Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2013., 16:25   #3261
Pozdrav, ako sam dobro shvatio ovaj PDF je za pitanja oko dobivanja vize i ostale papirologije?

Zanima da li sam dobro shvatio postupak oko dobivanja skill vize, tj. dal' sam uopće skužio koja viza odgovara onome što želim.

Pa idemo redom, želim otići dolje raditi, za stalno (ne 4g ili slično).
Znači trebao bih tražiti: Skilled Independent (subclass 189) visa ili Skilled - Nominated (subclass 190) visa?

Po onome što sam pronašao po internetu sviđa mi se Perth, te bi trebalo biti lakše otići u WA u odnosu na druge teritorije?

Imam 35g, 10g radnog iskustva, po zanimanju elektromehaničar/tehničar za elektrostrojarstvo. Od radnog iskustva sve godine su relativno vezane za struku, radio popravak tv-a, projektora i slične opreme, dva posla na svakom upravljanje odjelom tehnike sa više tehničara, uz servis i obavljanje raznih administrativnih poslova (katica za sve vec kako je to kod nas). Znanje rada sa lemilicama, raznim mjernim uređajima i sl..

Koliko sam vidio na ovom linku pod zanimanje po opisu radnog iskustva, bi mi odgovaralo:
312312 Electrical engineering technician TRA Available ili
312412 Electronic engineering technician TRA Available

Postupak za dobivanje vize bi trebao biti slijedeći:

1. Napraviti assessment
2. Položiti IELTS
3. Napraviti liječnički
4. Dobiti state sponsorship
5. Aplicirati za vizu

Svaka pomoć savjet i preporuku oko cijelog postupka dobrodošla, zahvaljujem unaprijed.

Još par pitanja:

a) Korištenje Migration agenta da ili ne, koja im je svrha, što obave za kandidata i koliko otprilike koštaju?
b) Da li supruga mora polagati IELTS test ako nije nositelj, (njeno zanimanje je također na listi, i ima iskustva, no trenutna razina znanja engleskog je slaba, (njemački u školama) vizu bi tražili temeljem gore navedenog)

Toliko za sada, sigurno će biti još pitanja od sad pa nadalje
martinUau is offline  
Old 23.01.2013., 17:46   #3262
Quote:
martinUau kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ako sam dobro shvatio ovaj PDF je za pitanja oko dobivanja vize i ostale papirologije?

Zanima da li sam dobro shvatio postupak oko dobivanja skill vize, tj. dal' sam uopće skužio koja viza odgovara onome što želim.

Pa idemo redom, želim otići dolje raditi, za stalno (ne 4g ili slično).
Znači trebao bih tražiti: Skilled Independent (subclass 189) visa ili Skilled - Nominated (subclass 190) visa?

Po onome što sam pronašao po internetu sviđa mi se Perth, te bi trebalo biti lakše otići u WA u odnosu na druge teritorije?

Imam 35g, 10g radnog iskustva, po zanimanju elektromehaničar/tehničar za elektrostrojarstvo. Od radnog iskustva sve godine su relativno vezane za struku, radio popravak tv-a, projektora i slične opreme, dva posla na svakom upravljanje odjelom tehnike sa više tehničara, uz servis i obavljanje raznih administrativnih poslova (katica za sve vec kako je to kod nas). Znanje rada sa lemilicama, raznim mjernim uređajima i sl..

Koliko sam vidio na ovom linku pod zanimanje po opisu radnog iskustva, bi mi odgovaralo:
312312 Electrical engineering technician TRA Available ili
312412 Electronic engineering technician TRA Available

Postupak za dobivanje vize bi trebao biti slijedeći:

1. Napraviti assessment
2. Položiti IELTS
3. Napraviti liječnički
4. Dobiti state sponsorship
5. Aplicirati za vizu

Svaka pomoć savjet i preporuku oko cijelog postupka dobrodošla, zahvaljujem unaprijed.

Još par pitanja:

a) Korištenje Migration agenta da ili ne, koja im je svrha, što obave za kandidata i koliko otprilike koštaju?
b) Da li supruga mora polagati IELTS test ako nije nositelj, (njeno zanimanje je također na listi, i ima iskustva, no trenutna razina znanja engleskog je slaba, (njemački u školama) vizu bi tražili temeljem gore navedenog)

Toliko za sada, sigurno će biti još pitanja od sad pa nadalje
Pozdrav prijatelju. mislim da imas puno caka a kako nas ima puno na ovom forumu proizlazi problem da ti netko slucajno da krivu informaciju. moj savjet ti je da nazoves ovaj broj :017776630
malo je call centar smjesan.uvik se nasmijem kad kaze vi ste trenutno u redu cekanja na poziciji 1. onda nakon toga uvjek kaze U REDU ahah odvalim od smjeha,jos ima neki bosanski smjesan naglasak
Ali da se vratim na temu,uglavnom vazno je da im naglasis za koji vizu hoces aplicirati i ona ce ti reci sve od a do ž.

Koliko ja znam ti ides na normalnu vizu gdje ces morati se bodovati a u to ti ulaze,godine,struka,iskustvo, engleski jezik itd..najvise bodova dobivas na jeziku i na godinama . ali eto da nebi ja dao koju krivu informaciju jer i sam radim to sto i ti pa nazovi i sretno covik!
__________________
FOR je nami mila majka Jamajka
Ermin is offline  
Old 23.01.2013., 18:44   #3263
Quote:
Ermin kaže: Pogledaj post
Pozdrav prijatelju. mislim da imas puno caka a kako nas ima puno na ovom forumu proizlazi problem da ti netko slucajno da krivu informaciju. moj savjet ti je da nazoves ovaj broj :017776630
malo je call centar smjesan.uvik se nasmijem kad kaze vi ste trenutno u redu cekanja na poziciji 1. onda nakon toga uvjek kaze U REDU ahah odvalim od smjeha,jos ima neki bosanski smjesan naglasak
Ali da se vratim na temu,uglavnom vazno je da im naglasis za koji vizu hoces aplicirati i ona ce ti reci sve od a do ž.

Koliko ja znam ti ides na normalnu vizu gdje ces morati se bodovati a u to ti ulaze,godine,struka,iskustvo, engleski jezik itd..najvise bodova dobivas na jeziku i na godinama . ali eto da nebi ja dao koju krivu informaciju jer i sam radim to sto i ti pa nazovi i sretno covik!
Važi provjerit ću slijedećih dana, hvala ti na informaciji!
martinUau is offline  
Old 23.01.2013., 19:37   #3264
Quote:
martinUau kaže: Pogledaj post
Pozdrav....Postupak za dobivanje vize bi trebao biti slijedeći:

1. Napraviti assessment
2. Položiti IELTS
3. Napraviti liječnički
4. Dobiti state sponsorship
5. Aplicirati za vizu

Svaka pomoć savjet i preporuku oko cijelog postupka dobrodošla, zahvaljujem unaprijed.

Još par pitanja:

a) Korištenje Migration agenta da ili ne, koja im je svrha, što obave za kandidata i koliko otprilike koštaju?
b) Da li supruga mora polagati IELTS test ako nije nositelj, (njeno zanimanje je također na listi, i ima iskustva, no trenutna razina znanja engleskog je slaba, (njemački u školama) vizu bi tražili temeljem gore navedenog)

Toliko za sada, sigurno će biti još pitanja od sad pa nadalje
Dobro si ti to izanalizirao

Samo mali ispravak:

1. IELTS
2. Skill assessment (moraš prvo položiti IELTS da bi mogao napraviti skill)
3. State sponsorship
4. Aplicirati za vizu preko EOI
5. Poziv za vizu
6. Liječnički

Možeš sve bez agenta, samo ćeš baciti pare (moje mišljenje)
Supruga isto treba položiti IELTS, a ako joj nije "funkcionalan" platiš dodatno na vizu
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Old 23.01.2013., 19:41   #3265
Evo danas dobio potvrdu/račun od Engineers Australia. U sustavu sam od 15.1.2013. Nadam se dobiti rješenje do 1.6.2013.
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Old 23.01.2013., 20:13   #3266
Quote:
Frrrantic kaže: Pogledaj post
Dobro si ti to izanalizirao

Samo mali ispravak:

1. IELTS
2. Skill assessment (moraš prvo položiti IELTS da bi mogao napraviti skill)
3. State sponsorship
4. Aplicirati za vizu preko EOI
5. Poziv za vizu
6. Liječnički

Možeš sve bez agenta, samo ćeš baciti pare (moje mišljenje)
Supruga isto treba položiti IELTS, a ako joj nije "funkcionalan" platiš dodatno na vizu
mislim da ne mora nužno biti greška u redoslijedu prvog i drugog, naime, ako se ne varam neki authoritiji za assessment ne traže IELTS kao uvjet. neka me kolege računarci isprave ako griješim, ACS je jedan od njih.

p.s.
novosti oko remarka na IELTS?!?!
__________________
kamen, bush i maslina...
Igor1711 is offline  
Old 23.01.2013., 20:47   #3267
Quote:
modernist1 kaže: Pogledaj post
Nisam ovo razumio, govorite li vi o vasim sponzorskim vizama, pa ako vam je istekao IELTS onda morate ponovno i jel to znaci da niste IELTS morali prilagati u procesu za dobivanje 457 vize?

A Bikker ako se dobro sjecam ti si nesto pricao kako si se napatio sa IELTSom ili sam se pogubio
ne bih rekao baš da sam se napatio, prošao iz druge i digao ocjenu iz slušanja koja mi je bila nedostatna za prolaz iz prve za 3 boda

a IELTS vrijedi dvije godine, no rekao bih da je to ako si u postupku dobijanja vize, no ako ŽIVIŠ tu i trežiš slijedeću vizu, rekao bih da nema problema.. U samim IELTS pravilima postoji takovo izuzeće... Pričam po sjećanju..
bikeRR is offline  
Old 23.01.2013., 20:49   #3268
A i taj ACS su ridikuli od authority-a

Ma nema još. Rezultati remarka su 6-8 tjedana od predavanja žalbe. Trebalo bi najasnije do početka idućeg mjeseca.

A onda se tužimo da je naša birokracija spora
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Old 23.01.2013., 20:57   #3269
Quote:
modernist1 kaže: Pogledaj post
Nisam ovo razumio, govorite li vi o vasim sponzorskim vizama, pa ako vam je istekao IELTS onda morate ponovno i jel to znaci da niste IELTS morali prilagati u procesu za dobivanje 457 vize?

A Bikker ako se dobro sjecam ti si nesto pricao kako si se napatio sa IELTSom ili sam se pogubio
ne bih rekao baš da sam se napatio, prošao iz druge i digao ocjenu iz slušanja koja mi je bila nedostatna za prolaz iz prve za cijela 3 boda

a IELTS vrijedi dvije godine, no rekao bih da je to ako si u postupku dobijanja vize, no ako ŽIVIŠ tu i trežiš slijedeću vizu, rekao bih da nema problema.. U samim IELTS pravilima postoji takovo izuzeće... Pričam po sjećanju..
bikeRR is offline  
Old 23.01.2013., 21:40   #3270
Dragi Australci, otvoren vam je chat pa predlazem da se preselite i chatate do mile volje. Nadam se da cete se pridruziti!
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 30.01.2013., 09:21   #3271
Chat tema za sve koji zive u AU ili se zele preseliti - https://www.forum.hr/showthread.php?t=762982
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.