Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2007., 22:59   #1
Njemački lovni terijer

Jučer sam našao na cesti malog psića i uzeo sam ga doma jer mi ga je bilo žao i bio je sladak.

Mislio sam da je najobičniji mješanac, no danas sam bio kod veterinara da ga cijepim a on i još jedna veterinarka su odma rekli da je psić najvjerovatnije čistokrvni i to njemački lovni terijer.

Rekao mi je da su to srčani psi (što god to značilo) i da ću, ako se odlučim zadržat ga, imat dosta posla s njim. Pošto ja nemam pojma ništa o toj pasmini zanima me dal netko ovdje ima kakvih iskustava s tim psima i dal me možete informirati što me najvjerovatnije čeka s tim psićem.

inače ima po procjeni veterinara 4 do 5 mjeseci, nije čipiran, zdrav je i jako umiljat. ne boji se ljudi, ni pasa. Danas u šetnji na vodilici se ponaša najnormalnije i ne buni se protiv lajne niti protiv ogrlice.

evo i par slika







hvala na odgovorima
__________________
DOMO ARIGATO
MISTER ROBATO
Zorislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:15   #2
ajme, ista njuska ko od mojeg Face

joj, najezila sam se

daklem, doma imam mjesanca njemackog lovnog terijera

zverka sad ima preko 12 godina i sijedu bradu (stavim ti link)

karakteristike

lovac u srzi
po dvoristu naganja ptice, macke, miseve, stakore

svako malo pokusava preuzet vlast u kuci zato kaj je procijenil da je alfa cucak (ja) vec jako star i da je vrijeme za njegovo preuzimanje copora

izuzetno je inteligentan (u zivotu nije dobio batine, reagira na intonaciju mog glasa i tocno zna kad je kriv), tvrdoglav i zahtjevan (kad zabrije da mu ja moram vrata otvorit u stanju je glumit sfingu pred vratima pol vure... al dok mu Medo (susjed) javi da je uljez u ulici ta ista vrata otvara sam pitschka mala zajebana...

osjetljiv je na zeludac - jako, alergicar je (al to je u zadnje vrijeme kak je star)...

zivahan i pokretan
brzo uci i voli hm... red neki... recimo uvijek ce nakon klope trazit van i uvijek ce nakon izlaska doc do nekoga od nas s lopticom

privrzen - ne jede dok nas nema doma

zanima li te jos kaj?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:18   #3
ajme nemrem ga se nagledat
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:18   #4
Da, to je čistokrvni NLT.

Moja omiljena pasmina.
Najvjerojatnije je odlutao nekom lovcu, jer ih je goovo nemoguće naći kao kućne ljubimce. Pogledaj mu uške s unutarnje strane, možda ima utoviran broj preko kojeg možeš doći do uzgajivača.

Za početak, moraš zanti da je to vrlo energičan pas, izuzetno hrabar i oštar, vrhunski lovac i odličan čuvar.
Nije lako s njima, jer su poprilično svojevoljni, no nije da je nemoguće imati ga za ljubimca. Štoviše, ja bih se uvijek odlučila za NLT-a.

Naraste do cca 40 cm (u visinu), a kilaža mu ej oko 9-10 kg.

Iako je malih dimanzija možete pratiti u svemu; dok joggaš, voziš bicikl...
Potrebno mu je puno šetnje i igre kako doma ne bi radio nered.

U Zagrebu ti djeluje i Klub njemačkih lovnih terijera, možeš njih pitati za savjete.


za veliko srce i udomljenje ovog prekrasnog mališana.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:21   #5
evo tu imash par slika mojega mjesanca

Faca ima 15 kila, i malo drugaciju gradju tijela... ali karakter je 'terijerski'
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:25   #6
Atlantis, nemoj se ljutiti, ali ne širi dezinformacije.
Ne donosi zaključke na temelju SVOG psa, koji uz to ni nije čistokrvni NLT.


Zorislav, tu ti se okupljaju vlasnici i ljubitelji pa pitaj što te zanima:

http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=21958.0
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:27   #7
ja sam u prvom postu napisala da je moj mjesanac i njegove karakteristike

sto je tog terijersko a sto ne, ja ne znam...

kad zbrojih moje i tvoje zaista ima terijerskih karakteristika

dakle, koje dezinformacije sirim?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:31   #8
Atlantis i Laa Laa hvala na brzim odgovorima

Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
lovac u srzi
po dvoristu naganja ptice, macke, miseve, stakore

izuzetno je inteligentan (u zivotu nije dobio batine, reagira na intonaciju mog glasa i tocno zna kad je kriv)
e sad ja ne znam jel ovaj mali još uplašen il kaj al ne jebe ni ptice, ni mačke, ni lopticu po vrtu, ni štap ni lopticu u šetnji

skužio sam u ovih 2 dana da je pametan jel sam ga pogledan i velim mu kaj dela i odma prestane

razmišljam da ga nazovem Šema a jedini je bed kaj mali dok mi spava pod stolcem za kompom prdi svako malo ko najgora svinja
__________________
DOMO ARIGATO
MISTER ROBATO
Zorislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:35   #9
probava, pripazi s tim... nas sad (pod stare dane ) strasno pusta vjetrove...

tvoj, vjerojatno, cisti zeludac od smeca koje je jeo trebalo bi se smirit uskoro

moj je, s dvije godine, sve bakine kokosi 'poslozio' na sred dvorista i onda ih ja pazil o naganjanju galebova po susku necem ni pricat cek da poraste malo
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:35   #10
Quote:
Zorislav kaže: Pogledaj post
e sad ja ne znam jel ovaj mali još uplašen il kaj al ne jebe ni ptice, ni mačke, ni lopticu po vrtu, ni štap ni lopticu u šetnji
Moglo bi biti da je urođeno plah pa ga je zato neki lovac i ostavio, jer je procijenio da mu neće biti dovoljno srčan u lovu.
S druge strane, ako si ga našao, tko zan što je sve doživio dok je liutao, nije ni čudo da je sav splašen.

Daj mu tjedan dana...


Quote:
Zorislav kaže: Pogledaj post
a jedini je bed kaj mali dok mi spava pod stolcem za kompom prdi svako malo ko najgora svinja
Promjeni dehidrat.
Pređi na Royal Canine.

Naime, kako se radi o pasmini isključivo radnih linija, ne bi trebao imati problema sa želucom i crijevima.
Prdenje je normalna pojava kod svakog psa ukoliko jede dehidrat koji mu ne odgovara.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:55   #11
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Moglo bi biti da je urođeno plah pa ga je zato neki lovac i ostavio, jer je procijenio da mu neće biti dovoljno srčan u lovu.
S druge strane, ako si ga našao, tko zan što je sve doživio dok je liutao, nije ni čudo da je sav splašen.

Daj mu tjedan dana...
to mi je isto veterinar rekao


Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Promjeni dehidrat.
Pređi na Royal Canine.

Naime, kako se radi o pasmini isključivo radnih linija, ne bi trebao imati problema sa želucom i crijevima.
Prdenje je normalna pojava kod svakog psa ukoliko jede dehidrat koji mu ne odgovara.
jučer i danas sam mu davao konzervu, sutra ću mu kupit dehidriranu hranu, pa ćemo vidjet. jel bed da ga hranim samo sa suhom hranom?
__________________
DOMO ARIGATO
MISTER ROBATO
Zorislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:56   #12
Zorislav, tocno, mali je NJLO. Na isti nacin smo mi nasli nasu sad vec pokojnu Koru. Pazi sa odgojem. To su jako jako teski psi. Ne kaze se badava - tko se moze nosit s terijerom, nosit ce se s bilo cim drugim. Nasa je bila umiljata i divna dok se nije "udomacila". Kasnije je postala zvijer. Za druge pse i zivotinje. Nije prezala ni pred cime, postavljala se na pse 3-4 puta vece od sebe i uredno umlatila sve sto joj nije bilo simpaticno. Za ljude i djecu bila je san snova, njezna, umiljata, mazna, ali za druge pse i zivotinje - katastrofa.
Ne kazem i ne tvrdim da ce tvoj ispast takav, jer upoznala sam i mirne pesonje te vrste, ali imaju tendenciju agresivnosti prema drugim zivotinjama i psima.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 06:43   #13
Quote:
Zorislav kaže: Pogledaj post
to mi je isto veterinar rekao
jučer i danas sam mu davao konzervu, sutra ću mu kupit dehidriranu hranu, pa ćemo vidjet. jel bed da ga hranim samo sa suhom hranom?
Onda očigledno prdi od konzerve...Ziher si mu dao Pedigre Pal - stručnjaka za prdenje.

Nije bed ako mu daješ dehidrat. Imaš stvarno desetke vrsta na tržištu. Meni je iskustvo pokazalo da je Royal Canin apsolutno najkvalitetnija hrana, no dosta je skup. Srećom, pesonja ti ne bude veliki...

Imaš i jeftinijih brandova koji su isto jako dobri tipa K9; Neutro choice...

Veterinari vole preporučati Hills koji se smatra "medicinskom" hranom, no ja smatram, na temelju viđenog i doživljenog, da je totalno neprikladna za zdrave pse.

E, da, tu su uvijek i Pedigre Pal, Chappi i slični prejeftini dehidrati, ne bih ti ih preporučila.

U svakom slučaju, kupi manju vrećicu nečega, pasonja niej blesav, neće mu se vjerojatno dopasti nakon slasnih konzervi, no ti samo ustraj. Nasipaj i budi "srca kamenog".

I, da... sve je točno što je Smartie napisala... znaju biti takvi... No, to su psi s karakterom, meni draži nego oni uvijek poslušni i njonjavi.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 09:22   #14
Quote:
Zorislav kaže: Pogledaj post
Jučer sam našao na cesti malog psića i uzeo sam ga doma jer mi ga je bilo žao i bio je sladak.

Mislio sam da je najobičniji mješanac, no danas sam bio kod veterinara da ga cijepim a on i još jedna veterinarka su odma rekli da je psić najvjerovatnije čistokrvni i to njemački lovni terijer.

Rekao mi je da su to srčani psi (što god to značilo) i da ću, ako se odlučim zadržat ga, imat dosta posla s njim. Pošto ja nemam pojma ništa o toj pasmini zanima me dal netko ovdje ima kakvih iskustava s tim psima i dal me možete informirati što me najvjerovatnije čeka s tim psićem.

inače ima po procjeni veterinara 4 do 5 mjeseci, nije čipiran, zdrav je i jako umiljat. ne boji se ljudi, ni pasa. Danas u šetnji na vodilici se ponaša najnormalnije i ne buni se protiv lajne niti protiv ogrlice.

Gdje si ga našao? Prije dvatri tjedna pronašli smo vrlo sličnu kujicu u tramvaju na Zvonimirovoj, staru oko 3 mjeseca. Meni se isto učinilo da je njemački terijer, al' vet nije bio siguran.
Da nisu familija ?
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 09:57   #15
pesonja ti je prekrasan


Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Nije bed ako mu daješ dehidrat. Imaš stvarno desetke vrsta na tržištu. Meni je iskustvo pokazalo da je Royal Canin apsolutno najkvalitetnija hrana, no dosta je skup. Srećom, pesonja ti ne bude veliki...

Imaš i jeftinijih brandova koji su isto jako dobri tipa K9; Neutro choice...

Veterinari vole preporučati Hills koji se smatra "medicinskom" hranom, no ja smatram, na temelju viđenog i doživljenog, da je totalno neprikladna za zdrave pse.
terijerske njuške znaju biti dosta osjetljivi na probavu te skloni kožnim alergijama, ne svi naravno, ali desi se
iz mog iskustva
od royala se čoha, niš tragično ali više nego od druge hrane
od hillsa za vuru-dve se napuhne, pa počne prdit i drugi dan krene proljev, što baš nije zgodno kad je pes u stanu
eukanuba - najbolji izbor

hills ima i običnu i medicinsku liniju za kožne probleme, za probavne probleme, za dijabetičare,..) nije to općenito medicinska hrana
isto tako i eukanuba
za royal ne znam
kaj se tiče pedigrea, i ostalih hrana kaj možeš kupiti u svakom dućanu - bolje ne

osnova prehrane mojoj kusi je dehidrat, konzerve neće ni pogledat, pametna cura
od ljudske hrane proda sve svoje dlačice za sir i fermentiranemliječne proizvode, pesu ne smiješ davati mlijeko
zatim ponešto kuhanog mesa, mrkvicu, ribu koju obožava, a za peršunom iz juhe luduje
te štrudl od sira

moja terijerska njuška se igra s mačkama a bi i sa golubima, ali ti baš nisu za suradnju
u leglu je bila alfa i to joj je ostalo
u parku sve pse postroji i onda napastvuje

meni najdraža terijerska osobina je kaj su fakat pametni i ne jebu te pol posto
lijepo se sedne, gledate svojim velkim,okruglim okicama, naheri glavu (da joj lakše scuri iz uha kaj joj pričaš) i imaš osjećaj da si ponavlja "tko te jebe, tko te jebe,... samo pričaj" pjevnim tonom u svojoj glavi

kupi mu plastičnih igračkica tak da si zube rašpa na njima, ne na namještaju
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 11:46   #16
super je pas.jedna od najomiljenijih meni pasmina
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 13:27   #17
Najgore prde od chapyja. Koma. Ja dajem RC sensible i to je OK. Naavno da ga jos koji puta spusti al ni blizuonoliko koliko prdi nakon bilo cega druugoga. <Svaki puta kad joj skuham nesto da razbijm monotoniju suharaka, a kuham pletinu s mrkvicom i rizom, obasipa nas radom. I to Zvonimirm!!!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:26   #18
prvo hvala svima na odgovorima i isprike kaj nisam odogovorio ranije, al imao sam, recimo to tako, radni vikend, plus kaj sam šetao i igrao se s malim, plus kaj sam morao reinstalirati komp jer se nisam mogao jednog virusa

sad idem odgovarat redom
__________________
DOMO ARIGATO
MISTER ROBATO
Zorislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:26   #19
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nasa je bila umiljata i divna dok se nije "udomacila". Kasnije je postala zvijer. Za druge pse i zivotinje. Nije prezala ni pred cime, postavljala se na pse 3-4 puta vece od sebe i uredno umlatila sve sto joj nije bilo simpaticno. Za ljude i djecu bila je san snova, njezna, umiljata, mazna, ali za druge pse i zivotinje - katastrofa.
Ne kazem i ne tvrdim da ce tvoj ispast takav, jer upoznala sam i mirne pesonje te vrste, ali imaju tendenciju agresivnosti prema drugim zivotinjama i psima.
ovaj se malo oslobodio vec. od malih pasa bježi, a na veće reži i laje
ljude obožava i svima prilazi i sam bi se mazio. mačke i ptice uopće ni ne primjećuje za sad. Za sad je dobar i ne agresivan i volio bi da takav ostane
__________________
DOMO ARIGATO
MISTER ROBATO
Zorislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:40   #20
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Onda očigledno prdi od konzerve...Ziher si mu dao Pedigre Pal - stručnjaka za prdenje.

Nije bed ako mu daješ dehidrat. Imaš stvarno desetke vrsta na tržištu. Meni je iskustvo pokazalo da je Royal Canin apsolutno najkvalitetnija hrana, no dosta je skup. Srećom, pesonja ti ne bude veliki...

Imaš i jeftinijih brandova koji su isto jako dobri tipa K9; Neutro choice...

E, da, tu su uvijek i Pedigre Pal, Chappi i slični prejeftini dehidrati, ne bih ti ih preporučila.
sad ćeš se valjda zgrozit al davao sam mu K+ frio konzerve iz konzuma i nije se nimalo bunio već bi polizao zdjelicu nakon svakog obroka

jučer sam kupio suhu hranu i od danas ga time hranim. bio sam u pet centru i iako vjerujem da je royal canin vrhunska hrana ne mislim davat 30 kuna za kilu hrane za pse. kupio sam, mislim jer nisam sad siguran a nemam volje ić u vrt provjerit, friskies junior hranu, 3 kile cca 50 kuna mislim

Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, kupi manju vrećicu nečega, pasonja niej blesav, neće mu se vjerojatno dopasti nakon slasnih konzervi, no ti samo ustraj. Nasipaj i budi "srca kamenog".
izgleda po svim postovima da ja imam nekog netipičnog psa jer ovaj jede sve bez greške dapače danas sam mu dao ostatak konzerve i kad je pojeo sam mu odmah dao još ove suhe hrane jer konzerve nije bilo dovoljno za obrok i slistio je odmah i suhu hranu i polizao zdjelicu kasnije je za sljedeći obrok opet dobio suhu hranu i opet sve pojeo bez greške uz obvezno lizanje zdjelice do posljednjeg zrna
__________________
DOMO ARIGATO
MISTER ROBATO
Zorislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.