Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2006., 02:31   #41
Quote:
bariole kaže:
U biti kad razmislim to je za plakat, a ne za smijati se..
Mozda nesto ne stima s novim programom na FER-u? Ili im ne pase sklopovlje? ;-)
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 03:42   #42
Normalno da im nešto ne paše -> ne štrebaju. Na hrv. faksevima profesor je Bog. Prolaziš samo uz božju milost.

FER2 program mi ipak izgleda puno lakšim; bar iz perspektive budućih računaraca.
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 11:00   #43
Quote:
bariole kaže:
Daj storm pokopaj se. FER ima 8 ljudi na topcodersu.. Zato tako dobro prolazi.. Jer su prijavljeni studenti daleko od prosječnog ferovca..

Inače nedavno je faks uletio na mislim 4 mjesto.

Dva najbolja topcoders ferovca su upravo pala prvu godinu po prvi put.
I šta želiš reći da tako cijenjeni MIT koji ima 4-5 puta više studenata ne može naći nikog toliko boljeg od tih naših jadnih 8 topcodera?? Ma prekrasno...
__________________
===Exotic is Narcotic===
=StormRider= is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 12:31   #44
Quote:
celavi2 kaže:
Jako dobar fax, mislim da su 3. u americi za informatiku. Cuo sam od frendova sta su tam da ima dosta posla naprema drugim sveucilistima.
MIT je #1, zatim dolazi CMU (Carnegie-Mellon University u Pittsburghu) a poslije njega Berkeley. Tu se nema kaj puno filozofirat'.
Quote:
Imaju dobre fratove i dobre tulume. Jos je jedan plus kaj je MIT u Bostonu u kojem ima pun kurac ostalih sveucilista i puno mlade ekipe. I ima dobrih azijatkinja tam
Kakve su ovo gluposti?!?!? Toliku lovu dat' za MIT, da bi isel na fart partye i tulume? Ti nisi bas skroz na skroz bistro dijete, vidim ja.
Quote:
Ak se mislis prijavljivat na MIT onda se prijavi i na neke ostale faksove tam zato kaj ispite koje moras uzet su standardni za sve faksove (ali samo se prijavljuj na privatne faksove jel ti drzavni skoro sigurno nece dat stipendiju jer si stranac).
Bullshit, i to teski, teski BULLSHIT. Prvo, imas puno lokalnih institucija, kao napr. lokalne banke koje cesto daju stipendiju da bi se povecala kvaliteta zivota / rada u lokalnoj zajednici.

Drugo, nakon prvog semestra, ako imas preko 3.5 (na skali od 4.0), dakle cum laudae, mozes bez problema dobiti vecinu stipendija od svih dirzavnih / nacionalnih institucija - trebas samo napisati esej o sebi koji treba biti dobar. Stipendije mogu biti po nekoliko desetaka tisuca USD, te pojedu dobar dio troskova za koje bi inace moral rintati poslije.
Quote:
Mogucnost zaposljavanja nakon toga ovisi kolko si dobar, a i kakva ce bit ekonomija onda.
To je tocno; tu se slazemo.
Quote:
S dobrim faksom ces puno lakse dobit intervju bilo gdje, ali nakon toga sve ovisi o tome kolko si dobar.
Nije istina. Nije to Europa! U Americi se gleda prvo koliko si dobar, a onda sve ostalo. Nikada me nitko nije trazil diplomu tamo, ali NIKADA. A ovdje u Europi me pitaju u koju osnovnu skolu sam isel. Skoro sam ih sve poslal u tri PM glupe!!!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 12:37   #45
Quote:
===StormRider=== kaže:
I šta želiš reći da tako cijenjeni MIT koji ima 4-5 puta više studenata ne može naći nikog toliko boljeg od tih naših jadnih 8 topcodera?? Ma prekrasno...
Na topcodersu je 10000 ljudi.

Genijalci su genijalci nevezano uz faks koji pohadjaju. Razlog zbog kojega FER dobro prolazi je u tome da su se samo genijalci prijavili na isti.. Broj 3. je osvojio srebron na svjetskoj informatickoj olimpijadi, a s brojem 4 idem na kavu za nekih 30 min..

Da se na taj topcoders prijavio prosjecan FER-ovac stvari bi bilo potpuno drugacije.

Ferovca vulgaris ce MITovac vulgaris pojest za dorucak..


Iako ce FERovac dominirati u svemu sto ukljucuje multimetar i tranzistorska pojacala.
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 12:39   #46
Quote:
no idea kaže:
ma upravo sam vas to i pitao, moj stari je pricao s tim frendom i ovaj je spomenuo mogucnost studiranja u americi....

upravo zato sam i postavio topic da se upoznam s faksom, upisima i sl.

koliko mi je stari prepricao, treba se sad na kraju 3. razreda pokusati prijaviti, za prijavu ti uglavnom trebaju neke preporuke ili tako nesto, poznavanje engleskog jezika......i uglavnom kao nema prijemnog nego pises nekakav esej.......a i ima neka fora sa određenom kvotom studenata iz istocne europe il tako nesto....

znaci ne vucem vas za nos jer mi nitko nije direktno ponudio mogucnost studiranja, samo se raspitujem
Moral bus pisati esej, da, zato kaj je MIT prestizna skola. I najvjerojatnije bus moral plagati SAT test, da se vidi koliki ti je score. Ispod 1000-1100 ne vjerujem da bus upal na MIT. Vjerojatno bu ti trebalo 1200.

I nadam se da ti stari ima jako puno love. MIT je skup, cak ni sa stipendijama ne bus mogel otplatiti te troskove.

Nadalje, moras poloziti IELTS test. Njega mozes poloziti u US ambasadi. Bar se prije moglo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 18:16   #47
1200 bodova?!?! Probaj sa 1350 sa negarantiranom stipendijom. Govorimo o 1430 ili više ako se ima nadati da če mu biti nešto plačeno. Šanse su malene.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 20:51   #48
neznam, skinuo sam si probni SAT test.....ovaj esej i enegleski nisu bas lagani al je zato matematika prelagana...
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 21:58   #49
Quote:
no idea kaže:
neznam, skinuo sam si probni SAT test.....ovaj esej i enegleski nisu bas lagani al je zato matematika prelagana...
Imaš SAT za matematiku? Ajd sendaj ak nije bed. moj emajl imaš?
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 00:33   #50
imam SAT kao SAT......on se mislim sastoji od matematike, engleskog i pisanja eseja

a onda mozes uzeti one subjet specific SAT za svaki predmet posebno

ja imam ovu gornju vrstu, posaljem ti ujutro, idem spavat sad
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 00:57   #51
Quote:
no idea kaže:
imam SAT kao SAT......on se mislim sastoji od matematike, engleskog i pisanja eseja

a onda mozes uzeti one subjet specific SAT za svaki predmet posebno

ja imam ovu gornju vrstu, posaljem ti ujutro, idem spavat sad
Ok, thanks.
Već na spavanje? Ja bum još malo rješaval PCMCA issue na solarisu 9, makar ujutro idem u školu, hm bum se digel - 5:30?? Ne baš....
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 07:51   #52
Quote:
Annatar kaže:
MIT je #1, zatim dolazi CMU (Carnegie-Mellon University u Pittsburghu) a poslije njega Berkeley. Tu se nema kaj puno filozofirat'.
Ne, Stanford je vec dosta godina prvi. Ali razlika medu ova 4 je mala.


Quote:
Annatar kaže:
Kakve su ovo gluposti?!?!? Toliku lovu dat' za MIT, da bi isel na fart partye i tulume? Ti nisi bas skroz na skroz bistro dijete, vidim ja.
I tak stipendija sve to pokriva. Meni je bilo jeftinije u US ic na faks koji kosta $40k godisnje neg kaj bi mi bilo ic na FER. I da, vazno je kakvi su tulumi i picke, i ja bi definitivno odabrao MIT nego neki jednako dobar il bolji faks vec samo zato kaj je u Bostonu.

Quote:
Annatar kaže:
Bullshit, i to teski, teski BULLSHIT. Prvo, imas puno lokalnih institucija, kao napr. lokalne banke koje cesto daju stipendiju da bi se povecala kvaliteta zivota / rada u lokalnoj zajednici.

Drugo, nakon prvog semestra, ako imas preko 3.5 (na skali od 4.0), dakle cum laudae, mozes bez problema dobiti vecinu stipendija od svih dirzavnih / nacionalnih institucija - trebas samo napisati esej o sebi koji treba biti dobar. Stipendije mogu biti po nekoliko desetaka tisuca USD, te pojedu dobar dio troskova za koje bi inace moral rintati poslije.
Sumnjam, nikad jos nisam cuo od nekog internacionalnog undergrad studenta da je dobio ista od ovog.
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 19:45   #53
R@LE, jesi bacio pogleda na zadatke koje sam ti poslao? Kako ti se cine?

Sutra idem na natjecanje iz informatike, pozelite mi srecu
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 20:41   #54
Quote:
no idea kaže:
R@LE, jesi bacio pogleda na zadatke koje sam ti poslao? Kako ti se cine?

Sutra idem na natjecanje iz informatike, pozelite mi srecu
Jesam, matematika je laganica, a kao kaj si i sam reko esej je tricky.

Natjecanje iz inf, misliš na ono od HSIN-a? Pa kaj nije to negdje redinom drugog mjeseca, znam kad sam ja išo (davno, davno), je bilo oko 13. 14.02.

Any way, be cool, be smart, upali mozak kad rješavaš testove, zaboravi na lan i mobitel! Budi najbolji kaj možeš!
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 21:12   #55
Ma gle, nemam pojma kaj je to....bio sam na porti i uletila mi profa iz informatike kak sam dobar u tom i jel ocu ic. A ja reko ocu.

I sad se moram nacrtat sutra ujutro u miocu.....to je valjda skolsko natjecanje il tak nesto...

Cek, jel se to rijesava za kompom ili samo kombinacijom olovka/papir?
Ti si bio? Kojeg su tipa zadaci? Koliko otprilike tesko?

A sto se tice SAT testa, pa da, matematika je pljuga, ovaj engleski nisam bas gledao, cini mi se srednje tesko.....al esej nikad nisam znao pisat jer se jednostavno natjerat da pisem kojekakve gluposti, koristim dugacke strance rijeci cisto da ispadmem pametan i nacitan i slicne fore koje se gledaju u esejima. Pisem onak....drito u glavu i to obicno ne ispadne dobro
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 22:59   #56
Quote:
no idea kaže:
Ma gle, nemam pojma kaj je to....bio sam na porti i uletila mi profa iz informatike kak sam dobar u tom i jel ocu ic. A ja reko ocu.

I sad se moram nacrtat sutra ujutro u miocu.....to je valjda skolsko natjecanje il tak nesto...

Cek, jel se to rijesava za kompom ili samo kombinacijom olovka/papir?
Ti si bio? Kojeg su tipa zadaci? Koliko otprilike tesko?

A sto se tice SAT testa, pa da, matematika je pljuga, ovaj engleski nisam bas gledao, cini mi se srednje tesko.....al esej nikad nisam znao pisat jer se jednostavno natjerat da pisem kojekakve gluposti, koristim dugacke strance rijeci cisto da ispadmem pametan i nacitan i slicne fore koje se gledaju u esejima. Pisem onak....drito u glavu i to obicno ne ispadne dobro
E to ti je onda školsko natjecanje.
Baci pogled na http://www.hsin.hr/program_i_pravila/propozicije.pdf
To se rješava za PCom. E sad programiraš u Cu ili pascalu?
Srednjoškolci na natjecanjima programiraju u jednom od ta dva prog. jezika - vjerujem da se redi o Cu.
Zadaci su kako kome. Jako vezani uz matišu (znaći tebi će se svidjet)..
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 23:20   #57
Quote:
R@LE kaže:
E to ti je onda školsko natjecanje.
Baci pogled na http://www.hsin.hr/program_i_pravila/propozicije.pdf
To se rješava za PCom. E sad programiraš u Cu ili pascalu?
Srednjoškolci na natjecanjima programiraju u jednom od ta dva prog. jezika - vjerujem da se redi o Cu.
Zadaci su kako kome. Jako vezani uz matišu (znaći tebi će se svidjet)..
programiram u pascalu

ma okej, nek su vezani uz matematiku.......samo da nisu zadaci ko na testu iz informatike- "sortiraj niz bubble-sortom"

e pitanje- nasao sam neke zadatke i kaze ovako:
Quote:
Prvi red ulaza sadrži prirodni broj N (1 ≤ N ≤ 100), broj životinja na popisu. Svaki od sljedećih N redaka sadrži po jednu od gore navedenih riječi.
e sad, jel oni tu podrazumijevaju da ce se unositi brojevi od 1 do 100 i to se ne treba kontrolirati, ili cu morati staviti neku petlju koja ce to provjeravati?

jer pazi, ja uopce nemam pojma sta me ocekuje, nisam se nista pripremao, danas sam saznao da sutra imam natjecanje
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 00:04   #58
Quote:
no idea kaže:
programiram u pascalu

ma okej, nek su vezani uz matematiku.......samo da nisu zadaci ko na testu iz informatike- "sortiraj niz bubble-sortom"

e pitanje- nasao sam neke zadatke i kaze ovako:


e sad, jel oni tu podrazumijevaju da ce se unositi brojevi od 1 do 100 i to se ne treba kontrolirati, ili cu morati staviti neku petlju koja ce to provjeravati?

jer pazi, ja uopce nemam pojma sta me ocekuje, nisam se nista pripremao, danas sam saznao da sutra imam natjecanje
uf, tricky question. Ja bi predpostavio da se radi o petlji pa bi se nekom "random" varijantom izvlačila "životinja" jer da "mannualy" unosiš 100 stvari nema smisla - to se nikad nije pojavilo.
Ja sam imo doma primjere zadataka (za c i pascal ali za državna natjecanja) za srednje škole, pitaj boga di je to završilo... brijem da mi je tm negdje u kutu sobe na starom serveru, ispod kutije od pizze i onog q-packa, al nisam ziher

Očekuj neočekivano! Pošto je to tvoja profa, i ak te "voli" imal buš njenu asistenciju - ipak je to školsko natjecanje pa vam nebude pljenila mobitele i palmove.

Ja sam davno izašo iz te priće programiranja, natjecanja i smite tamte, sad je došo red na nove mlad snage (tebe)...

Očekujem da postaš rezultat...

Offtopic: U tvoju školu ide Bruno Kovačić - isto treći razred, jedan jako bisttri i pametni dečko, koji je razvalio svako natjecanje di se pojavio, ak ti je on konkurencija sutra - čuvaj papke. Možda znaš tog lika?
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 00:10   #59
Prvo, nemam palm a od mobitela imam koristi ko etiopljanin od krznenog kaputa

A drugo, neznam tko ce to nadgledat, ima jedno 4-5 profesora pa nisam ziher....

A sto se tice ovog Brune, neznam ga al pari mi da nemam sanse- ima 4-5 lika koji stalno osvajaju te medalje na međunarnodnim olimpijadama.....Čanadi i ekipa.....

Tak da....neam pojma.....vidit cu sta ce bit i dat cu sve od sebe....sad idem spat, trebam se dic ujutro, natjecanje je prije 9.

Ajd laku noc i hvala
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 00:14   #60
Quote:
no idea kaže:
Prvo, nemam palm a od mobitela imam koristi ko etiopljanin od krznenog kaputa

A drugo, neznam tko ce to nadgledat, ima jedno 4-5 profesora pa nisam ziher....

A sto se tice ovog Brune, neznam ga al pari mi da nemam sanse- ima 4-5 lika koji stalno osvajaju te medalje na međunarnodnim olimpijadama.....Čanadi i ekipa.....

Tak da....neam pojma.....vidit cu sta ce bit i dat cu sve od sebe....sad idem spat, trebam se dic ujutro, natjecanje je prije 9.

Ajd laku noc i hvala
Uf, znam Čandija i ekipu, mislil sam da su oni ošli u 5. gimn.

Al ne posustaj, ko veli da su oni bolji, ti samo do sat nisi se pokazo kaj znaš - to ne znaći da nebuš sutra.

Dolazi ekipa po mene, ja se idem napit.

Sretno!
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.