Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2003., 00:56   #41
Quote:
soylent kaže:
gdje?

u splitu
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 01:03   #42
par komercijalnijih skorojevica

I dan danas mozda najljepse djelo, koje je meni osobno pobudilo najvise emocija jest Beethovenova "Mjesecina" rastopim se svaki put iznova...ima "NESTO" u njoj...carobno, sjetno, vjecno...sto u samu dusu dira...i ostavlja bez daha...

Vivaldi mi je stalni prijatelj...dozivljaj prirode kroz njegova godisnja doba...zaista...osjetis atmosferu i svaki ton mozes poistovjetiti s detaljem, pokretom u prirodi u to odredjeno doba...

Bachovi Brandenburski koncerti, narocito br.1 joooj oboica, pa violica lagano, tuzno u pozadini, cembalo...u pozadini duboki gudaci..pa onda kasnije male trube, flauta, kontrabas, cembalo, violine...veeeselo

Ne znam zasto, al Haydn je covjek kojeg nikada, u koliko se god navrata trudila, nisam mogla osjetiti...u Londonskoj donekle...al slabo, slabo...uz sav trud heh

Musorgski ---unutrasnja ljepota, kao i Schonberg(ne da mi se trazit prijeglas)--- jedan od tragaoca "unutrasnjeg u vanjskom" ;covjek koji je skuzio ogranicenost slobode...te dao svu vaznost unutrasnjem...njegova glazba uvod je u posebno carstvo gdje glazbeni dozivljaji nisu akusticki, vec totalno dusevni.

E, da, korali mi imaju takodjer posebnu draz, a capella, muskici hehe, ma divota! jos posebna atmosfera...i izvan si orbite...
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 01:04   #43
Lightbulb

www.triology.cc

sviraju zapravo komornu muziku ..zadnji put su dobili standing ovations u Musikvereinu. mene uvijek dovedu do suza - ili zbog smijeha, ili zbog jacine. nevjerojatni virtuozi.

neznam dal ih je ko cul ovog ljeta na Dubrovackom festivalu!? nastupali su s Rachlinom

triology u tipicnoj svirackoj pozi
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 17:14   #44
Thumbs up Trube i horne

Quote:
dada79 kaže:
Bachovi Brandenburski koncerti, narocito br.1 joooj oboica, pa violica lagano, tuzno u pozadini, cembalo...u pozadini duboki gudaci..pa onda kasnije male trube, flauta, kontrabas, cembalo, violine...veeeselo
Možeš li mi pojasniti pojam male trube? Da li, kojim slučajem, znaš kako se zovu one barokne horne (ili rogovi) sa dvaput uvijenom cevi?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 18:10   #45
Re: Trube i horne

Quote:
Nymann kaže:
Da li, kojim slučajem, znaš kako se zovu one barokne horne (ili rogovi) sa dvaput uvijenom cevi?
Francuski rog ( vidi sliku)
Nego postoji jedan pijanist Michael Nymann pa velim da to nisi ti ?
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 19:11   #46
Re: Re: Trube i horne

Quote:
el_mariachi kaže:
Francuski rog ( vidi sliku)
Nego postoji jedan pijanist Michael Nymann pa velim da to nisi ti ?
je to je sigurno on...

btw, Nyman je sa jednim N

a ja sada slusam Schubertovu Ave Maria
 
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 20:13   #47
Thumbs up Brandenburški koncerti i još ponešto

Da, postoji francuski rog i engleski (koji je oboa ugođena za kvintu niže, pogodna za komorna dela itd.). Ali, ovo nije taj rog; ovaj je imao dva uvijena kruga... Ili kako već da objasnim...

Ja sam uzeo Nymanovo ime za osnovu svoga "nicka", s tim što sam dodao još jedno N na kraju. Inače, mislim na skladatelja soundtracka filma "Klavir".

„Brandenburški koncert” br. 1 u F-duru je napisan negde oko 1721. godine. Prvi, kao i svi Bachovi koncerti, mnogo duguje italijanskoj tradiciji. Vivaldi je bio naročito privlačan nemačkom skladatelju, koji je revnosno prepisivao Vivaldijeve koncerte kako bi razumeo njegovu upotrebu kontrasta, ritmičkog pogona, i, kao što je kasnije otkriveno, orkestracije. Iako „Brandenburški koncerti” nisu svi bili tako inovativni kako se ranije smatralo, njihovo postupanje sa materijalom je u braoknoj eposi nenadmašno. Izuzetak od pozajmljivanja italijanskih ideja je i upotreba lovačkih horni u prvome koncertu. Koncert je uglavnom pouzdan, i traži tri oboe i fagot, kao i kontinuo-gudače, i violino piccolo. Ističe se zvuk rôgōvā; skladatelj uspeva da njihovo prisustvo učini manje „nagriznim” tako što će upotrebljavati više duvača.
Prvi stavak nema određen tempo, a celokupna četvorostavačna kompozicija traje oko 20 minuta. Svaki stavak ima žustar korak i izvanrednan kontrapunkt koji se vidi u tutti-concertino načinu kontrastiranja. Zajedno sa hornom, violino piccolo je izgleda uključeno da bi se više pažnje privuklo inovativnom karakteru glazbe. Novine ove glazbe postale su standardi u daljoj smeni generacija u glazbenoj povesti. „Brandenburški koncerti” sadrže neke od najveličajnijih primera Bachovog kontrapunkta, a orkestracija koja veoma privlači pažnju u prvome koncertu uopšte nije smanjila vrednost dela. To je jedno od najboljih Bachovih dela.

Zadnje uređivanje Nymann : 09.03.2003. at 20:31.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 22:27   #48
Preporučujem Trans-siberian Orchestra - Christmas Eve Sarajevo
Nije klasična klasika, ali je odlično!
__________________
Bang that head that doesnt bang!
Angel Of Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 11:50   #49
Re: Re: Re: Trube i horne

Quote:
Pale Blue Eyes kaže:


a ja sada slusam Schubertovu Ave Maria
S Ingrid Kertesi?
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 12:54   #50
Re: Trube i horne

Quote:
Nymann kaže:
Možeš li mi pojasniti pojam male trube? Da li, kojim slučajem, znaš kako se zovu one barokne horne (ili rogovi) sa dvaput uvijenom cevi?


Jao, zaista ti ne znam naziv, a male trube sam uzela slobodnije, nije precizan termin.
Koliko znam, ne spadaju u melodijske, trebali bi spadati u basso continnuanske puhace...al tocan naziv - hm.
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 14:03   #51
Quote:
vicko kaže:
Mozart: Requiem

Posebice "Lacrimosa"

Lacrimosa dies illa,
qua resurget ex favilla
judicandus homo reus,
lacrimosa dies illa,
qua resurget ex favilla
judicandus homo reus:
Huic ergo parce Deus,
Pie Jesu, Jesu Domine,

dona eis requiem,
dona eis, dona eis requiem.
Amen.
Daaaaaaaaaaaa! Meni definitivno najbolje djelo za soliste, zbor i orkestar. Preporucam ti da poslusas Beethovenovu Missu Solemnis. Nije tako dobro ko Requiem, al mizda ti se svidi. Meni je super! A tu je isto Dvorzakov Stabat Mater, a i Pergolesijev. Pergolezijev mi je totalno andjeoski... Savrsenstvo!

Od ostale klasike najvise volim Koncerte za klavir i orkestar i to najvise Chopin-ove (1. i 2.) te Rachmaninov-ove sve, a osobito 3.

I komercijalistima preporucam soundtrack iz filma Shine i Piano.

Pa uzivjate!
kiseli kupus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 14:16   #52
Lightbulb Još pokoja skladba...

Postoji doista bezbroj kompozicija koje su vredne pažnje i pomena, te ih je nemoguće nabrojati. Ja bih dodao još par nekih koje su po meni zanimljive:

Albinonijev Koncert za obou
Delibesovu operu Lakmé (posebno Cvetni dvopev)
Bellinijevu Normu (uvod arije Casta diva)
Mandelssohnovu Hebridsku uvertiru
Mozartovu operu Otmica iz saraja
Händelovu ariju Con l'ali di costanza iz opere Ariodante.






Zadnje uređivanje Nymann : 09.03.2003. at 22:37.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 14:53   #53
Quote:
kiseli kupus kaže:
[B]Preporucam ti da poslusas Beethovenovu Missu Solemnis. Nije tako dobro ko Requiem, al mizda ti se svidi. Meni je super! A tu je isto Dvorzakov Stabat Mater, a i Pergolesijev. Pergolezijev mi je totalno andjeoski... Savrsenstvo!
Sve to što si mi navela sam "načuo" ali nikad nisam imao vremena za studioznije slušanje. Bacit ću se u potragu,

Ja ti preporučujem "Muku po Mateju" (djelo a ne muku ) od Bethovena. Prikladno za slušanje u Korizmi.

Danke
vicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 16:21   #54
Re: Još pokoja skladba...

Quote:
Nymann kaže:

Bellinijevu Normu (arija Casta diva)
Jest da mi popucaju stakla

Smetana - Appassionato ( Iz mog zivota)
Rimsky-Korsakov - Procession of the Nobles
Liszt - La danza (Tarantella)
Cajkovski - Spanjolski ples, Andantino cantabile
Eh da wagner je car.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 20:30   #55
Quote:
vicko kaže:


Ja ti preporučujem "Muku po Mateju" (djelo a ne muku ) od Bethovena. Prikladno za slušanje u Korizmi.

Danke
"Muka po Mateju" je Bachovo delo, ne Beethovenovo!!

A što se tiče arije Casta diva, tačno je da ima jedan deo sa očajnim forteom...

Rimsky-Korsakov "Šeherezada"...
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 21:19   #56
Quote:
Nymann kaže:
"Muka po Mateju" je Bachovo delo, ne Beethovenovo!!
Joj! Che grande mistaka! Govorio Beethoven mislio Bach! Lapsus lingue!




Jucer gledao Odiseju 2001 na TCM-u! Preporucujem:


R. Strauss : Also Sprach Zarathustra - Vienna Philharmonic Orchestra

Requiem for Soprano, Mezzo Soprano, Two Mixed Choirs & Orchestra - Bavarian Radio Symphony Orchestra

Na lijepom plavom Dunavu - Berlin Philharmonic Orchestra

Lux Aeterna - Stuttgart Schola Cantorum
vicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 22:28   #57
Wink Omiljeno glazbalo

Koje je vaše omiljeno glazbalo (navedite jedan od članova simfonijskog orkestra)?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2003., 12:14   #58
Kupio sam si u subotu duplak i na njemu neko legendarnih stvari:
Sibelius - Valse triste
Schumann - träumerei
Saëns - the carnival of the animals (fossils, the swan, finale)
grieg - morning mood
jos bih dodao Cajkovskog i spanjolski ples
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2003., 12:20   #59
mrzim kompilacije klasicne glazbe
a jos vise mrzim "best of" nekog skladatelja
pocenem se tresti kad to cujem


a tek one rock-klasicne verzije klasike... grrrrrr.....

nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2003., 20:53   #60
Quote:
Originally posted by damien
mrzim kompilacije klasicne glazbe
a jos vise mrzim "best of" nekog skladatelja
pocenem se tresti kad to cujem


a tek one rock-klasicne verzije klasike... grrrrrr.....


ti i ja bismo se onda dobro slagali!
kiseli kupus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.