Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 19:49   #2541
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
nije napravljen, ali smo instalacije prilagodili tome da tu ide zid... a s obzirom da je podno grijanje, nema šanse da kopamo opet struju po podu...

ustvari ideja tog zida je bila jer TV nemamo kamo staviti... na jednom zidu je kamin, na drugom balkonska vrata i prozor, a na trećem opet prozor..., pa je ideja bila staviti taj poluzidić koji bi s jedne strane bio kao niša, pa bi tu unutra išla ta tri visoka elementa, dok bi s druge strane dnevnog boravka dobili zid za TV i pokraj još ugradbeni ormar širine 60 cm (recimo). Tako u kuhinji izbjegnem kutne ormare, a u dnevnom dobijem prostor za spremanje dekica i tak...

ovo je prostor bez tog zida... i problem kod kuhinje je ustvari taj ostakljeni istak...

meni ne smeta taj pregradni zid kad je vec sve tako...

taj polukrug u kuhinji mi je stvarno ne volim kruzne oblike u arhitekturi :traume:

al kako je tako je.
ako mora biti ovaj raspored, nek bude. al organiziraj bolje te fronte, jer je ovo kupus
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 30.10.2014., 21:57   #2542
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
meni ne smeta taj pregradni zid kad je vec sve tako...

taj polukrug u kuhinji mi je stvarno ne volim kruzne oblike u arhitekturi :traume:

al kako je tako je.
ako mora biti ovaj raspored, nek bude. al organiziraj bolje te fronte, jer je ovo kupus

ah, to se dešava kad nemaš novaca i predugo gradiš... ovo je sad onako... hm, rekal bi tipična hrvatska prizemnica... da danas graaadim, išlo bi skroz u drugom smjeru...ali ok, veselim se velikom vrtu i travnjaku i potoku na kraju dvorišta i trčkaranju klincaca po kući... bit će naše uostalom, a ja sad moram samo izvući iz toga najbolje što mogu... bit će to ok...

kod tog polukruga će biti blagavaona...

zanemari moju gradnju pregradnog zida...



presloženo..., ovako bolje?





__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Old 31.10.2014., 10:32   #2543
Meni nije bolje jer ja ne volim te napadno simetrične stvari
Ostatak kuhinje mi je ok - dio uz zid i dio sa visokim elementima. Gdje će doći suđerica?
Aoife is offline  
Old 31.10.2014., 10:44   #2544
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Meni nije bolje jer ja ne volim te napadno simetrične stvari
Ostatak kuhinje mi je ok - dio uz zid i dio sa visokim elementima. Gdje će doći suđerica?

suđerica je s desne strane sudopera, pod prozorom

a neznam, nisam ni pokušavala napraviti napadnu simetriju..., neznam onda otok nije dobar sad? ideje, prijedlozi? danas se osjećam prilično tupavo...

mislim da bi ja otok ipak onako kako je bio, znači 60 uz zid, pa 80 + 80 jer bi da mi je s te strane ipak više prostora... ono da se netko nalakti dok kuham

muči me ustvari radna ploča, ona je širine 60, odnosno 63,5 ako je Ikeina, ok..., ali to izgleda ok prema ostatku prostora, netreba biti šira na poluotoku? makar nema šanse da ju i napravim širu jer mi onda ulazi u taj nesretni polukrug...ah... kad budem oidući put gradili... bit će bolje
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........

Zadnje uređivanje Ananke : 31.10.2014. at 10:49.
Ananke is offline  
Old 31.10.2014., 10:53   #2545
e, još jedno ergonomsko pitanje
ja sam visoka 157 cm, i uglavnom ja kuham... kolika bi trebala biti visina elemenata? S obzirom na aparate i sve to?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Old 31.10.2014., 10:58   #2546
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
suđerica je s desne strane sudopera, pod prozorom

a neznam, nisam ni pokušavala napraviti napadnu simetriju..., neznam onda otok nije dobar sad? ideje, prijedlozi? danas se osjećam prilično tupavo...

mislim da bi ja otok ipak onako kako je bio, znači 60 uz zid, pa 80 + 80 jer bi da mi je s te strane ipak više prostora... ono da se netko nalakti dok kuham

muči me ustvari radna ploča, ona je širine 60, odnosno 63,5 ako je Ikeina, ok..., ali to izgleda ok prema ostatku prostora, netreba biti šira na poluotoku? makar nema šanse da ju i napravim širu jer mi onda ulazi u taj nesretni polukrug...ah... kad budem oidući put gradili... bit će bolje
Nema nista lose u simetriji. Neke najljepse kuhinje su totalno simetricne.

A zasto otok ne bi bio 60 60 60????
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 31.10.2014., 11:03   #2547
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Nema nista lose u simetriji. Neke najljepse kuhinje su totalno simetricne.

A zasto otok ne bi bio 60 60 60????
neznam, činilo mi se premalo , a i jeftinije je, ne?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Old 31.10.2014., 11:05   #2548
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
e, još jedno ergonomsko pitanje
ja sam visoka 157 cm, i uglavnom ja kuham... kolika bi trebala biti visina elemenata? S obzirom na aparate i sve to?
Nista onda idi na najnizu mogucu visinu koja je i onako standard koji je prilagodjen nizim ljudima. Mi malo visi se moramo saginjati.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 31.10.2014., 11:08   #2549
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
neznam, činilo mi se premalo , a i jeftinije je, ne?
20 cm nece napraviti neku razliku, a bice puno ljepse ako su sva tri elementa iste sirine. Takodje ne smeta ni ako stavis 60 90 60.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 31.10.2014., 17:04   #2550
@ananke , osobno ne smatram bas dobrom idejom imati plocu za kuhanje na 60(cca) radnoj ploci...
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 31.10.2014., 17:04   #2551
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
e, još jedno ergonomsko pitanje
ja sam visoka 157 cm, i uglavnom ja kuham... kolika bi trebala biti visina elemenata? S obzirom na aparate i sve to?
86. i ja sam takva.

kćer mi ima na 91, kod nje ne mogu prebrisati pločice ako se ne dignem na prste.
o gornjim elementima ni neću :
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 31.10.2014., 17:15   #2552
Nabavi male stepenice.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 31.10.2014., 17:17   #2553
Anake, tek sad vidjeh. Zasto je razmak izmedju dvije linije donjih elemenata samo 94. To je bas malo.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 31.10.2014., 17:41   #2554
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Anake, tek sad vidjeh. Zasto je razmak izmedju dvije linije donjih elemenata samo 94. To je bas malo.
pa nije baš toliko malo mislim da je neko ovdje spominjao da ima i manji razmak, bubica možda..ne mogu se sjetiti.
mali_cox is offline  
Old 31.10.2014., 21:22   #2555
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Anake, tek sad vidjeh. Zasto je razmak izmedju dvije linije donjih elemenata samo 94. To je bas malo.
Mislim da mogu navući na metar, ali više ne... pa nadam se da će to biti dovoljno prostora između... znam da bi trebalo barem 120...
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Old 31.10.2014., 21:24   #2556
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
@ananke , osobno ne smatram bas dobrom idejom imati plocu za kuhanje na 60(cca) radnoj ploci...

znam, htjela sam tu imati ploču 90, ali mi ovaj izbočeni polukrug stvara probleme... jedino ako bi ploču odrezala potkoso, pa s jedne strane 60 pa s druge 90, ali to su već perverzije...
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Old 31.10.2014., 21:50   #2557
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
Mislim da mogu navući na metar, ali više ne... pa nadam se da će to biti dovoljno prostora između... znam da bi trebalo barem 120...
Ma,ja imam 110 i razmišljam staviti 100....
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 31.10.2014., 22:07   #2558
Ja imam 90 i nije problem čak ni kad se oboje muvamo po kuhinji.
cici1810 is offline  
Old 31.10.2014., 22:17   #2559
Sto uciniti kada je promjer cijevi za napu 120 a otvor u zidu 110?
Bilo je govora o tome na temi ali ne mogu naci sada.
tsh is offline  
Old 31.10.2014., 22:22   #2560
Quote:
tsh kaže: Pogledaj post
Sto uciniti kada je promjer cijevi za napu 120 a otvor u zidu 110?
Bilo je govora o tome na temi ali ne mogu naci sada.
postoji onaj nekakav "prilagodnik"...najbolje se raspitati direktno kod prodavača nape, možda oni znaju.

mene druga stvar zanima...spustit ćemo strop u kuhinji ipak malo, najviše radi rasvjete zapravo, drugi razlog je gotova kuhinja koju kupujemo pa da visoki elementi budu do "stropa" a treći razlog je što ćemo za prvu ruku biti bez nape (ja bih bila zauvijek ali je mm skeptičan), pa u slučaju da moramo napu ipak staviti cijev će biti u tom spuštenom dijelu.
problem je što ćemo strop radi kuhinje spustiti 17cm. znači to mi je bruto visina koju trebam popuniti. zanima me kolika je neto unutra onda visina iskoristiva i je li to dovoljno za cijev nape jednog dana možda??
mm me uvjerava da nije dovoljno, da su cijevi uglavnom 15cm promjera.
mali_cox is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.