Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 17:17   #5641
Hvala vam svima na podršci i suradnji , probat ću i jedne i druge tablete nakon konzultacije sa liječnikom i ja se nadam da se radi o polaznoj fazi
lunablu is offline  
Old 04.07.2009., 18:51   #5642
pozdrav svima!

ako nekome treba,imam dosta povoljnije beta 1,3d glukan tablete od 500mg,samo 5 kom potroseno!
neka mi se jave na pm

+ostalo mi je dosta lijekova od majke u vrecici,koje cu tu napisati kada nadem vremena,to cu sve besplatno podijeliti,ako nekome sta treba...
smogovac is offline  
Old 05.07.2009., 12:00   #5643
Quote:
dorja loborska kaže: Pogledaj post
Moj tata pije Tarcevu već 2.mj. i o nuspojavama da ne govorim. Osip je pozitivna reakcija i to je dobro. A što se boli tiče Zaldiar tablete + fentanil flasteri. Do sad jedino što pmaže, s tim da se flasteri moraju redovito mjenjati, svaka 3 dana. Sve ti ide na recept uz obavezno odobrenje specijaliste. Nikako nemoj uzimati lumidol jer otežava disanje koje je već ionako otežano.
Samo hrabro i šaljem ti pozitivne vibrice
molim te možeš li napisati gdje ste to kupili? koliko imakomada u pakovanju i za koliko je to dana? koliko se uzima dnevno doza.


Mojoj su majci nakon 9 kemoterapije (odprije je srčani bolesnik) se povećalo srce i oslabilo joj je od kemoterapije pa su joj istu obustavili.
Sad je na infuzijama za srce, čeka konzilij da vide da li će istu nastaviti.
Rak se nije širio dalje ali su na ctg-u našli tri malene metastaze (manje od 1 cm - ja ne znam što u doktorskom slengu znači mala metastaza ) i to dvije na velikom mozgu i jednu na malom mozgu.
Kako rekoše ovisno koji je centar mozga zahvaćen ali ona nema dobru ravnotežu (a centar za ravnotežu je u malom mozgu) i nekako se zna izgubiti na momente tako da misle da je zahvaćan centar za memoriju u velikom mozgu.

Tako da me zanima o Tarcevi sve - i ako ti nije teško daj napiši

hvala
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 05.07.2009., 14:56   #5644
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
molim te možeš li napisati gdje ste to kupili? koliko imakomada u pakovanju i za koliko je to dana? koliko se uzima dnevno doza.


Mojoj su majci nakon 9 kemoterapije (odprije je srčani bolesnik) se povećalo srce i oslabilo joj je od kemoterapije pa su joj istu obustavili.
Sad je na infuzijama za srce, čeka konzilij da vide da li će istu nastaviti.
Rak se nije širio dalje ali su na ctg-u našli tri malene metastaze (manje od 1 cm - ja ne znam što u doktorskom slengu znači mala metastaza ) i to dvije na velikom mozgu i jednu na malom mozgu.
Kako rekoše ovisno koji je centar mozga zahvaćen ali ona nema dobru ravnotežu (a centar za ravnotežu je u malom mozgu) i nekako se zna izgubiti na momente tako da misle da je zahvaćan centar za memoriju u velikom mozgu.

Tako da me zanima o Tarcevi sve - i ako ti nije teško daj napiši

hvala
Centar za ravnotežu je u srednjem uhu...tumor stvara edem koji stvara pritisak u glavi pa zato dolazi do raznih neuroloških ispada pa tako i poremećaja ravnoteže i problemi sa kratkoročnim pamćenjem te osjećajem za vrijeme.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 05.07.2009., 15:48   #5645
Pozdrav svima.
Moj rođak od 17 mijeseci, prije nego što je završio u bolnici, imao je veliku temperaturu, puno je slinio, kašljao, osip po tijelu i grlu.Noću bi se borio sa snom i bacao bi se po krevetu. Sutra se nije mogao osloniti na noge, već samo na koljena.Lječi se antibiotikom tri puta intraverzno več četiri dana.
Sve pretrage vitalnih organa su uredne,reagira na terapiju antibioticima, veseo je , jede,spava,podražuje rukom,povlači noge sebi, maše nogama i prstićima, još uvik se nemože oslonit na noge.
Sedimentacija je bila 76.

Zadnje uređivanje amex : 05.07.2009. at 16:03.
amex is offline  
Old 05.07.2009., 17:09   #5646
Za larazg
Tarceva je indicirana u liječenju bolesnika s lokalno uznapredovanim ili metastatskim karcinomom pluća ne-malih stanica nakon neuspjelog liječenja najmanje jednim kemoterapijskim protokolom.
Citiram "Večernji list" od 05.03.2009.: "Financijski teret liječenja bit će raspodijeljen između države i HZZO-a tako da bi Roche platio odnosno donirao 50 posto lijeka svakom pacijentu tijekom dva mjeseca. Nakon dva mjeseca radi se prva klinička provjera reagira li pacijent na lijek. Pacijenti u kojih će Tarceva pokazati pozitivan učinak i dalje će imati pravo na besplatno liječenje Tarcevom, dok bi financijski trošak i dalje trebao biti podijeljen između države i proizvođača."
http://www.vecernji.hr/newsroom/news...50665/index.do

Što se mog oca tiče, lijek dobiva preko HZZO-a. Lijek je dobio u bolnici za prvih mjesec dana (znači 30/150mg koliko ima u kutiji), nakon toga kontrola u bolnici pa terapija za još mjesec dana. Nakon drugog mjeseca ponovo kontrola, no ovaj put morali smo čekati odobrenje od HZZO-a jer je prošlo onih "njihovih" 2 mjeseca gdje su potvrdili da Tarceva kod mog tate djeluje. Odgovor HZZO-a čeka se otprilike 7 dana i za to vrijeme tata nije pio Tarcevu i tad smo primjetili da mu se stanje pogoršava. Sad je ponovo na Tarcevi i stanje je donekle dobro. Do kad će tata dobivati Tarcevu i o čemu to ovisi – ne znam.

Koliko znam na teret HZZO-a Tarcevom se besplatno liječi 60 pacijenata na godinu, oko 400 pacijenata ima predispozicije za liječenje, a u Hrvatskoj 3500 ljudi svake godine oboli od karcinoma pluća.
__________________
Don't mess with the princess
dorja loborska is offline  
Old 05.07.2009., 18:37   #5647
Quote:
azra_sah kaže: Pogledaj post
molila bih ako neko zna nesto o ovom da mi odgovori.
najvise nas zanimaju informacije o tome kako sto prije doci do ovog lijeka.
Evo objavljene studije : http://www.slu.edu/readstory/more/2171

Pošto je ovo objavljeno 2003, a u međuvremenu nije objavljeno ništa novo i senzacionalno, može se smatrati da studija nije dala bolje rezultate od onog što se trenutno nudi kao protokolarni lijek.

edit: evo o rezultatima http://jco.ascopubs.org/cgi/content/abstract/24/22/3644

Od 17, njih 2 su doživjeli povlačenje tumora i nisu imali recidiv slijedećih 30 mjeseci...na žalost, ništa bolje od onog što se trenutno dobije Temodalom
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 05.07.2009. at 18:49.
Ivanicapeca is offline  
Old 05.07.2009., 18:43   #5648
OTROV ŠKORPIONA - LIJEK ZA TUMORE MOZGA?

molila bih ako neko zna nesto o ovom lijeku da podjeli to.
u prvom redu nas zanimaju informacije kao sto prije doci do lijeka.
azra_sah is offline  
Old 05.07.2009., 18:52   #5649
tumor je dijagnosticiran u inoperabilnoj fazi. na insistiranje porodice ipak je urađena operacija, kojom je odstranjen dio tumorskog tkiva. prognoze su lose...

uglavnom, probali bismo bilo sta ( novi lijek u fazi istrazivanja, bioenergiju, neki narodni lijek..), bez obzira na dosadasnje rezultate, jer vremena je na zalost ostalo jos malo, a nemamo sta izgubiti.
azra_sah is offline  
Old 05.07.2009., 19:25   #5650
Pozdrav svima.
Moj rođak od 17 mijeseci, prije nego što je završio u bolnici, imao je veliku temperaturu, puno je slinio, kašljao, osip po tijelu i grlu.Noću bi se borio sa snom i bacao bi se po krevetu. Sutra se nije mogao osloniti na noge, već samo na koljena.Lječi se antibiotikom tri puta intraverzno več četiri dana.
Sve pretrage vitalnih organa su uredne,reagira na terapiju antibioticima, veseo je , jede,spava,podražuje rukom,povlači noge sebi, maše nogama i prstićima, još uvik se nemože oslonit na noge.
Sedimentacija je bila 76.
amex is offline  
Old 05.07.2009., 21:37   #5651
Quote:
azra_sah kaže: Pogledaj post
tumor je dijagnosticiran u inoperabilnoj fazi. na insistiranje porodice ipak je urađena operacija, kojom je odstranjen dio tumorskog tkiva. prognoze su lose...

uglavnom, probali bismo bilo sta ( novi lijek u fazi istrazivanja, bioenergiju, neki narodni lijek..), bez obzira na dosadasnje rezultate, jer vremena je na zalost ostalo jos malo, a nemamo sta izgubiti.
Možete izgubiti jako puno novaca i izmučiti osobu kojoj treba mir i dostojanstvo. Budite oprezni jer uglavnom na što možete naletjeti su šarlatani kojima nimalo nije stalo do oboljelog, samo da iz njega izvuku što više novaca mogu.
Tumori mozga, maligni tipa astrocitom, glioblastom ili gliosarkom uvijek imaju loše prognoze, ali to ne znači da čovjek mora biti u tom prosjeku preživljavanja (niste napisali o čemu se radi). Postoje ljudi koji se već godinama nose s tom dijagnozom i liječe se klasičnom medicinom, mijenjaju životne navike, posebno prehranu. Preporučujem vam knjigu dr. Davida Servan Schreibera "Protiv raka". I sam liječnik, bio je suočen s dijagnozom tumora na mozgu, i evo već 17 godina u remisiji. Jako je zanimljiva i pokazat će vam ispravan put kako se nositi protiv ove teške bolesti.

Quote:
amex kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Moj rođak od 17 mijeseci, prije nego što je završio u bolnici, imao je veliku temperaturu, puno je slinio, kašljao, osip po tijelu i grlu.Noću bi se borio sa snom i bacao bi se po krevetu. Sutra se nije mogao osloniti na noge, već samo na koljena.Lječi se antibiotikom tri puta intraverzno več četiri dana.
Sve pretrage vitalnih organa su uredne,reagira na terapiju antibioticima, veseo je , jede,spava,podražuje rukom,povlači noge sebi, maše nogama i prstićima, još uvik se nemože oslonit na noge.
Sedimentacija je bila 76.
Pa jeli dobio kakvu dijagnozu? Nije vrag da ga liječe antibiotikom na pamet. Meni nekako vuče na menengitis. Isto tako, čula sam za neki virus koji napada nervni sustav i oduzima tijelo. Pošto ga liječe antibiotikom, najvjerojatnije se radi o nekoj bakterijskoj infekciji koja se tako manifestira.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 05.07.2009. at 21:44.
Ivanicapeca is offline  
Old 05.07.2009., 23:07   #5652
Quote:
dorja loborska kaže: Pogledaj post
Za larazg
Koliko znam na teret HZZO-a Tarcevom se besplatno liječi 60 pacijenata na godinu, oko 400 pacijenata ima predispozicije za liječenje, a u Hrvatskoj 3500 ljudi svake godine oboli od karcinoma pluća.
zahvaljujući pritisku udrugama bolesnika (udruga Jedra za oboljele od raka pluća i udruga Za novi dan) - ne postoji ograničenje broja bolesnika za Tarcevu.

Indikacija za Tarcevu: Treća linija liječenja raka pluća ne-malih stanica (NSLC): lokalno uznapredovali i metastatski stadij bolesti nakon provedene dvije linije kemoterapijskog liječenja.
fajterica is offline  
Old 06.07.2009., 10:55   #5653
Quote:
fajterica kaže: Pogledaj post
zahvaljujući pritisku udrugama bolesnika (udruga Jedra za oboljele od raka pluća i udruga Za novi dan) - ne postoji ograničenje broja bolesnika za Tarcevu.

Indikacija za Tarcevu: Treća linija liječenja raka pluća ne-malih stanica (NSLC): lokalno uznapredovali i metastatski stadij bolesti nakon provedene dvije linije kemoterapijskog liječenja.
Hvala na informacijama. E to nisam znala.
__________________
Don't mess with the princess
dorja loborska is offline  
Old 06.07.2009., 13:59   #5654
[QUOTE=Ivanicapeca;21401896]
Tumori mozga, maligni tipa astrocitom, glioblastom ili gliosarkom uvijek imaju loše prognoze, ali to ne znači da čovjek mora biti u tom prosjeku preživljavanja (niste napisali o čemu se radi).

danas smo d0obili rezultate PH nalaza : Glioblastoma multiforme gradus IV.
azra_sah is offline  
Old 06.07.2009., 14:44   #5655
Mislim da ću puknut. Moj otac plače kao malo dijete. Odjurila sam s posla da vidim što mu je, a on doma sjedi i plače. Sve sam izdržala, al ovo mislim da neću...
Ne boli ga ništa, ali osjeća slabost u cijelom tijelu i dosta teško priča. Kaže da je nervozan pa sam mu dala praxiten.
Teško mi ga je gledati, a ne znam kako da mu pomognem. Teško je...
__________________
Don't mess with the princess
dorja loborska is offline  
Old 06.07.2009., 16:13   #5656
Quote:
dorja loborska kaže: Pogledaj post
Mislim da ću puknut. Moj otac plače kao malo dijete. Odjurila sam s posla da vidim što mu je, a on doma sjedi i plače. Sve sam izdržala, al ovo mislim da neću...
Ne boli ga ništa, ali osjeća slabost u cijelom tijelu i dosta teško priča. Kaže da je nervozan pa sam mu dala praxiten.
Teško mi ga je gledati, a ne znam kako da mu pomognem. Teško je...
zagrli ga i plači s njim.
a to što ga ništa ne boli a on plače, možda je od lijekova. tokom zračenja i kemoterapije ja sam imala nagle promjene raspoloženja. iz neke euforije sam znala vrlo brzo potonuti i rasplakati se bez nekog posebnog razloga. jednostavno mi došlo da tulim i ja sam tulila.
teško je ljudima bilo objasnit zašto sam prije dva sata bila vesela i dobro raspoložena, a dva sata poslije mi se više nije živjelo .
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Old 06.07.2009., 16:18   #5657
Quote:
azra_sah kaže: Pogledaj post

danas smo d0obili rezultate PH nalaza : Glioblastoma multiforme gradus IV.
Užasno mi je žao.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 07.07.2009., 09:36   #5658
glioblastom

Mojoj majci je juce uradjen CT glave. Inace u zadnjih par mjeseci ima jake glavobolje, prije 15-ak dana je pala u nesvjest (sumnjali su na mozdani udar). Juce je uradjen CT, gdje pise da bi navedena promjena najvjerovatnije odgovarala glioblastomu. Danas bi trebala ici na MR. Recite mi da li je moguce da to ipak nije glioblastom, moze li CT dijagnoza biti pogresna.
silk1 is offline  
Old 07.07.2009., 16:49   #5659
Quote:
silk1 kaže: Pogledaj post
Mojoj majci je juce uradjen CT glave. Inace u zadnjih par mjeseci ima jake glavobolje, prije 15-ak dana je pala u nesvjest (sumnjali su na mozdani udar). Juce je uradjen CT, gdje pise da bi navedena promjena najvjerovatnije odgovarala glioblastomu. Danas bi trebala ici na MR. Recite mi da li je moguce da to ipak nije glioblastom, moze li CT dijagnoza biti pogresna.
Jedina ispravna dijagnoza se postavlja po PHD analizi punktata ili tkiva koje je pri operaciji izvađeno. CT, PET CT ili MRI može jedino ukazati na tumorsku tvorbu po kojoj se po izgledu i smještaju, na temelju iskustva liječnika, može sumnjati u neku dijagnozu ali PHD je alfa i omega kod uspostave dijagnoze tumora tj. tipizacije tumora. Tip tumora diktira način liječenja.
Ako se na kraju uspostavi da se radi o glioblastomu, jako je važno da znaš da ništa ne bi mijenjalo na stvari da se stvar odmah dijagnosticirala prije mjesec dana u samom startu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 08.07.2009., 14:10   #5660
re

Hvala puno Ivanicapeca. Znaci konacna dijagnoza se postavlja nakon PHD analize.
silk1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.