Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2005., 22:18   #21
Quote:
Lea12 kaže:
o onom Dawn sindromu,
Down syndrom.
može i bez privjeska 'onaj'
hvala
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 22:25   #22
Quote:
Lea12 kaže:


A joj citala sam jednu knjigu o trudnoci ( abolje da nisam). Sve je nesta pisalo sta moze da krene na losu stranu, o onom Dawn sindromu, pa zecijoj usni, ma sve neki uzas ... bila se pravo prepala
e i?!?!
ja sam se prepala jedino onoga da neću nikad vidjet svoju bebu...jer želim živjet i gledat je kako raste...glupo mi je bilo da piše o smrti na porodu...
ali činjenica je da beba može imat neku "bolest" ili bit na neki način "drugačija"...to ljubav ne može umanjit...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 23:44   #23
Quote:
injanja kaže:
e i?!?!
ja sam se prepala jedino onoga da neću nikad vidjet svoju bebu...jer želim živjet i gledat je kako raste...glupo mi je bilo da piše o smrti na porodu...
ali činjenica je da beba može imat neku "bolest" ili bit na neki način "drugačija"...to ljubav ne može umanjit...
Prepala sam se da cu roditi bolesnu bebu i da ce biti stalno po operacijama i imati bolove i umrijeti mala isl.
Kontas sad ili ti moram sve nacrtat! ! !

Naravno da se svako dijete voli! Ali naravno da zelis zdravu bebu koja moze odrastat sretna i vesela a ne koja ce citavo djetinjstvo provesti po bolnicama u najbolju ruku!
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 10:02   #24
Quote:
T@nja kaže:
Mayo je beletristika prema A.Kurjakovim knjigama koje sam ja, glupaca citala!?
Jao... njegova iz '91. Fetus kao pacijent sta opisuje i koje slike i uffffffffffffffffffff (radih u knjizari pa mi je pala pod ruke.. bolje da nije)
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 10:13   #25
Najbolja knjiga je:
Roditeljstvo za neznalice, Znak 1997
( Sandra Hardin Gookin: Parenting for Dummies)

Izdana je i na hrvatskom ako ju uspijete nabaviti.
Jednostavno i pristupačno govori o svemu iz prve ruke sa dovoljno humora da opusti sve koji nervozno čekaju bebu.
Knjiga vam treba za uljevanje pouzdanja a ne da nešto naučite.

Samo hrabro!

P.S. Upravo sam našao link za bijednih 25 kn

http://www.sveznadar.com/knjiga.aspx?knjiga=64970
__________________
sit4all
sit4all is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 12:16   #26
Quote:
Lea12 kaže:
Prepala sam se da cu roditi bolesnu bebu i da ce biti stalno po operacijama i imati bolove i umrijeti mala isl.
Kontas sad ili ti moram sve nacrtat! ! !

Naravno da se svako dijete voli! Ali naravno da zelis zdravu bebu koja moze odrastat sretna i vesela a ne koja ce citavo djetinjstvo provesti po bolnicama u najbolju ruku!
sorry...nisam mislila bit agresivna
ali ima tu među nama i mama koje imaju bebe s nekim od tih bolesti koje su tebi strašne...ako nisi primjetila..
i one jednako i više vole...samo san to tila reč...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 09:45   #27
I meni je pala u ruke Kurjakova knjiga... otvorih ju par puta i istom brzinom zatvorih... stvarno je opširno i malo zastarjelim načinom pisana!

No, svekrva mi donijela neki dan zanimljiv priručnik za (buduće) roditelje: DOBRO JE ZNATI PRIJE, ZA VRIJEME I NAKON PORODA.

Priručnik je nastao u skladu s posjećenim i postojećim "tečajem za trudnice" koji se organizira godinama u Petrovoj bolnici (ne slušah isti) a kao podsjetnik i sažetak na sve tečajeve koji postoje tamo.

Pisano je kratko, čitljivim i razumljivim rječnikom sa poglavljima o rastu djeteta u majčinoj utrobi, preko prehrane, očekivanje u rodilištu, porod, olakšavanje boli pri porodu sa vježbama disanja i relaksacije, babinje, novorođenče, dojenje, dio psihološkog pristupa, vježbanje.... čini mi se dosta zgodan pripučnik.

Nije opširno, ne pišu negativno i čini mi se sasvim zgodan priručnik za sve!!!
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 12:40   #28
Ono što kazete o klinici Mayo
Citala sam malo Merck manual doma i smrzla se. Radi zdravlja tekucih trudnica necu nista navodit, ali vjerojatnosti koje oni navode su nevjerojatne.
Bas zbog toga sam odlucila sad (kad jos nisam trudna) citat knjige o trudnoci i porodjaju.
A kad stvarno zatrudnim, prestati citati i opustiti se

Hvala na preporukama, vidim da ima dobrih knjiga.
Sve o dojenju sam bas za vikend listala u Profilu i jako mi se svidjela
Nabavit cu si i onu o prirodnom porodu, iako mi nece koristiti
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 09:10   #29
Knjige o trudnoci i dalje

Vec sam negdje pitala koje preporucujete, ali da buduce nove mame ne traze, mozete opet pripomenuti.

Zapravo, htjela sam vam skrenuti paznju da kad / ako ih kupujete, pogledate na vise mjesta, jer se cijene drasticno znaju razlikovati.
Konkretno, ja sam kupila Larousseovu enciklopediju za roditelje.

Larousse i inace ima dobre enciklopedije, a ova mi je super jer obuhvaca trudnocu, porod, nakon poroda, odgoj djeteta sve do puberteta.

U vecini knjizara u Zg cijena joj je bila 330kn, u Nakladi Ljevak 290. Otisla na net i cijene su znale bit nesto jeftinije od 330, na kraju narucila preko Ljevaka- cijena: 232kn + 20kn postarine, elem: 252kn. Sto ce reci, 80kn jeftinije! Ne zelim da ispadne reklama, nego mjera predostroznosti. A to ionako vrijedi za sve sto kupujete.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 09:15   #30
Ja svoju Mayo kliniku 750 str, platila 120 kn. Kupljena preko www.aukcije.hr
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 09:35   #31
Ja za rockas od seke dobila od Penelope Leach: Vase dijete - isto obuhvaca nekoliko razdoblja trudnoca - porod - dojenje - par prvih godina
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 16:58   #32
Bog curke,
i ja sam prije 6 i pol godina kupila tu Larusseovu knjigu za 330 kn u knjižari. Također sam se opskrbila specijalnim izdanjima časopisa BEBE, možete naručit telefonom.

No najbolja je literatura mala knjižica MOJA BEBA koju dobijete u rodilištu, zajedno s dm paketom. Tu vam je ukratko sve u prvim danima. Poslije ćete se ionako uštosit, pa nećete imat više vremena/ volje za čitat.

Preporučujem pročitat sve što vam dopadne šaka, govorim iz vlastitog iskustva, a onda ćete u praksi primjenit sve što u datom trenutku smatrate valjanim.

I dok je beba još u pupici malo se razonodite i pročitaje knjigu LAURE WOLF "Dnevnik buduće luckaste mame", izdala kuća OCEAN MORE.
Ja sam se do suza nasmijala, a u nekom situacijama i sebe prepoznala, poglavito kada sam bila trudna prvi put.

Haug!

__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:05   #33
časopis BEBE ima posebno izdanje o novorođenčadi koje košta 40 kn, može se kupit kod njih na Iblerovom trgu 2 ili naručiti na tel. 01/4556-268
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 09:01   #34
Quote:
Goleo kaže:
I dok je beba još u pupici malo se razonodite i pročitaje knjigu LAURE WOLF "Dnevnik buduće luckaste mame", izdala kuća OCEAN MORE.
Ja sam se do suza nasmijala, a u nekom situacijama i sebe prepoznala, poglavito kada sam bila trudna prvi put.

To cu baš potražiti danas na Interliberu. I one "Vježbe za trudnice" Snježane Vojvodić Schuster.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 10:12   #35
vježbe imaš na
http://www.superknjizara.hr/?PHPSESS...nice&x=23&y=10
i čak uštediš ako knjigu rezerviraš putem neta i odeš po nju na Rooseveltov trg br. 4 čini mi se.

Odlična knjiga
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 11:44   #36
evo meni mm kupio "sto ocekivati prve godine" od grupe autora i zadovoljna sam i samim prelistavanjem jer bas nekako smisleno i sustavno pisana
a ustvari je nastavak one knjige o kojoj sam vec na nekom topicu pisala, ali sam ju posudila frendici pa nisam ziher kak se tocno zove, ali nesto kao "sto ocekivati u trudnoci" i to je ustvari hr izdanje one knjige "what to expect when you expecting"
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 16:01   #37
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
I dok je beba još u pupici malo se razonodite i pročitaje knjigu LAURE WOLF "Dnevnik buduće luckaste mame", izdala kuća OCEAN MORE.
Ja sam se do suza nasmijala, a u nekom situacijama i sebe prepoznala, poglavito kada sam bila trudna prvi put.
Dobila ju upravo na poklon i pocela citati. Smijala se sinoc u krevetu
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 16:06   #38
Ja si ju kupila i prvo cituckala po malo, a onda progutala prek 200 stranica u jednom danu.
Ma knjigica je bas za razonodu, ima smijesnih situacija
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 16:53   #39
ja sam dobila 2 knjige.. klinicu Mayo i još jednu na tu foru..
a sa zadovoljstvom sam si kupila knjigu Prirodna trudnoća.. nju uprincipu najviše i čitam sada i ima mi super trikova..
ot toga što kad te ulovi išijas, zatvor ili neka posebno karakteristična tegoba za neko tromjesječje..
također sam si na preporuku kupila knjigu what to expect whwn expecting i super mi je... kupit ću i nastavak...
samo da odem do grada..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:07   #40
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
I dok je beba još u pupici malo se razonodite i pročitaje knjigu LAURE WOLF "Dnevnik buduće luckaste mame", izdala kuća OCEAN MORE.
Jućer sam poslala zakonitog po tu knjigu u Algoritam. Žena mu se smijala i pitala: "Supruga čeka?"
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.