Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2010., 04:30   #1901
ako budes do Importanea isla pjeske kako sam ti ja objasnila kada budes setala od Dva ribara do Skenderije proci ces ispred zgrade Akademije, koja je divna=D
a toranj neces masiti ako dolazis u Sa na zeljeznicku ili autobusku stanicu, to je na istom mjestu u Sarajevu. Najbolje ti je da ne lutas na bascarsiji sjednes na tramvaj br 1 i izadjes na zadnjoj stanici=D
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 09:48   #1902
Interesira me zna li itko da li ima nki hotelcic ili apartman di su dozvoljeni mali kucni ljubimci?Isla bih u Sarajevo,ali mi je vazna ova stavka,pa ako netko zna molim pomoc
stcarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 21:36   #1903
Quote:
stcarica kaže: Pogledaj post
Interesira me zna li itko da li ima nki hotelcic ili apartman di su dozvoljeni mali kucni ljubimci?Isla bih u Sarajevo,ali mi je vazna ova stavka,pa ako netko zna molim pomoc
U hotelu Art su dozvoljeni! Pogledaj si na booking.com, tamo bi trebalo pisati!
bambina_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:55   #1904
Quote:
studentica st kaže: Pogledaj post
Hvala puno!!!)) Zanima me još koliko su Avazov toranj i likovna akademija udaljeni od baščaršije,mogu li također i do njih pješke?
Sad za vikend sam bio u Sarajevu i u dva dana smo prešli skoro cijeli grad (turistički gledano), i to sve pješice. Prošli smo od Bijele Tabije, preko Baščaršije i Ferhatije, duž obje obale Miljacke, Skenderija, bili smo na Koševu, zoološki vrt, BBI centar, Avazov toranj...sve se može obići pješice (naravno, ako nisi u štiklama).

Za smještaj preporučam hostel Magaza koji se nalazi na vrhu Baščaršije (u uličici preko puta hotela Kovači), na mirnom i lijepom mjestu. Nisu klasični hostel što se tiče usluge (daju puno više), a imaju hostelske cijene, tako da ih toplo preporučam.

Za razgledavanje preporučam posjet bilo kojem turističkom info centru, uzeti kartu/brošuru i onda po njoj hodati gradom; kraj svake znamenitosti se nalazi dvojezična ploča sa opisom tko što kome i kada.

Za prehranu se snalazite na Baščaršiji, i tu više-manje ne možete pogriješiti, a i već je preko nekoliko puta napisano na ovom topicu što jesti i gdje. Ono što bih dodatno preporučio je piterija Boo-Boo koja se nalazi na 4. katu BBi shopping centra; pite (a posebno burečci) su jednostavno za klasu bolje od svih ostalih u gradu (bar su bile nama kontinentalcima).

Nakon što sam to sve ispreporučivao, mogu samo još preporučiti da posjetite Sarajevo.

Preporučam se.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 15:40   #1905
Pozdrav ekipi!

Evo i nas par se spremilo u Sarajevo krajem mjeseca. Jedno pitanje za hotel Telal - jel istina da je blizu groblja?
__________________
Apokalipsa sa vašeg balkona, rezolucija perfektna, kristalan sound, surround all around when it hits the ground
hrks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 16:21   #1906
Pozdrav svima !
Dali je netko bio u hotelu Astra Garni u Sarajevu? Dojmovi ?
Hvala
Elena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 20:59   #1907
Quote:
hrks kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi!

Evo i nas par se spremilo u Sarajevo krajem mjeseca. Jedno pitanje za hotel Telal - jel istina da je blizu groblja?
Ako ćeš iskreno, rijetko što u Sarajevu nije blizu groblja
Jeste blizu groblja, ali ne moraš proći kraj njega da bi došao do hotela, ako je to problem.
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 00:33   #1908
Quote:
hrks kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi!

Evo i nas par se spremilo u Sarajevo krajem mjeseca. Jedno pitanje za hotel Telal - jel istina da je blizu groblja?
To je mezarje. Malo groblje kojeg ima skoro uz svaku džamiju jer je takav običaj. ništa scary nećeš ga ni primjetit. Nije to Mirogoj
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:30   #1909
Quote:
osoba_a kaže: Pogledaj post
Ako ćeš iskreno, rijetko što u Sarajevu nije blizu groblja
Quote:
Edo2387 kaže: Pogledaj post
To je mezarje. Malo groblje kojeg ima skoro uz svaku džamiju jer je takav običaj.
ovo sam i ja primjetio, pa zaboravio pitati dok smo bili tamo; muslimanskih groblja ima po cijelom gradu - zašto?

Nisam toliko upućen u islamsku kulturu i pogrebne običaje, pa ne znam; koliko sam vidio, pravoslavni/katolički grobovi budu uvijek grupirana na jednom mjestu, a u Sarajevu sam vidio bar dvadesetak grupica grobova.

Jedino što sam uspio na netu naći o tome je rečenica iz Kur'ana "Neka te pokopaju tamo gdje si umro", i da grobovi moraju biti okrenuti prema Mekki.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:57   #1910
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
ovo sam i ja primjetio, pa zaboravio pitati dok smo bili tamo; muslimanskih groblja ima po cijelom gradu - zašto?

Nisam toliko upućen u islamsku kulturu i pogrebne običaje, pa ne znam; koliko sam vidio, pravoslavni/katolički grobovi budu uvijek grupirana na jednom mjestu, a u Sarajevu sam vidio bar dvadesetak grupica grobova.

Jedino što sam uspio na netu naći o tome je rečenica iz Kur'ana "Neka te pokopaju tamo gdje si umro", i da grobovi moraju biti okrenuti prema Mekki.
Da, nišani (spomenici) moraju biti okrenuti prema Mekki. groblja ima puno jer se muslimanski grobovi ne prekopavaju. Recimo u Hrvatskoj ako ne plaćaš za oca majku ili nekog drugog taj grob prekopaju. Za muslimanska groblja to ne važi. Smrt je jako bitna u islamu i zato nema toga. Ne kažem da u drugim vjerama nije ali eto zabranjeno je prekopavanje. To je možda jedan od razloga i zato ima puno groblja i skoro uz svaku džamiju.
Evo jedan citat također:
"Muslimanska groblja su oduvijek bila smještena u samim sredinama naseobina. Zbog sjećanja na mrtve i zbog posjećivanja muslimanskih groblja, radi poklanjanja Fatihe mrtvima, ta groblja su se nalazila ondje gdje se kreću ljudi i to uz džamije, prometnije puteve, čak i uz same kuće – usred života čovjeka." Isto tako na groblja se ne polaže cvijeće, iako sam zadnje vrijeme primjetio da i toga ima. Svi nišani su slični skromni nema malih "kapelica".
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 15:06   #1911
Hvala na objašnjenjima. Na kraju smo rezervirali Fočin Han
__________________
Apokalipsa sa vašeg balkona, rezolucija perfektna, kristalan sound, surround all around when it hits the ground
hrks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 15:24   #1912
Koliko je hotel Kovaci udaljen od dvorane(koncertne) Duro Dakovic?
stcarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 18:49   #1913
Quote:
stcarica kaže: Pogledaj post
Koliko je hotel Kovaci udaljen od dvorane(koncertne) Duro Dakovic?
Danas se to zove BKC - Bosanski kulturni centar. Udaljen 10 minuta hoda maksimalno.
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 20:05   #1914
Zahvaljujem.
stcarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:39   #1915
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
A zašto ne bi točnu ako je već možeš dobiti?
Prosle godine u ovo vrijeme smo imali snijeg, tacnije 12.10. tako da ga mozete ocekivati i ove. Preporucujem cizme, toplu jaknu i obavezno kisobran.
Uzivajte u Sarajevu.
saint&sinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 23:57   #1916
Istina kod nas je vrijeme ludo, u jednom danu zna se desiti da se promijene sva 4 godisnja doba =D a najcesce je po danu toliko toplo da setamo bez jakne, a navece toliko hladno da vam ni jakna ne moze pomoci, ovo cak vazi i za ljetne dane hehe =DDDD
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 13:25   #1917
Quote:
krug88 kaže: Pogledaj post
Istina kod nas je vrijeme ludo, u jednom danu zna se desiti da se promijene sva 4 godisnja doba =D a najcesce je po danu toliko toplo da setamo bez jakne, a navece toliko hladno da vam ni jakna ne moze pomoci, ovo cak vazi i za ljetne dane hehe =DDDD
da, ovo je istina; prošli vikend je bio sunčan i lijep, pa smo mi tokom dana hodali samo u kratkim majicama i tankim jaknama; no poslijepodne, čim nestane sunca, temperatura rapidno pada, tako da navečer bude hladno u običnoj jesenskoj jakni i dugačkoj majici.
tako da ne znam kako će biti sad nadalje, kad čak ni nema sunca.

i još jedna stvar; čim krenete prema brdu, puše vjetar. tako da, ako želite imati čitave usnice, obavezno nositi labelo ili nekakav balzam.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 22:16   #1918
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
da, ovo je istina; prošli vikend je bio sunčan i lijep, pa smo mi tokom dana hodali samo u kratkim majicama i tankim jaknama; no poslijepodne, čim nestane sunca, temperatura rapidno pada, tako da navečer bude hladno u običnoj jesenskoj jakni i dugačkoj majici.
tako da ne znam kako će biti sad nadalje, kad čak ni nema sunca.

i još jedna stvar; čim krenete prema brdu, puše vjetar. tako da, ako želite imati čitave usnice, obavezno nositi labelo ili nekakav balzam.
Nadalje ce biti, da ceš morat nosit duge gaće ispod hlača, neku dobru jaknu, kapu, šal i rukavice. Ako sam se kad smrznuo ko afrikanac u sibiru bilo je to u Sarajevu. Točno se sjećam ja na Skenderiji čekam tramvaj 2 minute i pretvorio se u kockicu leda...Ni u alpama mi nije bilo toliko zima
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 10:03   #1919
Quote:
Edo2387 kaže: Pogledaj post
Nadalje ce biti, da ceš morat nosit duge gaće ispod hlača, neku dobru jaknu, kapu, šal i rukavice. Ako sam se kad smrznuo ko afrikanac u sibiru bilo je to u Sarajevu. Točno se sjećam ja na Skenderiji čekam tramvaj 2 minute i pretvorio se u kockicu leda...Ni u alpama mi nije bilo toliko zima
I mene sjećanje na najledeniji trenutak u zivotu veze za Skenderiju. Zubi su mi cvokotali
saint&sinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 18:53   #1920
Pored Miljacke niz rijeku puše uvijek... Eo sad je 10 stepeni i pada kiša...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.