Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2007., 00:22   #1
Trudnice s endometriozom

Cure, ima li neka od vas endometriozu i koja su vasa iskustva s trudnocom? Da li ste imal poteskoca ostat trudne, iznijet trudnocu itd.? Uzimate li neke biljne preparate? Ukratko, volila bih da se javite i pisite vasa iskustva.

Meni je dijagnozirana endo prije nekih 7 godina, na svu srecu imalasam samo jednu operaciju zbog ciste na jajniku. Ostala sam trudna ali imala spontani u 7 tjednu trudnoce Koliko ja znam endometrioza povecava nesto sanse za spontane, uf
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 14:29   #2
Ja godinama nisam mogla ostat trudna,prošla 2 IVF-a,da bih igrom slučaja promj.doktora koji mi je rekao (konačno!)da misli da imam endometr. i da bih to morala operirat.Zatrudnijela sam 5 mjeseci poslije operacije,prirodno....
Sada sam u 31-om tjednu,moram mirovat,ali to nema veze s endometr. već omešanim cerviksom.
Jedino što sam osjećala i još osjećam u pojed. periodima trudnoće kad se maternica valjda malo jače širi(malo nagliji rast) bolove u dijelovima gdje sam imala najviše endo-priraslica;valjda pritisak i rastezanje ožiljaka na tom mjestu.
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 16:31   #3
Imam endometriom na lijevom jajniku vec neko vrijeme. Kako nisam mogla zatrudniti jedno odredjeno vrijeme, gin mi je rekla da bi upravo to moglo biti razlog i da mi preporuca detaljne preglede i eventualno odrstanjivanje laserom. No, ubrzo nakon toga sam zatrudila prirodnim putem. Trudnoca mi je za pozelit, nemam nikakvih specijalnih problema, sad sam 31. tj. Trudnoca cak pogoduje susenju endometrioma jer se oni hrane menstrualnom krvlju, a kako nema menstruacije, suse se i odu kod poroda sa svom ostalom krvlju.
Poslat cu ti pp s nekim detaljima vezano za to sa stranice moje gin.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:56   #4
Hvala ti za odgovor,pogledat cu.ja se pokusavam hranit zdravo,mislim da mi puno estrogena dobivamoiz hrane npr.puretina bi trebala bit zdrava ali sam cula da perad pumpaju bas estrogenom tako da zadrze vodu i budu teze na vazi itd. na kraju ispada da bi trebali bit vegetarijanci?

ja se nadam da ce bit sve ok nakon ove kiretaze pa da cu moc skoro ponovo u akciju.kad citam vase postove utjesite me hvala
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 22:40   #5
Quote:
Ollantay kaže: Pogledaj post
Imam endometriom na lijevom jajniku vec neko vrijeme. Kako nisam mogla zatrudniti jedno odredjeno vrijeme, gin mi je rekla da bi upravo to moglo biti razlog i da mi preporuca detaljne preglede i eventualno odrstanjivanje laserom. No, ubrzo nakon toga sam zatrudila prirodnim putem. Trudnoca mi je za pozelit, nemam nikakvih specijalnih problema, sad sam 31. tj. Trudnoca cak pogoduje susenju endometrioma jer se oni hrane menstrualnom krvlju, a kako nema menstruacije, suse se i odu kod poroda sa svom ostalom krvlju.
Poslat cu ti pp s nekim detaljima vezano za to sa stranice moje gin.
I ja isto tako imam endometriom na lijevom jajniku i to veličine oraha ali.... zatrudnjela sam prirodnim putem 5 mj nakon što su mi doktori dali soluciju A (trudnoća) , navijali su za to, ili soluciju B(operacija) ako u roku od 3-4 mj ne uspijem zatrudniti. ( ja nisam odustala do 5. mj i ipak sam uspjela ) Sad sam u 5/5 tjednu trudnoće i nadam se da će i do kraja biti sve ok- vodim se kao visokorizična trudnoća i određeno mi je stroga kontrola svakih tjedan-dva max ali to je super
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 17:41   #6
Quote:
Ribicatt kaže: Pogledaj post
I ja isto tako imam endometriom na lijevom jajniku i to veličine oraha ali.... zatrudnjela sam prirodnim putem 5 mj nakon što su mi doktori dali soluciju A (trudnoća) , navijali su za to, ili soluciju B(operacija) ako u roku od 3-4 mj ne uspijem zatrudniti. ( ja nisam odustala do 5. mj i ipak sam uspjela ) Sad sam u 5/5 tjednu trudnoće i nadam se da će i do kraja biti sve ok- vodim se kao visokorizična trudnoća i određeno mi je stroga kontrola svakih tjedan-dva max ali to je super
Sad sam zbunjena. Imam i ja endometriozu jajnika. Na jednom veličine oraha, a na drugom veličina mandarine. Pregledala su me do sada 4 liječnika i niti jedan me nije proglasio visokom trudnoćom . Idem na preglede svaka 3-4 tjedna, radim normalno...
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 23:23   #7
Quote:
agni kaže: Pogledaj post
Sad sam zbunjena. Imam i ja endometriozu jajnika. Na jednom veličine oraha, a na drugom veličina mandarine. Pregledala su me do sada 4 liječnika i niti jedan me nije proglasio visokom trudnoćom . Idem na preglede svaka 3-4 tjedna, radim normalno...
Pa po onome što sam ja čitala, veličina i količina cisti ne mora nužno značiti i da je endometrioza uznapredovala, jer se to uglavnom određuje prema tumorskim markerima koje ja imam dosta i povišenom CA 125 koji je meni bio iznadprosječan 368 prilikom upale u 7. mj ( imala sam jaku M punih 9 i pol dana uz bolove da nisam mogla hodati, vozili su me u kolicima ) i onda se naglo smirilo prije 4 mj i doktori su se čudili da je odjednom sve ok, a sad se nadam da će ta cista i nestati...ali ona više nije glavni problem kod mene.....
Valjda sam zato visokorizična jer je meni Endometrioza već ulovila 2. stupanj razvoja što već okreće na neplodnost pa se Dr. čudio što sam uopće ostala trudna.....
Sad se samo nadam da će sve proći ok i da ću kasnije moći na operaciju normalno ako se endometriji ne povuku u trudnoći....

Eto nadam se da sam ti malo olakšala razmišljanje...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 15:02   #8
Hvala Ribicatt na pojašnjenju!
Ja nisam do trudnoće ni znala da ju imam (a zadnji pregled prije tudnoće mi je bio prije 9 mjeseci i tad ničega nije bilo).
Danas mi je dr. rekla da se ova manja cista skroz smanjila, a ova veća se drži na istom (sad sam u 15 tjednu). Ja se se nadam da će i ona nestati

Sretno s trudnoćom i neka endometriji nestanu !
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 18:49   #9
Quote:
agni kaže: Pogledaj post
Hvala Ribicatt na pojašnjenju!
Ja nisam do trudnoće ni znala da ju imam (a zadnji pregled prije tudnoće mi je bio prije 9 mjeseci i tad ničega nije bilo).
Danas mi je dr. rekla da se ova manja cista skroz smanjila, a ova veća se drži na istom (sad sam u 15 tjednu). Ja se se nadam da će i ona nestati

Sretno s trudnoćom i neka endometriji nestanu !

Ma sve je to ok
Dok god postoji barem 3% šanse ja ne odustajem.... pa sad kad sam uspjela... sve mora funkcionirati 100 % Tako i tebi držim fige
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 18:01   #10
da li je tko radio imunizaciju? aktvnu ili pasivnu..bilo koju?

kako stvari stoje, i kod manjeg stupnja endometrioze problematicno je da tijelo stvara antitijela na spermice i tako ne dolazi od ugnjezdjenja..cak i u slucaju da su jajne stanice kvalitetne.
mada naravno i sama endometrioza moze utjecati na kvalitetu jajnih stanica, pa tako i na zacece.

do sada nisam radila imunizaciju, ali se kljukam kolostrumom koji sadrzi prirodne imunglobuline, negdje sam na 360mg imunglobulina.. to bi spadalo u (prirodnu) pasivnu imunizaciju.
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 21.09.2010. at 18:07.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 18:30   #11
...počasni sam vlasnik endometrijoze već nekoliko godina,zbog nastanjivanja na mom desnom jajniku davnih dana je uklonjena skupa sa jajnikom (endometriozna cista),iza toga jedan spontani pa jedan porod (trudnoća uredna) i sad opet jedna trudnoća (sa laganim krvarenjima u 8 tj,koji su se smirili nakon dabrostona),da pače rekli su trudnoća je najbolji lijek za endometrijozu...tako da go for it bez straha....
Mama1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 09:08   #12
I ja sam imala veliki endometriom na jajniku...odstranjen je i do trudnoće sam bila pilule. Zatrudnila u prvom ciklusu! jhuhuhuhu,,,,a bila sam u stravičnom strahu!
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 19:09   #13
I ja imam endometriozu!! Mjerila sam ca125 i on mi je nizak, samo 16!! Imam 27g i htjela bih ostati trudna al vec 4mjeseca nista! Ima tko iskustva kakvog?
lara-petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 19:36   #14
molila bih ako neka od vas zna, meni je dijagnosticirana endometrioza ali nisam nikada imala cisti. samo se na jajnicima pojavljuju zarista s vrmeena na vrijeme. zna li neko kakav je onda sistem lijecenja?
ina-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 20:55   #15
Quote:
lara-petra kaže: Pogledaj post
I ja imam endometriozu!! Mjerila sam ca125 i on mi je nizak, samo 16!! Imam 27g i htjela bih ostati trudna al vec 4mjeseca nista! Ima tko iskustva kakvog?
Da li si se konzultirala sa svojim liječnikom što dalje? Kolika je cista, da li su ti predložili laparoskopiju ili...?

Quote:
ina-a kaže: Pogledaj post
molila bih ako neka od vas zna, meni je dijagnosticirana endometrioza ali nisam nikada imala cisti. samo se na jajnicima pojavljuju zarista s vrmeena na vrijeme. zna li neko kakav je onda sistem lijecenja?
Neznam kako se liječi ako se samo žarišta pojavljuju, nisam razumjela da li si trudna ili želiš ostati trudna jer ovo je topic o trudnicama s endo...

cure imate na ženskom zdravlju temu endometrioza koja je puno aktivnija i možda će vam koja od cura sa sličnim iskustvom bolje pomoći i prije odgovoriti.
brežanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 18:06   #16
hvala brezanka. znam da je ovo topic za trudnice sa endom. ali trazim odgovor gdje god stignem. a sto vise citam vise se brinem jos ne pokusavam ostati trudna ali nadam se da cu uskoro poraditi na tome, samo sto me vec strah nekog ishoda i problema sa kojima bih se mogla susresti.
naravno, uvijek me ohrabi ovakav topic, gdje su zene i pored svih ovih problema ostale trudne. nadam se da cu biti jedna od njih
ina-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 19:01   #17
Quote:
ina-a kaže: Pogledaj post
hvala brezanka. znam da je ovo topic za trudnice sa endom. ali trazim odgovor gdje god stignem. a sto vise citam vise se brinem jos ne pokusavam ostati trudna ali nadam se da cu uskoro poraditi na tome, samo sto me vec strah nekog ishoda i problema sa kojima bih se mogla susresti.
naravno, uvijek me ohrabi ovakav topic, gdje su zene i pored svih ovih problema ostale trudne. nadam se da cu biti jedna od njih
Evo ja sam jedna od tih žena koja je ostala trudna Znam da ima svakakvih priča, i ja sam svašta čitala, kad god sam upisala u google endometrioza, izbacilo mi je i neplodnost i bila sam uvjerena da ću imati problema sa začećem. Ja sam operirala prije 2 godine, i kad smo krenuli raditi na bebici uspjelo nam je nakon 7 mjeseci I znam još puno forumašica koje su trudne sa istom dijagnozom ili već imaju svoje mrve, tako da nemoj se obeshrabriti, porazgovaraj sa svojim ginekologom, bit će sve ok, samo se redovno kontroliraj. A kako su ti otkrili samo žarišta bez cisti? Jer meni su žarišta endometrioze po ostalim organima tek otkrili za vrijeme laparoskopije...
brežanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 21:48   #18
Halllo

Evo ja sam procitala vasa iskustva i isto tako imam pocetka za endometriozom....prva operacija mi je bila 2011 godine....operacija je bila laporaskopski...i prosla je u najboljem redu...poslije toga nisam odmah htjela na trudnocu...pa sam pila pilule....nazalost nisu bas pomogle....endometrioza se brzo vratila i ja sam hitno zavrsila nakon godinu dana (2012) na ponovnoj operaciji....naravno nakon oporavka su usljedile terapije sa hormonima...i sad sam ostala trudna...tocnije 6 tjedana sam trudna...doktorica me vodi pod rizicnom trudnocom..no ja nezelim na trudnicki..osjecam se jako dobro...i za sada nemam nikakvih poteskoca (ni bolovi, ni muka...)....hm pitam se kak je vama prosla trudnoca i koliko ste se cuvale...
Toonka28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 11:20   #19
Evo,i ja sam imala soluciju A(trudnoća) i B(operacija) i sad sam ravno 40tt!
u početku mi je bilo teško,no end.cista mi se počela smanjivati i neke druge tegobe su postale aktualnije(primjerice gest.dijabetes),a i dalje ima šanse da rodim prirodno i da sve prođe ok-samo sam pod malo većom kontrolom...
__________________
Oh honey pie ...
Faye Dunaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:43   #20
Quote:
brežanka kaže: Pogledaj post
Evo ja sam jedna od tih žena koja je ostala trudna Znam da ima svakakvih priča, i ja sam svašta čitala, kad god sam upisala u google endometrioza, izbacilo mi je i neplodnost i bila sam uvjerena da ću imati problema sa začećem. Ja sam operirala prije 2 godine, i kad smo krenuli raditi na bebici uspjelo nam je nakon 7 mjeseci I znam još puno forumašica koje su trudne sa istom dijagnozom ili već imaju svoje mrve, tako da nemoj se obeshrabriti, porazgovaraj sa svojim ginekologom, bit će sve ok, samo se redovno kontroliraj. A kako su ti otkrili samo žarišta bez cisti? Jer meni su žarišta endometrioze po ostalim organima tek otkrili za vrijeme laparoskopije...
Ginekolog je prilikom pregleda na ultrazvuku nasao zarista i onda potvrdio dijagnozu. Mene je stomak dugo bolio (jajnici, maternica) a nisu znali sta je. Taj doktor ja sa ultrazvucnim pregledom ustanovio da je endomatrioza. Ove godine sam promijenila doktora i otisla kod druge doktorice. Po njenom, ja sam savrseno zdrava zena po tom pitanju. Sad ne znam sta da mislim. Istina je da mene stomak i dalje boli. Pijem kontracpcijske pilule, jednom sam napravila prekid, i sada mi je jos gore,
ina-a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.