Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2012., 17:54   #1
Bojler i problem!

Imam stari bojler, koji je montiran u kuhinji u kojoj nema grijanja. I sada pitanje, zna se dogoditi da kad perem kosu ili duže trošim toplu vodu da iz bojlera kapne vode, 0,01 možda , majstor je bio i kaže ne vidi od kud kapa. E a meni se to dogodi svaki put kod pranja kose. drugo dimnjačar je u 4 mj bio dva puta i provjeravao plinove, no rekao je zbog starog bojlera kada perem suđe ili se tuširam da otvorim prozor zbog uglj.monoksida...i sada zna li netko trebam li se jako brinuti, podstanar sam , i svi mi kažu pomalo luda jer pilam oko tog bojlera i plinova....

hvala bilo kome tko mi zna nešto reći
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:12   #2
I nije samo to...u umivaoniku u kupaoni gotovo da nema tople vode, a u tušu ima, al zna naletit hladne, malo mlake, vruće*?
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:47   #3
zbog ugljičnog monoksida,se trebaš brinuti,i to JAKO
uzmi si neku policu životnog osiguranja ,za svaki slučaj,
a u međuvremenu zovi nekog servisera ili pritisni gazde da to naprave
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:01   #4
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
zbog ugljičnog monoksida,se trebaš brinuti,i to JAKO
uzmi si neku policu životnog osiguranja ,za svaki slučaj,
a u međuvremenu zovi nekog servisera ili pritisni gazde da to naprave
ne bude mi pomogla polica osiguranja, :/ očito ću zvati nekoga
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 21:00   #5
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
zbog ugljičnog monoksida,se trebaš brinuti,i to JAKO
uzmi si neku policu životnog osiguranja ,za svaki slučaj,
a u međuvremenu zovi nekog servisera ili pritisni gazde da to naprave
Kakvu policu životnog osiguranja - šta je s tobom

U slučaju ikakve sumnje oko ugljičnog monoksida bojler se gasi i ne pali se dok serviser bojlera i dimnjačar ne obave svoj posao i to je jedini ispravan način
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 23:49   #6
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Kakvu policu životnog osiguranja - šta je s tobom

U slučaju ikakve sumnje oko ugljičnog monoksida bojler se gasi i ne pali se dok serviser bojlera i dimnjačar ne obave svoj posao i to je jedini ispravan način
ali ja ne mogu sumnjati, jer ne znam u kakvom je stanju taj bojler....dimnjačar je sčistio već dva puta dimnjake u zgradi i provjeravao peć i bojler...ali imam ove gore navedene probleme. nije mi jasno zašto curi i zašto nem atople vode...zvat cu ponovno u svakom slučaju....
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 07:34   #7
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Kakvu policu životnog osiguranja - šta je s tobom

U slučaju ikakve sumnje oko ugljičnog monoksida bojler se gasi i ne pali se dok serviser bojlera i dimnjačar ne obave svoj posao i to je jedini ispravan način
ti si mnogo duhovit neki momak
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 21:45   #8
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
ti si mnogo duhovit neki momak
Ja samo ozbiljno shvačam opasnost od bojlera i ne laprdam za razliku od tebe

Probaj analizirati svoj post "život vam je u opasnosti, ali nema veze uzmite policu životnog osiguranja"
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:01   #9
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
ti si mnogo duhovit neki momak
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Ja samo ozbiljno shvačam opasnost od bojlera i ne laprdam za razliku od tebe
Decki, decki...dajte se smiritie.
Quote:
vesela djevojka kaže: Pogledaj post
Imam stari bojler, koji je montiran u kuhinji u kojoj nema grijanja. I sada pitanje, zna se dogoditi da kad perem kosu ili duže trošim toplu vodu da iz bojlera kapne vode, 0,01 možda , majstor je bio i kaže ne vidi od kud kapa. E a meni se to dogodi svaki put kod pranja kose.
A kad peres sudje to ti se ne dogodi? Ili kad peres ...nesto drugo?
Quote:
drugo dimnjačar je u 4 mj bio dva puta i provjeravao plinove, no rekao je zbog starog bojlera kada perem suđe ili se tuširam da otvorim prozor zbog uglj.monoksida...
Ovaj dio dobro zapamti i drzi ga se. Bojler mora imati dotok zraka...da se ti ne otrujes s CO. I redovno servisiraj, tj. natjeraj gazde da svako ljeto netko pregleda (po potrebi i ocisti) bojler.
Quote:
i sada zna li netko trebam li se jako brinuti, podstanar sam , i svi mi kažu pomalo luda jer pilam oko tog bojlera i plinova....
Plina se ne treba bojati, ali da...treba se drzati nekih regula...odrzavati i paziti da bojler ima kisika za rad, jer ako nema ...on ce si uzeti, a tebi - 0. (=groblje)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.