Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2022., 10:22   #1
Arrow Leanpay - iskustva

Ima li tko ovaj novi fintach, kako se koristi/ prednosti / mane... itd. ?

Ono što znam d aje slovenki fintech, koji nudi pogodnosti plaćanja na rate.
khideg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2022., 10:00   #2
Koliko sam shvatio, trgovac baš mora podržavati Leanpay da bi platio njime?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2022., 10:59   #3
Da, sve se odvija putem aplikacije. Jel možda netko već koristio njihove usluge pa da nam da informacije iz prve ruke? Čudno mi malo da je sve bez ikakvih troškova...
Koliko sam uspio skužit iz njihovih pravila otvaraš account, daš im uvid u račun preko kojeg primaš plaću i oni na temelju toga donesu odluku o limitu koji ide do 22.500 kn time da je taj iznos informativnog karaktera i da te mogu odbit prilikom kupnje.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2022., 11:01   #4
Ja sigurno neću otvarati dok se ne pojavi neki trgovac koji to nudi a ja želim kupiti od njega. Jer u protivnom nema baš previše smisla.
Ima li negdje popis trgovaca koji prihvaćaju Leanpay?

Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Čudno mi malo da je sve bez ikakvih troškova...
Vrlo vjerojatno od trgovaca naplaćuju proviziju.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2022., 11:05   #5
https://leanpay-hr.zendesk.com/hc/hr...ti-sa-Leanpay-

i nije neki izbor
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2022., 13:17   #6
Za 90% tih dućana nikad nisam čuo.

Ne namjeravam se prijavljivat dok malo ne poboljšaju ponudu dućana, iako je super što je ovakvo što krenulo i kod nas, vani takvih servisa ima jako puno a jedan od njih je i Klarna. Treba malo približiti ljudima online plaćanje na rate jer nekako mi se čini da ove usluge koje banke kod nas trenutno nude se previše oslanjaju na fizičke trgovine, a brdo od tih fizičkih dućana čak i kad pokrenu online shop - ne nude plaćanje na rate jer im je valjda prekomplicirano to implementirati na web stranicama.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2022., 08:36   #7
Arrow

Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
a brdo od tih fizičkih dućana čak i kad pokrenu online shop - ne nude plaćanje na rate jer im je valjda prekomplicirano to implementirati na web stranicama.


to je slovenska fima, pa sam tamo naletio na to,i skužio da ima i u HR. za korinika je besplatno ali za firme, su naknade velike.

uglavnom što se tiće online shopova, nije stivar da treba išta implementirati, ne radi web shop autorizaciju već neka firma koja se time bavi i ugovore ju, već naravno plaćanje na rate za trgovca znaći veće naknade..zato ih možda nema u ponudi.
khideg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2022., 13:00   #8
Ja koliko vidim nije naknada firmama, vec korisnicima.
Evo npr. Protis, nesto sto bi me kostalo internet bankarstvom ili kriptom/keshom, 413 kn, preko leanpaya me kosta 458 kn, ok, odgoda placanja, no svakako nije besplatna, 10% vise na cijenu, bar je tako kod Protisa,a mozda neki ducani taj trosak preuzimaju na sebe.
KovaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2022., 13:48   #9
OK, protis je specifičan. ne znam kako je sada, al nekad je kod njih bila viša cijena čak i ako plaćaš debitnom karticom
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2022., 18:21   #10
Po ovom bih rekao da je kljaka-bj u pravu - Protis nudi 10% za plaćanje gotovinom.
Quote:
Leanpay nudi beskamatne potrošačke zajmove bez dodatnih troškova za klijenta, poput naknada ili članarina.
Leanapy može klijentu zaračunati dodatne troškove vezane uz kašnjenje sa plaćanjem ili izmjena po Ugovoru ali samo sukladno zakonskim regulativama.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2022., 21:48   #11
Ja imam odlično iskustvo, kupili frendu računalo na 12 rata preko leanpay-a. Od slanja ponude do kupnje tj odobrenja mi je trebalo oko 1h. Računalo dobio odmah drugi dan.

Ista cijena bila da sam išao kupiti Dinersom ili nekom drugom kreditnom karticom, jedino što diners je davao 5000kn max a leanpay bez problema dao 6000kn.

Kako vidim trgovine imaju standardnu cijenu i na nju daju dodatni popust za gotovinu, za kartice i leanpay je ista cijena. Tako je bar na Racunala.hr gdje sam kupio.
Očito zato jer banke naplačuju naknadu po transakciji, koliko sam upoznat čak i do 11% te normalno da trgovine ne mogu imati istu cijenu za gotovinu i ako se plaća na 24 rata.

Sve u svemu ok novi način plaćanja za one koji ne žele imati kartice, plaćati godišnu članarinu ili ček nemaju mogućnost kartice ili većeg limita preko njih.

Uglavnom 5od5 za racunala.hr i za leanpay
Skitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2022., 12:43   #12
Da dignem malo temu


Trenutno gledam ima kod Furlana za kupit gume na leanpay, ima i još pokoja interesantna trgovina..

Jel kupovao tko nedavno? Kako nude rate/otplatu?
darek5cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2022., 21:07   #13
Evo ja sam uzimao preko njih, uzeo sam računalo u pcshop.hr za 9200kn došlo za 4 dana, prvo ide kod njih na skladište pa kod kupca, i ovisno o iznosu dobijete ponuđene rate ako je malen iznos manje rata, npr na 9200kn su mi ponudili 36 rata bez kamata, a na 7600kn na max 24 rate poslao sam preko maila promet zadnja 3 mjeseca i dobio limit 22.500kn na prosječna primanja od 6000kn. Od registracije do limita prošlo 10min, uslužni i profesionalni djelatnici na mailovima. I prva rata ide tek u 10mj, a narudžbu sam napravio 25.8. I može se birati kojeg u mjesecu da skida ratu 7. ili 17tog, i da cijena koliko sam skužio bude jedno 3% možda veća nego da plaćate gotovinski.
barricade is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2023., 19:33   #14
Ima li tko kakvih novih iskustava s njima? Vidim da se sve više reklamiraju, sve više trgovina surađuje s njima… Informativni limit koji su mi dali u prosincu je bio 22.500kn (to je valjda max limit, obzirom da zaručnica ima manja primanja, a limit isti).
AnnoyngOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2023., 18:37   #15
Jel moguče uzet preko leanpay-a ako si se zaposlio prije mjesec i pola dana, ili treba imati bar 3 mjeseca puna primanja da bi odobrili?
__________________
https://t.me/pump_upp
Sajmonsez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2023., 13:06   #16
Leanpay nije besplatan kao što i ništa drugo nije. Biznis kao i svaki drugi. Na prvu je prema kupcu besplatno, ali zapravo nije. Oni terete trgovca te s te strane su besplatni prema kupcu. Ali, trgovac kako ne bi bio sebi na štetu to u pravilu prevali na kupca (ne mora, ovisi o tgovcu). Tako je i s karticama. Visa i MC svoje usluge naplaćuju trgovcima. Tako trgovca i debitna transakcija košta te onda o trgovcu ovisi hoće li taj trošak prevaliti na kupca i na sebe. Iz tog razloga ima i različitih cijena kod trgovaca: za gotovinu, za debitnu tranaskciju, kreditnu i slično. Od jednog trgovca sam dobio info da da su je MC naplaćivao 2% na debitnu transakciju, a da je Visa bila daleko jeftinija pa je bila jedna cijana za debitno plaćenje Visa karticom, a druga cijena za debitno plaćanje MC karticom. Nadalje, banke zarađuju kada plaćate i debitnim karticama jer im Visa i MC plaćaju naknadu po transakcijama. U pitanju su sitni postoci, ali na volumen transakcija nije za odbiti. S druge strane podizanje gotovine banke košta pa onda to banke prevaljuju s naknadama.
FireDragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2023., 08:20   #17
Iznenadio se neki dan kad sam vidio ovo čudo plaćanja u Hervisu. Pometali kartone uglavnom na bicikle i na neke skuplje sprave za vježbanje, ne znam jel bi prošlo na ostalu Hervis ponudu..



soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2023., 08:33   #18
A cijena je ista kao za ostale oblike plaćanja?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2023., 08:38   #19
Da, pogledaj prvu sliku i vidjet ćeš i Hervisovu cijenu - ista je.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2023., 08:41   #20
A te Leanpay rate se s računa naplaćuju SEPA izravnim terećenjem? Ako da, to može biti dodatan trošak na koji treba računati, jer neke banke naplaćuju za to naknadu u postotnom iznosu (npr. PBZ 1%, najmanje 0,27 eur, najviše 6,64 eur).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.