Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 23:16   #41
facebook se gura na sve strane, potiču ga velike kompanije, što bi i moglo nešto značiti, ali gledano sa moje strane facebook je vrlo, neznam kako da se izrazim, glupa stvar...

Osim što može poslužiti kao baza podataka, facebook često pridonosi svađama korisnika, jedan objavi sliku, drugi komentiraju, korisniku se nesviđa komentar i ljudi se svađaju... Mislim i da facebook polako uči ljude na objavljivanje privatnosti i intime (iako to danas rade na sve moguće načine ,sve kako bi čovjeka spustili na životinjsku razinu). Korisnici dijele slike sa "prijateljima", a većinu ljudi niti ne poznaju... Postoji 100 drugih načina kako pokazati nekome slike na internetu, i to samo onima kojima korisnik želi pokazati...
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 01:53   #42
Quote:
noxten kaže: Pogledaj post
Uglavnom ispod facebooka, google-a kao i svih tih vecih korporacija krije se artificial intelligence koji uci o ljudima. Facebook je samo 1 od njih. Znaci skupljaju podatke o vama o nama i ko zna sta zele napravit sa tim podatcima. Nesto im je sigurno na pameti a mozda vec i rade nesto sa svim tim podatcima.
Eagle eye?
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 18:25   #43
Ako to tako je, onda je to jako relativno jer je masa tih profila lažna. Da ne velim da imam ja jedan lažan profil, ali otom potom
__________________
U kamenu ništa ljudsko, u ljudima sve kameno.
-- blacky -- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:25   #44
Quote:
-- blacky -- kaže: Pogledaj post
Ako to tako je, onda je to jako relativno jer je masa tih profila lažna. Da ne velim da imam ja jedan lažan profil, ali otom potom
nebitno, prati se tvoj IP, ne tvoj username
iz njega vide koga sve kontaktiraš, koje su ti navike, prljave tajne...
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 04:34   #45
ja sam potpuno sigurna da forum nije samo forum..

na manjim forumima recimo ima tajni kutak... recimo ona opcija tko što trenutno radi... tu je nema.. no u nekavom kutku je ima...

pp-ji garant nisu pp-ji

al ono.. :

Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Sto se tice sigurnosti, privatnosti, to ne postoji, osim ako se jako dobro ne potrudis. Najveci je problem neznanje kako sve mogu znati tko si i gdje si. Potpuno je nevazno sto u forumu, ili drugdje na netu imas dojam anonimnosti. To je jos gore, jer nisi anoniman. Tu nisi anoniman, a mislis da jesi. Recimo, nadimci i slicno. Tko misli da neka tajna sluzba ne moze saznati preko njegovog ISPa njegove prave podatke (koje mora dati ISPu)?
..
e da... ZAŠTO točno to forumi traže...
mislim za ono što napravim dobijem ban i adio... svi banirani su dali podatke i opet recimo prostačili...
nisu podaci garancija


Quote:
300 kaže: Pogledaj post
jednostavno kliknite na "Korisnički račun" na dnu stranice i "deaktiviraj" ako se ne osjećate sigurnim na facebook-u...
eh... probaj to napravit...

još im moraš napisat zašto ideš ća... "I DONT FINF fb USEFUL"

HAHAH A U PROFILU MI PIŠE DA SAM NA FEJSU AKO MI ZATREBA ORGANIZIRAT PROSVJED

BTW MAIL ADRESA (I PROFIL) OSTAJE....... NE MOŠ OPET S ISTOM...

Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ma sve je to točno, ali što se tiče facebooka ... on je posebno napravljen da bi priklupljao ono što se nemože konvencionalnim putem, ali sva sreča da se to radi uglavnom radi osoba koje su bitne za neku stvar, a ostala rulja na facebooku služi samo cannon fodder da bi se pračeni osječali sigurni.
ŠTAJE TO CANNON FODDER
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Naravno da neće nitko za ozbiljno pratit navike, ponašanje i društvo nekakvog adolescenta osrednjih sposobnosti, utjecaja i financijskog stanja, ali kada bi on jednom postao netko bitan ... "kopanjem" po serveru bi došli do jako zanimljivih podataka.
PROFIL KAD GA KOKNEŠ - OSTAJE... ostaje li tako sve ama baš sve što si mijenjao ?

Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
facebook se gura na sve strane, potiču ga velike kompanije, što bi i moglo nešto značiti, ali gledano sa moje strane facebook je vrlo, neznam kako da se izrazim, glupa stvar...

Osim što može poslužiti kao baza podataka, facebook često pridonosi svađama korisnika, jedan objavi sliku, drugi komentiraju, korisniku se nesviđa komentar i ljudi se svađaju... Mislim i da facebook polako uči ljude na objavljivanje privatnosti i intime (iako to danas rade na sve moguće načine ,sve kako bi čovjeka spustili na životinjsku razinu). Korisnici dijele slike sa "prijateljima", a većinu ljudi niti ne poznaju... Postoji 100 drugih načina kako pokazati nekome slike na internetu, i to samo onima kojima korisnik želi pokazati...

mail i.. mail

ti ne znaš ko sam ja ja tebe znam da li znaš da mi ti kradeš miran san


a to sa svađama... ne bi rekla... primejrice ljude koje imam ko frendove ću pozdravit a da ih nemam tamo možda bi si okrenuli glavu.. kao ne sjećamo se

meni je prva asocijacija bila upravo to - POZITIVNI ASPEKTI..AND WHERE'S THE CATCH
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 04:42   #46
fino imamo ne samo potpise i info.. nego i razlog editiranja posta

to mi nikad nie bilo jasno

jer sam falila nešto

()
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 14:03   #47
Facebook, freemailovi (gmail, yahoo) su sve servisi za prikupljanje profila pojedinaca za potrebe tko zna koga, a vjerojatno kontrole. Iako se nama čini da kontrola ne postoji jer se ne vide rezultati kod hvatanja kriminalaca, ubojica i sl., fora je tome da ta kontrola nije niti zamišljena da bi se njome zaštitila općenito populacija već pojedinci koji su tu kontrolu i skupljanje podataka pokrenuli...

također, što se tiče foruma i sl., htio bih ukazat da su i to odlična mjesta za doznavanje mnogo o nekom pojedincu: dobar dio nas nikad ne mijenja nickove na nekom mjestu. Evo, ja za primjer imam ovaj nick od 2003. Vi možda neznate moje pravo ime i identitet ali itekako lako imate uvid u moj forumski identitet. Dakle, ja sam već skoro 6 godina ista osoba tu na forumu i prema tome više nisam anoniman. Ista stvar je i s mojom email adresom. A onome kome treba, vrlo lako može povezat nick s pravom osobom i tako dobit apsolutno sve - psihološki profil i fizičku osobu...

i još jedna zanimljivost: jeste li ikad probali zatvorit za stalno svoju email adresu na gmail-u? Ja jesam. Nisam uspio jer me gmail za zatvaranje acaunta na gmail-u traži drugu email adresu! Probajte i sami. Evo link: https://www.google.com/accounts/EditServices
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:23   #48
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Facebook, freemailovi (gmail, yahoo) su sve servisi za prikupljanje profila pojedinaca za potrebe tko zna koga, a vjerojatno kontrole. Iako se nama čini da kontrola ne postoji jer se ne vide rezultati kod hvatanja kriminalaca, ubojica i sl., fora je tome da ta kontrola nije niti zamišljena da bi se njome zaštitila općenito populacija već pojedinci koji su tu kontrolu i skupljanje podataka pokrenuli...

također, što se tiče foruma i sl., htio bih ukazat da su i to odlična mjesta za doznavanje mnogo o nekom pojedincu: dobar dio nas nikad ne mijenja nickove na nekom mjestu. Evo, ja za primjer imam ovaj nick od 2003. Vi možda neznate moje pravo ime i identitet ali itekako lako imate uvid u moj forumski identitet. Dakle, ja sam već skoro 6 godina ista osoba tu na forumu i prema tome više nisam anoniman. Ista stvar je i s mojom email adresom. A onome kome treba, vrlo lako može povezat nick s pravom osobom i tako dobit apsolutno sve - psihološki profil i fizičku osobu...

i još jedna zanimljivost: jeste li ikad probali zatvorit za stalno svoju email adresu na gmail-u? Ja jesam. Nisam uspio jer me gmail za zatvaranje acaunta na gmail-u traži drugu email adresu! Probajte i sami. Evo link: https://www.google.com/accounts/EditServices
E i? Onom koji toga nije ni svjestan to nije ni bitno, a mi koji to znamo ionako smo već u govnima do grla, prema tome svejedno je
Tribalo je o tome mislit malo ranije, u dobu kad to nismo znali, ali kako ćemo znat nešto ako o tome u tom trenutku ne znamo? Zajebana klopka
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:26   #49
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
facebook se gura na sve strane, potiču ga velike kompanije, što bi i moglo nešto značiti, ali gledano sa moje strane facebook je vrlo, neznam kako da se izrazim, glupa stvar...

Osim što može poslužiti kao baza podataka, facebook često pridonosi svađama korisnika, jedan objavi sliku, drugi komentiraju, korisniku se nesviđa komentar i ljudi se svađaju... Mislim i da facebook polako uči ljude na objavljivanje privatnosti i intime (iako to danas rade na sve moguće načine ,sve kako bi čovjeka spustili na životinjsku razinu). Korisnici dijele slike sa "prijateljima", a većinu ljudi niti ne poznaju... Postoji 100 drugih načina kako pokazati nekome slike na internetu, i to samo onima kojima korisnik želi pokazati...
Ja sam baš htjela da što je moguće veći broj vidi moj profil
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:30   #50
CIA rulz

Quote:
1marko11 kaže: Pogledaj post
(Ne znam je li slicna tema već postoji na forumu, ne da mi se tražit)

Od kad sam se registrirao na facebook sve vise dobivam dojam da je cijeli taj oline brand ustvari ogromna baza podataka neke organizacije. Koje, što, kako i zašto nemam pojma, ali bilo bi glupo da nitko ne koristi toliku bazu registriranih pojedinaca pod vlastitim imenom sa hrpom podataka, interesa itd. u neke druge svrhe, osim kao zabavu i druženje...

Uostalom, sad sam i ovo pronašao i pročitao, pa kome se da...
http://www.reci.hr/blogs/zivot_20/ar...-podataka.aspx

Naslov je, kako i sam autor kaže senzacionalan
vjerovali ili ne u teorije zavjere morate priznati da je malo smrdljivo što CIA ima FACTbook, a uz sva govna koja su se izdogađala, FACEbook im ziher nije na odmet

moj profil je na FBu zaključan jer ne želim da me maltretiraju ljudi koje ne znam
slike imam, kometiram ih, ulazim u grupe i štotitjasveznam, u krajnosti održavam kontakt sa ljudima koji su mi dragi, a žive na drugoj strani svijeta...

sigurna sam da kaj se tiče CIA nisam nešto zanimljiva pa ne brinem

vi koji se zgražate na FB znajte da si više "štete" radite svaki put kad ispunite prijavnicu za neku karticu lojalnog programa ili kad provučete famoznu konzumovu, mercatorovu karticu

oni, kao i FB skupljaju podatke koje bi iskoristili u marketinske svrhe.
upoznavaju vas kao korisnika njihovih usluga i traže vase slabosti kako bi vam opet prodali, prodali, prodali

te informacije FB prodaje velikim brandovima koji imaju tamo grupe sljedbenike itd...

meni je tak svejedno oće li jedan Todorić zbrajati koliko sam megleovih, a koliko dukatovih jogurta kupila

a opet, ak FB pomaže da CIA ili FBI ili kajtijaznamtko locira nekog pedofila, trgovca ljudima, oružjem ja kažem MOŽE!

Zadnje uređivanje mightychick : 23.01.2009. at 22:37.
mightychick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:40   #51
ljudi moji.. meni nije toliko jezivo šta na FB enko gleda cilu tvoju mrežu ljudi i ono šta radiš... nego ta POVEZANOST

primjerice usluga traži ljude koje znaš priko e -maila....

onda moraš upisat ne samo svoju mail adresu nego i lozinku s googlea , yahooa..........


toliko me ni rođena mater ne može znat
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 20:17   #52
Osobno imam ogromnu averziju prema face-booku. al dio ekipe s kojom se družim to obilato koristi. I sad malo zaje*ancije, malo komunikacije, a malo analiziram situaciju .... nebi vjerovali; jedan veliki dio ljudi stavlja hrpetinu svojih slika iz privatnih albuma na uvid u face book, svoje prave podatke, linkove, grupu poznanika ... ma zastrašujuće. Bilo bi žalosno da nije smiješno.

Čak sam razmišljao sastavit virtualnu grupu nekakve marginalne terorističke organizacije, samo da ih alarmiram bezveze ... onako iz zezancije

Quote:
mightychick kaže: Pogledaj post

a opet, ak FB pomaže da CIA ili FBI ili kajtijaznamtko locira nekog pedofila, trgovca ljudima, oružjem ja kažem MOŽE!
- tako velik, a vjeruje u vilenjake

Zar ti stvarno misliš da je njima u cilju pohvatat sve mentalne bolesnike?

Malo analiziraj situaciju; SAD 1960-tih i danas. mislim broj stanovbnika se nešto popeo, ali broj zatvorenika je porastao barem 20 puta, a neotkrivenih slučaja još više ... garantiram ti da face book najmanje ima veze s tim. Baš će nekakav park_vikend_silovatelj visit po face booku i pričat o svom društveno_neprihvatljivom hobbyju.

Vrana vrani oći nekopa!
__________________
DRUGI DOLAZAK

Zadnje uređivanje UBERSOLDAT : 28.01.2009. at 20:24.
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:04   #53
ma daj molim te i sta ce oni sa tim slikama sa fejsa..evo ja imam fejs i imam slike i pise mi s kim sam u vezi i tko su mi frendovi...sa nisu oni super sad znaju kako izgledam i znaju da sam se bila napila ili otputovala negdje sa ekipom...super...cak znaju i s kim hodam znaju isto kao i sto znaju ostalih 10.000 ljudi koji me znaju i ovako ...glupost
__________________
život postaje zanimljiv zbog mogucnosti da se ostvari san...
BeaBou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:09   #54
Quote:
BeaBou kaže: Pogledaj post
ma daj molim te i sta ce oni sa tim slikama sa fejsa..evo ja imam fejs i imam slike i pise mi s kim sam u vezi i tko su mi frendovi...sa nisu oni super sad znaju kako izgledam i znaju da sam se bila napila ili otputovala negdje sa ekipom...super...cak znaju i s kim hodam znaju isto kao i sto znaju ostalih 10.000 ljudi koji me znaju i ovako ...glupost
Jedna velika arhiva podataka ...

Ti im vjerovatno nikada nećeš trebati za analizu, ali netko nepodoban za njihovo društveno uređenje(ovdje nemislim na park_silovatelje) će itekako nadrapati ako bude stavljao svoje kontakte, podatke i fotografije na FACEBOOK.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:16   #55
Je li Facebook u vlasništvu Ruperta?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:52   #56
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Jedna velika arhiva podataka ...

Ti im vjerovatno nikada nećeš trebati za analizu, ali netko nepodoban za njihovo društveno uređenje(ovdje nemislim na park_silovatelje) će itekako nadrapati ako bude stavljao svoje kontakte, podatke i fotografije na FACEBOOK.

ako se nadgledaju svi kompovi nema smisla to sto govoris...jer evo npr onda se nadziru i kompovi bolnica (imaju tvoj zdravstveni karton) kompovi policije ili ti ga mupa (imaju tvoju rodovnicu,domovnicu i osobnu kartu pa tako i sliku )...jel treba uopce ista dalje pricat? mislim da im facebook ne igra toliku ulogu kad vec imaju sve o tebi
__________________
život postaje zanimljiv zbog mogucnosti da se ostvari san...
BeaBou is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:07   #57
nemaju sve o tebi. Iz zdravstvenog kartona i domovnice ne mogu doznat koje su ti navike, s kakvim se ljudima družiš, ko ti je trenutna cura, koga faćkaš, itd...
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:47   #58
Quote:
2012 kaže: Pogledaj post
nemaju sve o tebi. Iz zdravstvenog kartona i domovnice ne mogu doznat koje su ti navike, s kakvim se ljudima družiš, ko ti je trenutna cura, koga faćkaš, itd...
ono što je bila UDBA sada je Facebook
__________________
Nemojte dopustiti da vas vaša vlada odvuče u mrežu korupcije, fašizma i prijevara zvanu Europska unija, nakon što ste tako teško izborili svoju samostalnost!
_ZULE_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:20   #59
Quote:
_ZULE_ kaže: Pogledaj post
ono što je bila UDBA sada je Facebook
a skoro
OT: dobar sig
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 19:59   #60
Quote:
2012 kaže: Pogledaj post
nemaju sve o tebi. Iz zdravstvenog kartona i domovnice ne mogu doznat koje su ti navike, s kakvim se ljudima družiš, ko ti je trenutna cura, koga faćkaš, itd...
da ali opet sta ce im to...imaju najvaznije podatke mogu te s njima izbrisat s lica zemlje ko da nikad nisi ni postojao...pa ti ne igra bas preveliku ulogu to dal mi znaju tko mi je decko ili ne...kuzis tako moze pitat bilo kojeg mojeg frenda a on bi mu reko isto sto i facebook
__________________
život postaje zanimljiv zbog mogucnosti da se ostvari san...
BeaBou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.