Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2009., 15:43   #1001
Quote:
pero55 kaže: Pogledaj post
Phoenix, znam da ti ovo pitanje na uši izlazi, al kopah po starim stranicama i ne mogu naći...

dakle, preporuka u Zagrebu - kod koga otići na laser nogu (polidermu zaobilazim u širokom krugu). znači, tko je stručan, ne trči samo za novcem i ima kvalitetnu opremu? tražim nemoguće? znači, baš me zanima TVOJE mišljenje i preporuka.

inače, imam tamne dlake, normalnu put (svijetla, ali ne kraljevski bijela).

hvala!
Po n-ti put, nema preporuke,a mjesta za lasersku epilaciju u ZG koliko zelis, od Salate, Dr. Cekovic, Dr. Matesa, Dr.Nola itd
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 16:14   #1002
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Po n-ti put, nema preporuke,a mjesta za lasersku epilaciju u ZG koliko zelis, od Salate, Dr. Cekovic, Dr. Matesa, Dr.Nola itd
Mislis na dr. Sanju Greguric Matesu ?
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 16:46   #1003
Phoenix - hvala. I ja sam tako mislila, ali sam htjela čuti riječ stručnjaka. Da, radi se o području iznad kapaka, obrve koje su podivljale.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 20:03   #1004
Quote:
..Enja.. kaže: Pogledaj post
Izgleda da u Splitu ne postoje dlakavi ljudi. A di je ono mediteranski tip ljudi, dlakavi i čupavi?
U Gorice ima elektro i laser.
Kod njih nisam bila nikad ni na laser ni ovo drugo, ali jesam na depilaciji i meni je njihova usluga skroz ok. Zanima me baš elektroepilacija..

Dotty, morat ćemo sami riskirat i otić negdje, pa dojmove pisat tu. Izgleda da Splićanke ne pišu po forumu o svojim dlakama

Mislim da ću otić u taj Centar Gorica jer ne znam za nikoga drugog.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 17:45   #1005
@Dotty, imaš i ordinaciju Dr.Tedija Kosovića. On radi sa IPL-om, al nigdje ne piše koji i kakav. Gorica ima laser, i veliki plakati tog lasera su izloženi kod njih. Piše koji je
I dok me kozmetičarka čupala neki dan na depilaciji trudila sam se zapamtit koji je to laser, ali sam došla doma i sve zaboravila
Pitaj, provjeri..Ja još ne znam gdje ću i kako ću

Svakako javi
..Enja.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:31   #1006
Quote:
..Enja.. kaže: Pogledaj post
@Dotty, imaš i ordinaciju Dr.Tedija Kosovića. On radi sa IPL-om, al nigdje ne piše koji i kakav. Gorica ima laser, i veliki plakati tog lasera su izloženi kod njih. Piše koji je
I dok me kozmetičarka čupala neki dan na depilaciji trudila sam se zapamtit koji je to laser, ali sam došla doma i sve zaboravila
Pitaj, provjeri..Ja još ne znam gdje ću i kako ću

Svakako javi
Dr. Kosovic ima isti uredjaj kao i dr. Nezic iz Rijeke. Vodeno hladjeni IPL srednje kategorije.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 22:18   #1007
jel bi mi netko mogao reci sto bi bilo bolje elektroepilacija ili laser ako bi si netko htio maknut dlacice s lica?
naiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:44   #1008
pošto laser jaaako boli dali prije tretmana mogu popiti beke tablete protiv bolova?
matrix000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:19   #1009
Quote:
naiva kaže: Pogledaj post
jel bi mi netko mogao reci sto bi bilo bolje elektroepilacija ili laser ako bi si netko htio maknut dlacice s lica?
Ovisi kakve su dlacice. Sto su tamnije laser ce bolje djelovati. Ja idem na elektroepilaciju, ali one i dalje izbijaju, prvenstveno zbog hormonalnog poremecaja. Kad sredim hormone valjda ce vragovi prestat rast.
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:49   #1010
jos jedno pitanje zasto neki laseri bole vise od drugih a priblizno su iste snage?
matrix000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 23:33   #1011
a dlacice se bas moraju obrijat il je moguce sa kremom to rijesit na 2 dana prije tretmana laserom?
nikako mi se ne svidja to da se mora obrijat podrucje.... pa ipak se o licu radi..
naiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 23:57   #1012
Ma nije valjda da boli za piti tablete protiv bolova ?
Nekako mi se čini da ne bi pomoglo.
Jer je 'bol', po meni, više neugodni osjećaj termički iritirane kože (akumulirana toplina čak i stvara male plikove koji se, nasreću, brzo povlače), pa bi pomoć i olakšanje trebalo tražiti u smjeru 'smirivanja termičke senzacije' prije nego u smjeru preveniranja boli .
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 13:01   #1013
Quote:
naiva kaže: Pogledaj post
a dlacice se bas moraju obrijat il je moguce sa kremom to rijesit na 2 dana prije tretmana laserom?
nikako mi se ne svidja to da se mora obrijat podrucje.... pa ipak se o licu radi..
Može i krema. Bitno je da dlacica ne viri vani,a da je ipak u dlačnom kanalu.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 13:02   #1014
Quote:
matrix000 kaže: Pogledaj post
pošto laser jaaako boli dali prije tretmana mogu popiti beke tablete protiv bolova?
Osjecaj boli je vrlo subjektivan no , uvelike se smanjuje sa kvalitetnim hladjenjem zone prije i nakon tretmana.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 17:27   #1015
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je mislio da depilaciju, a ne epilaciju. Dakle mozes ih odstraniti ,ali samo izvana. Ukoliko nema dlaka ,nema ni termolize bulbusa.
Quote:
thegirl kaže: Pogledaj post
Ne smiješ čupati novoizrasle dlaćice uopće između tretmana, čudim se da ti nisu rekli.
A ovo ostalo ne kužim? Kad si ih čupala, odmah nakon tretmana?
ja sam danas bila na prvom tretmanu ipl-om,malo je peckalo al nije strašnije od voska.najbitnije je da sad 3 tjedna ništa ne diram jer može doć do upale.bilo je brzo gotovo.znam da će bit teško 3 tjedna pogotovo zato jer se radi o licu al morat ću izdržati ukoliko želim dobre rezultate.
gity is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 20:50   #1016
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Osjecaj boli je vrlo subjektivan no , uvelike se smanjuje sa kvalitetnim hladjenjem zone prije i nakon tretmana.

tip sam za nd yag laser al izgleda da mi vise pomaze neki drugi proizvodjac je syneron al neznam koji je laser dali se to ikome desilo?
matrix000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 15:58   #1017
Neznaš sa čime je rađen tretman,a uspoređuješ ga sa Nd:YAG laserom. Interesantno.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 18:08   #1018
Čitam, čitam i dalje mi je nejsano: koja je razlika (u cijeni i u učinku) između IPL-a i lasera?
Avance is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 19:02   #1019
Vidim, nitko ne odgovara pa molim Phoenixa za odgovor.
Zbunjena sam zbog toga što u jednom odgovoru kažeš da je laser djelotvorniji, a u drugom da je svejedno. Pliz objašnjenje

Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Mozda je tu potrebno jedno malo pojasnjenje glede primjene svijetla u epilaciji. Tretmani koji se izvode svijetlosnim izvorima (laser, IPL, fotodinamicna epilacija itd..) nisu NIKAD risolutivni, zapamtite, NIKAD. Iz citavog niza medicinskih razloga. Mi se svi radjamo vec sa nediferenciranim germinalnim stanicama koje ce se tijekom zivota pretvoriti u dlacice. Kakve ce one biti ,ovisi od citavog niza faktora. Dakle vec fetus ima te stanice. Ono sto malo ljudi zna je da se te stanice nalaze tako duboko ispod koze da ih je prakticki vrlo nevjerjatno unistiti. Ali ih se moze ostetiti. Njihov broj svakako opada sa godinama jer ih imamo samo odredjeni broj,a to objasnjava zasto stariji ljudi nemaju dlacica. Tretmani svijetom imaju kao cilj ireverzibilno ostetiti strukture vec formirane dlacice ( dakle NE matrice koja ih stvara). Oni mogu biti termoliticki (laser,IPL) ili pak fotokemijski (laser niske snage + fotosenzibilizator). Termoliticke procedure bi trebale izazvati lizu (razgradnju) korijena dlacice putem iducirane topline svijetlom. U toj domeni laser je daleko performantniji od IPL-a. Tretman mora boliti jer se razvijaju temperature od preko 70C.Zato se mora hladiti. Treba znati jos par stvari. Samo dlaka u fazi rasta (anagen) ima "spoj" sa korijenom te je u fazi produkcije pigmenta (melanogeneza) dok je kod ostalih faza (katagen i telogen) korijen bijel i odvojen od matrice. To je razlog zasto se tretman mora ponavljati. Treba reci da opcenito bijela boja reflektira svijetlo pa je to razlog zasto nema termolize kod svijetlih dlacica. U tom se slucaju koristi fotodinamicna epilacija koja se sastoji od iducirane kemijske reakcije koja unistava strukturu koja dlacicu hrani. Sve skupa to je dosta slozeno i citava je znanost,a to je i razlog zasto to u HR ,a i drugdje, zna dobro napraviti par ljudi a ostali prodaju praznu slamu. Nema dovoljno educiranih osoba nego se sve svodi na kupnju necega sto ni sam onaj koji radi sa tim nezna sta je. Prodaju se tretmani laserom koji to uopce nije. Dovoljno je pogledati clanke iz nacionala. Da puknes od smijeha.
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Evo, to je jedan tipičan primjer gdje nepotpune informacije dovode do nezadovoljstva. Dakle, da opet ponovim. Uređaja ima tisuće i svi su različiti prema tome može se samo reći "nisam zadovoljan sa tretmanom učinjenim tu i tu sa aparatom tim i tim". IPL tehnologija je učinkovita za dlačice koliko i laser. Pitanje je samo tehnička implementacija principa rada (kozmetički uređaj ili medicinski uređaj), znanje operatera i svakako i ono najbitnije dati pacijentu/klijentu realna očekivanja. Nakon toga pacijent/klijent potpisuje suglasnost ukoliko želi biti tretiran i gotovo. Tko tako radi nema žalbi.
Avance is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:46   #1020
Dobar dan,


I ja imam nekoliko pitanja vezanih uz ovu temu.

Koliko sam skužila minimalni razmak između dvije laserske depilacije je mjesec dana.
Salon JFK traži da se dođe na ponovni tretman čim dlake narastu 2 do 3 milimetra, i tako svaki idući put- a to ispada da ideš na laser svaki tjedan, bar tako meni ispada- jesam li u pravu? KAžu da se dlake ne smiju uopće brijati, niti ništa, nago čim narastu 2,3mm, da se dođe na tretman- koliko takvih tretmana treba?
Ja sam dosad išla na jedan i naravno, ništa nije bolje jer je još prerano za gledat rezultate.


Kako je kod jagode kršek- razmak je otprilike 1,2 mjeseca?
Koliko bi došle natkoljenice i bikini....razmišljam o promjeni salona jer neću moći financijski podnijeti ako ću morat na laser svaki tjedan ići

I molim Vas vaša iskustva sa salonom JFK
citrus123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.