Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2013., 14:42   #1
Savjeti o uređenju (vol. 2)

Prelazimo na novi opus savjeta o uređenju, stari se nalazi ovdje

https://www.forum.hr/showthread.php?t=442591

Pravila ostaju ista, između ostalog naglašavam
- slike ne smiju biti šire od 640 piksela
- ovo nije tema "gdje kupiti" - za ovo i slična nasumična pitanja pogledajte temu "gdje kupiti", teme o pripadnim komadima namještaja o kojima se radi, te temu o "sitnicama u uređenju"

U slučaju da se oko nekog pitanja razvije posebno jaka rasprava, pitanje se može preseliti u zasebnu temu.


Molila bih ukoliko ima aktualnih pitanja neodgovorenih na staroj temi, da se pitanja postave ponovo na ovoj temi.
Aoife is offline  
Old 03.04.2013., 20:00   #2
Molio bih nekoga prijedlog uređenja (odnosno odvajanja) dnevne sobe i kuhinje (prostor je oko 19m2):

laki47 is offline  
Old 03.04.2013., 20:36   #3
Quote:
laki47 kaže: Pogledaj post
Molio bih nekoga prijedlog uređenja (odnosno odvajanja) dnevne sobe i kuhinje (prostor je oko 19m2):

Nezgodno za odvajanje jer imaš staklenu površinu di bi trebalo kuhinju i dnevni odvajati. Ja možda ne bi ništa ni odvajala jer ti je prostor ionako mali i ako budeš odvajao nečim to će ti dodatno zauzeti prostor.
Inače za odvajanje prostora mogu poslužiti Vitrine alge, Ikeine Expedit....

Edit: na koji zid ide telka?(ako ide na ovaj od 420, kuhinju od dnevnog možeš odijeliti tako da kauč pozicioniraš leđima okrenut prema kuhinji)

Zadnje uređivanje nina2006 : 03.04.2013. at 21:04.
nina2006 is offline  
Old 03.04.2013., 21:18   #4
Quote:
nina2006 kaže: Pogledaj post
Nezgodno za odvajanje jer imaš staklenu površinu di bi trebalo kuhinju i dnevni odvajati. Ja možda ne bi ništa ni odvajala jer ti je prostor ionako mali i ako budeš odvajao nečim to će ti dodatno zauzeti prostor.
Inače za odvajanje prostora mogu poslužiti Vitrine alge, Ikeine Expedit....

Edit: na koji zid ide telka?(ako ide na ovaj od 420, kuhinju od dnevnog možeš odijeliti tako da kauč pozicioniraš leđima okrenut prema kuhinji)
Televizor je planiran na tome zidu od 420.

Prostor jest malen pa mi je zato svaki savjet dobrodošao.

THX!
laki47 is offline  
Old 04.04.2013., 10:45   #5
Tu jedva da ima mjesta da se uopće uredi, a kamoli za nekakvo "odvajanje".
Ja bih na tu na ovaj dugački zid od 420 cm stavila veliki ormar od zida do zida, u sklopu čeka je i televizor. Ormar može biti skroz zatvoren pa se samo dio otvori kada se gleda tv, ili može biti neka kombinacija sa modernim regalom/knjižnicom. Može i samo komoda od zida do zida, ali nekako pretpostavljam da u ovom stanu fali prostora za spremanje stvari. Kauč bi onda bio okrenut prema tom ormaru i leđima okrenut kuhinji. Mjesta za klasični stol u tom slučaju nema, nego bi to trebalo riješiti na drukčiji način - npr. da se u produžetku kuhinje ispod prozora stavi neki mini šank.
Aoife is offline  
Old 05.04.2013., 15:25   #6
Pozdrav! Informacije koje si dao su vrlo šture, nije precizirano želiš li fizički ili vizualno odvojiti kuhinju od ostatka prostora.

Evo napravio sam jednu varijantu gdje su kuhinja i dnevna fizički odvojene montažnim "zidom" u sklopu kojeg je ploha koja se može spustiti i služiti kao mali blagovaonski stol te kad je spuštena ujedno stvara otvor prema kuhinji, a kada je sklopljena prostor je u potpunosti odvojen te se dobija više prostora u dnevnom dijelu za druženje i relaksaciju.

TV bi u tom slučaju bio prebačen na 450 zid.

Uspio sam uklopiti i radni kutak. Prostor je vrlo mali tako da je namještaj po mjeri u ovom slučaju najbolje rješenje.

Osim toga, ne treba se bojati žarkih boja u malom prostoru, upravo suprotno, one mu daju dodatnu dimenziju. Tako da sam odlučio da, umjesto da pokušamo "sakriti" tu pregradnu stijenu, žarkom bojom smo ju naglasili i ona je glavni highlight prostora, možda je kontra intuitivno ali ja mislim da je vrlo efektno!

http://imageshack.us/a/img35/755/19m22.jpg

http://imageshack.us/a/img607/4976/19m21.jpg

Zadnje uređivanje solar : 06.04.2013. at 00:19.
Next-door is offline  
Old 05.04.2013., 15:41   #7
Ufff...ne se ljutiti, ali meni ovo nije lijepo. Zgodna je ta zamisao za stol u zidu, ali mi definitivno nije za njegov prostor.
nina2006 is offline  
Old 05.04.2013., 15:50   #8
Ljepota je u očima promatrača

Ali čovjek je htio odvojiti kuhinju od dnevne, šta se tu može
Next-door is offline  
Old 05.04.2013., 15:51   #9
jučer sam probala nešto u ikeinom planeru iskombinirati za ovaj mali prostor.
isto na tragu next-door ideje sa živim bojama, ne znam koliko će se vidjeti:




__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 05.04.2013., 15:55   #10
Super, ali to je problem što on nije rekao želi li fizički ili vizualno odvojiti prostor. Tvoja varijanta je više vizualno odvajanje, samo nisam siguran da prostor može podnijeti dva kauča
Next-door is offline  
Old 05.04.2013., 16:05   #11
Quote:
Next-door kaže: Pogledaj post
nisam siguran da prostor može podnijeti dva kauča
utrpala sam sve što mi je palo napamet, priznajem! the more the merrier.
kauči su dugački 188 cm (ikea klipan, ovdje ih glume neki stupovi iz kuhinjskog planera), tako da eventualno mogu proći ako stol bude kao ovaj stakleni, širine do max. 85 cm.
zapravo, vjerojatno bi bolji izbor bio bjursta stol koji je širok 84 cm, a razvlači se od 140 cm do 220 cm.
stvarna pregrada (ne samo vizualna) mi se čini prezahtjevni projekt za ovako malu sobu.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 05.04.2013., 16:09   #12
Quote:
Next-door kaže: Pogledaj post
Ljepota je u očima promatrača

Ali čovjek je htio odvojiti kuhinju od dnevne, šta se tu može
Naravno da je
Mislim da bi mu taj tvoj zid samo zagušio prostor
Ima prekrasnu staklenu stijenu i bilo bi ju šteta ičim (tako masivnim pogotovo) dijeliti.
nina2006 is offline  
Old 05.04.2013., 16:14   #13
Pa ni ja nebi nikom savjetovao da tako mal prostor odvoji fizički, ali ako to "klijent" želi mislim ipak da je ovo najsretnije rješenje
Next-door is offline  
Old 05.04.2013., 16:29   #14
Quote:
Next-door kaže: Pogledaj post
Pa ni ja nebi nikom savjetovao da tako mal prostor odvoji fizički, ali ako to "klijent" želi mislim ipak da je ovo najsretnije rješenje
Ako klijent inzistira, to je druga priča. Mi ovdje savjetujemo
Ja samo komentiram da mi se tvoj prvotni i jedini savjet/nacrt za njegov prostor ne svidja. To što će na kraju on učiniti je isto druga priča.
nina2006 is offline  
Old 05.04.2013., 16:40   #15
Quote:
nina2006 kaže: Pogledaj post
Ako klijent inzistira, to je druga priča. Mi ovdje savjetujemo
Ja samo komentiram da mi se tvoj prvotni i jedini savjet/nacrt za njegov prostor ne svidja. To što će na kraju on učiniti je isto druga priča.
Nadam se samo da neće od stana napraviti bezdušni salon namještaja kao 99,9% ljudi
Next-door is offline  
Old 05.04.2013., 16:45   #16
Kad gledam svoju takvu prostoriju od 25 kvadrata mi ne pada na pamet tu nešto pregrađivati zidovima.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 05.04.2013., 17:13   #17
Meni je dobra ideja sa tim stolom-u-zidu, ali isto mislim da je ovaj prostor premali za ikakve pregrade.
Aoife is offline  
Old 05.04.2013., 17:42   #18
Parte deux...

Centralno postavljena sofa i polica su okosnice prostora, polica vizalno dijeli prostor

Multifunkcionalna ploha na suprotnom zidu služi kao radni prostor, tv stalak i mali prostor za blagovanje (što opet "klijent" nije rekao mora li to biti u prostoru ili ne). na zidu iznad plohe je ogledalo cijelom dužinom opet da bi se prostor činio većim

http://imageshack.us/a/img40/3938/19m2v3.jpg
http://imageshack.us/a/img401/5409/19m2v2.jpg
http://imageshack.us/a/img703/9286/19m2v1.jpg

Zadnje uređivanje solar : 05.04.2013. at 19:32. Reason: prevelike fotke
Next-door is offline  
Old 05.04.2013., 18:04   #19
Puno hvala svima na komentarima. Nisam rekao kako bi htio podijeliti prostor jer ne znam ni sam, ali smatram također kako je veliki problem ukoliko se odvaja fizički. Volio bih nešto kao ovu zadnju opciju s tim da bi htio negdje "ugurati" nekakav stol sa barem dvije stolice.
laki47 is offline  
Old 05.04.2013., 18:06   #20
Quote:
Next-door kaže: Pogledaj post
Parte deux...

Centralno postavljena sofa i polica su okosnice prostora, polica vizalno dijeli prostor

Multifunkcionalna ploha na suprotnom zidu služi kao radni prostor, tv stalak i mali prostor za blagovanje (što opet "klijent" nije rekao mora li to biti u prostoru ili ne). na zidu iznad plohe je ogledalo cijelom dužinom opet da bi se prostor činio većim

http://imageshack.us/a/img40/3938/19m2v3.jpg
http://imageshack.us/a/img401/5409/19m2v2.jpg
http://imageshack.us/a/img703/9286/19m2v1.jpg
Vidiš ovu opciju od početka lajkam još kad sam mu bila predložila da kauč tako pozicionira. I zgodna ideja je uža komodica uz dužinu kauča.
Eto vidiš da se nađe kompromis
Zid di je telka se može još dotjerati Nekako mi je taj radni stol suvišan u ovom malom prostoru pogotovo ovih dimenzija.
I pohvala što si odvojio svoje vrijeme za crtanje i pomoć.
nina2006 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.