Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2008., 13:07   #41
Da, i ti Isuzu su na dobrom glasu. Ali kod mene je Opel-ov. Navodno su oni sa 2.0 DTI napravili motor kako treba. A i svi ga nahvališe.
Allmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 14:47   #42
Dobri su ti 2.0 i 2.2DTi motori 1.7 je teško smeće.

Imam prijatelje koje voze ova tri motora (možda će ispast da lažem ali nije tako)

Astra 1.7DTI 145tkm prijatelju otišla getriba i kuplung
Astra 2.0DTI ima 310tkm pali vozi nikad čovjek nije kvara imo prvi vlasnik posao mu udaljen od kuće pa radi jako puno km i dosta često ima relacije zg-split.
Vectra 2.2DTI pravi traktor 280tkm na satu auto uvezen iz njemačke nezna se ako je kilometraža skinuta ali je zamjenjen kuplung prije 20tkm bio je dosta istrošen auto prevozi teret većinom vremena.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 20:56   #43
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Dobri su od Isuzu-a motori, evo ja vozim starog Opela 92g. iz tvornice izašao tek 94g. tek tad kupljen, nakon dvije godien otišao Opelov motor. Kako je imao garanciju i sve, sve mijenjano i stavljen motor od Isuzua i evo od 96g. do danas je imao samo jedan kvar na autu općenito i to prije 5,6 g. a otišao mu je hladnjak .Do sad je prešao 340 tkm, motor se ne zagrijava ni do 90C po najvećim temp. i usponima, što kod drugih nije slučaj...kad bi kupovao sad novi auto i da bi kupio Opela ne bih...bez obzira na ovo pozitivno iskustvo...danas je sve stvar sreće
Dobro to kaj ti voziš nema veze s ovim motorima o kojim se raspravlja. To ti je isto ko da neko veli eee kupujem golfa 4 sa brdo elektronike a ti kažeš kak je tvoj golf 1 dosad još na prvom tvorničkom ulju.

To kaj ti se auto ne grije do 90 stupnjeva nije normalno i ne da je dobra stvar nego loša. Vjerojatno ti je termostat ostao zablokiran u otvorenom položaju.
I druga stvar isuzuovi diesel motori u opelu su smeće i to zna svatko ko je vozio oba.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 00:32   #44
Savjet- Opel Astra 1.7 DTI

Pozdrav, u planu sam uzeti navedenu astru 1.7 dti 2004 godina, oko 100 000 km, vidio auto, cisto ok izgleda, dosta opreme, vlasnik se cini ok i td. Sad me zanima ima li ko kakva iskustva sa takvim autom, jer ja jos nisam imao opela pa ako moze kakav komentar bio los ili dobar, za navedeni auto naravno. (znam da je motor isuzu ako nekome nesto to znaci)
Thanks
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 01:24   #45
Kolega ima astru 2001 1.7 DTI 82ks. Potrosnja veca od moje (1.8 tddi 90ks) ,auto slabije ide a ono najbolnije.... Bio je kod mehanicara, koji mu je sredjivao glavu, dihtung ,ventile.... ali auto i dalje mijesa ulje i tekucinu za hladjenje.

Tako da otvori rasteznu posudu i sam se uvjeri cega ima unutra.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 12:03   #46
Ja mislim da je to najlosiji Oplov motor i moj savjet bi ti bio izbjegavaj ako ne zelis davat dosta novaca za popravke.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 18:45   #47
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
Kolega ima astru 2001 1.7 DTI 82ks. Potrosnja veca od moje (1.8 tddi 90ks) ,auto slabije ide a ono najbolnije.... Bio je kod mehanicara, koji mu je sredjivao glavu, dihtung ,ventile.... ali auto i dalje mijesa ulje i tekucinu za hladjenje.

Tako da otvori rasteznu posudu i sam se uvjeri cega ima unutra.
Osudjujete motor koji se jos uvijek nudi, istina nesto izmjenjen, majstr nezna stoje bit problema, otisle su gumice koje drze vodu, jednostavna i jevtina stvar
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:10   #48
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Osudjujete motor koji se jos uvijek nudi, istina nesto izmjenjen, majstr nezna stoje bit problema, otisle su gumice koje drze vodu, jednostavna i jevtina stvar
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:30   #49
To se desava kad svi rade sve i onda nista ne znaju napravit kvalitetno.

I uvijek ceh placaju musterije jer ih ubijede kojekakvom pricom da taj motor ne valja i da ga nitko ne moze bolje sloziti., bla, bla, truc, truc.

Imao sam ja takve"majstore" na svojim bivsim autima, da vidite kako nece uzeti raditi kad kazem da necu platiti ako ne bude dobro ili ako nije to sto oni misle da je.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 21:04   #50
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post

Bas, materijal nedodje nista, poenta je bas u tom cudnovatom rjesenju, ako se nezna kvar se ponavalja.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 22:00   #51
Imam doma takvu astru 03 sa 135tkm a kod nas je od 80tkm i na 88tkm smo stavili chip i sa autom nema nikakvih problema,redovni servisi i toći vozi
exfreerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 23:22   #52
Vidim da su misljenja podijeljenja, tako da uvazavam i jedne i druge.

Ono sto znam je da je raden redovan servis u ovlastenom (psc) servisu, (prema servisnoj) Isto tako je na cca 80 000 km raden tzv. veliki servis koji se valjda radi na toj kilometrazi.

Pa sad ne znam jeli to doista tako, zna li neko sta o tome servisu?? (cini mi se da je rekao da je kostao oko 5000 kn).

Uglavnom ima svu opremu za koju smatram da normalan auto treba imati + 4 zimske i 4 ljetne gume sa felgama, ( relativno nove),

Gledao sam cijene i po onome sto sam vidio za druge ova nije pretjerana sa tim, naime cijena joj je 6000 €,
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 23:23   #53
mala ispravka, danas je zapravo sve skupo ali hebiga....nismo mi krivi
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 23:26   #54
EXFREERIDER, na kakav to chip mislis da ste ugradivali i jeli ti puno kostalo??
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:47   #55
Jedino kaj mogu reci da oplo u moju butigu nebu ušel nikad pa ni onda a pogotovo ne s tom sklepotinom od motora. A kaj se tiče ćipanja tog motora(neko je spomenul),da samo napred doktore , super je nacipat motor koji i onak kurcu nevalja.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:59   #56
ja se vozim s tim "prelosim" vozilom vec 210000 km po gradu (corsa 1.7dti) i radim samo redovite servise, svakih 15tkm i mir.. mjenjao sam samo ulje, filtere, remenje, kocnice i jedan krajnik, sve ostalo na autu je originalno :2up:

super su ovi likovi koji pljuju a ne voze takav auto.
motor je dobar, uzmi ga ako nije zaklan.
folirant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 22:02   #57
opel mi se zamjerio po jednoj stvari a to je termostat koji za astru 1,6 twinport kosta u willu preko 3 soma kuna,ali ja sam ga nabavio za 1800kn sto je otprilike 10 puta skuplje od klasicnog
joza_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 10:50   #58
Quote:
g-sad kaže: Pogledaj post
EXFREERIDER, na kakav to chip mislis da ste ugradivali i jeli ti puno kostalo??
SKN chip koji diže snagu sa mrtvih 75ks na pristojnih 100ks
cijena računaj nekih 500€

astra g je tehnološki dosta zastarjela ipak je jako dugo na tržištu i 1.7dti motor je isto tehnološki zastarjeo u odnosu na moderne dizelaše

ali zato je održavanje jednostavno i jeftino i rabljenh dijelova ima hrpa i po povoljnim cijenama

ako te možda zanima i ova od moje stare bi možda bila na prodaju
03,135tkm,5vr,crna,ima kasko,zimski i ljetni komplet i na 120tkm napravljen veliki servis pa javi na pp ako te zanima auto je u zg
exfreerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 18:45   #59
Question Opel Astra 1.7 DTI - mišljenja i iskustva

Zanima me opel astra 1.7dti 2003 god.
kakve su po pouzdanosti i svemu ostalom, nudi mi se jedna takva od prvog vlasnika pa mislim da bi se isplatilo kupit jer znam čovjeka, on je imao jedan kvar na njoj prije pola god. zasvjetlila mu je lampica od pumpe,otišo je u servis i rekli su mu da je pumpa pri kraju,pa je promijenio stavio je repariranu pa neznam zbog toga...
ja imam audi a6 iz 1994. 2.o benzin sa plinom, ali počeo mi jest jako puno novaca, pa mislim da bi ta astra bilo dobra malo troši mala rega, nije meni lijepa ko audi ali jbg. novija je
AKO ŠTA ZNATE ILI IMATE SAVJET RECITE....
flexmacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 19:33   #60
Ako znaš vlasnika, ali doista znaš vlasnika, onda se nemaš što brinuti!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.