Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2012., 14:03   #1
Izoliranje prozora i stropa

Sad tek osjetim da mi je malo zima u sobi
Inace, drveni su stari veliki prozori (dupla stakla, s tim da je vanjsko IZO staklo a unutarnje obično). osjetim da dosta puše sa strane prozora jer ti prozori su postavljani prije 20-30 god, i nije se koristila pur pjena, već su se uzidali i sad se točno osjeti kako puše kraj njih ....i ne samo to, nego i na onima "rupama" iz kojih ide "remen" za spušanje roleta...tamo baš jako puše!

Zanima me još jel bi što postigao sa lijepljenjem stiroporskih ploča na strop? jer kuca je ožbukana samo iznutra i to "običnom" žbukom, a izvana je gola cigla (šuplja, mislim giter 5)

ima li tko kakvih prijedloga? ...možda na neki način obložiti one vanjske zidove (iznutra) s necim?
matej_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 17:06   #2
Prozor, silikon a za izolaciju, stiropor izvana. Kad sam kupio ovu kuću bio je stiropor 3 cm poljepljen iznutra na zidove i na njega su bile zaljepljene tapete i pomagalo je no kad sam sve renovirao sad je izvana stiropor 8 cm.
Imam i ja jedan drveni prozor na jednoj sobici i to je soba propuh pa ja to ljepo svake godine pred zimu dobro ga zatvorim i sve poljepim izvana silikonom i ok je, ne puše.
__________________
Cigarete sadrže 0 % masti. Pušite da biste bili vitkiji.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:59   #3
Quote:
matej_20 kaže: Pogledaj post
Sad tek osjetim da mi je malo zima u sobi
Inace, drveni su stari veliki prozori (dupla stakla, s tim da je vanjsko IZO staklo a unutarnje obično). osjetim da dosta puše sa strane prozora jer ti prozori su postavljani prije 20-30 god, i nije se koristila pur pjena, već su se uzidali i sad se točno osjeti kako puše kraj njih ....i ne samo to, nego i na onima "rupama" iz kojih ide "remen" za spušanje roleta...tamo baš jako puše!

Zanima me još jel bi što postigao sa lijepljenjem stiroporskih ploča na strop? jer kuca je ožbukana samo iznutra i to "običnom" žbukom, a izvana je gola cigla (šuplja, mislim giter 5)

ima li tko kakvih prijedloga? ...možda na neki način obložiti one vanjske zidove (iznutra) s necim?

znači imaš 3 stakla ukupno?
ja mislim da ti puše između krila i okvira ne okvira i zida. još nisam vidio da puše između okvira i zida.
prvi problem se rješava brtvama (dosta jednostavno ako prozor ima utor-falc za brtvu. a drugi problem silikonm na spoj zida i okvira.(da ne puše i ne ulazi voda)
ako si na zadnjem katu, poslaži na tavanu stiropor ili vunu za izolaciju.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.