Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 18:17   #4581
Quote:
makyema kaže: Pogledaj post
Hvala i htio bih te pitati da mi kažeš kako mogu pomoči ,na bilo koji način svojoj majci ai svima bolesnima da dobiju pravu lječničku skrb kakvu svaki čovijek zaslužuje i da i moja sestra se želi uključiti u sve to,ispunili smo za učlanjenje u udrugu "ZA NOVI DAN"
Podrži akcije koje se provode, a ako želiš možeš i javno progovoriti o problemu svoje majke (udruga ti to može omogućiti). Bitno je da se javnost senzibilizira i shvati kako je rak problem koji se tiče svakog od nas i kako neće nestati ako ne pričamo o njemu jer nam je to previše mučno.

Piši na forumu, ovdje i na forumu udruge, o svojim saznanjima i iskustvima, informiraj se i informiraj. Informacija je velika moć u borbi protiv raka, a njih kod nas još uvijek ima premalo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 12.01.2009., 21:02   #4582
zvao nas je doktor...s lošim vijestima...pojavile su se metastaze na plućima
nismo ništa rekli tati...u srijedu ima pregled. morat će prvo biopsijom utvrdit kolike su, a iza toga slijedi kemoterapija. potpuno sam slomljena, ne znam šta ću
5ivy is offline  
Old 12.01.2009., 22:46   #4583
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
zvao nas je doktor...s lošim vijestima...pojavile su se metastaze na plućima
nismo ništa rekli tati...u srijedu ima pregled. morat će prvo biopsijom utvrdit kolike su, a iza toga slijedi kemoterapija. potpuno sam slomljena, ne znam šta ću
Jako mi je žao. Šaljem ti sve svoje pozitivne misli.
Nova sam na forumu također s ružnom pričom. Nisam ni mogla zamisliti koliko tuge ljudi prolaze. A osjećala sam se strašno sama i bespomoćna u trenu kad smo morali prihvatiti da teta ima rak.
Držim palčeve da ti sve prođe i da se izvučete svi zajedno iz tih ružnih misli.
roxanne10 is offline  
Old 12.01.2009., 22:53   #4584
Quote:
roxanne10 kaže: Pogledaj post
Jako mi je žao. Šaljem ti sve svoje pozitivne misli.
Nova sam na forumu također s ružnom pričom. Nisam ni mogla zamisliti koliko tuge ljudi prolaze. A osjećala sam se strašno sama i bespomoćna u trenu kad smo morali prihvatiti da teta ima rak.
Držim palčeve da ti sve prođe i da se izvučete svi zajedno iz tih ružnih misli.
hvala ti!
ne može to shvatit niko ko ne prođe kroz to...baš me ovo shrvalo jer nisam ni pomišljala da bi se mogle metastaze na plućima desit...a najgore mi je to što njemu moramo reć...
5ivy is offline  
Old 13.01.2009., 10:19   #4585
Za nove i posotojeće forumaše-BORITE SE, NIKAD NE ODUSTAJTE I VJERUJTE U BOŽJU POMOĆ!!!

Borimo se 3 mjeseca sa najzloćudnijim rakom pluća i velikim metastazama kod mog oca. Naravno, prognoze su išle u pravcu da će svaki dan bit sve gore i da će biti sve lošiji.
Međutim, niti jednog trena nismo posustali.

Uključili smo tonu alternative. Molilmo se, postimo i žrtvujemo.
Stanje moj oca, hvala dragom Bogu, vidljivo ide na bolje. Neki doktori su već pomalo iznenađeni.

A vjerujte, toliko su bile crne prognoze. Zato, glavu gore i napadnite gada sa svih strana, svim i svačim.

puse
win is offline  
Old 14.01.2009., 01:36   #4586
win...hvala na podršci!

rekli smo starom...slomilo ga je. al nedam mu da se preda, pokušavam ga oraspoložit na sve moguće načine.
sutra idemo u bolnicu i čut ćemo točno kaj se događa...ajmo, ajmo držite svi fige da bude dobro!
5ivy is offline  
Old 14.01.2009., 12:58   #4587
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
win...hvala na podršci!

rekli smo starom...slomilo ga je. al nedam mu da se preda, pokušavam ga oraspoložit na sve moguće načine.
sutra idemo u bolnicu i čut ćemo točno kaj se događa...ajmo, ajmo držite svi fige da bude dobro!
Držim palčeve i vjerujem da će sve biti u redu. Budite hrabri i ne dopustite da vas išta pokoleba! Imate jedni druge i dobru volju i to će biti dovoljno!

Ja bih vas sve željela zamoliti za pomoć. Možete li me uputiti u način prehrane za oboljele od raka gušterače? Znate li za koju literaturu? Ili nešto iz vašeg iskustva?

Vjerujem da će mi teta, čim se malo oporavi od operacije, biti puštena doma i tada ćemo se morati brinuti za nju pa se želim upoznati sa svim važnim stvarima.
roxanne10 is offline  
Old 14.01.2009., 14:12   #4588
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
zvao nas je doktor...s lošim vijestima...pojavile su se metastaze na plućima
nismo ništa rekli tati...u srijedu ima pregled. morat će prvo biopsijom utvrdit kolike su, a iza toga slijedi kemoterapija. potpuno sam slomljena, ne znam šta ću
Ne ocajacaj, ne zali.. saberi se i odbaci suze! Borba se nastavlja i treba ti snage kao i cvrsta volja kojom ces bodrit oca!

Do prije 2mj mi smo doma cvrkutali od milosti mira i vodjeni pozitivnom mislju da je sve uredu. Jedan PET/CT i dijagnoza specijaliste su nas poljuljale. 24h kasnije sok - recidiv, ponovno operacija i nove kemoterapije! Sta je tu je - idemo dalje i hrabriji nego ranije i sretni sto se nije oklijevalo i sto se brzo reagiralo!

Saljem ti dozu podrske praceni mislima da cete se uspjesno boriti! Nedajte se!!!!!!
ko_ka is offline  
Old 14.01.2009., 22:35   #4589
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post
Ne ocajacaj, ne zali.. saberi se i odbaci suze! Borba se nastavlja i treba ti snage kao i cvrsta volja kojom ces bodrit oca!

Do prije 2mj mi smo doma cvrkutali od milosti mira i vodjeni pozitivnom mislju da je sve uredu. Jedan PET/CT i dijagnoza specijaliste su nas poljuljale. 24h kasnije sok - recidiv, ponovno operacija i nove kemoterapije! Sta je tu je - idemo dalje i hrabriji nego ranije i sretni sto se nije oklijevalo i sto se brzo reagiralo!

Saljem ti dozu podrske praceni mislima da cete se uspjesno boriti! Nedajte se!!!!!!
Hvala ti!!!!!
Bolje sam...skužila sam da će sve otić kvragu ak ćemo svi plakat pa sam odlučila bit čvrsta

Danas smo išli po nalaz...pojavio se novi tumor na bronhijima + 1 metastaza.
Ne znamo ništa točno jer je nalaz došao na odjel maksilofascijalne kirurgije na kojem smo bili dosad...sutra moramo na Jordanovac da se vidi kaj se događa..

javim kak je prošlo. svima :* do sutra!
5ivy is offline  
Old 15.01.2009., 12:51   #4590
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
Hvala ti!!!!!
Bolje sam...skužila sam da će sve otić kvragu ak ćemo svi plakat pa sam odlučila bit čvrsta

Danas smo išli po nalaz...pojavio se novi tumor na bronhijima + 1 metastaza.
Ne znamo ništa točno jer je nalaz došao na odjel maksilofascijalne kirurgije na kojem smo bili dosad...sutra moramo na Jordanovac da se vidi kaj se događa..

javim kak je prošlo. svima :* do sutra!
tako je, budi cvrsta! Suze bi ti samo odmogle, treba biti racionalan u ovakvim situacijama i jednostavno prihvatit to sto je jer ne mozes promijenit.

Moja majka je prije zadnje kemo rekla: "Mislila sam da je rak rijesiva stvar a sad vidim da je to moj novi zivot"! Drzte se svi!
ko_ka is offline  
Old 15.01.2009., 13:35   #4591
Moj dragi dundo je umro 09.01. Grozno mi je bilo javiti se na telefon kad su me zvali u 00:25. Da je živ, danas bi navršio 53 godine.
Hvala vam svima na savjetima i podršci.
Svakako ću i nadalje aktivno sudjelovati i pokušati pomoći svima, sa onim što sam ja kroz ovo vrijeme naučio o podmukloj bolesti.
cromaidenfreak is offline  
Old 15.01.2009., 16:44   #4592
Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Moj dragi dundo je umro 09.01. Grozno mi je bilo javiti se na telefon kad su me zvali u 00:25. Da je živ, danas bi navršio 53 godine.
Hvala vam svima na savjetima i podršci.
Svakako ću i nadalje aktivno sudjelovati i pokušati pomoći svima, sa onim što sam ja kroz ovo vrijeme naučio o podmukloj bolesti.
Žao mi je Drži se i čini drugome dobro njemu u slavu i čast.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 15.01.2009., 16:45   #4593
Trebam savjet - postoji li kakva privilegija za osobe oboljele od raka u redu za liječnika opće prakse? Neprihvatljivo je da osoba kojoj je imunitet totalno nagrižen od kemoterapije čeka satima u čekaonici sa svom silom ljudi koji kašlju i kišu njoj u lice. Poseban faktor su i doktori koji naručenu osobu, četvrtu po redu od početka radnog vremena prozovu dvadesetu (nije pretjerivanje)
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 15.01.2009., 16:49   #4594
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Trebam savjet - postoji li kakva privilegija za osobe oboljele od raka u redu za liječnika opće prakse? Neprihvatljivo je da osoba kojoj je imunitet totalno nagrižen od kemoterapije čeka satima u čekaonici sa svom silom ljudi koji kašlju i kišu njoj u lice. Poseban faktor su i doktori koji naručenu osobu, četvrtu po redu od početka radnog vremena prozovu dvadesetu (nije pretjerivanje)
Ne znam zaista postoji li pisano pravilo, ali sigurno je da će se propustiti trudnicu i invalida preko reda, pa ne vidim razlog zašto se ne bi kulturno propustilo i osobu s ovakvom dijagnozom. To je po meni individualna stvar liječnika i kućnog reda ambulante. Porazgovarajte s njim i istaknite svoj problem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 15.01.2009., 17:51   #4595
Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Moj dragi dundo je umro 09.01. Grozno mi je bilo javiti se na telefon kad su me zvali u 00:25. Da je živ, danas bi navršio 53 godine.
Hvala vam svima na savjetima i podršci.
Svakako ću i nadalje aktivno sudjelovati i pokušati pomoći svima, sa onim što sam ja kroz ovo vrijeme naučio o podmukloj bolesti.
Žao mi je
Kroz tvoje daljnje sudjelovanje i pružanju pomoći na ovoj temi,na neki način...živjet će i tvoj dragi dundo!
mišica07 is offline  
Old 15.01.2009., 23:00   #4596
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Trebam savjet - postoji li kakva privilegija za osobe oboljele od raka u redu za liječnika opće prakse? Neprihvatljivo je da osoba kojoj je imunitet totalno nagrižen od kemoterapije čeka satima u čekaonici sa svom silom ljudi koji kašlju i kišu njoj u lice. Poseban faktor su i doktori koji naručenu osobu, četvrtu po redu od početka radnog vremena prozovu dvadesetu (nije pretjerivanje)
Ne znam postoji li slična privilegija, ali mi smo to obavljali za mamu, baš radi svega što si naveo). Kad smo pred kraj promijenili doktoricu (znali smo je već jer je često bila zamjena prijašnje doktorice), ona je bila već sticajem okolnosti dosta upoznata sa situacijom. Dogovorili smo se da dan prije ostavimo popis lijekova sa svim detaljima i drugi dan smo došli po recepte.
Možda da probate uvesti takav sistem i dogovor, sljedeći put dođi bez mame, ponesi novo otpusno ako imaš i na papir ispiši sve lijekove sa svim detaljima i ime majke. Tako teški bolesnici se ne bi smjeli nepotrebno izlagati tjelesnim (a i duševnim u krcatim ambulantama) naporima, a o opasnostima po njihovo krho zdravlje da ne pričam. Doktorica je bila voljna doći u kratku kućnu posjetu da sama vidi kako situacija ide. Nismo imali oko toga takoreći nikakvih problema.
Blaise is offline  
Old 15.01.2009., 23:02   #4597
Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Moj dragi dundo je umro 09.01. Grozno mi je bilo javiti se na telefon kad su me zvali u 00:25. Da je živ, danas bi navršio 53 godine.
Hvala vam svima na savjetima i podršci.
Svakako ću i nadalje aktivno sudjelovati i pokušati pomoći svima, sa onim što sam ja kroz ovo vrijeme naučio o podmukloj bolesti.
Primi moje saučešće.
Blaise is offline  
Old 15.01.2009., 23:13   #4598
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Trebam savjet - postoji li kakva privilegija za osobe oboljele od raka u redu za liječnika opće prakse? Neprihvatljivo je da osoba kojoj je imunitet totalno nagrižen od kemoterapije čeka satima u čekaonici sa svom silom ljudi koji kašlju i kišu njoj u lice. Poseban faktor su i doktori koji naručenu osobu, četvrtu po redu od početka radnog vremena prozovu dvadesetu (nije pretjerivanje)
pa kakvi su to doktori?! mene su moji zvali prek reda kad sam upalu pluća i visoku temperaturu imala...
5ivy is offline  
Old 15.01.2009., 23:14   #4599
Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Moj dragi dundo je umro 09.01. Grozno mi je bilo javiti se na telefon kad su me zvali u 00:25. Da je živ, danas bi navršio 53 godine.
Hvala vam svima na savjetima i podršci.
Svakako ću i nadalje aktivno sudjelovati i pokušati pomoći svima, sa onim što sam ja kroz ovo vrijeme naučio o podmukloj bolesti.
primi moju najiskreniju sućut! :*
5ivy is offline  
Old 16.01.2009., 16:39   #4600
Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Moj dragi dundo je umro 09.01. Grozno mi je bilo javiti se na telefon kad su me zvali u 00:25. Da je živ, danas bi navršio 53 godine.
Hvala vam svima na savjetima i podršci.
Svakako ću i nadalje aktivno sudjelovati i pokušati pomoći svima, sa onim što sam ja kroz ovo vrijeme naučio o podmukloj bolesti.
Nazalost nije docekao rodjendan Iskreno saucesce i znaj da cete se sresti opet i s osmijehom na licu biti zajedno na nekom drugom i ljepsem rodjendanu!
ko_ka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.