Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 14:06   #61
Question

Zna li netko gdje se može nabaviti knjiga "Vaše dijete" od Penelope Leach?? Godina izdanja je 2004, izdavač Algoritam. U Algoritmu je navodno sve rasprodano, a novo izdanje koje je u pripremi još nije izašlo. Ja bi tu knjigu čim prije htjela kupiti, so HELP PLEASE!!
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:42   #62
P.Leach: Vaše dijete

Zna li netko gdje se može nabaviti ova knjiga? Izdana je 2004., izdavač je Algoritam. U Algoritmu kažu da je rasprodana, a novo izdanje je u pripremi.
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 17:19   #63
imam doma odgoj i njega djeteta od iste autorice. knjiga je za kurac. vjerujem da ni ova nije ništ bolja,radije kupi nešto drugo.
gospođa leach ima tolko iritantan stil pisanja da je meni bilo muka čitati.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:50   #64
Ja dobila tu knjigu za rodjendan u toku trudnoce - kupljena u algoritmu

Nema previse nekih konkretnih savjeta, vise putokaza i sitnih smjernica - kako razumjeti bebu, situaciju... sto napraviti tu i tamo....
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:26   #65
knjige i ostalo štivo o svemu onome lijepome što nas čeka..

evo otvaram temu, ne znam da li već negdje postoji, ja nisam našla, o svemu onome lijepome i manje lijepome što nas čeka s prvim danima rođenja naših obožavanih bebača.. kažu - odgoj kreće već od začeća odnosno uspostavljanje veza...
ja sam pročitala Kako odgojiti sretni dijete (Laniado) - knjiga je super - bavi se doslovce bebačima i našim prvim dilemicama... user friendly štivo, nema mistike, sve pojednostavljeno do kosti, kako se kaže
zatim sam pročitala Najsretnije dijete u kvartu (Karp) - no ono je za kikače od 12 mjeseci pa tamo do 4-5 godine, bojim se, da ću do tada neke tips and tricks zaboraviti... navodno postoji Najsretnija beba u kvartu ali je nisam uspjela naći u riječkoj sveučilišnoj....

dakle mame i buduće mame gladne informacija, podijelite s nama svoje favorite...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:30   #66
ona deeebela knjiga mayo klinike "sve o trudnoci i roditeljstvu" je stvarno detaljna i dobra.....jednom sam uzela jednu knjigu, zvala se "Fetus ko pacijent" Asima Kurjaka, bilo mi je pretesko i dosadno stivo, beskorisno...to nemojte uzimat....prosla sam dosta knjiga, al se moram malo prisjetit kako su se zvale....pa javim dalje
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:02   #67
knjiga "Vodić za moderne mame" jako zanimljiva, poučna, duhovita
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 09:50   #68
Slažem se s blond lady.

Da se razumijemo, 'Vodič za moderne mame' nije enciklopedija i više je prilagođena britanskom tržištu.

No, mene je uspjela smiriti kad me je uhvatila panika, a što je još važnije uspjela me je dobro nasmijati (za mene je još uvijek aktualan prvi dio knjige-onaj koji se odnosi na sretno isčekivanje).

Pisana je u 'chicklit' (nadam se da se tako piše) stilu, pa tko voli nek' izvoli.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 09:54   #69
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Slažem se s blond lady.

Da se razumijemo, 'Vodič za moderne mame' nije enciklopedija i više je prilagođena britanskom tržištu.

No, mene je uspjela smiriti kad me je uhvatila panika, a što je još važnije uspjela me je dobro nasmijati (za mene je još uvijek aktualan prvi dio knjige-onaj koji se odnosi na sretno isčekivanje).

Pisana je u 'chicklit' (nadam se da se tako piše) stilu, pa tko voli nek' izvoli.
ja sam već na kraju knjige jer je želim pročitati prije poroda - baš me lijepo nasmije i ne idealizira neke stvari nego je dosta otvorena za sve što nas čeka
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 10:07   #70
"što očekivati prve godine"-vrlo korisna i jednostavno pisana
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 11:07   #71
Pošto mi je to struka imam dosta knjiga o odgoju i sl. ali toplo preporučam "Osobine i psihološki uvjeti razvoja djeteta predškolske dobi" od Starc, Čudina-Obradović, Pleša, Profaca, Letica.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 11:25   #72
U klinici Mayo stvarno ima sve živo
Moram pohvaliti knjižicu koju smo dobili u paketu u bolnici "Moja prva godina".
Super je sve sažeto i pregledno o osnovnim stvarima; dojenju, kakanju, plakanju i još mnogočemu-super stvar za početak
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 20:06   #73
možda nije štivo za trudnice i buduće mame ali ja sam nedavno pročitala knjigu "dječak koji je volio prozore" o dječaku s posebnim potrebama.. jedan je upravo u sobi pokraj moje, strah negdje duboko u meni.. a knjiga me uspjela smiriti i dati mi snage da svoj strah svladam i usmjerim tu eneggiju u drugom smjeru
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 20:11   #74
"Vaše kompetentno dijete" Jesper Jul...govori o tome kako da osvijestimo sami sebe za dijete, zanimljivo i s puno poučnih primjera!
RAULA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 21:00   #75
Meni se sviđa "Vaše dijete" Penelope Leach, ali je više nema za kupiti
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 21:00   #76
Quote:
RAULA kaže: Pogledaj post
"Vaše kompetentno dijete" Jesper Jul...govori o tome kako da osvijestimo sami sebe za dijete, zanimljivo i s puno poučnih primjera!
upravo počela čitati..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 21:42   #77
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
upravo počela čitati..
Odlična knjiga, to mi je bila obavezna literatura na faksu.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 09:51   #78
uf ja sam se nacitala svega i svacega ... evo nekih naslova koje imam doma (ostale sam posudila pa ne znam napamet imena )

Larousse- enciklopedija za roditelje (izvrsna knjiga i po mreni bolja od mayo)

A. Kurjak - ocekujuci novorodjence ( polustrucna knjiga puna medicinskih informacija, ne preporucam je plasljivim zenama jer unutra pise sve direktno tj. nista nije na finjaka zakamuflirano koje su posljedice cega ( tipa posljedice epi, pucanja, malformacije ploda itd.)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 10:23   #79
ja citam mayo klinika, o trudnoci. svida mi se jer stvarno sve do detalja opisuje! a mogla bi nabavit jos stagod za procitat
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 20:46   #80
Moj favorit: "Godine prve - zašto su važne". Jednostavni savjeti, zdravorazumski - uglavnom - korisno
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.