Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2007., 22:13   #1
Question Kulir glazura za stepenište..

Molila bi neke informacije....
Da li netko zna tko radi kulir glazuru na betonsko stepenište?? I naravno ako je netko to radio, kolika je cijena??
Pronašla sam kulir ploče, ali to je za popločavanje terasa i sl.
Bilo kakva informacija u vezi toga je dobrodošla!
3MalaAnđela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 23:36   #2
Quote:
3MalaAnđela kaže: Pogledaj post
Molila bi neke informacije....
Da li netko zna tko radi kulir glazuru na betonsko stepenište?? I naravno ako je netko to radio, kolika je cijena??
Pronašla sam kulir ploče, ali to je za popločavanje terasa i sl.
Bilo kakva informacija u vezi toga je dobrodošla!
Osobno ne znam, ali najlakše ti je otići u plavi oglasnik ili ga kupi, ili pogledaj ovdje na netu.Imaš obrtnike za izvođenje radova nazoveš par njih i pitaš sve što te zanima, a usput saznaš i za cijenu. Mislim da ti je to najbolje.
apolon77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 11:08   #3
U tome i je problem, na netu nema skoro ništa o tome, a 20 majstora koje sam zvala rekli su da to ne rade (to je inače posao zidara i keramičara), rade samo sa kulir pločama.
3MalaAnđela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 11:13   #4
Quote:
3MalaAnđela kaže: Pogledaj post
U tome i je problem, na netu nema skoro ništa o tome, a 20 majstora koje sam zvala rekli su da to ne rade (to je inače posao zidara i keramičara), rade samo sa kulir pločama.
Pa kađem ti uzmi plavi oglasnik, imaš ga ovdje na netu ili ga kupi i lijepo nazovi par zidara ili keramičara i pitaj.
apolon77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 12:37   #5
Teško je naći majstora za takvo što, ne radi se već dugo i dosta je skupo, ne znam točno koliko....

imaš opcija i boljih za stepenište o kulira, kamen, gres, keramika, ovisi i gdje je ti treba...
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:31   #6
PRANI KULIR

Pozdrav majstori, imam u planu navući kulir na jedan pločnik pa me zanima kako se to radi, da li ima netko kakvo iskustvo?
Kakvu smjesu napraviti?
Nakon koliko vremena ga treba oprati?



Molim pomoć?
majstor81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:31   #7
Težak zadatak za početnike. Vježbaj na manjim plohama pa vidi kako napreduješ.
Zamiješaš kulir i cement 1:1 i naneseš na malo smočenu cementnu površinu. Poravnavaš i utiskuješ gleterom dok ti cementno mlijeko cijelo vrijeme izlazi ispod gletera. Bitno je gleterom sve dobro utisnuti i poravnati (da se kamenčići od kulira dobro rasporede jedni uz druge i da su stisnuti). Onda ostaviš neko vrijeme. Koliko, to je najteže reći. Ovisi o temperaturi, podlozi i sl. Ispireš četkom od dugih vlakana umoćenih u vodu. Ako je prerano, ispiru se i kamnečići a ako je prekasno teško je isprati cementno mlijeko (nema teksturu)...
Stvarno, probaj na nebitnom dijelu pa ćeš naučiti...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 23:45   #8
čišćenje brušenog kulira

Stubište kuće je od brušenog kulira. Nekon 30 godina upotrebe na vise mjesta na kuliru postoje fleke koje se ne daju ocistiti standardnim postupcima vec kao da su se upile u kulir.
Ima li tko iskustva kako rijesiti ovaj problem ??

hvala
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 09:44   #9
probaj solnom kiselinom i četkom za ribanje, ja tako perem prani, brušeni nisam probala. ako ne ide, alternativa je brušenje
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 12:21   #10
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
probaj solnom kiselinom i četkom za ribanje, ja tako perem prani, brušeni nisam probala. ako ne ide, alternativa je brušenje
ako ja unistim kulir solnom kiselinom morati ću emigrirati na goli otok
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 13:12   #11
neznam zašto bi ga uništio,nije od šećera a i možeš probati sa strane stepenica na maloj površini, negdje di se najmanje vidi
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 11:24   #12
Prani kulir

imam par pitanja u vezi pranog kulira.

1. koliki je omjer materijala
2. u kojoj debljini se nanosi
3. koliko je otprilike vremena potrebno od nanosenja mase do ispiranja
4. cime je najbolje ispirati
5. da li osim cementa i kulir zrna treba dodati sitnog pijeska radi vezanja
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 14:42   #13
prošlo je ohoho vremena od kako sam na pločnik navlačio kulir;ja sam ga navlačio na friški pločnik koji je stegao da se na kopa beton;moraš dodati sijanog pijeska,nečaš samo cementa stavljati;omjer je ko i za svaki jači beton;pranje-više komada spužve,više komada kanti za mijenjanje vode; pereš dok se dovoljno stegne da ne kopaš previše van i da ti se ne musa kulir; ja sam radio u ljeto ,završio s navlačenjem oko 8 navečer,pratio sam sušenje i ustao sam negdje oko pola dva u noći i prao do jutra;dakle,sve sam uradio isti dan -izbetonirali pločnik,navukao kulir i u noći isprao;ima sad jedno 10 godina,po njemu pada kiša,snijeg,smzava se ,punica soli po zimi i još je ko novi; ugodan rad ti želim
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 18:03   #14
tko zna zna

Quote:
bing01 kaže: Pogledaj post
imam par pitanja u vezi pranog kulira.

1. koliki je omjer materijala
2. u kojoj debljini se nanosi
3. koliko je otprilike vremena potrebno od nanosenja mase do ispiranja
4. cime je najbolje ispirati
5. da li osim cementa i kulir zrna treba dodati sitnog pijeska radi vezanja
prani kulir se nanosi na prethodno nabačen cementni špric
kulir se izrađuje u omjeru 1:1 uz dodatak vode nakon suhog miješanja.
debljina je 1-2,5 cm nanesi gleterom zaobljenih rubova
konzistencija kulira je kao friški neocjeđeni sir u rinfuzi
vrijeme ispiranja je početak stvrdnjavanja (bolje malo kasnije ispirati) dakle nekakvih 100 minuta
ne dodavati pijesak jer ćeš imati blato i rupice između kamenčića
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 10:34   #15
vec sam uradio sa kulirom 4 -8 i cementom 1 na 1. debljina 2 cm. dobro utisnuo i rasporedio kamencice. sat i pol poslije nanosenja cetkom dugih i mekih vlakana i spricom za vocke ispirao. dobro je ispalo. treba paziti da ima pad vode jer se prilikom ispiranja voda zadrzava na povsini i tu uzrokuje eroziju svjeze mjesavine, da bude ravan i gladak gornji dio bez rupica kod nanosenja.
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 13:37   #16
moram Vas obavijestiti da sam pronašao kemiju kod tvrtke Betonteh, za proizvodnju kulira. Samo se pošprica po površini i drugi dan ispere.
gich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:01   #17
za stepenice je najbolje primjeniti kemijska sredstva za prani beton (kulir).. Amitol i Heratol
gich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:38   #18
Prani kamen (kulir) i njegova izrada

Dakle sam naslov je i pitanje. u kojem omjeru se treba pomiješati cement sa onim sitnim kamenčićima (imam granulaciju od 4-8mm). znaci kakav je omjer cementa naspram kamenčića i opcenito postupak da otprilike dobijem teksturu kako imaju Samoborkine ploce. Ploče od Samoborke ne uzimam zato što popravljam dio dvorišta gdje je ispucalo. Hvala na svakom savjetu!
Komisarrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:53   #19
omjer ti je 1:1 ili 1:2 a prethodno treba oštećenja oprati i impregnirati beton kontaktom ili SN vezom vrijeme početka vezivanja je za toploga vremena 90 minuta
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 08:41   #20
Da dignem malo temu iz mrtvih: kolika je potrošnja kulira, ne nađem nigdje, znači koliko otprilike kg ide na kvadrat?
kizoos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.