Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2008., 16:26   #81
Quote:
Hernan Cattaneo kaže: Pogledaj post
Koji je interes Hrvata u BiH?
Stati na Dodikovu stranu i podržavati ga dok on sere po Hrvatskoj?
Pa super, možda se ovi doseljeni presele u njima prijateljsku Republiku Srpsku.
Dodik bi se mogao nazvati prijateljem BH Hrvata kada bi "zaista" podrzavao ideju treceg entiteta na svim teritorijama gdje su prije rata zivjeli Hrvati.Medjutim u maniru svih Veliko-Srba on podrzava enticko ciscenje te "nudi" Hrvatima samo onu teritoriju unutar Federacije dok one prostore odakle su hrvati ili istrebljeni ili protjerani on smatra Srpskima.Naravno ako uzmemo u obzir da on nema sta Hrvatima nuditi unutar njihove vlastite drzave na cijoj su svakoj stopi oni konstitutivni.
Dodika u sustini briga za Hrvata...on samo pokusava napraviti razdor izmedju Bosnjaka i Hrvata i time indirektno ojacati pozicije svoje genocidne tvorevine.
U tome je veoma slican odredjenim "Hrvatima" kojima se zivo fucka za protjerane Hrvate i koji gledaju samo svoje uske lokalne interese pri tome zaboravljajuci da sto je jaci genocidnitet time je i dalji treci entitet.

Koliko Dodik voli Hrvata i sta misli i o njima i o HR sasvim dobro pokazuju i ove najnovije izjave.Da Dodik danas ima iza sebe JNA vjerovatno bi oruzjem postavljao pitanje bivse RSK i Hrvatskih Srba.

Al' neki to nekontaju.
Tahvil-pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 16:27   #82
Da budem jasan. Dodik je smeće najgore vrste.
__________________
Doctor? You're THE Doctor? EX-TER-MI-NATE!!!!
Hernan Cattaneo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 16:45   #83
Quote:
Hernan Cattaneo kaže: Pogledaj post
Sa ovim boldanim se ne slažem.
Što se tiče donjeg dijela posta, još jedna od gomile besmilsica koje se godinama serviraju na ovom forumu gdje se skoro pa promiče teza da je Hrvatka ovisna o BiH Hrvatimas jer ispada da su samo BiH Hrvati ratovali za Hrvatsku, da su BiH Hrvati hranili Hrvatsku i da se dan danas BiH Hrvati žrtvuju za Hrvatsku.
Sorry ali to je besmislica. Sve što se ste od 1991 naovamo dali RH ( a dali ste puno) vraćeno vam je u obliku novca. Prem tome, nem smisla ponavljati te teze o žrtvi BiH Hrvata koje ti nezahvlani kvazihrvati iz Hrvatske i Purgeri sa Kozare ne znaju cijeniti.


Slažem se s drugim dijelom, naš doprinos je kao i svih drugih Hrvata. To je O.K.
Ne mogu politike u kojem Mesić više surađuje s Muslimanima nego s BH Hrvatima.
Jel tebi to normalno?
Jel tebi normalno da traženjem kanala Hrvata na svom hrvatskom jeziku, Muslimani se u parlamentu pozivaju na ugrožavanje svog nacionalnog interesa!!!
Jel tebi O.K. da pojedini zastupnici muslimani u federalnom parlamentu pozdravljaju sa Selam?
Kakva bi nam trebala biti reakcija na stalnu tendenciju skidanja financiranja i fiskalnih prihoda županija i prijenos nadležnosti županija na entitetski nivo? (entitet 80:20 Muslimani:Hrvati).
Je li tebi normalno da se na službenoj utakmici Velež - Zrinjski u Istočnom Mostaru, služeni spiker prisutne pozdravi vjerski pozdravom?
Je li tebi normalno da u Sarajevu nema škole osnovane od institucije vlasti na hrvatskom jeziku (Sarajevo je btw. glavni grad)?
Kakav je glavni grad multietničke države, gdje je Hrvata i Srba ostalo zajedno oko 7-8%?
Kako to da su medijski slabo popraćen stratišta Hrvata u BiH osim Grabovice(Uzdol, Maljine, Miletići, Trusina, Jablanica, Bugojno, Kiseljak kod Žepča, Doljani)?
Da ne govorim o načinu skupljanja fiskalnih prihoda i sl., navodnim optužbama za segregaciju, kad pokušavaš zaštiti jezik, što sve ima za posljedicu stalno iseljavanje i sl.

Kako da se izborimo za ravnopravan status u BiH, ajde daj nam savjet.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 16:55   #84
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Gdje i kako se ogleda to navodno šurovanje Hercegovaca s Dodikom. U čemu je konkretizirano. Kojim političkim potezima.
Ne ogleda se pajdo konkretno ni u čemu, ja sam uvijek i govorio da su, na sreću, hrvatski političari malo "pametniji" od pojedinih forumaša, pa im ne pada na pamet da idu konkretizirati nekakav savez sa Dodikom a na štetu Bosne i Bošnjaka kako to zagovara lider30. Ja sam i referirao na njegovu izjavu a ne na službenu politiku bh Hrvata, dakle, radi se o pretpostavci i tu se moram složiti sa pašom - ako kojim slučajem bh Hrvati odluče ići na savez s Dodikom i jačanje pozicija ove i ovakve tzv. rs onda će vrlo teško dobiti ono što traže i što im u krajnjem slučaju i pripada ... ravnopravnost s ostala dva naroda.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:03   #85
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Kako da se izborimo za ravnopravan status u BiH, ajde daj nam savjet.
Ja ne mogu da vjerujem da si ti ubjeđen da ti Dodik može donijeti tu ravnopravnost ... ili da ga boli qurac za ravnopravnost Hrvata.

Pa vidi Broda, Dervente .... jel takvu ravnopravnost hoćeš(?) ... Dodikovu ravnopravnost na načelu - bit ćeš ti meni ravnopravan al' ćeš bit ravnopravan tamo gdje ti ja kažem da budeš a ne gdje ti imaš pravno, legalno i povjesno pravo na ravnopravnost.

Izem ti ja takvu ravnopravnost.

Sve što si naveo u postu je tačno. Hrvati su trenutno neravnopravni i treba se izboriti da se to promjeni ali ne na način koji će bar polovinu tih Hrvata ostaviti i dalje neravnopravnim. Zašto se odricati ravnopravnosti za sve, zašto od polovine bh Hrvata praviti nacionalnu manjinu kada to oni fala Bogu nisu i ne trebaju biti?
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:05   #86
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
Ne ogleda se pajdo konkretno ni u čemu, ja sam uvijek i govorio da su, na sreću, hrvatski političari malo "pametniji" od pojedinih forumaša, pa im ne pada na pamet da idu konkretizirati nekakav savez sa Dodikom a na štetu Bosne i Bošnjaka kako to zagovara lider30. Ja sam i referirao na njegovu izjavu a ne na službenu politiku bh Hrvata, dakle, radi se o pretpostavci i tu se moram složiti sa pašom - ako kojim slučajem bh Hrvati odluče ići na savez s Dodikom i jačanje pozicija ove i ovakve tzv. rs onda će vrlo teško dobiti ono što traže i što im u krajnjem slučaju i pripada ... ravnopravnost s ostala dva naroda.
U hipotetskoj situaciji između "pod mus" moranja priklanjanja Muslimanima i Srbima, ja bih se priklonio Srbima, jer ne želim da mi od države netko pravi Aziju i stvara poturski mentalitet, od naroda koji smatra da mu je zlatno razdoblje za vrijeme Osmanlija.

Iako se iskreno nadam, da do takve situacije neće doći.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:07   #87
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
Ne ogleda se pajdo konkretno ni u čemu, ja sam uvijek i govorio da su, na sreću, hrvatski političari malo "pametniji" od pojedinih forumaša, pa im ne pada na pamet da idu konkretizirati nekakav savez sa Dodikom a na štetu Bosne i Bošnjaka kako to zagovara lider30. Ja sam i referirao na njegovu izjavu a ne na službenu politiku bh Hrvata, dakle, radi se o pretpostavci i tu se moram složiti sa pašom - ako kojim slučajem bh Hrvati odluče ići na savez s Dodikom i jačanje pozicija ove i ovakve tzv. rs onda će vrlo teško dobiti ono što traže i što im u krajnjem slučaju i pripada ... ravnopravnost s ostala dva naroda.
Nitko normalan nema iluzija da bi Dodik Hrvatima išta dobra donio. Dakle, o čemu pričamo.

On brine srpsku brigu i Hrvate koristi samo ako to jača Srbe i njihovu poziciju.

Kao što isto rade i pojedini s tvoje strane
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:12   #88
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Nitko normalan nema iluzija da bi Dodik Hrvatima išta dobra donio. Dakle, o čemu pričamo.

On brine srpsku brigu i Hrvate koristi samo ako to jača Srbe i njihovu poziciju.

Kao što isto rade i pojedini s tvoje strane
Ovo je rezime cijele price.
tomi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:19   #89
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
Netačno.
Zašto svi vi vjerujete da mi želimo Veliku Srbiju?
Nama ne treba ni more, niti bilo šta od vas.
Imamo RS i ona je naš jedini i konačni cilj. Bila i ostala.

Što se tiče teme, i sami znate da srpska manjina u Hrvatskoj neće ojačati. Čemu onda te bajke?

Mi iz RS im dajemo podršku, jer je svakako Srbima u Hrvatskoj bliža Banjaluka nego Beograd (osim onima u Sremsko-baranjskoj oblasti).
Mislim da će se u dogledno vrijeme jedan broj Srba iz Hrvatske okrenuti Republici Srpskoj, što je nama svakako u interesu.
"Sremsko-baranjska oblast" više ne postoji, okupirane općine su vraćane u pripadajuće županjie...

Što ti točno milsiš "okrenuti" prema RS?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:21   #90
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što ti točno milsiš "okrenuti" prema RS?
ovo i mene zanima... zasto se ne bi okrenuli prema zagrebu? zar nije zagreb glavni grad njihove domovine?
__________________
When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
bollocks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:23   #91
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Slažem se s drugim dijelom, naš doprinos je kao i svih drugih Hrvata. To je O.K.
Ne mogu politike u kojem Mesić više surađuje s Muslimanima nego s BH Hrvatima.
Jel tebi to normalno?
Kako to on surađuje sa Muslimanima i kako ta suradnje može koristiti Muslimanima kada Mesić nema nikava zakonodvane i izvršne ovalsti u RH.
Očito je da misliš da Mesić ima ovlasti kakve je imao Tuđman i da sam donose sve odluke u RH.

Quote:
Jel tebi normalno da traženjem kanala Hrvata na svom hrvatskom jeziku, Muslimani se u parlamentu pozivaju na ugrožavanje svog nacionalnog interesa!!!
U BiH situaciji to je skoro normalno.

Quote:
Jel tebi O.K. da pojedini zastupnici muslimani u federalnom parlamentu pozdravljaju sa Selam?
Kao što kažeš radi se o pojedincima. Pojedini zastupnici u našem saboru su uredno pred TV kamerama imali rasističe i seksističe ispade pa su i dan danas živi i zdravi.

Quote:
Kakva bi nam trebala biti reakcija na stalnu tendenciju skidanja financiranja i fiskalnih prihoda županija i prijenos nadležnosti županija na entitetski nivo? (entitet 80:20 Muslimani:Hrvati).
Isto tako te mogu pitati je li normlano da bolnica u mom gradu (koja se raspada) dobije u 17 godina od države manje nego što je dobila nova bolnica u Mostaru u godinu dana?
Problem sa centarlizacijom nije ekskluziva Fedraija BiH. I u našoj državi se dešavaju ista sranja. Onaj tko nije u suglasju sa vlasti dobija k*tu u usta.

Quote:
Je li tebi normalno da u Sarajevu nema škole osnovane od institucije vlasti na hrvatskom jeziku (Sarajevo je btw. glavni grad)?
Kakav je glavni grad multietničke države, gdje je Hrvata i Srba ostalo zajedno oko 7-8%?
O Sarajevu ti mogu reći ovo. Godinama sam slušao od BiH Hrvata i Srba kako je Sarajavo središte džamahirije koje je postalo u najmanju ruku kao Kabul pod talibanima.
Međutim, lani sam išao sa ženom na 5 dana u Srajavo i nisam vidio ništa od onoga što ste vi pisali. Dapače, grad me oduševio i vjerojatno ću opet ići na nekih 5-6 dana. Pričao sam sa dosta ljudi i nitko od njih mi nije djelovao kao zatucani brđanin koji ne vidi dalje od svoje džamije iako su mi mnogi od njih rekli da je danas grad manje urban nego nekad
Nisam upoznat sa situacijom u školama ali znam da sam uredno išao u katedralu i da unutra nije bilo baš prazno.

Quote:
Kako da se izborimo za ravnopravan status u BiH, ajde daj nam savjet.
Više puta sam na ovom forumu pisao da sam za treći entitet ali ne znam što ima Mesić sa Daytonskim sporazumom.
BTW. Mesić je kao svaki HR političar. Patološki lažljivac, licemjer i niškoristi ali ipak nema smisla da ga se optužuje za nešto s čime nije imao veze.
Da li vama koristi promocija smeća poput Dodika? Čisto sumnjam. Proglaste ga još jednom osobom godina i ljude sa ove strane granice će vas počet gledati kao na Srbe, pa vidi da li vam to koristi.
Imao sam te sreće da sam bio u Hrvatkom dijelu BiH i to ne jednom. Taj dio je raj za ostatak Bosne, a sve kao posljedica toga što je bliži Hrvatskoj nego Sarajevu pa ne znam da li ba vama koristilo da vam se okrenemo leđa zato jer navodno cijenite tog majmuna.
__________________
Doctor? You're THE Doctor? EX-TER-MI-NATE!!!!
Hernan Cattaneo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:28   #92
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
"Sremsko-baranjska oblast" više ne postoji, okupirane općine su vraćane u pripadajuće županjie...

Što ti točno milsiš "okrenuti" prema RS?
Vjerovato misli bas to sto je i napisao.
A teoretiziram da je mislio ili na vece iseljavanje Srba iz HR u BiH cime bi ojacali svoje pozicije u BiH ili na to da ce Hrvatski Srbi djelovati kao produzena ruka Banjaluckog dvora vojvode Mileta od Laktasa a on opet kao podredjeni vlastelin kojeg god trenutnog Vozda iz Beograda.
A tako i Dodik razmislja.

Ovim mentalitetm Srpski glavni grad je tamo gdje oni imaju vlast...granice i suverenost drzava nisu bitne...Beograd pa zatim Banjaluka kao ispostava u BiH.

Zalosno.
Tahvil-pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:29   #93
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Vjerovato misli bas to sto je i napisao.
A teoretiziram da je mislio ili na vece iseljavanje Srba iz HR u BiH cime bi ojacali svoje pozicije u BiH ili na to da ce Hrvatski Srbi djelovati kao produzena ruka Banjaluckog dvora vojvode Mileta od Laktasa a on opet kao podredjeni vlastelin kojeg god trenutnog Vozda iz Beograda.
A tako i Dodik razmislja.

Ovim mentalitetm Srpski glavni grad je tamo gdje oni imaju vlast...granice i suverenost drzava nisu bitne...Beograd pa zatim Banjaluka kao ispostava u BiH.

Zalosno.
Ni Srbija ni RS nemaju snage ugroziti Hrvatsku,a Hrvatski Srbi su preslabi da bi ponovo bili Trojanski konj Srpskom agresoru...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:32   #94
Quote:
Hernan Cattaneo kaže: Pogledaj post
Proglaste ga još jednom osobom godina i ljude sa ove strane granice će vas počet gledati kao na Srbe, pa vidi da li vam to koristi.
Taj choban je bio osoba godine medju BiH Hrvatima, a Kostunica je to bio u RH.
tomi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:35   #95
Quote:
Gospodin Dodik je pozvan kao premijer RS, jednog od entiteta BiH. Mi to tako razumijemo i tako smo ga tretirali. Žao mi je što se skup SNV-a koristi za prepucavanja predstavnika dijela hrvatske i dijela srpske politike. Nama, Srbima u Hrvatskoj, nije naravno ništa nova da se preko naših glava i preko naših leđa prelamaju otvorena pitanja u odnosima između država i naroda, ali to nije bio smisao ni svrha održavanja skupštine SNV-a. Očekujemo da se što prije zaustavi ova vrsta slanja poruka, a ponekad i riječi koje izlaze iz okvira uobičajenog za političko komuniciranje - rekao je predsjednik Srpskog narodnog vijeća Milorad Pupovac.
Iz Jutarnjeg lista.

E pa Pupi - ako si htio imat predstavnika Srba iz BiH mogao si pozvat srpskog člana predsjedništva BiH koji valjda tamo zastupa i Srbe iz Federacije i one iz RS jer je to nivo predstavnika države - a RS nije država nego teritorijalna jedinica jedne države - pa se ne bi dogodila situacija koju se može usporediti s time da se čelnik Katalonije npr. prepucava s Berlusconijem ili Stoiber sa Medvedevim.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:42   #96
Quote:
Hernan Cattaneo kaže: Pogledaj post
Kako to on surađuje sa Muslimanima i kako ta suradnje može koristiti Muslimanima kada Mesić nema nikava zakonodvane i izvršne ovalsti u RH.
Očito je da misliš da Mesić ima ovlasti kakve je imao Tuđman i da sam donose sve odluke u RH.



U BiH situaciji to je skoro normalno.



Kao što kažeš radi se o pojedincima. Pojedini zastupnici u našem saboru su uredno pred TV kamerama imali rasističe i seksističe ispade pa su i dan danas živi i zdravi.



Isto tako te mogu pitati je li normlano da bolnica u mom gradu (koja se raspada) dobije u 17 godina od države manje nego što je dobila nova bolnica u Mostaru u godinu dana?
Problem sa centarlizacijom nije ekskluziva Fedraija BiH. I u našoj državi se dešavaju ista sranja. Onaj tko nije u suglasju sa vlasti dobija k*tu u usta.



O Sarajevu ti mogu reći ovo. Godinama sam slušao od BiH Hrvata i Srba kako je Sarajavo središte džamahirije koje je postalo u najmanju ruku kao Kabul pod talibanima.
Međutim, lani sam išao sa ženom na 5 dana u Srajavo i nisam vidio ništa od onoga što ste vi pisali. Dapače, grad me oduševio i vjerojatno ću opet ići na nekih 5-6 dana. Pričao sam sa dosta ljudi i nitko od njih mi nije djelovao kao zatucani brđanin koji ne vidi dalje od svoje džamije iako su mi mnogi od njih rekli da je danas grad manje urban nego nekad
Nisam upoznat sa situacijom u školama ali znam da sam uredno išao u katedralu i da unutra nije bilo baš prazno.



Više puta sam na ovom forumu pisao da sam za treći entitet ali ne znam što ima Mesić sa Daytonskim sporazumom.
BTW. Mesić je kao svaki HR političar. Patološki lažljivac, licemjer i niškoristi ali ipak nema smisla da ga se optužuje za nešto s čime nije imao veze.
Da li vama koristi promocija smeća poput Dodika? Čisto sumnjam. Proglaste ga još jednom osobom godina i ljude sa ove strane granice će vas počet gledati kao na Srbe, pa vidi da li vam to koristi.
Imao sam te sreće da sam bio u Hrvatkom dijelu BiH i to ne jednom. Taj dio je raj za ostatak Bosne, a sve kao posljedica toga što je bliži Hrvatskoj nego Sarajevu pa ne znam da li ba vama koristilo da vam se okrenemo leđa zato jer navodno cijenite tog majmuna.
Malo relativizacije argumenata i pokušaj izvlečenja.

Nije isto prijenos nadležnosti u mutietničkoj državi, gdje je Hrvatima jedino utočište i osigurač u strukturama vlasti županije i županije u Hrvatskoj, jer u BiH ima totalno drugu dimenziju. Županija jer jedini nivo vlasti trenutno gdje crpimo konstitutivnost u operativnom dijelu, iako smo nominalno/deklarativno ravnopravni s Muslimanima i Srbima. Moji porezi odoše onima, koji jedva čekaju da je manje Hrvata u BiH.
Nije to isto i to je relativizacija problema od tebe .

Ja za Sarajevo nisam rekao da je džamahirija i tvoj odgovor nema veze s citiranim dijelom.

Mesiću bi bilo normalno da uz Sarajevo u posjetu BiH posjeti neko područje s hrvatskom većinom i da vidi kako Hrvati tamo žive.

Ti uspoređuješ nacionalističke ispade u nacionalnoj državi Hrvata (koji su slažem se teški), sa državom koja je multireligijska i multietnička po Ustavu?


A zadnje, što si rekao: Takvi kao ti mi mogu okrenuti leđa, od*ebi s tim ucjenama.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:43   #97
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
U hipotetskoj situaciji između "pod mus" moranja priklanjanja Muslimanima i Srbima, ja bih se priklonio Srbima, jer ne želim da mi od države netko pravi Aziju i stvara poturski mentalitet, od naroda koji smatra da mu je zlatno razdoblje za vrijeme Osmanlija.

Iako se iskreno nadam, da do takve situacije neće doći.
A zašto bi se Hrvati, kao konstitutivan narod i narod koji ima svako pravo da bude ravnopravan s drugima u BiH, priklanjali ikome?

I šta bi im dobroga donijelo to priklanjanje?

Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Nitko normalan nema iluzija da bi Dodik Hrvatima išta dobra donio. Dakle, o čemu pričamo.

On brine srpsku brigu i Hrvate koristi samo ako to jača Srbe i njihovu poziciju.

Kao što isto rade i pojedini s tvoje strane
Slažem se, sad to pojasni lideru, on izgleda misli da je spas u Dodiku, kao i Vanja neki dan što napisa - "dok je tzv. rs bit će i Hrvata" (ili nešto u tom smislu) a Hrvata ni za lijeka u toj genocidnoj tvorevini.

Quote:
Hernan Cattaneo kaže: Pogledaj post
O Sarajevu ti mogu reći ovo. Godinama sam slušao od BiH Hrvata i Srba kako je Sarajavo središte džamahirije koje je postalo u najmanju ruku kao Kabul pod talibanima.
Međutim, lani sam išao sa ženom na 5 dana u Srajavo i nisam vidio ništa od onoga što ste vi pisali. Dapače, grad me oduševio i vjerojatno ću opet ići na nekih 5-6 dana. Pričao sam sa dosta ljudi i nitko od njih mi nije djelovao kao zatucani brđanin koji ne vidi dalje od svoje džamije iako su mi mnogi od njih rekli da je danas grad manje urban nego nekad
Nisam upoznat sa situacijom u školama ali znam da sam uredno išao u katedralu i da unutra nije bilo baš prazno.
Svako ko dođe i vidi će skontati da se radi o čistoj četničko-laktaškoj propagandi.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:54   #98
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
A zašto bi se Hrvati, kao konstitutivan narod i narod koji ima svako pravo da bude ravnopravan s drugima u BiH, priklanjali ikome?

I šta bi im dobroga donijelo to priklanjanje?



Svako ko dođe i vidi će skontati da se radi o čistoj četničko-laktaškoj Slažem se, sad to pojasni lideru, on izgleda misli da je spas u Dodiku, kao i Vanja neki dan što napisa - "dok je tzv. rs bit će i Hrvata" (ili nešto u tom smislu) a Hrvata ni za lijeka u toj genocidnoj tvorevini.



propagandi.

Bola, boli me ku*** za ta deklarativna moraliziranja, treba mi konstitutivnost u praksi i na terenu.
Interesira me stvarno da uživam konstitutivnost. Zašto djeca Hrvata u Sarajevu i po većem dijelu Bosne moraju učiti da su Osmanlije O.K. raja, danak u krvi ništa strašno, da su bili tolerantni za svoje vrijeme, da su Bošnjaci, oduvijek Bošnjaci i takva s*anja.
Zašto na svojoj službenoj TV-u moram gledati onaj hibrid od jezika, koji ne vuče ni tamo ni vamo?
Zašto od akademika u BiH čujemo da je jezik Hrvata ustašoidan i nikom ništa (Abdulah Sidran)?
Zašto moram gledati slavlja u povodu dolaska Turaka u BiH?
Zašto se glavna ulica u Sarajevu, glavnom gradu zove po Ferhad paši?
ma i masa toga...
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 18:05   #99
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Malo relativizacije argumenata i pokušaj izvlečenja.

Nije isto prijenos nadležnosti u mutietničkoj državi, gdje je Hrvatima jedino utočište i osigurač u strukturama vlasti županije i županije u Hrvatskoj, jer u BiH ima totalno drugu dimenziju. Županija jer jedini nivo vlasti trenutno gdje crpimo konstitutivnost u operativnom dijelu, iako smo nominalno/deklarativno ravnopravni s Muslimanima i Srbima. Moji porezi odoše onima, koji jedva čekaju da je manje Hrvata u BiH.
Ne kužim što ti meni želiš objasniti?
Kažeš da se predsjednik moje države na bi smio uplitati u unutarpolitička pitanja druge države, a istovremeno građane druge države opterećuješ sa unutarpolitičkim problemima svoje države?

Quote:
Ja za Sarajevo nisam rekao da je džamahirija i tvoj odgovor nema veze s citiranim dijelom.
Nisam napisao da si ti to rekao nego razni BiH Hrvati i Srbi na ovom forumu.

Quote:
Mesiću bi bilo normalno da uz Sarajevo u posjetu BiH posjeti neko područje s hrvatskom većinom i da vidi kako Hrvati tamo žive.
Kad čitam postove na ovom foumu ne vjerujem da bi izvukao živu glavu.
Inače, ako se na varam, trebao je doći otvoriti Dane Matice Hrvatske u Mostaru ali je u zadnji tren otkazao.

Quote:
Ti uspoređuješ nacionalističke ispade u nacionalnoj državi Hrvata (koji su slažem se teški), sa državom koja je multireligijska i multietnička po Ustavu?
Rasistički i seksistički ispadi u nacionalnoj državi Hrvata su po meni puno veće sranje od pozdrava Selam u multietničkoj državi. Meni nije problem kad neki Musliman kaže Selam. Ja ne kužim u čemu je poanta. Treba li govoriti: Pomoz bog junaci ili pjevati Evo zore, evo dana?

Quote:
A zadnje, što si rekao: Takvi kao ti mi mogu okrenuti leđa, od*ebi s tim ucjenama.
Gledja, ja kao ja imam odavno okrenuta leđa. Radi se o tome isplati li se vama nakon zadnjih srbovanja po Zagrebu dizati Dodika na pijedestal zbog nekakvih kratkoročnih nejasnih ciljeva ili ne.
Inkvi je ipak razuman pa shvaća da je to debilizam na n-tu. Meni nije jasno kako ti to ne možeš shvatiti.
__________________
Doctor? You're THE Doctor? EX-TER-MI-NATE!!!!
Hernan Cattaneo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 18:28   #100
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
Slažem se, sad to pojasni lideru, on izgleda misli da je spas u Dodiku, kao i Vanja neki dan što napisa - "dok je tzv. rs bit će i Hrvata" (ili nešto u tom smislu) a Hrvata ni za lijeka u toj genocidnoj tvorevini..
Tebi ocito treba crtati, Dodik je trenutno manje zlo za BH Hrvate.

Ne saveznik, ne prijatelj, vec politika je pragmaticna znanost. I sukladno sa tim, BH Hrvati moraju izabrati manje zlo.

Vi ste se potrudili biti ono vece, zlo, po BH Hrvate.

Ako vas to boli, mijenjajte politiku. Ako nemate namjeru promijeniti politiku, zalim ali u BH Hrvatima nemate ni prijatelja ni saveznika. A za BH Hrvate ste isti qrac sto i Dodik.

Ja znam da ti sa svog stanovista ne vidis ono sto ja vidim, niti ti pokusavam objasniti. Ali postedi me tih ispraznih floskula o saveznistvu, o cetnicima, o ovome i onome. Hrvati zarad svog opstanka moraju birati izmedju dva zla.

Sve ovo sto vi kenjate, sto pojedini po n-ti put "placnim glasom" iznose zabrinutost za Hrvate u RS-u (u isto vrijeme u svom dvoristu su temeljito ocistili sve ostatke ostataka hrvatskog imena) to su ciste tlapnje i filozofiranje.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.