Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2010., 04:29   #81
HPV nema simptoma, ako se nekom i pojavio koji simptom, sigurno nije u obliku smeđeg iscjetka. Jedino možda može biti malo pojačaniji iscjedak, ali normalne boje i mirisa.
Slična stvar s klamidijom, ona razvije simptome kad se pojača infekcija, ali do toga je vrlo podmukla i asimptomatska beštija, baš kao i HPV.
Često će ti papa biti super, zato su rješenje još i brisevi.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 13:06   #82
thnx Silvery budem pratila stanje i sljedeći mjesec
Soookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 17:17   #83
Mene isto muči taj iscjedak. Pijem Diane 35 već 6 mjeseci , i u zadnjih mjesec dana stalno imam taj tamni iscjedak, menda prođe ali to se svakodnevno pojavljuje... što bi to moglo biti?? više me živcira , nikuda nemogu bez dnevnog uloška
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 15:55   #84
Imam jedan problemčić.
Ovih dana sam trebala dobiti mjesečnicu, međutim umjesto mjesečnice imam nekakav smeđkasti iscjedak i to traje već 4,5 dana, uz malo sukrvice.
Toga je stvarno jako malo, možda 4,5 kapi dnevno, ali doslovno samo 4,5 kapi, nema nikakvog mirisa, ali donji dio trbuha me jako bolio, danas je prestalo tek.
Čudno mi je što se pojavio baš sad kad bih trebala dobiti mjesečnicu.
Doduše, dan prije toga sam bila na plaži, bilo je hladno more, pa ne znam jesam li povukla nekakvu upalu.
Nisam imala nikakvu povišenu temperaturu i sl, jedino što me donji dio trbuha bolio, no sad je prestalo...
Inače su mi ciklusi uglavnom pravilni, iako mi je prošla mjesečnica bila jako obilna.
Tijekom seksa me također ne boli ništa.
Imam dugogodišnjeg dečka, vijerni smo jedno drugom, tako da isključujem i mogućnost da mi je netko nešto prenio.
Sad ne znam bi li išla na plažu ili ne, bi li se kupala...
Ginekolog mi trenutno nije ovdje, dolazi za par dana. Što bi to moglo biti?
Upala, iscjedak, nekakva preoskudna mjesečnica... ?
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 10:11   #85
Ja sam se prošlo ljeto kupala u 9. mjesecu kada je već more bilo dosta hladno. Nakon kupanja nisam imala nekih problema. Ali kada je došla m nekoliko slijedećih mjeseci me baš jako bolio donji dio trbuha. Trebalo je nekoliko mjeseci da se to smiri. Mislim da mi je to bilo od višednevnog kupanja u hladnom moru.

Ako nemaš m i more je sada toplije, mislim da se možeš kupati. Ja kada se ne mogu kupati niti ne idem na more, radije sam tada u Zg i surfam po Internetu. To mi je baš grozno, da sam na moru, a da se ne mogu kupati.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 13:47   #86
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Ja sam se prošlo ljeto kupala u 9. mjesecu kada je već more bilo dosta hladno. Nakon kupanja nisam imala nekih problema. Ali kada je došla m nekoliko slijedećih mjeseci me baš jako bolio donji dio trbuha. Trebalo je nekoliko mjeseci da se to smiri. Mislim da mi je to bilo od višednevnog kupanja u hladnom moru.

Ako nemaš m i more je sada toplije, mislim da se možeš kupati. Ja kada se ne mogu kupati niti ne idem na more, radije sam tada u Zg i surfam po Internetu. To mi je baš grozno, da sam na moru, a da se ne mogu kupati.
Ma imam ja more cijelu sezonu jer tamo živim.
Kontala sam na trudnoću, pa sam uradila test.
Srećom, negativan je.
A i pojačao mi se danas sadržaj na ulošku pa kontam da je to mjesečnica.
Rekla mi je jedna doktorica da je vjerojatno m samo ovaj put jako, jako oskudna jer je prošli put bila užasno obilna, jako puno krvi sam izgubila.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 19:12   #87
Ja sam m. dobila 8.7., trajala je neka 3,4 dana kao i obično + još koji dan curkanje...i ok prošlo to, da bi danas na gačicama vidjela neki smečkasto-crveni iscjedak, onako već se upio. Ne kužim zašto i otkud to sad, nakon 8 dana od zadnje m. Možda su to neki 'ostaci' il ??
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 20.07.2010. at 19:32.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:36   #88
Ponekad za vrijeme ovulacije također nastupi prolazni iscjedak...
Ako koristiš kontracepciju može biti probojno krvarenje...
Ako ne prođe za 2-3 dana, posjeti liječnika, pogotovo ako imaš i druge simptome( žarenje, pečenje,svrbež)...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 21:14   #89
Da, moguće da je to.
Nemam, na sreću...imala sam nekih problemčića krajem 6-og i početkom 7.mj., ali sam bila kod ginekologice i dobila terapiju i za par dana je bilo OK.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 21:18   #90
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Ja sam m. dobila 8.7., trajala je neka 3,4 dana kao i obično + još koji dan curkanje...i ok prošlo to, da bi danas na gačicama vidjela neki smečkasto-crveni iscjedak, onako već se upio. Ne kužim zašto i otkud to sad, nakon 8 dana od zadnje m. Možda su to neki 'ostaci' il ??
ja sam zbog toga bila ginekologici i rekla mi je da je to normalno, da se zna dogodit krvarenje unutar ovulacijskog ciklusa i da to nije ništa čudno
DalajLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:44   #91
i ja sam imala "problema" sa iscjetkom. prvi put kad mi se pojavio umrla sam od straha misleći tko zna šta je to, odmah zvala ginekologa i poslao me na ultrazvuk, ali nije bilo ništa. sad mi se opet pojavilo 8dana od zadnje menge, trajalo je 4 dana pa sam se utješila tu na forumu
ah, uvijek paničarim...sad čekam mengu
legallly blond is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:45   #92
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Imam jedan problemčić.
Ovih dana sam trebala dobiti mjesečnicu, međutim umjesto mjesečnice imam nekakav smeđkasti iscjedak i to traje već 4,5 dana, uz malo sukrvice.
Toga je stvarno jako malo, možda 4,5 kapi dnevno, ali doslovno samo 4,5 kapi, nema nikakvog mirisa, ali donji dio trbuha me jako bolio, danas je prestalo tek.
Čudno mi je što se pojavio baš sad kad bih trebala dobiti mjesečnicu.
Doduše, dan prije toga sam bila na plaži, bilo je hladno more, pa ne znam jesam li povukla nekakvu upalu.
Nisam imala nikakvu povišenu temperaturu i sl, jedino što me donji dio trbuha bolio, no sad je prestalo...
Inače su mi ciklusi uglavnom pravilni, iako mi je prošla mjesečnica bila jako obilna.
Tijekom seksa me također ne boli ništa.
Imam dugogodišnjeg dečka, vijerni smo jedno drugom, tako da isključujem i mogućnost da mi je netko nešto prenio.
Sad ne znam bi li išla na plažu ili ne, bi li se kupala...
Ginekolog mi trenutno nije ovdje, dolazi za par dana. Što bi to moglo biti?
Upala, iscjedak, nekakva preoskudna mjesečnica... ?
isto se dogodilo i meni (ja zabrijala da sam trudna), onda sam čekala drugu mengu koja je došla nakon 28 dana, pa pretpostavljam da je i tebi to slabašna menga
legallly blond is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 15:16   #93
upomoocccc....

imala san M zadnji put 8.7 i spawala san s momkom 25.7 bez zaštite ali nije svršia u mene .... sutra dan smo opet imali odnose 2 puta sa zaštitom i sutra dan od toga sam imala lagani smeđi iscjedak ,pa me zanimalo šta to može biti neka upala ,poremećaj ili šta ????????????
cobra911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:24   #94
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
HPV nema simptoma, ako se nekom i pojavio koji simptom, sigurno nije u obliku smeđeg iscjetka. Jedino možda može biti malo pojačaniji iscjedak, ali normalne boje i mirisa.
Slična stvar s klamidijom, ona razvije simptome kad se pojača infekcija, ali do toga je vrlo podmukla i asimptomatska beštija, baš kao i HPV.
Često će ti papa biti super, zato su rješenje još i brisevi.
A ako već imaš HPV i CIN pa ti se smeđi iscjedak pojavi...može li to značiti nekakvo pogoršanje stanja?

Da, da. Otići ću kod ginićke, naravno. Samo pitam.

Često mi se u zadnje vrijeme pojavljuje u neočekivanim situacijama. A imala sam nedavno i ovulacijsko krvarenje (prvo u životu), pa očito se tamo dolje nešto zbiva.
Već me hvata panika.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 02:37   #95
Ne mora značiti da je to pogoršanje stanja. Smeđi iscjedak je širok pojam i zaista ga se može viđati kod ovulacije, usred ciklusa ili uoči mentruacije. Znalo se i meni jedno vrijeme često događati, pa ga nije dugo bilo, pa bi se opet pojavio. Ali svaki put bi sve bilo u redu. Nemoj paničarit nije vjerojatno ništa, a ako na brisevima bude neki vražičak otarasit ćeš ga se, ne brini.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 15:38   #96
Quote:
legallly blond kaže: Pogledaj post
i ja sam imala "problema" sa iscjetkom. prvi put kad mi se pojavio umrla sam od straha misleći tko zna šta je to, odmah zvala ginekologa i poslao me na ultrazvuk, ali nije bilo ništa. sad mi se opet pojavilo 8dana od zadnje menge, trajalo je 4 dana pa sam se utješila tu na forumu
ah, uvijek paničarim...sad čekam mengu

Meni je moj kad sam mu rekla za to krvarenje, rekao da je to menstruacija.
Devet dana nakon završetka prethodne, to krvarenje njemu je menstruacija.

__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 02:40   #97
Meni se danas pojavio taj smeđi iscjedak crvenkasto-smeđe boje i vrlo neugodnog mirisa (2 dana nakon spolnog odnosa). Koristili smo zaštitu svaki put za vrijeme odnosa i nikako nismo imali seks bez zaštite. Nakon odnosa uvijek primjetim nekakvo peckanje, kao reakcija na kondom, vjerojatno alergija na lateks. Je li moguće da je taj iscjedak radi toga ili se maternica čisti od nečega? Ponavljam da miris nije nimalo ugodan, a mengu bi trebala dobiti za 7 dana. Hvala na odgovoru unaprijed!!!
slatkica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:41   #98
ja sam imala smeđi iscjedak često i na kraju se na uzv otkrilo da imam polip na maternici i morala operirati. zato, kontrolirajte
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 13:58   #99
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ja sam imala smeđi iscjedak često i na kraju se na uzv otkrilo da imam polip na maternici i morala operirati. zato, kontrolirajte
Je li možda taj polip može uzrokovati bol prilikom spolnog odnosa?
slatkica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 20:21   #100
Smeđi iscjedak?!?!

Pozdrav svima, uvatila me panika jer mi se pojavia nekakav smeđi iscjedak.
Do sad nisam imala nikakvih problema, menstruacija redovita, sve 5...imala bi bijelo pranje za vrime ovulacije alli to je normalno. Menstruacija je završila prošli tjedan tako da ovo nema veze s njom.
Zvat cu sutra ginekologa i narucit se, ali problem je u tome sta ce me narucit tek otprilike za misec dana. Sta da radim?
Sta bi to moglo bit? Ako je neko ima slicno iskustvo....

Svaki komentar je dobro dosa...utipkala sam u google i nemogu ni izgovorit sta mi je izbacilo... pristravljena sam
pitanje za vas is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.