Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 16:51   #81
Quote:
nana666 kaže: Pogledaj post
E, a moram vas pitati sve zajedno, sad sam se tek sjetila, šta mislite o ideji koju sam vidjela već u tri trgovine, okrenuli su bor naopačke, tako stoji i okitili ga. Moram priznati da izgleda vrlo efektno, ali ne bi to željela doma.
zvuci taman za mene.
ja bih voljela raditi takve "pizdarije" kad se vec kao kvaziodrasla osoba moram odreci kičenja bora smećem ako negdje nadjes kakvu fotku, stavi! ili ako negdje vidis, fotkaj mobitelom pa opet stavi ovdje

hanacro, hvala na info. mislim da definitivno kupujem živu norvešku jelku pa cu ju kasnije negdje zasaditi
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 18:24   #82
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Elegant, sam nick i kaže - uvijek traži elegantno (jednostavnije) rješenje.

I ja bih rado kupila angeleke, ali nisam nigdje vidjela tako malene, lagane i svjetlucave. Ako ih netko negdje vidi u Zagrebu, lijepo bih molila da mi javi.
hehehehe ok ak nađem ... ti prva saznaš ... ali lani se baš niasm naročito razmahala ukrašavanjem jer smo malo se u prosincu doselili u ovaj stan, pa ....

a god ranije bila sam u fazi medeka
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 11:29   #83
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Međutim, meni bi trebali majušni i lagani anđeli, a da ih lako i brzo mogu napraviti, jer ih trebam barem 30 komada (četiri velika prozora, na svaki barem po 7 - 8 anđela).

..
da dam kreativan doprinos temi, osim ćetanja

rekla si da kuglice za glavice imaš, osim stiropor kuglica super su i ping-pong loptice
a mogu se i napraviti tako da se papir malo navlaži i oblikuje gužvica preko koje se navuče tkanina, kakva stara čarapa i sl.

lijepo kupi one "čipkaste" podloške za torte, kolače, čaše
ima ih bijelih, srebrnih, zlatnih, a nađe se i u bojama, ima ih po većim trgovačkim centrima
od tih podložaka skrojiš haljinice, izrežeš manji krug u sredini, prerežeš polumjer i saviješ tako da dobiješ stožec kojem na vrhu staviš glavicu
krilca napraviš od po trećine podloška ili perja
ako se i inače igraš sa takvim stvarima vjerojatno imaš razne ostatke čipke, traka, perlica.... ako ne lako kupiš koji metar u dućanima sa firangama, posobljem,...
kupi i vilinsku kosu, a možeš i koje pero, vjerojatno je najjeftinije da kupiš od kumica na placu onu perušku za pečenje, pa ju očerupaš
sad ima u svakoj malo boljoj knjižari za kupiti ljepila u kojima su razne šljokice, pa još možeš anđelka i ušljokičati

možeš ih flaksom (ono za ribičiju) pričvrstit na karnišu, pa da vise na različitim visinama i da ne oštečuješ firange ako ih kačiš na njih
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 17:54   #84
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
da dam kreativan doprinos temi, osim ćetanja

rekla si da kuglice za glavice imaš, osim stiropor kuglica super su i ping-pong loptice
a mogu se i napraviti tako da se papir malo navlaži i oblikuje gužvica preko koje se navuče tkanina, kakva stara čarapa i sl. ...
Baš danas nešto prije podneva raspravljam s prijateljicom kako bih napravila te anđelčiće... i govorim kako bih možda kupila neku bijelu čipku ili nešto slično, s šljokicama (mislim da se dade naći u dućanima s tekstilom).

A onda vidim kako si se ti uključila oko 11 sati (i kao da si mi šaptala u uho ideje - Ah, što ćeš, anđeoska posla... )
I stvarno si mi dala još pregršt dobrih prijedloga.

A što se tiče "vješanja" anđela, neću ih vješati na zavjesicu, već ću razapeti od okvira do okvira 5 srebrnih okruglih ukrasnih špaga (glumit će crtovlje), a po njima će onda biti postavljeni anđeli. Stvar je u tome da ova "instalacija" istovremeno ukrašava moj boravak, a ujedno je i ukras ulice. A primijetila sam da su nakon mojih "prozorskih parada" još neki počeli s ukrašavanjem svojih prozora. I to stvarno daje dobar ugođaj cijeloj ulici.

Pa imajte na umu da svaki vaš savjet ne uljepšava samo moj boravak, već i moju ulicu. Ono, mislim - ukrašavajmo lokalno, uljepšavajmo globalno... ili obratno? ...ili tako nekako?
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 20:29   #85
Pošto dakle nisam od onih koji rade kućne ukrase i krajnji domet mi jr ukrašavanje girlandi kupovnim ukrasima i mašnama koje sama slažem, stolni aranžmani i naravno bor ... uz obavezne prigodne stoljnjake i sl ... evo mog priloga ambicioznijima od mene:

danas u Hobby Art dućanu u Vukovarskoj ... ima matrijala, stripor kugli svih mogućih veličinai modela, prozirnih kuglica (čak i onih sa nacrtanim licima)i modela, gipsanih figura i figurida, girlandi i umjetne bor zelenjave svake fele, boja, bojica, papira, traka, salveta, perli i perlica, shema i šablona kakvih vam treba. Ljudi navalili ko da je besplatno! Kome treba, savjetujem da požuri.

Za Fonemf ... nema torbi .... at all ... a ne budu ih ni dobivali.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 20:47   #86
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
Mozda ako ima i carape za poklone?!
4u:

http://craftyrobot.com/monsterstockings.html
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 21:37   #87
fonemf, ne znam šta planiraš sa torbom, ali jesi li možda razmišljala da ju probaš napraviti od filca
npr. na ovu foru..., samo druge boje i motivi
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 22:08   #88
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
zelim napraviti neke torbe pa me zanima ima li u hoby&art ducanima za kupiti obicne torbe (kao sto se kupuje svilene kravate i marame za oslikavanje)?
U Rijeci to ne mogu naci, pa trazim u Zg.
jel možda misliš na ovak nekaj?
ima i tu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 22:22   #89
Kupili smo danas u Merkuru našu prvu jelku, izgleda kao prava s onim dugim tankim iglicama, zato je i najskuplja, a rekla nam je blagajnica da od 1. prosinca sve cijene gore pa je dobro da smo se sjetili na vrijeme.

Kupili smo i lijepih kuglica, staklenih, meni su najdraže one boja čokolade sa zlatnim detaljima. Sanjam Beč, sajam, i dobar džeparac da ga uludo spiskam na te prekrasne kuglice...

A najslađi mi je set staklenih anđelčića, prozirni, skroz jednostavni i meni prekrasni, a nisu ni puno došli, 6 komada 20 kn.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 00:31   #90
Elegant, Imoen, Zvrksa, Polly - hvala!

poslat cu upit na ove siteove koji je Polly stavila, jer mi treba obicna torba bez icega. iako sam razmisljala da i sama sasijem torbu od samta ili nekog cvrsceg materijala, pa i od filca. vidjet cu prvo koliko ove dodju i od kojeg su materijala.
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 10:42   #91
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
nekog cvrsceg materijala
keper npr. bi bio jako dobar
ogledaj u dućanima sa materijalima za tapeciranje
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 11:27   #92
Okitite biljku koju imate

U boravku mi stoji benjamin visine oko 1,6 m.

Prošle godine sam ga ukrasila umjesto jelke. Kupila sam puno majušnih kuglica crvene boje (sjajnih i mat-baršunastih), zavezala ih na tanki zlatni končić i povješala po benjamiju. Končić se nije ni primijetio.

Pri vrhu sam pričvrstila zanimljivu starinsku kuglicu izduženog oblika i... konačni je efekt bio sjajan. Djelovalo je veoma elegantno (Haj, Elegant), a i veoma brzo i jednostavno za okititi. Gosti su bili oduševljeni. A, tek ja!

Kažu da je crveno-zelena kombinacija najsretnija božićna i novogodišnja kombinacija.

Iako je i crveno-zlatna također berićetna.

Zato ću ove godine kupiti puno majušnih zlatnih kuglica pa ih zajedno s crvenima opet objesiti na mog benjija.

Posudu se dolje samo obmota nekim od sjajnih papira za umatanje poklona.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 12:38   #93
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
Elegant, Imoen, Zvrksa, Polly - hvala!

poslat cu upit na ove siteove koji je Polly stavila, jer mi treba obicna torba bez icega. iako sam razmisljala da i sama sasijem torbu od samta ili nekog cvrsceg materijala, pa i od filca. vidjet cu prvo koliko ove dodju i od kojeg su materijala.
ma nema na čemu...
ajd javi kaj su ti odgovorili, jer mislim da oni to rade za veće narudžbe...možda sam u krivu

a torbe od filca za zimu su mi tak slatke...zašiješ rubove s nekim fora koncem tak da se vidi... a i perlicama ih možeš ukrasiti nekim motivima
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:11   #94
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ma nema na čemu...
ajd javi kaj su ti odgovorili, jer mislim da oni to rade za veće narudžbe...možda sam u krivu

a torbe od filca za zimu su mi tak slatke...zašiješ rubove s nekim fora koncem tak da se vidi... a i perlicama ih možeš ukrasiti nekim motivima
da, i ja sam vidjela da je obrazac namijenjen firmama, al nadam se da ce odgovoriti.

na jednu torbu sam mislila zasiti špag, i robicu koju cu izrezati od raznih materijala, pa ce predstavljati štrik s robom koja se susi.

malo je offtopic, al cu biti kratka: obozavam torbice Kešidov, pa mozda nekom od vas budu izvor ideja ili predmet za kupiti (sebi ili nekome za poklon). Pogledajte pod "torbice" a i u "galeriji"..
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 16:28   #95
joj, baš su slatke...pa tak si nekaj na tu foru možeš od filca napraviti (ja baš zapela za filc )
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 17:30   #96
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
U boravku mi stoji benjamin visine oko 1,6 m.

Prošle godine sam ga ukrasila umjesto jelke. Kupila sam puno majušnih kuglica crvene boje (sjajnih i mat-baršunastih), zavezala ih na tanki zlatni končić i povješala po benjamiju. Končić se nije ni primijetio.

Pri vrhu sam pričvrstila zanimljivu starinsku kuglicu izduženog oblika i... konačni je efekt bio sjajan. Djelovalo je veoma elegantno (Haj, Elegant), a i veoma brzo i jednostavno za okititi. Gosti su bili oduševljeni. A, tek ja!
@Fermina; i ja sam obavila isto pred kojih 5 godina u bivsem stanu! Meni je to bilo super. Cak su bili isti ovi drveni ukrasi koje i dan danas koristim. A benjo se nije bunio, ostao je zdrav i nije se objesio.
Sada je kod staraca jer je presao 2 metra....
2lava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 20:20   #97
Danas sam za 10-tak kuna kupila ovog anđelčića u Billi:



Meni je baš sladak. Mislim da ću ga stavit ispred ulaznih vrata. Kako vam se sviđa?
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 20:30   #98
Slatko Stavi na vrata
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:26   #99
joj vidjela sam to jučer

ja sam kupila zlatni veliki tanjur i u njemu ću napravit svoju verziju adventskog vijenca
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:30   #100
bula&pupa...baš je mljac
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.