Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2006., 09:34   #41
Quote:
LadyInRed kaže:
Ja bi ih se isto rado riješila. Koliko se ostaje u bolnici i da li mogu ubrzo nazad na posao i kako izgleda "oporavak" općenito? Bojim se da mi šef neće za to dati puno slobodnih dana
dva dana si u bolnici, a oporavak traje od 7 do 14 dana. ne znam točno šta ide pod "oporavak". pogledaj si malo na cybermedu, tamo ima dosta informacija.
sepiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 01:25   #42
limfni cvorovi

prije par godina sam isla doktoru zbog uvecanih limfnih cvorova.
imam 3 komada, dva na vratu-jako su mali, kojih 5 mm, jedan u preponi,taj je malo veci-1,5 cm.....
napravljene su pretrage, sve je ok, ne bole me.
rekla doktorica-necemo vaditi, nek oni samo budu i ne diraj ih....

i onda sam kroz par mjeseci isla doktoru zbog nekih izuzetno malih, sitnih kapilarica – 1 na trbuhu i 3 komada na ruci. nisu to obicne kapilarice, recimo onakve kakve neke zene imaju na nogama-velike-siroke.
ove moje su male, sitne i okrugle. jedan mm....
rekla doktorica-to su kapilarice, nije to nist...

i sad ja malo surfam i nadjem na netu neke poveznice izmedju toga..... i pitam se imam li razloga za brigu?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 06:46   #43
Koje poveznice si našla između limfnih čvorova i kapilara ?
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:53   #44
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Koje poveznice si našla između limfnih čvorova i kapilara ?
zaboravila sam url stranice na kojoj sam to procitala tako da ti ne bih znala odgovoriti....
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 03:54   #45
Imam i ja jedan limfni čvor,malo ispod ramena veličine graška.Ne boli me ako ne diram u njega.Limfociti u krvi su blago povećani.Ako dirnem ili pritisnem malo jače zaboli me.Operirao sam prije nekih 17,18,god.,nekoliko godina je bilo u redu,pa se povratilo i malo se raširilo.Sada stagnira već duže vrijeme tako da mi se ne dira baš u to.Vjerojatno bi još jedna operacija nakon nekoliko godina taj čvor još više raširila i uvečala s još nekoliko manjih.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 04:10   #46
Spomenuo si operaciju? Gdje i razlog?
Koliko sam mogla skužiti sada je problem s limfnim čvorićem veličine graška u predjelu ispod pazuha?
Ja sam prije odprilike tri tjedna bila na biopsiji limfnih čvorića ispod pazuha jer s obzirom na moju osnovnu bolest to je indicirano.
Preporučam pregled interniste i eventualno po potrebi punkciju čvorića
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:18   #47
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Spomenuo si operaciju? Gdje i razlog?
Koliko sam mogla skužiti sada je problem s limfnim čvorićem veličine graška u predjelu ispod pazuha?
Ja sam prije odprilike tri tjedna bila na biopsiji limfnih čvorića ispod pazuha jer s obzirom na moju osnovnu bolest to je indicirano.
Preporučam pregled interniste i eventualno po potrebi punkciju čvorića
Nije to bila nekakva operacija,to je doktor razrezao izvadio van i zašio sve s lokalnom anestezijom.Operirao sam zato jer me bolilo kad bih dirao u taj čvor.Nije ispod pazuha nego ispod ramena gdje počinje ruka s vanjske prednje strane tijela.Sada mi se ne operira jer mi stagnira i ne širi se.Pitanje je što bi dobio ponovnom operacijom.Vjerojatno kao i u prethodnoj operaciji bi mi bilo bolje nekoliko godina onda bi se raširilo još nešto više.
Srdačan pozdrav
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:24   #48
Da s eventualnom operacijom vjerojatno ništa no dobro bi bilo ako se radi o limfnom čvoru da se napravi punkcija.
Je malo boli no onda se pošalje na citološku analizu pa znaš uzrok.
Prvi put nakon operacije kaj je nađeno citološkom analizom?
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:46   #49
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Da s eventualnom operacijom vjerojatno ništa no dobro bi bilo ako se radi o limfnom čvoru da se napravi punkcija.
Je malo boli no onda se pošalje na citološku analizu pa znaš uzrok.
Prvi put nakon operacije kaj je nađeno citološkom analizom?

Doktor je rekao da će dati na analizu.Kad sam došao na kontrolu rekao je da je sve u redu,ali meni se čini po njegovom izrazu lica kad sam ga pitao da on to nije ni poslao.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:01   #50
Nažalost nije isključena niti ta opcija no opet vjerujem da se nebi baš igrao s tim
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:40   #51
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Da s eventualnom operacijom vjerojatno ništa no dobro bi bilo ako se radi o limfnom čvoru da se napravi punkcija.
Je malo boli no onda se pošalje na citološku analizu pa znaš uzrok.
Prvi put nakon operacije kaj je nađeno citološkom analizom?
Nisam znao da se citološkom analizom može odrediti uzrok.Koliko sam to pratio po netu smatra se da je uzrok nepoznat,ili možda griješim?
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:41   #52
Quote:
Marin 1 kaže: Pogledaj post
Nisam znao da se citološkom analizom može odrediti uzrok.Koliko sam to pratio po netu smatra se da je uzrok nepoznat,ili možda griješim?
ja sam isla na sve moguce pretrage.....
meni nikak nisu mogli otkriti uzork (isla sam i ja na citolosku analizu-punktaciju-to je to, jel? ).
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:45   #53
a limfni cvorici se mogu pojaviti iz nekoliko razloga-losi zubi, upala mandula, od zivotinja (pas, macka itd.).
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 16:50   #54
Prvo ako postoji nešto kaj bi si mi mogli protumačiti kao povečani limfni čvoriće svakak otiči doktoru da to pogleda.
Nije svaka izraslina povečani limfni čvor no ako nekej takvog postoji svakako prvo doktoru opče prakse a on će vidjeti dali je potrebna daljnja obrada.

Svakak ak se treba radi se punkcija i citološka analiza no prije toga obično se radi nekej bezbolnog poput ultrazvuka.

Pa recimo neki sažetak 1. do svojeg doktora.2 .po potrebi piše uputnicu za ultra zvuk.3 Ako se na ultrazvuku nađu povečani limfni čvorovi po potrebi se ordinira punkcija i radi se citološki nalaz.

Razloga za povečane limfne čvoriće ima stvarno puno pa teško je ovak nekej napamet nagađati.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 16:51   #55
ne znam za tablete. meni doktorica nist nije vezano za njih rekla.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 17:19   #56
Ne trebaš se Ana zabrinjavati neznam ni ja no tko zna možda i postoje
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 16:03   #57
Exclamation Oteklina kod limfnog čvora na vratu

Prije 3 tjedna mi se to pojavilo i boli me na dodir. Ne boli me limfni čvor već ta oteklina kraj njega. Nalazi se odmah ispod vilice. Oblika je kao kvržica. Nemam pokvarenih zubi na toj strani (bar mislim). Ništa drugo me ne boli, nemam nikakvih poteškoća sa grlom, ali imam kroničnih problema sa sinusima. Išao sam doktorici prije tjedan dana, vadio krv, sve u redu. Nisam dobio nikakvu terapiju. Rekla mi je ako mi ne prođe da dođem ovih dana. Baš mi se i ne ide opet.
Da li je netko imao nešto slično i kako se to liječi?
Molim savjet ako netko nešto zna o tome.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 16:06   #58
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Prije 3 tjedna mi se to pojavilo i boli me na dodir. Ne boli me limfni čvor već ta oteklina kraj njega. Nalazi se odmah ispod vilice. Oblika je kao kvržica. Nemam pokvarenih zubi na toj strani (bar mislim). Ništa drugo me ne boli, nemam nikakvih poteškoća sa grlom, ali imam kroničnih problema sa sinusima. Išao sam doktorici prije tjedan dana, vadio krv, sve u redu. Nisam dobio nikakvu terapiju. Rekla mi je ako mi ne prođe da dođem ovih dana. Baš mi se i ne ide opet.
Da li je netko imao nešto slično i kako se to liječi?
Molim savjet ako netko nešto zna o tome.
Tomek, morat ćeš opet do dr., nema ti druge. Može biti svašta i ništa, a ovak na pamet nema nikakvog smisla razglabat.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 16:06   #59
moze bit sto stvari, al za pocetak ti mogu rec da je to sto te boli - dobar znak.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 21:57   #60
da milijun stvari može uzrokovat limfadenopatiju...to što te boli na dodir je zapravo dobar znak,vjerovao ti il ne u da već je rečeno
ne bi loše bilo punktirat ako bol i otok ne spadnu uskoro
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.