Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2012., 20:31   #81
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Misliš Rescue Dawn?
Ti ko da zna samo točan naziv filma. Tako to izgleda kad samo takav komentar.
Marian Oden is offline  
Old 04.01.2012., 20:56   #82
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
jedino ne znam otkud ti ovo da ga ljudi navode kao najdrazi film. prvi put cujem.
Čula sam više puta tijekom godina. Možda ne kao najdraži, ali 'jedan od najdražih'. I dalje, 'jedan od najljepših, najemocionalnijih'... itd.

Vicky Cristina Barcelona

Na drugo gledanje mi uopće nije tako loš, štoviše, prilično mi se svidio, valjda jer sam sad znala što očekivat, ili jer malo bolje razumijem likove. Lagan i zabavan film, naravno, o ljudskim odnosima i traženju sebe, s malo prenametljivim naratorom. Penelope je je-be-na.

Easy A

U suštini je to obična šablonizirana teen komedija, s istim stereotipima, tematikom i razrješenjem, no ipak djeluje pametnije, šarmantnije i podrugljivije od većine. Možda je dojam bolji zbog odlične Emme Stone- naprosto ju je užitak gledat kako glumi. Rasplet filma je izveden prilično jadno, ali ajde, neka logika se u takvom filmu i ne traži, a ima stvarno jako simpa momenata i dosjetki. Meni bilo zabavno.
Inconnu is offline  
Old 04.01.2012., 21:05   #83
Varljivo leto '68 (1984)
http://www.imdb.com/title/tt0088338/

Ovo je takav film gdje otpočetka ne skidaš osmijeh s usta, posveta djetinjstvu i seciranje apsurdnosti sistema, i zapravo nije uopće bitno u kakvom sistemu živimo, ali onaj ''ex Yu'' je kreirao materiju iz koje su se stvorili iznimni, melankolični filmovi s vrhunskim humorom, i plus su imali sreće da je Danilo Bata Stojković hodao po zemlji. Štimac je onaj od glumaca ''a la Culkin'', kojima bi bilo bolje da nisu odrasli.
Osmica, imdb ne laže.
versilov is offline  
Old 04.01.2012., 21:23   #84
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Tako to izgleda kad samo takav komentar.
mogu ovo uzeti za potpis?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Old 04.01.2012., 21:47   #85
garde a vue. solidan krimic koji se dogadja u pol. postaji, u cijelosti baziran na dijalogu, detektiv ispituje nekog odvjetnika kojeg sumnjici za duplo ubojstvo i silovanje. jel kriv? jel nevin? jel to uopce bitno?

VII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 04.01.2012., 22:55   #86
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
Varljivo leto '68 (1984)
http://www.imdb.com/title/tt0088338/

Ovo je takav film gdje otpočetka ne skidaš osmijeh s usta, posveta djetinjstvu i seciranje apsurdnosti sistema, i zapravo nije uopće bitno u kakvom sistemu živimo, ali onaj ''ex Yu'' je kreirao materiju iz koje su se stvorili iznimni, melankolični filmovi s vrhunskim humorom, i plus su imali sreće da je Danilo Bata Stojković hodao po zemlji. Štimac je onaj od glumaca ''a la Culkin'', kojima bi bilo bolje da nisu odrasli.
Osmica, imdb ne laže.
Lijepo si primjetio ovo za Stimca, meni je on cak i najbolji u vrijeme "Salasa u malom ritu" gdje je brilijantan.
OGM SA86 is offline  
Old 04.01.2012., 23:09   #87
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Lijepo si primjetio ovo za Stimca, meni je on cak i najbolji u vrijeme "Salasa u malom ritu" gdje je brilijantan.
Dobar je masu i u Sjecas li se Dolly Bell, al inace meni je najjaci u Underground. On i ono majmunče tenkist

Edit:

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Vicky Cristina Barcelona
.....Penelope je je-be-na.
Pogledah ga i ja jucer, al ne ciloga. Kako mislis da je Penelope jebena. Jel ka glumica il fizicki. Meni je fizicki stvarno srednja zalost. Totalno bzvz zenska

Zadnje uređivanje mUrMillo hRnIć : 05.01.2012. at 00:03.
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 05.01.2012., 00:21   #88
Donnie Darko - odlican film, mislim da sam shvatio kolko sam mogao jer nisam gledao director's cut. (9/10)

Molio bih nekog, ako mu se da i ako zna da mi objasni zasto 1. put nije poginuo i sto je bilo zapravo to imedju tog trenutka i konacne smrt? San, projekcija, putovanje kroz vrijeme? Citao sam nest na IMDbu o nekim bicima iz buducnosti koja su manipulirala, ali ne razumijek kako, sto, zbog cega je on ustao ''prvi" put iz kreveta i sta je onda ono prije smrti iluzija ili je to dozivio putovanjem u neki svoj svemir?
N-dizajn is offline  
Old 05.01.2012., 02:41   #89
Reign Over Me

Tužan, dirljiv film. Adam Sandler ovaj put nije komičar, iako je film na trenutke nekako blago humorističan. Sve u svemu odlični glumci, dobra tema, očekivan završetak, par stvari o kojima se da porazmisliti. Preporuka.
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Ti ko da zna samo točan naziv filma. Tako to izgleda kad samo takav komentar.
Pitala sam samo zato što sam ga išla potražiti na imdb.
Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Donnie Darko - odlican film, mislim da sam shvatio kolko sam mogao jer nisam gledao director's cut. (9/10)

Molio bih nekog, ako mu se da i ako zna da mi objasni zasto 1. put nije poginuo i sto je bilo zapravo to imedju tog trenutka i konacne smrt? San, projekcija, putovanje kroz vrijeme? Citao sam nest na IMDbu o nekim bicima iz buducnosti koja su manipulirala, ali ne razumijek kako, sto, zbog cega je on ustao ''prvi" put iz kreveta i sta je onda ono prije smrti iluzija ili je to dozivio putovanjem u neki svoj svemir?
Mislim da to ni redatelj ne zna.
Lozimka is offline  
Old 05.01.2012., 04:33   #90
Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Citao sam nest na IMDbu o nekim bicima iz buducnosti koja su manipulirala, ali ne razumijek kako, sto, zbog cega je on ustao ''prvi" put iz kreveta i sta je onda ono prije smrti iluzija ili je to dozivio putovanjem u neki svoj svemir?
ma joj, to što si čitao sve je vezano za director's cut, takve stvari ne možeš skužiti iz originalne verzije. moj beskoristan savjet: ako voliš taj film bolje nemoj gledati director's cut, za mene je to falsifikat koji je nastao samo zbog velike baze fanova za koje se znalo da će potrčati gledati takozvanu "proširenu" verziju koja "objašnjava sve" i ne slušaj one koji kažu da su skužili film... i da zaista objašnjava sve, ali za mene to više nije isti film koji sam nekada jako volio - iz onoga "phylosophy of time travel" ostalo je samo "time travel" bez ičega o čemu se može filozifirati - čarolija je uništena... kada sam pogledao tu verziju shvatio sam da sam odrastao i da Djed Božićnjak ne postoji
stumper is offline  
Old 05.01.2012., 04:37   #91
http://www.imdb.com/title/tt1255916/

Hostel III

Onaj tko obozava takve filmove mozda mu se svidi ali...
Ocekivao sam vise mastovitosti.
0 bodova film.
A jedini plus je prvih pola sata filma dok ne pocne horor bas.

Ovo ostalo sve vec videno.
Uglavnom,preporuka za ne gledati.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Old 05.01.2012., 12:18   #92
Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Donnie Darko - odlican film, mislim da sam shvatio kolko sam mogao jer nisam gledao director's cut. (9/10)

Molio bih nekog, ako mu se da i ako zna da mi objasni zasto 1. put nije poginuo i sto je bilo zapravo to imedju tog trenutka i konacne smrt? San, projekcija, putovanje kroz vrijeme? Citao sam nest na IMDbu o nekim bicima iz buducnosti koja su manipulirala, ali ne razumijek kako, sto, zbog cega je on ustao ''prvi" put iz kreveta i sta je onda ono prije smrti iluzija ili je to dozivio putovanjem u neki svoj svemir?
Nema odgovora. To je napravljeno zato. Frajer je uzeo milijun ideja i nabacao ih sve skupa. Prevara od filma po meni. Al se fino uspio izboriti za svoj kultni status baš zato šta je kao dubok jako i svađa se ekipa šta točno znači koja scena.
toto tamuz is offline  
Old 05.01.2012., 12:46   #93
Ma meni je taj Donnie Darko prilicno bezvezan film. I sican se da san ga gleda pun ocekivanja. Prike mi ga ajme nahvalile. Kao ono uberpametan, zanimljiv ,ajme odlican...kad ono film je totalno bezveze. Eto jedino mi ona pisma Mad World bila usla u uvo. Al onda mi je i ona brzo dopizila.
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 05.01.2012., 12:51   #94
Ja sam taj film izgasio na polovini pitajuci se 'Koji se to kurac desava!?' To pitanje mi prija jedino kod Lyncha.
OGM SA86 is offline  
Old 05.01.2012., 12:57   #95
Quote:
toto tamuz kaže: Pogledaj post
Nema odgovora. To je napravljeno zato. Frajer je uzeo milijun ideja i nabacao ih sve skupa. Prevara od filma po meni. Al se fino uspio izboriti za svoj kultni status baš zato šta je kao dubok jako i svađa se ekipa šta točno znači koja scena.

amen to that....

OT:

"Fantastična četvorka 1 & 2" - čekam taj vražji znak šišmiša da se pojavi na srpanjskom nebu pa u međuvremenu gledam i druge superjunake...ma nisu oni glavnom jebaču ni do koljena, no za ubit' dosadu u prvom tjednu 2012. čisto ok.

"Crossing over" - još jedan u nizu filmova o ljudskim pravima, imigrantima u Americi i njihovoj često nezavidnoj situaciji, nastaloj iz klasičnog ljudskog nerazumijevanja i posljedica idiotskih političkih odluka (npr., patriot acta). ništa novo i pretjerano uzbudljivo, ali solidno.

"Retreat" - svakako su ga previše popljuvali, nije to zaslužio...no, isto tako, moglo se iz te ideje (već puno puta prožvakane, no meni nekako uvijek interesantne) puno više napraviti. ipak, može se pogledati...

"Prince of Persia: The Sands of Time" - e ovo je već sranje...nisam se uopće vodio predrasudom da će film biti loš jer ne postoji način da adaptacija kompjuterske igrice bude dobro napravljena - dapače, očekivao sam pitku i lijepo vođenu zabavu dobro odrađenih akcijskih sekvenci...no, izgleda da je Newell želio doslovno prekopirati igricu na ekran pa je iz toga proizišla umjetna tvorevina puna loših tehničkih detalja, usiljenog humora i kroničnog nedostatka kemije između glavnih glumaca.
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Old 05.01.2012., 13:02   #96
Arsenic and Old Lace (1944) - dakle, tu su Mortimer (Grant) i njegova savršeno normalna obitelj. Jedan lik bolji od drugog. Preporučam svima koji žele zabavan, lagano romantičan i 'morbidan' film
http://www.imdb.com/title/tt0036613/
8,7/10

Love Story (1970) - ljubavna drama o dvoje studenata. Klasik s Ali MacGraw i Ryanom O'Nealom. Sasvim dobar film.
http://www.imdb.com/title/tt0066011/
7,3/10

Limitless (2011) - A writer discovers a top-secret drug which bestows him with super human abilities.
Mislim da nije potrebno previše pisati pošto je aktualan. Samo ću reć da mi je trunčicu bolji nego što sam mislila da će biti, dobar film.
http://www.imdb.com/title/tt1219289/
7,6/10

El laberinto del fauno (2006) - jedan od boljih filmova koje sam pogledala zadnje vrijeme. Preporuka svima.
http://www.imdb.com/title/tt0457430/
9,2/10

Contagion (2011) - novi Soderbergh. Nisam ni očekivala da će nadmašiti Traffic ili Erin Brockovich i nekako nisam krenula gledati kao neko remek djelo pa me, zapravo, i ugodno iznenadio. Radi se o novoj boleštini koja je harala svijetom (nakon sarsa i svinjske gripe). Volim takve teme. Meni dobar.
http://www.imdb.com/title/tt1598778/
7,3/10

New York, I Love You (2009) - njujorška verzija Paris, je t'aime, i naravno lošija, ali svejedno čisto solidan film za pogledati. Nit glup nit dosadan. Samo je slabiji od pariškog. Nekako je lajt.
http://www.imdb.com/title/tt0808399/
7/10

The Hangover Part II (2011) - da, da, nakon svih kritika koje sam čula glede ovog filma, od kojih niti jedna nije bila bar malo pozitivna, svejedno sam ga išla pogledati . Katkad ti treba nešto od čega ne očekuješ ništa, što možeš prekinuti par puta da si odeš po hranu ili tako nešto, uz što možeš obavljati istezanje i rašpati nokte - eto, to je film za te situacije, mada jedva jer i za to ima boljih kandidata. No - pozitivno je što a) ne traje dugo, b) začudo, nisam razmišljala koliko će mučenje još trajati.
Nisam se nasmijala niti jednom jer su fore groblje, a onaj debeli bradonja preforsiran i totalno fejk (on bi kao trebao biti smiješan ili što? ). Jedino sam se nasmijala majmunu i njegovoj odjeći
Dobro razmisliti prije gledanja
http://www.imdb.com/title/tt1411697/
5/10
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Old 05.01.2012., 13:15   #97
SPOILER we need to talk about kevin

@hrnic
pa mogo ih je sve zakacit strijelom kad je bio na uzvisini, a vrata dvorane zakljucana.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 05.01.2012., 13:17   #98
Quote:
murmillo hrnic kaže: Pogledaj post
Kako mislis da je Penelope jebena. Jel ka glumica il fizicki. Meni je fizicki stvarno srednja zalost. Totalno bzvz zenska
Glumački mislim. Rasturila je u tom filmu. Inače, ni meni nije neka ljepotica.

Stranger than Paradise

E, baš ga volim. Drugi film Jima Jarmuscha (kojega, inače, niti obožavam nit mi je loš- baš onako, volim ga pogledat) o druženju dvojice Njujorčana i jedne pridošle Mađarke, u kojemu se naizgled 'ništa ne događa', ali ja ga doživljavam kao jednu anegdotu, pustolovinu u životu svakoga od troje protagonista, koji izražavaju želju za promjenom. Super su mi likovi i njihovi odnosi, odlična je theme song, kraj je ironično super, John Lurie je zgodan i tako to. Još draži nego na prvo gledanje.
Inconnu is offline  
Old 05.01.2012., 13:33   #99
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Ja sam taj film izgasio na polovini pitajuci se 'Koji se to kurac desava!?' To pitanje mi prija jedino kod Lyncha.
I to sta kazes.

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@hrnic
pa mogo ih je sve zakacit strijelom kad je bio na uzvisini, a vrata dvorane zakljucana.
SPOILER : WE NEED TO TALK ABOUT KEVIN

To stoji. Al kako je onda uspija zakljucat tj. zakacit vrata sa onin. Sta ono, reka im je; aj pricekate da ja zatvorin i stavin lokot na vrata pa se popnen i onda se namistite na odstrijel. Nije pokazano kolko ih je ubilo, a nije bas ni lako ubit covika sa lukon i strijelama. Nebi da je ima kalaš il uzi il nešto.
A i na Tidlina reakcija m ije malo glupa kad je dosla doma. Svak normalan bi pozva pandure odma da idu vidit jel ubija njih doma (muza i kcer). A ona dosla ono, nadje muza i cer u vrtu i ponila se ono ka Oh well. Same old, same old.
A i ono buliziranje nje mi je malo nevjerojatno, ko da zivi sa retardima zaostalin, a ne u nekon normalnon gradu. mislin dobro da je omrazena i to, al da bas joj rade onakve pizdarije i to - malo nevjerojatno. Al ajd.

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Glumački mislim. Rasturila je u tom filmu. Inače, ni meni nije neka ljepotica.
U Vicky Cristina mi ni Scarlett Johanson nije nesto. Al zato u Iron Manu sa crvenon koson je ajme
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 05.01.2012., 13:51   #100
ja sam sinoć pogledao ovaj The Help. prije ste spominjali What's Eating Gilbert Grape i baš bih ga mogao po kvaliteti usporediti sa tim filmom; i ovaj će najvjerojatnije dobiti nominaciju za sporednu ulogu i možda još par nominacija, ali Gillbert je možda ipak bolji film od ovog. knjiga je vjerojatno nekakvo lagano štivo za kućanice da čitaju dok im se peče pita ili burek... 6,5/10
stumper is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.