Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2013., 19:26   #1
Ranice po tijelu

u zadnje vrijeme sam skužila da su mi se počele stvarati ranice po tijelu. iako se ponekad češem (npr ako skužim da imam prišt ili tako nešto), nikad u životu se nisam češala do krvi, tako da mi je ovo skroz čudno. za većinu njih nisam sigurna ni kad su nastale nego bi ih primjetila tek kad bi me kraste počele svrbiti ili kad bi se tuširala pa skužila da imam krastu negdje.

imam ih po leđima, po gležnju () i rebrima. ne bole me, ali ni ne prolaze, imam ih već neko vrijeme jer kad mi krasta otpadne umjesto da sve prođe, nastane samo opet nova krasta. nebi baš htjela trčat doktoru za svaku sitnicu jer s obzirom na druge tegobe idem kod njega prosječno dva puta mjesečno (već nam je međusobno dosta jedno drugog ).

zanima me što bi to moglo biti. sumnjam da si to sama radim po noći jer jednostavno mi je to previše apstraktno

najviše me zanima zašto ne prolaze jer prije kad sam se znala porezat po prstu ili ogrebat na nešto, puno brže bi mi to sve prošlo. ovo su mini ranice od par milimetara, ali nikako da prođu
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 22:25   #2
Jesi sigurna da se tokom spavanja ne češeš? Ja sam kod sebe skontala da se znam češati tokom spavanja i ujutro se samo probudim ranicama. Ok, ja inače nisam normalna kad me nešto svrbi, ja to do krvi iščeškam a da nisam ni svjesna dok ne počne peckati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 22:52   #3
mislim da bi me probudilo da se raščešem do krvi jer kad sam skinula šavove nakon micanja madeža i kad me svrbilo točno bi osjetila da se češćem i probudila bi se.
s druge strane, ako se i raščešem u snu, zašto to ne prolazi već neko vrijeme?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 22:55   #4
možda je povezano s problemima zbog kojih često posjećuješ doktore?
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 22:57   #5
nije
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:00   #6
Nemam pojma Dire, ja se znam i ovako dok sam budna češkati nesvjesno, ono svrbi me i počešem se da ni ne razmišljam o tome i jebiga kad se stalno na istom mjestu raščešem to do krvi. Ali kažem, ja baš nisam normalna kad me nešto svrbi, najebala sam kad poberem vodene kozice.

A kako ti izgledaju te ranice? I ove nove, one ti se na istom mjestu pojavljuju?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:04   #7
ranice su malene, okrugle, kao kad ogrebeš prištić. to bi možda bilo i opravdanje za ove po leđima, znaju mi tu i tamo iskočit prištići, ali ovo na gležnju nema smisla.
ne bole na dodir, krastice su ispupčene i dosta često kad jedna otpadne (dok se tuširam) nastane druga na istom mjestu. znam da sam na ramenu imala ranu tri tjedna i ta me jako živcirala jer mi je grudnjak zapinjao, pa me znalo žuljat. ove druge mi ne smetaju samo se bojim da će tako biti i po ljeti, da ću imat puna leđa ranica
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:06   #8
Da nije nekakva alergija na nešto pa da se tako manifastira? Koliko ti to sad već traje?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:11   #9
nekih mjesec dana. alergije do sad nisam imala na ništa, ali prošlo proljeće je bilo nekih znakova moguće alergije (curio mi je nos dva mjeseca, nisam kašljala, nije me bolilo grlo ni ništa, ali nos ko kad si prehlađen i da, znala sam kihat više nego inače), no nije me doktor nikud slao s obzirom da nisam imala nikakve smetnje - nisam naoticala, nije me gušilo, nije mi koža bili crvena, ništa me nije svrbilo. možda je to povezano?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:23   #10
To je mene pocelo muciti prosle godine, isto te ranice cudnog porijekla, tj. krastice.. Poslije sam skontala da mi se to desava samo zimi, dehidrira mi koza, tusiram se svaki dan, a ne namazem se poslije, i dobijem te ranice.. Do ljeta su nestale, ali su ostavile oziljke sitne, koji se nisu vidjeli kada sam pocrnila.. Ove godine sam ih preduhitrila, i dalje se tusiram svaki dan, ali se trudim da se bar 2 puta tjedno namazem poslije tusiranja.. Uljem za tijelo ili nekim mlijekom za dehidriranu kozu (Eveline od masline npr.) I probaj par sljedecih dana mazati te krastice Pantenol mascu, prije spavanja.. Bas onako debeli sloj, da se "bijeli"..
__________________
...and they lived happily ever after.. iHerb kod za popust: GTJ714
marinica87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:42   #11
probat ću tako, hvala na savjetima
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 00:02   #12
A ako ti ne bude prolazilo ni tako onda idi doktoru, možda je stvarno nekakva alergija.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 01:04   #13
ok, budem. ionako mi za kojih 2 tjedna slijedi još jedan posjet, pa ću ga usput pitat ako ne prođe
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 12:16   #14
Da nisu možda krivci za to stjenice?

Znaju biti vrlo neugodne i vrlo ih se je teško riješiti, a stvaraju ranice i uzrokuju svrbež...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 15:20   #15
dire_Dawn nema na cemu..

Ja sam isto govorila da me "neka buba jede", ali stvarno pazim na licnu higijenu, a i higijenu doma.. I decko nije imao te ranice nikad, a spavamo u istom krevetu..
__________________
...and they lived happily ever after.. iHerb kod za popust: GTJ714
marinica87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 16:33   #16
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da nisu možda krivci za to stjenice?

Znaju biti vrlo neugodne i vrlo ih se je teško riješiti, a stvaraju ranice i uzrokuju svrbež...
evo kod mene je isto kao i kod marine, spavam s dečkom u krevetu i on nema ranice.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.