Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 23:02   #1141
Quote:
Evil Kanevil kaže: Pogledaj post
Slazem se da nije trebao odmah dati otkaz i o prihvacanju konstruktivne kritike (meni, na primjer, trebalo je dosta vremena dok nisam dovoljno sazrio za to). No, da li je trebao ostati na tom i takvom poslu, nakon sto je nasao nesto drugo, ne slazem se - mozda je na tom poslu skuzio da mu ne odgovara takav tip posla - direktan kontakt s ljudima, brzina, pritisak, isl. Mozda mu vise odgovara biti u pozadini, tj. neki drugaciji tip posla.
ma takav posel uvijek nadjes (ak ga trazis) al trebal je pricekati dok se ne ukaze nova prilika, jer biti skroz bez love nije bas pozeljno...cak i dan-dva je bolje nego nikaj.....
poslova ima, al treba kopat i biti uporan

osim toga, evil, znas kakav je posel i kakve su musterije na takvim mjestima: nije to resta di dodjes, jer imas vremena.
imas pol vure za rucak, a treba do tam doci, cekat u redu i onda jos pojesti....sve na brzaka, a svi dodju u isto vrijeme.....bas pokretna traka i treba biti brz, jer se musterija bude okrenula i otisla nekam drugdje....
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!

Zadnje uređivanje šatro gospon : 02.02.2011. at 00:00.
šatro gospon is offline  
Old 01.02.2011., 23:27   #1142
Quote:
Nexich kaže: Pogledaj post
Otvoreno mi je bilo receno da sam trenutni posao dobio pored svih kandidata (oko 200-tinjak u to vrijeme) upravo zbog certifikata koji posjedujem, a ne zbog formalnog obrazovanja (u to vrijeme jos nisam bio ni blizu zavrsetka faksa), a trazilo se u natjecaju za posao iskljucivo visoka strucna sprema.
Ne zelim ovdje ispasti bahat, nego cisto iznosim svoje razmisljanje. Uglavnom, (vjerojatno) kroz par mjeseci cemo vec vidjeti sto se meni sprema kada krenem preko bare
Koje certifikate posjeduješ i gdje si ih dobio?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 01.02.2011., 23:50   #1143
Quote:
Evil Kanevil kaže: Pogledaj post
Slazem se da nije trebao odmah dati otkaz i o prihvacanju konstruktivne kritike (meni, na primjer, trebalo je dosta vremena dok nisam dovoljno sazrio za to). No, da li je trebao ostati na tom i takvom poslu, nakon sto je nasao nesto drugo, ne slazem se - mozda je na tom poslu skuzio da mu ne odgovara takav tip posla - direktan kontakt s ljudima, brzina, pritisak, isl. Mozda mu vise odgovara biti u pozadini, tj. neki drugaciji tip posla.

Slazem se (a ni nisam ni mislila da treba ostati, ako nadje nesto drugo), ali kao sto je Satro rekao, nije pozeljno biti skroz bez love.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 02.02.2011. at 00:28.
talia is offline  
Old 02.02.2011., 00:19   #1144
Quote:
Koje certifikate posjeduješ i gdje si ih dobio?
Radi se o Cisco certifikatima (professional level), necu ovdje detaljizirati, imas na private o cem se radi.
Nexich is offline  
Old 02.02.2011., 00:23   #1145
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
ma takav posel uvijek nadjes (ak ga trazis) al trebal je pricekati dok se ne ukaze nova prilika, jer biti skroz bez love nije bas pozeljno...cak i dan-dva je bolje nego nikaj.....
poslova ima, al treba kopat i biti uporan

osim toga, evil, znas kakav je posel i kakve su musterije na takvim mjestima: nije to resta di dodjes, jer imas vremena.
imas pol vure za rucak, a treba do tam doci, cekat u redu i onda jos pojesti....sve na brzaka, a svi dodju u isto vrijeme.....bas pokretna traka i treba biti brz, jer se musterija bude okrenula i otisla nekam drugdje....
Znam o cemu pises - prosao sam i ja kroz te poslove koje drzis samo da se prehranis i od njih bjezis cim nadjes nesto imalo bolje.
Evil Kanevil is offline  
Old 02.02.2011., 04:57   #1146
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
eli mislis da si stvarno dao sve od sebe, ali jednostavno nije islo, ili se nisi trudio i davao sve od sebe, tj. kako kazes "opustio se na Hrv. nacin"
opustit se na hrvatski nacin sam mislio na: sad sam dobio posao i sad sam miran do groba, radi i to je to imas posao, kako bi rekli nasi roditelji, na to sam mislio, kako je rekao facasaplaca, opustio sam se na nacin da vise nisam ni gledao druge poslove, nisam ni slagao resume za nesto drugo,nije me zanimalo, nego taman kad sam dobio posao taman sam se preselio u kucu,dobio sobu, onda je poceo padat snijeg pa sam uzivao u zimskim radostima, onda sam otkrivao malo grad, gdje je sta, onda sam otkrio za nofrills ducan i walmart, onda sam malo htjeo izaci vani koji put navecer da vidim i nocni zivot,upoznavat nove ljude i tako sve skupa nisam gledao nista za nesto drugo.
Nego sad kad mi je pocelo gorit pod nogama sam se aktivirao 100%, a to nije dobro nego treba u svakom trenutku imat plan B.

Quote:
Da te ne zele vise, dali bi ti otkaz. Oni ti nisu dali otkaz, nego su ti skrenuli paznju da trebas biti skoncentriran, davati sve od sebe i brze napredovati. Dakle, dali su ti priliku da se poboljsas.
Zasto im nisi umjesto davanja otkaza, dokazao da ti to mozes? Zbog ega?
Nije bila stvar u ponosu,nego jednostavno sam to radno mjesto zamrzio jer od svih odjela u tom ducanu, moj je bio sa najvise stresa,brz je tempo i kolege nekad polude,prostor je skucen i kupac je na prvom mjestu,a imas i druge obveze koje ti daju nego njega posluzit,a moras odmah skocit kad ga vidis.Da me stavio u "Deli odjel" ili na jednoj od glavnih kasa,tamo je skroz drugacije, znas sta trebas radit i nema nekog tolikog pritiska.
Quote:
Moras se nauciti prihvatati konstruktivnu kritiku konstruktivno, a ne destruktivno.
Da istina priznajem,nemam toliko iskustva u hospitality, samo 3 mjeseca u hrv kao konobar,ali povatao sam sve konce i na poslu sam bio max skoncentriran.
Ali stvar je bila do mene, nije me to ispunjavalo,dosadilo mi je i to je to.To dosta ovisi i o karakteru i do same osobe tako da je to individualna stvar, ponavljam individualna stvar.mozda bi nekom drugom to odgvaralo super i on se super uklopi,svako je drugaciji.Da sam radio u nekom fast paced restoranu i dobio neke napojnice na kraju dana mozda bi to bilo i drugacije,ali narintam se za tih 10.25$ minus tax,sav taj stres i brzina za sto?

Pozvali su me na razgovor jer su vidjeli da mi je opala motivacija,dao mi je jasno do znanja da ako zelim ostat moram se popravit, ja sam rekao nema problema,popravit cu se, ali lagao sam samog sebe,trebala mi je promjena,i stvarno nisam zelio ostat vise tamo,bio sam tamo toliko nesretan da to nemas pojma.
Sad trazim posao, najrade bi posao kao Sales Associate ili bilo sta u Office,sto imam i iskustva iz hrv.Sad idem ispunjavat ove on line aplikacije zaposao, ako imate jos kakvih pitanja pitajte.
Grujo man is offline  
Old 02.02.2011., 05:54   #1147
Jebi ga, kapitalizam zna biti krvav....nitko ne pita za emocije, nego hoces ili neces, a za takve poslove znaju da mogu naci druge koji ce raditi mjesec, dva dok ne nadju nesto drugo...i tako u krug...
Sretno!
facasplaca2 is offline  
Old 02.02.2011., 21:30   #1148
Prvi posao?

Hi forumaši,

Molim vas, može li mi netko reći, koji je prvi korak gdje da tražim posao u Calgary-u. Da li da tražim preko agencija? Ima li netko iskustvo u vezi toga? Ili da tražim preko on line stranice kao što su: monster, jobsearch, itd.

Je li netko zna osobe koje su se zaposlile preko ova dva navedena načina?

Ako netko ima još kakvu ideju, neka slobodno napiše.

Hvala unaprijed!
James_23 is offline  
Old 02.02.2011., 22:07   #1149
workopolis.com
monster.ca
calgary.craigslist.org
kijiji (calgary)

Kakav posao trazis?
facasplaca2 is offline  
Old 03.02.2011., 16:15   #1150
Jel jos netko od ekipe na forumu ide u Kanadu uskoro ili je tamo a da mu treba cimer? Definitivno bi volio izbjeci hostel ako mogu
stoladin is offline  
Old 03.02.2011., 17:38   #1151
Hvala na informaciji.

Tražim posao u struci. Imam završeni Master iz strojarstva, kao i glazbenu školu.

Quote:
facasplaca2 kaže: Pogledaj post
workopolis.com
monster.ca
calgary.craigslist.org
kijiji (calgary)

Kakav posao trazis?
James_23 is offline  
Old 03.02.2011., 20:30   #1152
Nedavno je jedan momak isto preko BHV-a isao da se prjavi za posao za peraca suda, cak je imao i tamo jednu curu koja ga je preporucila, ali on je dosao u tuti ili trenerci i kad ga je menager vidio nije mu ni prisao nego je samo rekao konobaru da mu kaze da nista od posla, i za to vam treba resume, ali pripazite na te sitnice, ja isto sve ucim u hodu. to je bilo danas.
Grujo man is offline  
Old 04.02.2011., 02:15   #1153
Quote:
Grujo man kaže: Pogledaj post
opustit se na hrvatski nacin sam mislio na: sad sam dobio posao i sad sam miran do groba, radi i to je to imas posao, kako bi rekli nasi roditelji, na to sam mislio, kako je rekao facasaplaca, opustio sam se na nacin da vise nisam ni gledao druge poslove, nisam ni slagao resume za nesto drugo,nije me zanimalo, nego taman kad sam dobio posao taman sam se preselio u kucu,dobio sobu, onda je poceo padat snijeg pa sam uzivao u zimskim radostima, onda sam otkrivao malo grad, gdje je sta, onda sam otkrio za nofrills ducan i walmart, onda sam malo htjeo izaci vani koji put navecer da vidim i nocni zivot,upoznavat nove ljude i tako sve skupa nisam gledao nista za nesto drugo.
Nego sad kad mi je pocelo gorit pod nogama sam se aktivirao 100%, a to nije dobro nego treba u svakom trenutku imat plan B.
Iako se slazem sa svima da si trebao prvo naci drugi posao, potpuno razumijem tvoj pristup jer sam i ja napravio slicnu stvar. Kad sam odlucio pokrenuti svoj posao, zena i ja smo oboje dali otkaz, isti tjedan smo dobili dijete a jedino sto smo imali je bio mortgage. To te dovede u situaciju u kojoj jednostavno MORAS uspjeti i vjerujem da ce isto biti i s tobom tj. da ces brzo naci novi posao jednostavno zato jer druga opcija ne postoji.

Btw, ispricavam se sto sam zajebo zadnji sastanak SKOJ-a tak da ste svi pozvani na veceru u ponedjeljak navecer (oko 8 negdje u downtownu). Javite mi samo na PM tko dolazi da znam to organizirati. Isto tako, predlozite gdje.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Old 04.02.2011., 13:44   #1154
Quote:
sloggy kaže: Pogledaj post
Iako se slazem sa svima da si trebao prvo naci drugi posao, potpuno razumijem tvoj pristup jer sam i ja napravio slicnu stvar. Kad sam odlucio pokrenuti svoj posao, zena i ja smo oboje dali otkaz, isti tjedan smo dobili dijete a jedino sto smo imali je bio mortgage. To te dovede u situaciju u kojoj jednostavno MORAS uspjeti i vjerujem da ce isto biti i s tobom tj. da ces brzo naci novi posao jednostavno zato jer druga opcija ne postoji.

Btw, ispricavam se sto sam zajebo zadnji sastanak SKOJ-a tak da ste svi pozvani na veceru u ponedjeljak navecer (oko 8 negdje u downtownu). Javite mi samo na PM tko dolazi da znam to organizirati. Isto tako, predlozite gdje.
Druze sekretaru, drago mi je cuti da si uspjesno prezivio tropske vrucine, opake UV zrake i pacanje u slanoj vodi. Znam da je takva ekspedicija zahtjevna, al ja nisam sumnjao u tvoju sposobnost brze aklimatizacije...

Ovaj SKOY-evac je za bilo kakvo druzenje, pa se vidimo...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 04.02.2011., 18:41   #1155
Count me in! Lokacija - bilo gdje...
facasplaca2 is offline  
Old 04.02.2011., 19:38   #1156
Quote:
sloggy kaže: Pogledaj post
Iako se slazem sa svima da si trebao prvo naci drugi posao, potpuno razumijem tvoj pristup jer sam i ja napravio slicnu stvar. Kad sam odlucio pokrenuti svoj posao, zena i ja smo oboje dali otkaz, isti tjedan smo dobili dijete a jedino sto smo imali je bio mortgage. To te dovede u situaciju u kojoj jednostavno MORAS uspjeti i vjerujem da ce isto biti i s tobom tj. da ces brzo naci novi posao jednostavno zato jer druga opcija ne postoji.

Btw, ispricavam se sto sam zajebo zadnji sastanak SKOJ-a tak da ste svi pozvani na veceru u ponedjeljak navecer (oko 8 negdje u downtownu). Javite mi samo na PM tko dolazi da znam to organizirati. Isto tako, predlozite gdje.
Da je Grujo zadrzao taj posao u supermarketu 3 dana u tjednu , a ona ostala 4 dana se bacio na trazenje drugog posla - mogao je biti malo izbiriljiviji kod trazenja posla i pricekati dok mu ne naidje neki BOLJI posao i onda dati otkaz u supermarketu.

Sad kad je bez posla i trazi posao (lova se topi, a treba platiti stan i hranu), mozda bude morao prihvatiti prvo sto mu naidje – pa makar to bio i losiji posao od ovog u supermarketu
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 04.02.2011. at 19:48.
talia is offline  
Old 04.02.2011., 19:41   #1157
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Da je Grujo zadrzao taj posao u supermarketu 3 dana u tjednu , a ona ostala 4 dana se bacio na trazenje drugog posla - mogao je biti malo izbiriljiviji kod trazenja posla i pricekati dok mu ne naidje neki BOLJI posao i onda dati otkaz u supermarketu.

Sad kad je bez posla i trazi posao (lova se topi, a treba platiti stan i hranu), mozda bude morao prihvatiti prvo sto mu naidje – pa makar to bio i losiji posao od ovog u supermarketu.
mudro zboris

skroz se slazem...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 06.02.2011., 09:03   #1158
je sam se danas navozio busom TTC-a skoro cijeli dan, home depot je trebao danas imat jobs fair u nekoliko lokacija ali su otkazali ali nikome nisu rekli, online pise staro, pa trci od jedne lokacije ,prvo sa lowrence gdje je bio jedini job fair trci na caledoniju,tamo nista pa od tamo trci na etobicoke,pa tamo nista i to je to, prvi razgovor je bio ok, ali sad ne primaju da ce mi javit za dva tri tjedna. Svi cekaju da zatopli a sad je malo teze nac posao opcenito. ali ne predajem se.
Grujo man is offline  
Old 06.02.2011., 09:55   #1159
hm, 10.25 CAD = 10.2394 AUD stvarno malo makar bio nekvalificirani posao.

Ne znam za CA ali po mojem skromnom misljenju online apliciranje za posao je uzaludan u vecini slucajeva. Ja volim mjenjati poslove zbog raznih razloga i obicno idem u lov na posao na nacin da isprintam nekoliko kopija resumea i raznesem od firme do firme (koje mi se cine interesantne) bez obzira jesu li te iste firme dale oglas za radnom snagom ili ne. Nikad se ne zna! Mozda bolje odgovarate nego neki od postojecih radnika.
I dobra preporuka puno znaci, ako imate nekog unutar firme.

PS ne znam je li ti netko vec savjetovao ali daj da ti resume napravi neki profesionalac, ne zali stotinjak dolara za to platit. Svaka drzava i podneblje ima svoj nacin sastavljanja resumea.
Wogy is offline  
Old 06.02.2011., 19:57   #1160
Bas sam primjetio da sam ostavio poruku u krivom threadu, tako da je ponavljam ovdje:

Ok, zadnji poziv. Treba mi tocan broj ljudi za napravit rezervaciju. Nalazimo se OVDJE , sutra (Ponedjeljak) u 8PM. Poziv vrijedi za sve forumase koji se mogu i zele sutra naci. Nije neophodno da budu SKOJ-evci.
I da ne bi bilo zabune, ja zovem sve na veceru. Trebate mi samo potvrdit dolazak do kraja dana (na PM).
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.