Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2012., 19:54   #1
Red Dot (Zagreb) - novi lokal sa sushijem i wokovima!

Dakle, nabasah slucajno prosli tjedan. Lokacija: Trg Petra Preradovica 5 (Cvjetnjak, jel' te), lijevi ulaz kraj kioska pa onda desno. Tam je donedavno bio nekakav fast food / grill. Enivej, kuhar me malo zasprehao pa sam bacio oko na pult i vidio da nude sushi. Covjek veli da je prije radio u Sori (to je onaj upokojeni japanski restoran na vrhu nebodera na Trgu) i da je prije cca mjesec dana otvorio ovaj lokalcic. Nisam jos jeo, ali sam zapamtio da im 6 futomakija kosta 35 kn, sto mi se cini vrlo povoljno. Nude i nigirije, uramakije, sashimi, juhe, wokove, yakitori... Mislim da cu ih obici veceras pa javim dojmove. Ako je netko bio, svakako pisite kako vam se cini.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 21:28   #2
jel futomaki od sirove ribe, a ne od krastavca, avokada, dimljene puretine ++prekrst+++
ako je riba ta je cijena čak i oke
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:49   #3
Sad je pitanje je li bliže Manzoku ili Takenoku, a odgovor se (nižim cijenama) nameće sam po sebi. Različit rasplet bi bio na razini fantazije.
Držim im fige, enivej- nek se malo prošara ponuda u gradu.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:54   #4
Web stranicu nemaju?

BTW, na sto tocno mislite kad kazete da negdje sushi ne valja? Razmocena alga? Nije dobro sabijen pa se raspada? Ili riba bude pokvarena?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 10:31   #5
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Web stranicu nemaju?

BTW, na sto tocno mislite kad kazete da negdje sushi ne valja? Razmocena alga? Nije dobro sabijen pa se raspada? Ili riba bude pokvarena?
terijaki ćuretina i dimljena ribetna', sirova riba samo na slici
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 17:37   #6
Evo prvih dojmova iz prve ruke... Navratio s frendom, narucili ramen yasai (wok s ramen rezancima i povrcem), kinoko itameru (wok sa sotiranim gljivama) i set futomakija. Dobili dva sasvim OK woka i set tekka makija tj. 6 hosomakija s tunom koje nismo narucili, no bilo mi ih je glupo vracati (jer sam bio gladan i planirao naruciti jos). Ukus - zbilja OK i ukusno, tu nemam nikakvih prigovora. Kolicina - bome se necete najesti. Wokovi nisu male porcije, ali nisu ni velike, tako da uz njih jednostavno morate pojesti jos nesto. Dalje, kuzim da su hosomakiji mali i da sest komada realno nije nis, ali kad nakon toga narucis jos set futomakija (sad za istac) i dobijes 4(?!) prilicno tanka futomakija (ne po promjeru, nego po debljini), onda mi ta prica vise ne izgleda kao dobra vrijednost za novac. Kad sam prosli tjedan nabasao onamo, znam da me zacudilo kad mi je gazda rekao da set futomakija znaci sest komada za 35 kn. Zvucalo je vrlo obecavajuce jer sam si izracunao da bi svaki onda kostao manje od 6 kn, sto bi bilo najjeftinije u Zagrebu. Sad mi vele da se radi o cetiri komada. Ispada da svaki dodje gotovo 9 kn, sto je skuplje nego u Manzokuu, s time da su ti futomakiji jednostavno premali. Uglavnom, nastavljam praviti sushi kod kuce. Da mi je neka lova, otvorio bih lokalcic u kojemu bih pokusao ponuditi bolju vrijednost za novac jer ovo izgleda kao neka zajebancija ili igra s figom u dzepu. Ili je cijena za jedan solidan obrok paprena ili je cijena OK, a obrok tek malo bolji uzorak. Kuzim ja da je ovo egzoticna kuhinja, ali cijene sigurno ne moraju biti ovakve.

E, da, u jelovniku vam ne pise koji set sushija ima koliko komada. To bi svakako trebali negdje pripomenuti.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:16   #7
dakle piši kući propalo!?

jebote došao sam iz Berlina, pa tamo na svakom ćošku imaš kupit ti wokova, prženi nudla za 2.5 -3 ojra, dobiješ pržene nudle, piletine i odabereš umak i natučeš se poprilično

grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:39   #8
Ima lokaciju, ima te hipstere iz okružja kino Europe i ostalu klijentelu koja pohodi Cvjetni- tako da s te strane se gazda nada prođi uz ne baš obilni input.
Možda i prođe, će vidimo.

Ja ipak volim pojesti brate kutiju ponu da mi se puši sve iz nje, da ne znam oću li pojesti do kraja ili neću. A ovako... Možda probam, a možda i ne.
Pa onda ću dati 150 kuna i pojesti miljama kvalitetniji i ukusniji sushi u Takenokou i bok. Neću bar iza biti ljut ili se osjećati prevareno.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 14:07   #9
Ja jos nevjerujem da novo otvoreni restoran "modernog" tipa u centtu Zagreba nema internet stranicu.. Ajde da Gazda Joza otvara pecenjaru negdje.. Po meni to odmah stvara utisak beozbiljnosti i amaterizma. Sve u svemu mislim da bi danas mogao neki wok probati pa javljam status..
Flamingo Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 19:34   #10
Quote:
Flamingo Noir kaže: Pogledaj post
Ja jos nevjerujem da novo otvoreni restoran "modernog" tipa u centtu Zagreba nema internet stranicu.. Ajde da Gazda Joza otvara pecenjaru negdje.. Po meni to odmah stvara utisak beozbiljnosti i amaterizma. Sve u svemu mislim da bi danas mogao neki wok probati pa javljam status..
mda. rećemo pogledajte sajt od najpopularnijeg kebaba u Belinu

http://www.mustafas.de/



sajt je totalno zabavan, porcije letačke, ukusne, posljedica uvijek čekaš dosta vremena da kupiše kebab
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 15:18   #11
Mi bili jučer. 2 kole, 4 komada sushija, 2 glavna jela (pikantne dagnje iz woka i yakisoba noodles) - 182 kn.

Porcije nisu velike, usluga ne baš naročita, ali hrana je jako fina.
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 08:32   #12
Evo danas imaju ponudu na Kolektivi, a vidim i da su se preselili.
Ceskek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 10:40   #13
ne znam oli su se preselili ol ne, al ona lokacija u tvornici je pomalo čudnjikava, je. po danu sushi restoran, po noći garderoba jednog iznimno posjećenog i napučenog gradskog kluba? hmmm, ne znam...

no, išla isprobati prije par tjedana, napala me glad, ali su mi male količine dovoljno. california rolls ništa posebno, morala sam izvaditi avokado jer je bio pretvrd za gristi (!?), ali ono što me ras*izdilo su bili hosomakiji sa tunom koja nije djelovala svježe. kako nisam mogla vjerovati da riba nije svježa došla sam do trećeg komada u pokušaju da ustanovim, nakon čega sam se između sitosti i zdravlja odlučila za ovo drugo i odustala. strašno.
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 17:32   #14
Hmm, znaci (vjerojatno) bacenih 90 kn :-( Ah, ni prvih, ni zadnjih u Hr gastronomiji :-)
Ceskek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 21:30   #15
pui pu! a ja isto taman htjela prek kolektive uzet taj kupon za 90 kn..šmrc..sad, uzeti ili ne??
elbereth barlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 21:58   #16
Quote:
la-di-da kaže: Pogledaj post
no, išla isprobati prije par tjedana, napala me glad, ali su mi male količine dovoljno. california rolls ništa posebno, morala sam izvaditi avokado jer je bio pretvrd za gristi (!?), ali ono što me ras*izdilo su bili hosomakiji sa tunom koja nije djelovala svježe. kako nisam mogla vjerovati da riba nije svježa došla sam do trećeg komada u pokušaju da ustanovim, nakon čega sam se između sitosti i zdravlja odlučila za ovo drugo i odustala. strašno.
Najprije mi je doslo da ti napisem "kaj nisi zvala?", a sad ti mogu reci "hvala ti od srca kaj nisi zvala". Fakat uzas. Zamijenio bih pet ovakvih "pokusaja" sushi restorana za jedan dobar (srednje klase, ne mislim na Takenoko - znam da ce zvucati bahato, ali uvjeren sam da uopce nije tesko biti najbolji sushi restoran s njihovim cijenama). Tvrdi avokado? Genijalni su. Pa ja koji sam tutlek za avokado znam kakav treba biti (bar otprilike). Jesi im rekla da tuna bas i nema prirodnu svjezinu? Kaj su odgovorili? Uglavnom, hvala za info, samo si potvrdila ono kaj sam mislio. Next!
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 11:20   #17
a super, ni ovaj restoran niš posebno. stara priča.

A baš sam mislila otići.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 12:42   #18
A prodali su do sad 557 kupona.

Zadnje uređivanje Pikabou : 06.04.2013. at 13:46.
Pikabou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 10:50   #19
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
dakle piši kući propalo!?

jebote došao sam iz Berlina, pa tamo na svakom ćošku imaš kupit ti wokova, prženi nudla za 2.5 -3 ojra, dobiješ pržene nudle, piletine i odabereš umak i natučeš se poprilično

Je i natrpaju litru jeftinog ulja i secera - nakon rucka WC - majka.

Stavila bih smajlic al ne smijem.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 00:49   #20
Vidim PR restorana je isto na nivou. Jeste li mozda vi gospodine drzali Hellas u Tkalcicevoj?
Flamingo Noir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.