Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2006., 09:49   #21
Quote:
forestsilvy kaže:
Mislim da ni jedan covjek ne zeli ici u pakao vjecno.
to je zato sto vi pakao vidite kao nesto najgore sto se ikome moze dogoditi, a raj nesto cemu bi svi ljudi trebali teziti

meni pakao nista ne predstavlja, isto kao i bog, raj, isus, i sve ostalo, tako da ako biram, biram ono sto bi i na zemlji izabrao

zasto bi itko htio provesti vrijeme sa nekim tko je navodno svemoguc a ne radi nista da pomogne svojoj "djeci" koje je on navodno stvorio i koju toliko puno voli
da na zemlji vidim roditelja koji sjedi pored obale dok mu se klinac utapa i kaze, cudni su putevi moji, utopio bi ga isti cas

isto tako, posto vidim da je dobar dio onog tvog teksta iskopiran sa neke stranice napisane na engleskom od nekog takodjer ne tako educiranog vjernika, mozda bi bilo bolje da se prihvatis knjiga iz fizike pa da probas nauciti o cemu se zapravo radi, umjesto da prodajes ljudima jaja pod bubrege
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 09:53   #22
Quote:
I mi smo nastali evolucijom od majmuna?
ne, ti si nastala od rebra


Quote:
drugi zakon termodinamike kaze da sve tezi raspadanju.Covjek stari, sa 20 si mlad sa 70 si naboran.Ako nesto ostavis, ono ce s vremenom propasti,nista ne postaje bolje,razvija se samo od sebe.
A evolucija uci da se napradujemo, da se se ljudi razvili od bakterije pr. 4bili.god.Tvoj pra pra pra(bilij) deda je bio bakterija?
kakva ti je ovo mrtva logika?
ako se ne razvijamo, zasto, o zasto si ti odrasla (mozda i nisi pa ti je zato i cudno), zasto imas sposobnost ucenja, zasto imas sposobnost razvijanja same sebe?
po tebi ti si se trebala rodit i za 2 mjeseca umrijet od raspadanja stanica


jooj
knjigu u ruke i ucit
al ne bibliju
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 12:37   #23
ahahahhahahahahahhahahaaaa
2hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 12:53   #24
Quote:
Veni kaže:
to je zato sto vi pakao vidite kao nesto najgore sto se ikome moze dogoditi, a raj nesto cemu bi svi ljudi trebali teziti

meni pakao nista ne predstavlja, isto kao i bog, raj, isus, i sve ostalo, tako da ako biram, biram ono sto bi i na zemlji izabrao

zasto bi itko htio provesti vrijeme sa nekim tko je navodno svemoguc a ne radi nista da pomogne svojoj "djeci" koje je on navodno stvorio i koju toliko puno voli
da na zemlji vidim roditelja koji sjedi pored obale dok mu se klinac utapa i kaze, cudni su putevi moji, utopio bi ga isti cas
Bravo, odličan odgovor.Obožavam ateiste.
Vidiš ono što ti vidiš je samo primjer sadizma, a bog je sadist, tiranin i veliki egotriper koji i želi da mi ljudi budemo mala neuka zatupljena poslušna stvorenja.U interesu mu je da patimo i da nikada ne postanemo zadovoljni svojim postojanjem, da bi se naše duše pripremile na raj, vječno klanjanje, štovanje, veličanje i puzanje pred njim.
Pakao nije ništa drugo doli odsustvo od takvog boga.
Ljudi koji ne mogu progutatu njegovu propagandu, zatupljivanje i zlo koje šire njegove sluge na zemlji pod okriljem dobra, sa tim svojim milim umiljatim glasićima oni uglavnom postaju ateisti.

Quote:
Veni kaže:
isto tako, posto vidim da je dobar dio onog tvog teksta iskopiran sa neke stranice napisane na engleskom od nekog takodjer ne tako educiranog vjernika, mozda bi bilo bolje da se prihvatis knjiga iz fizike pa da probas nauciti o cemu se zapravo radi, umjesto da prodajes ljudima jaja pod bubrege
Znanje, spoznaja, racionalno razmišljanje, sloboda.....eh da.To je to.

A ništa od toga ne bi imao da jedan anđeo nije stao protiv toga tirarnina, i mi danas imamo mogućnost sljediti njegovo nasljeđe, njegov primjer.
Razvijati sebe, svoj individualizam, svoje ljudske vrijednosti i prihvačati odgovornost za svoje postupke, težiti da iskoristimo svoj potencijal da postanemo nešto više od malih pobožnih ovčica i sluga.

Naravno ne očekujem da u išta od ovoga povjeruješ, ni ne trebaš, međutim eto nešto drugčije objašnjenje od ovoga kojime te doje i truju mali poslušni vjernici
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 13:03   #25
hehe, slazem se s tobom u dosta tocaka, makar si malo ekstremniji od mene ali draze mi je razgovarati sa nekim tko ima slobodu razmisljanja dovoljnu da pokusa shvatiti ono sto mu sugovornik govori, a ne ponavljanje naucenih izraza i lupanje prazne slame iz dana u dan
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 14:15   #26
ma kakve teorije evolucije, kerefeke velikog praskanja nas je napravio bog od prašine i rebara...najviše volim takve, imam jednog starog susjeda s kojim sam pričao o tome i on je i dalje uvjeren da muškarci imaju jedno rebro manje od žena...zamisli u 21. stoljeću on mene uvjerava da imamo jedno rebro manjka zato što je bog izvadio Adamu rebro da bi od njega napravio Evu...pa nam je to ostalo onak kako jedan zgodan podsjetnik na stvaranje
Sad sam se sjetio da sam čitao kako je neki svećenik u srednjem vijeku točno u sat izračunao kad je svijet nastaovodeći se prema nekim biblijskim spisima...svi znamo da je svijet nastao prije nekih 3 i pol tisuće godina
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 16:59   #27
točnije prije otprilike 6 tisuća godina...
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 19:44   #28
Quote:
jurky kaže:
točnije prije otprilike 6 tisuća godina...
ok onda 6000 godina, ja sam bubnio onak odokalno
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 21:47   #29
Treba biti praktican.
Zamislite kolika bi se sredstva koja se sada bacaju na raznorazna istrazivanja (arheoloska, astronomska...) mogla ustedeti sa samo jednim jednostavnim odgovorom - bog je stvorio, na samo njemu znan nacin, sve !
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 00:01   #30
Quote:
jurky kaže:
samo da vas upozorim da nećete imat izlike kad dođete pred Isusa, tipa Biblija je u krivu, vjerovali smo u evoluciju...sve, ali sve što je oko vas stvoreno je. to je valjda jasno svakom štefu na cesti. Ko da se 2 kompa svađaju kako ne postoji ništa izvan njih...

1:18 Otkriva se doista s neba gnjev Božji na svaku bezbožnost i nepravednost ljudi koji istinu sputavaju nepravednošću.

1:19 Jer što se o Bogu može spoznati, očito im je: Bog im očitova.

1:20 Uistinu, ono nevidljivo njegovo, vječna njegova moć i božanstvo, onamo od stvaranja svijeta, umom se po djelima razabire tako da nemaju isprike.

1:21 Jer premda upoznaše Boga, ne iskazaše mu kao Bogu ni slavu ni zahvalnost, nego ishlapiše u mozganjima svojim te se pomrači bezumno srce njihovo.

1:22 Gradeći se mudrima, poludješe i

1:23 zamijeniše slavu neraspadljivog Boga likom, obličjem raspadljiva čovjeka, i ptica, i četveronožaca, i gmazova.

1:24 Zato ih je Bog po pohotama srdaca njihovih predao nečistoći te sami obeščašćuju svoja tijela,

1:25 oni što su Istinu - Boga zamijenili lažju, častili i štovali stvorenje umjesto Stvoritelja, koji je blagoslovljen u vjekove. Amen.
Rimljanima
-------------------------------------------


3:3 Znajte ponajprije ovo: u posljednje će se dane pojaviti podrugljivi izrugivači; povoditi će se za svojim požudama

3:4 i pitati: "Što je s obećanjem njegova Dolaska? Jer i otkad Oci pomriješe, sve ostaje kao što bijaše od početka stvorenja."

3:5 Ta oni naumice zaboravljaju da nebesa bijahu odavna i da zemlja na Božju riječ posta iz vode i po vodi.

3:6 Na isti način ondašnji svijet propade vodom potopljen.

3:7 A sadašnja nebesa i zemlja istom su riječju pohranjena za oganj i čuvaju se za Dan suda i propasti bezbožnih ljudi.

3:8 Jedno, ljubljeni, ne smetnite s uma: jedan je dan kod Gospodina kao tisuću godina, a tisuću godina kao jedan dan.

3:9 Ne kasni Gospodin ispuniti obećanje, kako ga neki sporim smatraju, nego je strpljiv prema vama jer neće da tko propadne, nego hoće da svi prispiju k obraćenju.

3:10 Kao tat će doći Dan Gospodnji u koji će nebesa trijeskom uminuti, počela se, užarena, raspasti, a zemlja i djela na njoj razotkriti.
2.Petrova


Čekaj malo.. Ako taj tvoj bog kani sve one koji nisu u njega vjerovali poslat u pakao, koji je onda smisao tog što je on nama dao "izbor"? Zar se ne bi to slanje u raj, pakao, ovo ono, trebalo zasnivati na dobroti čovjeka a ne o tome koje je vjere (ili nevjere u ovom slučaju ). Ako ti stvarno to misliš, kaj nije onda ona glupost tipa "bog je dobar", "bog je spasitelj" totalno apsurdna i neistinita pošto on kani sve koji mu se nisu ulizivali slat u pakao? Hmm, malo nezrelo razmišljanje, ne?
A osim toga, po 587938470 put.. biblija je knjiga koju je napisao čovjek. I to je to. Ti meni nađi miligram dokaza da je biblija nešto "božansko" i MOŽDA, ali samo možda će ikog bit briga za vaše tuljenje o tome kako je big bang samo teorija, a ne činjenica. uhh.. halo? hmm da, mora da je lakše povjerovati da nas je netko stvorio čarobnim štapićem iz ničega (o pardon, iz zemlje i rebra) prije 6000 godina, makar za to nema NIKAKVOG dokaza a da nije neki citat iz one fikcijske knjige po imenu biblija, NEGO povjerovati u to da smo stvoreni nekakvim kompleksnim procesom evolucije koji je tako bolno očit i mnogo puta i na mnogo načina dokazan.
Kako to, reci ti meni, da ateisti, uz najveću znanstvenu teoriju ikad, nemaju pokrića za svoje vjerovanje tj ne-vjerovanje, a vi sa samo jednom knjigom sumnjivog podrijetla, imate?
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 00:14   #31
Quote:
forestsilvy kaže:

drugi zakon termodinamike kaze da sve tezi raspadanju.Covjek stari, sa 20 si mlad sa 70 si naboran.Ako nesto ostavis, ono ce s vremenom propasti,nista ne postaje bolje,razvija se samo od sebe.
A evolucija uci da se napradujemo, da se se ljudi razvili od bakterije pr. 4bili.god.Tvoj pra pra pra(bilij) deda je bio bakterija?
I mi smo nastali evolucijom od majmuna?
__________________
Gledaj. Ti da znaš išta o evoluciji osim onog za šta smatraš da tebi ide u korist, znala bi da tu nije riječ o evoluciji u 5 minuta. Si ti ikad čula za neandertalce? Za pračovjeke čije su kosti iskopavane godinama po cijelom svijetu? Uf da to mora da je bio mit jelda
Kakve veze ima drugi zakon termodinamike sa evolucijom Da, raspada se sve. ak knjigu ostaviš vani na kiši, raspast će se. Ako ubiješ čovjeka, s vremenom će se raspast (možda si čula za to, zove se dekompozicija i nema nikakve veze sa evolucijom).
I ne, tvoj pradeda nije bio bakterija jer bi to zvučalo ko da se tvoja prabaka parila s bakterijom, što mi zvuči sumnjivo. A da li je tvoj pradeda potekao od bakterija? Hmm.. Mislim da će ti ovo malo pobliže objasniti. Dobro bi ti došlo da pročitaš nešto sa objektivnog stajališta, a ne neku vjerničku verziju.
http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution
Evo, ne može objektivnije. Enjoy!
Makar sumnjam da ćeš pročitat, naime poznati ste po slijepom odbijanju očitih dokaza i činjenica. Ali kaj ćeš, moram pokušat..
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 01:28   #32
[QUOTE=jurky]ovako završavaju sve debate s evolucionistima u 5 minuta:

o kojoj se evoluciji govori ?

Quote:
1. kozmička- big bang ....nedokazano bez osnova
Itekako dokazano. Jesi li ikad čuo za pozadinsko kozmičko zračenje? E, vidiš, to ti je šapat preostao od big banga.....

Quote:
2. kemijska- kako su nastali ostali elementi iz helija i vodika (bez sranja o fuziji, jer fuzija ne ide dalje od željeza..)
Vrlo produhovljeni rječnik za nekakvog vjernika... Inače, vjerujem da nam je Bog podario moć spoznaje, a ne lupetanja, pa se stoga informiraj o granici željeza i supernovama, a onda tek poteži te tvoje primitivne izraze. Ili možda na Zemlji ne postoji niti jedan element teži od željeza?


Quote:
3.stelarna- nitko nikad nije vidio da zvijezde nastaju ..bez fora o maglicama..nije dokazano
Posjeti malo NASA-ine i JPL-ove stranice i pogledaj fotografije s Hubblea... Pa da i vlastitim očima vidiš kako se zvijezde rađaju.... Iako, Isus reče: "blaženi oni koji ne vidješe, a vjeruju"....


Ostale tvoje dvije točke nisam uzeo u obzir, jer sam u tom području tanak, a ne želim prodavati svoje ideje....

Quote:
opće mi je glupo raspravljat o tako glupoj temi ko što je evolucija...jer ona ne postoji..sve se raspada, nište ne evoluira...

Vidi, netko tko u jednoj rečenici toliko puta napiše riječ "glupost", a zatim ne navede niti jedan argument u korist te pretpostavke, smatram da je u najmanju ruku limitiran informacijama...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.