Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Ratzinger je nacist. Prihvaćate li takvog papu?
Da, to je dio njegove prošlosti, a do sad se već obratio.... 5 7.94%
Da, što je loše u nacizmu? 10 15.87%
Da, i Bog voli naciste 5 7.94%
Ne, to je sramota za civilizaciju 8 12.70%
Ne, to je dokaz da je Sotona svoje prste ugurao u Crkvu 4 6.35%
Ne, nije dostojan nasljednik velikog Ivana Pavla II 4 6.35%
Briga me i za Ratzingera i za naciste.... 7 11.11%
Ne smatram da je on bio nacist 20 31.75%
Glasovatelji: 63. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2006., 22:32   #1
Ratzinger - nacist. Što s njim?

Eto, dotakoh se u jednom drugom threadu te činjenice, pa mi onako zapelo u glavi i ne nestaje. Johannes Ratzinger ili Benedikt XVI bio je nacistički vojnik u Drugom svjetskom ratu. Sada je vođa Rimokatoličke crkve. U sličnoj poziciji čovječanstvo se našlo već prije kojih 30-tak godina kad je Kurt Waldheim bio izabran za glavnog tajnika UN-a (ako se ne varam, Kurt je odstupio nakon nekog vremena).

Uopće, što mislite o Ratzingeru i njegovom papinstvu...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 22:46   #2
IIRC, on je bio 16(ilikolikoveć)godišnjak koji je kao i svi njegovi vršnjaci u zadnjim danima nacizma bio naoružan te unovačen. Teško da ga to čini nekim nacistom...
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 23:26   #3
Quote:
Galileo kaže:

Uopće, što mislite o Ratzingeru i njegovom papinstvu...
Ono sto i o svim papama i papinstvu
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 23:49   #4
Quote:
Galileo kaže:
Eto, dotakoh se u jednom drugom threadu te činjenice, pa mi onako zapelo u glavi i ne nestaje. Johannes Ratzinger ili Benedikt XVI bio je nacistički vojnik u Drugom svjetskom ratu. Sada je vođa Rimokatoličke crkve. U sličnoj poziciji čovječanstvo se našlo već prije kojih 30-tak godina kad je Kurt Waldheim bio izabran za glavnog tajnika UN-a (ako se ne varam, Kurt je odstupio nakon nekog vremena).

Uopće, što mislite o Ratzingeru i njegovom papinstvu...
Za ovu temu nije posebno bitno mišljenje o tome tko je i što je Ratzinger danas,već samo to što je u određenom trenutku kao dječak bio u hitlerjugendu.Da li ga to čini nacistom?
Na kraju krajeva svi smo bili pioniri.A i omladinci.
Jesmo li zbog toga bili članovi KP?
A i danas crveni u srcu?
Jesi se obratio?

U svakom slučaju guba ti je anketa.jedan,donekle,afirmativan odgovor sve ostalo..
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:13   #5
Raci nije bio nacist pa ti cijela anketa pada u vodu jer su pitanja sva u tom smislu

Kako rece velestovani kolega gore to je bilo ko nasi pioniri. Nadji mi nekog ko je uspio izbjec postat pionir. Nismo ni znali sto je to. To je bilo svaceno ko DATOST
imac hranu, spavanje, roditelje, skolu i pionire, nema tu pitanja

Ne mislis da bi inace malo vise potezali njegovu "nacisticku proslost"

ali nitko razuman to javno ne radi jer bi napravio budalu od sebe
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:20   #6
Quote:
Bhalki kaže:
Raci nije bio nacist pa ti cijela anketa pada u vodu jer su pitanja sva u tom smislu

Kako rece velestovani kolega gore to je bilo ko nasi pioniri. Nadji mi nekog ko je uspio izbjec postat pionir. Nismo ni znali sto je to. To je bilo svaceno ko DATOST
imac hranu, spavanje, roditelje, skolu i pionire, nema tu pitanja

Ne mislis da bi inace malo vise potezali njegovu "nacisticku proslost"

ali nitko razuman to javno ne radi jer bi napravio budalu od sebe
Ne, bio je valjda anđeo čuvar, te iz ljubavi za čovječanstvo pristupio Hitlerjugendu....
Uostalom, ako se već sjećaš pionira, valjda se sjećaš i priče (odnosno, kako je završila) o Kurtu Waldheimu....
A zna se zašto nitko razuman ne poteže njegovu prošlost, a to nije sigurno samo zbog toga što je blistava.... Možda je razlog što Vatikan stoji iza njega...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:22   #7
Quote:
Xerex kaže:
IIRC, on je bio 16(ilikolikoveć)godišnjak koji je kao i svi njegovi vršnjaci u zadnjim danima nacizma bio naoružan te unovačen. Teško da ga to čini nekim nacistom...
Teško da je bio samo 16-godišnjak ako danas ima 79.... Ma, jadničak mali, što je on znao u tim godinama....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:25   #8
Quote:
danaye kaže:
U svakom slučaju guba ti je anketa.jedan,donekle,afirmativan odgovor sve ostalo..
A onda je zatvori....
Vidim da ionako svi njega više manje vidite kao sveca, a onaj jedini negativni odgovor (osim mog) dolazi od osobe koja jednako gleda Wojtilu i Ratzingera... Tako da baš i nema previše smisla...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:31   #9
Quote:
Galileo kaže:
Ne, bio je valjda anđeo čuvar, te iz ljubavi za čovječanstvo pristupio Hitlerjugendu....
Uostalom, ako se već sjećaš pionira, valjda se sjećaš i priče (odnosno, kako je završila) o Kurtu Waldheimu....
A zna se zašto nitko razuman ne poteže njegovu prošlost, a to nije sigurno samo zbog toga što je blistava.... Možda je razlog što Vatikan stoji iza njega...
kolko sam svatio u Hitlerjunge se nije pristupalo (ili ne pristupalo) svi klinci odredjenih godina u njemackoj su automatski ulazili, kao pioniri kod nas.

Trenutno je u modi obracunavat se sa crkvom pa bi taj podatak bio ipak malo previse socan da ga ne iskoriste mediji malo vise
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:35   #10
Quote:
Galileo kaže:
Teško da je bio samo 16-godišnjak ako danas ima 79.... Ma, jadničak mali, što je on znao u tim godinama....
ako sada ima 79 kada je rat zavrsio taman je postao punoljetan, sto znaci da je prakticki odrastao u nacizmu. Znaci da je hitler zavldao negdje kad je imao 8 god? Ili sam pobrko racunicu?
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:37   #11
Quote:
Galileo kaže:
Vidim da ionako svi njega više manje vidite kao sveca
odakle ti taj zakljucak?

Ne mislim da je Raci svetac nego da si malo tendenciozan
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:39   #12
Ratzinger je rođen 1927.

Quote:
Galileo kaže:
A onda je zatvori....
Vidim da ionako svi njega više manje vidite kao sveca, a onaj jedini negativni odgovor (osim mog) dolazi od osobe koja jednako gleda Wojtilu i Ratzingera... Tako da baš i nema previše smisla...
Zašto bi je zatvorio(što god pokazala)?
Moja primjedba je išla samo ravnoteži ankete,jer ipak je od 7 ponuđenih opcija samo jedna afirmativna.

Zašto misliš da ga gledamo kao sveca?
Zato što mu ne predbacujemo što je kao klinac u vrtlogu rata bio u hj(kao i svaki drugi klinac- to je bila obaveza) ili što je nijemac(vjerovao ili ne i to je razlog mnogih predbacivanja)?

Zasad ,ni meni nisu Wojtila i Ratzinger isti, no ne zbog svoje mladosti već zbog sadašnjosti,a Ratzinger uostalom nije baš ni imao dovoljno vremena za pokazati se.
Ne kužim zašto anketa nema smisla,osim ako ne pokazuje ono što bi želio vidjeti.
Ako je tako, sorry,ali..
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:41   #13
Quote:
Galileo kaže:
Uopće, što mislite o Ratzingeru
Drugi je na mojoj osobnoj top listi.
Quote:
i njegovom papinstvu...
Da potraje i 20 godina, mislit cu da je bilo prekratko.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:45   #14
Može li koji poštovani moderator dodati u anketu izbor "Ne smatram da je on bio nacist" tako da i ja mogu glasati?
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:47   #15
Quote:
danaye kaže:
Ratzinger je rođen 1927.



Zašto bi je zatvorio(što god pokazala)?
Moja primjedba je išla samo ravnoteži ankete,jer ipak je od 7 ponuđenih opcija samo jedna afirmativna.

Zašto misliš da ga gledamo kao sveca?
Zato što mu ne predbacujemo što je kao klinac u vrtlogu rata bio u hj(kao i svaki drugi klinac- to je bila obaveza) ili što je nijemac(vjerovao ili ne i to je razlog mnogih predbacivanja)?

Zasad ,ni meni nisu Wojtila i Ratzinger isti, no ne zbog svoje mladosti već zbog sadašnjosti,a Ratzinger uostalom nije baš ni imao dovoljno vremena za pokazati se.
Ne kužim zašto anketa nema smisla,osim ako ne pokazuje ono što bi želio vidjeti.
Ako je tako, sorry,ali..
Malo sam u afektu pretjerao, jer ja ga vidim kao ogromni antiklimaks nakon Ivana Pavla II... Kao nekoga tko je za godinu i sitno anulirao sve što je Ivan Pavao II gradio desetljećima....
Od teške konzervativnosti, prosječnosti pa sve do katastrofalne diplomacije i međuvjerske netolerancije...
Ja ga ne vidim kao svjetlo u mraku ove civilizacije, a Ivan Pavao II je to definitivno bio....

Zato treba s moje strane biti sorry, reagirao sam s tom anketom emocionalno. I ispričavam se svima kojima sam povrijedio vjerske osjećaje....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:49   #16
Quote:
Xerex kaže:
Može li koji poštovani moderator dodati u anketu izbor "Ne smatram da je on bio nacist" tako da i ja mogu glasati?
Mogu,ali bih ,ipak, prvo želio da se Galileo kao "utemeljitelj" ankete složi s dodavanjem te i takve opcije.
Prije toga,sorry ali ne.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:50   #17
Quote:
danaye kaže:
Mogu,ali bih ,ipak, prvo želio da se Galileo kao "utemeljitelj" ankete složi s dodavanjem te i takve opcije.
Prije toga,sorry ali ne.
Galileo se slaže...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:53   #18
Evo glasao. Fala svima na trudu.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:54   #19
Quote:
Galileo kaže:
Galileo se slaže...
Dodao sam opciju,tvoj zadnji post je vrlo zanimljiv i donekle bih se i složio s tobom ,no to je i pravi put rasprave(po mom mišljenju).
Do sutra ili preksutra..
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:59   #20
ha-ha.

a zakaj onda mi dopuštamo povratak ljudima koji su bili dio vojske koja nas je napadala? svi kuhari ka.

zašto se njima gleda kroz prste a papu se automatski proglašava nacistom. veća su opasnost ovi povratnici zadojeni velikom srbijom.
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.