz osobnog interesa, ipak sam očekivao barem blagi pad podrške zbog Esih i Hasanbegović. Očekivao sam ipak da će se ideološki orjentirani HDZ-ovi birači okrenuti njima (razlog više je brak sa HNS-om), no to nije slučaj u ukupnom zbroju, barem prema ovoj anketi.

Moguće je da je upravo tih 2% kojega su Esih i Hasan dobili u anketi bivši HDZ-ovi birači no to onda samo znači da je HDZ narasao i više od 2%, odnosno da je pronašao nove birače.

Mišljenja sam da anketa nije realna jer neshvatljiva mi je podrška HNS-u, znamo kakvi su bili dosadašnji glasači HNS-a i teško da trenutno imaju 2,5% podrške, no to bi se moglo drastično otopiti tek kada u ankete uđe GLAS.

Zadnje uređivanje Phlegma : 08.07.2017. at 14:34.
Phlegma is offline  
Old 08.07.2017., 14:30   #9563
Quote:
Matst kaže: Pogledaj post
Eto, i onda im je kriv Bernardić što je narod glup da gluplji ne može biti.

Udrite jače HDZ po nama, dajte slobodno koji harač, još deložacija, još ovrha x10 većih od duga, cijene su preniske a plaće i mirovine su prevelike ispravite to, treba smanjiti standard jer smo previše dobro u usporedbi sa BiH, Makedonijom... Hrvati vole kad ih se mlati i po tome smo među prvima u svijetu, povećajte porez i HDZ uskoro premašuje 40%, samo naprijed!!!


Hrvatski narod zaista ima vlast kakvu zaslužuje!
HDZ, bezličan kakav danas je, svima paše.

HDZ trenutno nema ozbiljnu alternativu.

Bernardićev SDP je u kadrovskoj, ideološkoj, financijskoj krizi.

Ajmo iskreno, tko bi od vas digao ruku za Bernardića kao premijera RH?

Bernardiću je samo važno što dulje biti na čelu SDPa. To mu je doseg.

Zato je i angažirao Kolarićku. Ona je tu, da ga štiti od Milanovićevih ljudi.

SDP definitivno se treba redefinirati kao stranka, koja će biti na čelu pokreta protiv svega što HDZ želi zaštititi. Teme su tu: Decentralizacija, ukidanje zastupnika dijaspore i nac. manjina, ukidanje županija, smanjenje broja općina, smanjenje Sabora i ministarstava, stvarna odvojenost Crkve i države, ukidanje poreza na nekretninu, legalizacija lakih droga, ukidanje pretplate HRTa. Dakle, jedan novi SDP bi trebao biti buntovniji.

Uz to, SDP ima problem što nije jedina oporbena snaga.

Tu su i MOST i Živi zid.

Ako MOSTovci žele opet na vlast, onda trebaju surađivati sa SDPom. Pitanje je samo, mogu li MOSTovi glasači progutati suradnju sa ljevicom.

O Živom zidu imam veoma loše mišljenje. To je u međuvremenu privatna stranka cirkusanta Ivana Pernara. Njemu je samo važna osobna promocija po "regionu". Nešto manje od pola saborskih zastupnika Živog zida je u međuvremenu prešla u vladajuću većinu.
DJTcro is offline  
Old 08.07.2017., 15:05   #9564
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Bernardićev SDP je u kadrovskoj, ideološkoj, financijskoj krizi.
Ajmo iskreno, tko bi od vas digao ruku za Bernardića kao premijera RH?
Bernardiću je samo važno što dulje biti na čelu SDPa. To mu je doseg.
Zato je i angažirao Kolarićku. Ona je tu, da ga štiti od Milanovićevih ljudi.
SDP definitivno se treba redefinirati kao stranka, koja će biti na čelu pokreta protiv svega što HDZ želi zaštititi. Teme su tu: Decentralizacija, ukidanje zastupnika dijaspore i nac. manjina, ukidanje županija, smanjenje broja općina, smanjenje Sabora i ministarstava, stvarna odvojenost Crkve i države, ukidanje poreza na nekretninu, legalizacija lakih droga, ukidanje pretplate HRTa. Dakle, jedan novi SDP bi trebao biti buntovniji.
Ovo stoji jer danađnji SDP nema "muda" da zatraži bilo kakvu krucijalnu promjenu.
SDP-u treba glavno čovjek da je govornik, to Bernardić nije ali SDP ima pravi problem sam sa sobom, oi se moraju odrediti i javno reći tko su i što su.

Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ako MOSTovci žele opet na vlast, onda trebaju surađivati sa SDPom. Pitanje je samo, mogu li MOSTovi glasači progutati suradnju sa ljevicom.
Ma koja ljevica i SDP??? Današnji SDP samo glumi da su ljevica kako nebi izgubili i ovo malo birača što im ostalo, oni su skrenuli debelo u centrar pod Milanovićem podržavajući divlji kapitalizam, liberalizam i tajkunizam.

I sam Milanović je u nekoliko navrata rekao da ima liberalne stavove, to nije ljevica koja bi trebala fokus imati na malom čovjeku i radniku.
Za SDP glasaju nostalgičari Račanovog SDP-a koji neće da vide u što se SDP danas pretvorio.

Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
O Živom zidu imam veoma loše mišljenje. To je u međuvremenu privatna stranka cirkusanta Ivana Pernara. Njemu je samo važna osobna promocija po "regionu". Nešto manje od pola saborskih zastupnika Živog zida je u međuvremenu prešla u vladajuću većinu.
Može nam Živi zid biti ovakav ili onakav ali što su loše rekli Pernar i ostali, oni jedini danas se usuđuju javno reći neke stvari, nažalost dalje od toga ne ide jer njihove kritike nemaju utjecaja.

Koalicija sa Lovrinovićevim "poduzetnicima" im nije trebala i upravo zato mnogi od nas nisu glasali za njih na zadnjim izborima, Živi zid mora pametnije malo birati ljude koji neće pretrčavati, bar ne polovica...
Matst is offline  
Old 08.07.2017., 16:38   #9565
kako je moguće da 34% glupave raje bira HDZ i onda 68% tvrdi da zemlja ide u lošem smjeru

neka to meni netko objasni
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 10.07.2017., 17:17   #9566
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post

Ako MOSTovci žele opet na vlast, onda trebaju surađivati sa SDPom. Pitanje je samo, mogu li MOSTovi glasači progutati suradnju sa ljevicom.
Ne znam zbog čega bi im takva suradnja/koalicija trebala smetati išta više nego suradnja s (tobožnjom) desnicom.
The Great Duck is offline  
Old 25.07.2017., 20:13   #9567
srpanj 2017.

HDZ 33%
SDP 22%
Živi zid 7%
MOST 6%

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...reske/6402677/
------------------

Istraživanje je provedeno prije požara.

Nema ni traga od GLASA.
DJTcro is offline  
Old 25.07.2017., 21:40   #9568
Sve jasno, oni koji su za promjene vidjeli su od promjena ništa i većina je iselila, oni koji su zadovoljni potojećim stanjem mahom su ostali pa tako se lopovska stranka HDZ zabetonirao na čelno mjesto sa kojeg ga ne može skinut ni da sutra povise PDV na 47%.
Bazen onih koji glasaju za ostale stranke postao je premalen da makne ove notorne kriminalce s vlasti i predviđam dugu, dugu vladavinu HDZ-a sljedećih godina.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 25.07.2017., 21:58   #9569
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
srpanj 2017.

HDZ 33%
SDP 22%
Živi zid 7%
MOST 6%

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...reske/6402677/
------------------

Istraživanje je provedeno prije požara.

Nema ni traga od GLASA.
glas nije ni bio ponuđen. anketa je provođena od 1.-18.7. i kada je započela nije se ni znalo za glas.
Billy Piton is offline  
Old 25.07.2017., 23:16   #9570
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Sve jasno, oni koji su za promjene vidjeli su od promjena ništa i većina je iselila, oni koji su zadovoljni potojećim stanjem mahom su ostali pa tako se lopovska stranka HDZ zabetonirao na čelno mjesto sa kojeg ga ne može skinut ni da sutra povise PDV na 47%.
Bazen onih koji glasaju za ostale stranke postao je premalen da makne ove notorne kriminalce s vlasti i predviđam dugu, dugu vladavinu HDZ-a sljedećih godina.
Slažem se, teško će se okupiti kritična masa protiv HDZa, pogotovo kada vidiš neslogu kod oporbenih stranaka.
DJTcro is offline  
Old 25.07.2017., 23:18   #9571
kako je moguće da 34% glupave raje bira HDZ i onda 68% tvrdi da zemlja ide u lošem smjeru

neka to meni netko objasni
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 25.07.2017., 23:20   #9572
Pa ne znam, otkako je Plenković izbacio Most iz Vlade, čini mi se da su se oni, Živi zid i SDP donekle zbližili.
The Great Duck is offline  
Old 25.07.2017., 23:54   #9573
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kako je moguće da 34% glupave raje bira HDZ i onda 68% tvrdi da zemlja ide u lošem smjeru

neka to meni netko objasni
32% njih ne misli da zemlja ide u krivom smjeru. ostalih 2% vjerovatno ima bipolarni poremećaj
Billy Piton is offline  
Old 25.07.2017., 23:59   #9574
Quote:
Billy Piton kaže: Pogledaj post
32% njih ne misli da zemlja ide u krivom smjeru. ostalih 2% vjerovatno ima bipolarni poremećaj
To je logika, nek nas i upropaste, bar su 'naši'.
ViktorViktorija is offline  
Old 26.07.2017., 08:45   #9575
Ja moram priznati da kao i Karamarko odbijam vjerovati u ove ankete. Jer je nemoguce da Hdz i nakon svega ima 35% podrške.
don Kacunko is offline  
Old 26.07.2017., 09:23   #9576
Ljudi, HDZ će uvijek imati između 33-36%

Pogledajte njihove rezultate izbora u 21. stoljeću

2016. 36,27%
2015. 33.46%
2011. 23.8%
2007. 36.6%
2003. 33.9%
2000. 38.7%
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 26.07.2017., 10:00   #9577
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ljudi, HDZ će uvijek imati između 33-36%

Pogledajte njihove rezultate izbora u 21. stoljeću

2016. 36,27%
2015. 33.46%
2011. 23.8%
2007. 36.6%
2003. 33.9%
2000. 38.7%
Mika, krivi postoci...

2000, i u trenutku dolaska trećejanuarske druge republike, HDZ je imao 24,38%. Nikako 38,7%

2003. Sanaderovo, "ne damo naše generale" donjelo je HDZu 33,2%... SDP je tada (u koaliciji s Librom) bio na 22,3%, i to je bio uvod u bipolarizaciju...

2007. "Hristos se rodi", "glas za HSP je glas za SDP" Sanaderovoj pariji je donjelo 34,92%... Bipolarizacija je tu, SDP je osvojio nedovoljnih 32,51%, te unatoč odredjenom broju HNSovih i Hreljiih mandata, Sanader u eri svoje najvece bahatosti mogao upitati Milanovica "I Zoki jesi sastavio vladu"

2011, Jaca Kosor i na nju osonjeni pijani Sova Šeks u koaliciji s Kerumom i Vesnom Škare Ožbolt osvojili su 23,3%

2015. Garavi ima 33,97%

Godinu kasnije Anemični 36,27%...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 26.07.2017., 10:20   #9578
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ljudi, HDZ će uvijek imati između 33-36%

Pogledajte njihove rezultate izbora u 21. stoljeću

2016. 36,27%
2015. 33.46%
2011. 23.8%
2007. 36.6%
2003. 33.9%
2000. 38.7%
Slažem se. HDZ minimalno može osvojiti oko 24% glasova (rezultat iz 2011.), a trenutno situacija nije takva kao 2011. tako da je realno da osvajaju oko 30% glasova. A još k tome sad nemaju nikakvu konkurenciju.
Tomo1972 is offline  
Old 26.07.2017., 11:37   #9579
Anketari bi se radi objektivnosti trebali uputiti malo i kod novopečene emigracije u Irsku i Njemačku koji su još uvijek državljani RH. Ovakvo anketiranje i rezultati nemaju smisla pošto je jasno kakvo glasačko tijelo ostaje na teritoriju Hrvatske, a isključivo koje anketari obrađuju, isključujući ono ostalo (frišku emigraciju).
Phlegma is offline  
Old 26.07.2017., 11:56   #9580
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kako je moguće da 34% glupave raje bira HDZ i onda 68% tvrdi da zemlja ide u lošem smjeru

neka to meni netko objasni
To ti je po onoj; pa što onda što nas kradu, glavno da su naši.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.