Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2010., 10:49   #1
Kako spojiti zidani zid s knauf zidom?

Da li mi netko može pomoći?
U pitanju je novogradnja. U planu mi je jedan zid u blagovaonici izvući sa knaufom da bih dobila police u zidu. Uz rub tog zida je prolaz u dnevni borvak, te me zanima kako kvalitetno izvesti spoj zida od knaufa sa zidanim zidom. taj detalj se vidi iz dnevnog boravka i ne bih voljela da mi se pojave pukotine.
Pitanje je da li knauf treba izvesti prije žbukanja i da ili se to može izvest i poslije žbukanja? Jer na tom kutu se stavlja lajsna prilikom žbukanja, a zidovi se spajaju postavljanjem mrežica. Da li će se zbog lajsne javiti defleksija ili se to da sve uravnati.
Da li je moguće ostaviti mrežicu u zidu prilikom žbukanja, da strši van, te kasnije kad se knauf uradi da taj dio mrežice zariba na knauf.
Brigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 10:58   #2
Zid je najbolje postaviti poslije žbukanja.
Čak i poslije gletanja- kad je zid spreman za bojanje.
Zacrta se točna pozicija zida, postave se tipski profili.
Uz profil se postavi razdjelna traka- na sve spojeve gdje če se ploča spajati s drugim materijalom.
Spojevi se ispune i postavi se bandažna traka tako da legne u kut do te trake.
Sve se obradi i višak razdjelne trake se odreže.
I dalje normalno impregnacija bojanje...
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 20:19   #3
Quote:
Brigy kaže: Pogledaj post
Da li mi netko može pomoći?
U pitanju je novogradnja. U planu mi je jedan zid u blagovaonici izvući sa knaufom da bih dobila police u zidu. Uz rub tog zida je prolaz u dnevni borvak, te me zanima kako kvalitetno izvesti spoj zida od knaufa sa zidanim zidom. taj detalj se vidi iz dnevnog boravka i ne bih voljela da mi se pojave pukotine.
Pitanje je da li knauf treba izvesti prije žbukanja i da ili se to može izvest i poslije žbukanja? Jer na tom kutu se stavlja lajsna prilikom žbukanja, a zidovi se spajaju postavljanjem mrežica. Da li će se zbog lajsne javiti defleksija ili se to da sve uravnati.
Da li je moguće ostaviti mrežicu u zidu prilikom žbukanja, da strši van, te kasnije kad se knauf uradi da taj dio mrežice zariba na knauf.
pa ako nije ožbukano zar nije jednostavnije napraviti to od cigle i sve zajedno ožbukati ?
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 21:02   #4
Žena hoće police u zidu, a ti je malo teže izvesti sa ciglom. Ppart je sve dobro rekao. Spojevi se ispune i akrilnim kitom barem 24 sata prije krečenja. Vrlo je vjerojatno da će se unatoč svemu pojaviti pukotine, budući je u pitanju novogradnja. Malo akrilnog kita i potez kistom rješiti će taj problem u trenu.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:45   #5
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Žena hoće police u zidu, a ti je malo teže izvesti sa ciglom. Ppart je sve dobro rekao. Spojevi se ispune i akrilnim kitom barem 24 sata prije krečenja. Vrlo je vjerojatno da će se unatoč svemu pojaviti pukotine, budući je u pitanju novogradnja. Malo akrilnog kita i potez kistom rješiti će taj problem u trenu.
pa mi to recimo radimo drugačije, spoj knaufa i zida na "ravno" izvedemo mrežicom u širini 30 cm preko knaufa i isto toliko preko zida i sve obradimo kleber špahtelom, pa uniflotom
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 22:22   #6
Spoj u kutu tazdjelna traka - uniflott + band. traka
Spoj na ravno uniflott + mrežica - ovisi kako odgovara ali minimalno 20cm
I kompletna obrada K1 masa
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:58   #7
spojeve je najbolje spojitisa akrilomi nikada se neće pojaviti pukotina ili crta
vimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 09:07   #8
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa mi to recimo radimo drugačije, spoj knaufa i zida na "ravno" izvedemo mrežicom u širini 30 cm preko knaufa i isto toliko preko zida i sve obradimo kleber špahtelom, pa uniflotom
nerazumim ovo šta si napisa, mrežicom 30cm preko knaufa i isto toliko preko zida, ali je mrežica široka 60cm
Spekny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 11:16   #9
Quote:
Spekny kaže: Pogledaj post
nerazumim ovo šta si napisa, mrežicom 30cm preko knaufa i isto toliko preko zida, ali je mrežica široka 60cm
mrežica je široka 1m, 90 grama, pa je otkineš na 60
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 11:56   #10
Quote:
vimar kaže: Pogledaj post
spojeve je najbolje spojitisa akrilomi nikada se neće pojaviti pukotina ili crta
Jos prije par godina je bila posast seminara gdje su naglasavali da je to vise fus verzija, da se koristi bandaza.
Ali da se izvesti i sa time da ne puca uz par majstorskih trikova kao npr. pustit akril nekoliko dana da susi prije farbanja itd. itd. mada iskreno i ne sjecam se vise na kojem knauf zidu smo eksperimentirali sa cime,mozda bih pronasla u nekim prastarim postovima, ali uglavnom bilo je dosta bandaziranja...

Mada moram priznati da vecina poznatih koji su se igrali "sam svoj majstor" i zezali se sa akrilom, pucalo im je na spojevima na veliko pa su zvali majstore za popravak...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 20:32   #11
Mislim da s običnim akrilom nema kruha,ja koristim Ceresit FT 101 ako baš mora iti akril,jer to mi se dosad pokazalo dobro rješenje.Inaće sam spojeve knaufa sa zidom radil najviše sa samoljepivom mrežicom i 2 put fugenfüler i nema frke.Neznam kak bi se stakleni filc pokazal na tome.Jedina mana Ceresita je cijena.Oko 60 kn tuba,a nestane nakom 5-7 metara ovisno o pukotini.
hrv999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.