Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2010., 20:57   #1
Otpusno pismo

Dakle,da li svako novorodjenče mora dobiti otpusno pismo,ili to varira od bolnice do bolnice?

Ja sam za prvo dijete dobila otpusno pismo,imala je žuticu,za drugu bebu nisam dobila otpusno pismo,samo je u mojem op pisalo da je on rodjen
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:10   #2
i ja sam dobila samo jedno o. pismo, za sebe-gdje su navedeni i njeni podaci, težina, dužina..itd
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:13   #3
kada sam zvala i pitala zašto nisam dobila posebno op za njega,rekli su mi da za zdrave bebe ne izdaju op...
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:13   #4
mi smo dobili otpusni list

gdje je sve bilo navedeno dob kada je rođena, kakav porod je bio, koji je bio apgar, dužina, težina.. apgar po rođdnju, nakon 3 minuta pa nakon 5 minuta.. da li je primala kakvu terapiju i koju, u kojem stanju se otpušta

pa trebala bi dobiti barem Otpusnicu ako ne Otpusno pismo....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:18   #5
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
kada sam zvala i pitala zašto nisam dobila posebno op za njega,rekli su mi da za zdrave bebe ne izdaju op...
otpusno bi trebale dobiti sve bebe.Mi smo dobili i za njega i za mene.
Zdravo novorođenče, nakon tri dana pušteni kući, porod i trudnoća uredni
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:41   #6
ja sam isto pitala za otpusno za moju E i rekli su mi ako je beba skroz zdrava i nije dobivala nikakve antibiotike ni ništa da ne dobiva svoje otpusno a na mom je pisalo sve za nju i apgari i težina i dužina i sve sad
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:52   #7
mi smo dobili otpusno i tražili su me to isto otpusno i patronažna i pedijatrica i fizijatar na goljaku. mislim da bi neki papir da podacima morala dobit, ak niš drugo duljina, težina pri porodu, pri otpustu, apgar i dal je primila onaj vitamin K (ili šta već daju) i cjepivo, dal je rađena provjera sluha i sl.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:22   #8
ja sam to dobila u onoj zdravstenoj ona žuta što je kao bilježnica pa se upisuju podaci
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 23:10   #9
ja nisam dobila (Split, 2008), nego samo za sebe, a tamo je navedeno da je rođena carskim i apgar.

glupo mi je što ne piše da je bio hitni carski i da se nagutala mekonijske vode koju je bljucala + pedica u bolnici mi je drugi dan rekla da mi je dijete bilo depresivno
i ode ona. tek na moje pitanje zašto i kako, kaže od lijekova od opće anestezije + mekonijska plodna voda.
to nigdje ne piše!

i da, da nisam čitala to vražje otpusno pismo ne bi vidjela da sam ponovo anemična i da mi se preporučuje ferum lek, jer mi to nitko nije rekao.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 23:52   #10
Ja dobila oba puta posebno za sebe posebno za dijete (Vinogradska 2007 i 2010)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 09:12   #11
ja sam dobila samo otpusno pismo za sebe, tamo piše težina, dužina, apgar, vrijeme poroda i slično, a za dijete u onoj žutoj knjižici piše sve ostalo, da je primio vit. K, da je sluh kontroliran i u redu, koliki je bilirubin bio ( imao je blagu žuticu), kad da napravim uzv kukova i otpusne dijagnoze.
LaaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 09:53   #12
i ja dobila svoje otpusno pismo i od malog, u merkuru. na njegovom otpusnom pismu piše sve o porodu itd...i svugdje su me tražili to otpusno pismo kad smo išli na neke preglede i kontrole.
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 11:37   #13
Ja sam dobila otpusno pismo i za sebe i za sina, splitsko rodilište.

Doduše on je imao žuticu, ali bez obzira na to mislila sam da OP dobiju posebno beba i posebno mama.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:48   #14
Moja sestra je dobila samo otpusnicu za sebe i za dijete žutu zdravstvenu knjižicu, ali nije upisano da je dijete imalo žuticu i dosta toga manjka.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:31   #15
Rodila sam na SD u Zgb.-dobila otpusnicu za sebe,otpusno pismo podigla kasnije radi god. odmora ,a za dijete dobila otpusno pismo- kao obrazac izgleda gdje samo popune i poseban papir za patronažnu sestru-dijete je bilo skroz zdravo.
A žutu zdr. knjižicu također ispunili jer to dobije svako dijete po novom
__________________
20.07.2010. stiglo naše veliko sunce..neka svakim danom sjalo sve jače
16.01.2004. Natalija
14.03.2002. Luka
Željana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:10   #16
rodila sam u merkuru i dobila dva otpusna pisma.za sebe i Petra,možda to ovisi o bolnici ili doktoru?neki možda na naše otpusno napiše i podatke od bebice.
ivicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:37   #17
rodila u st, otpusno pismo dobila samo ja, sa podacima za bebu, visina i težina i ne znam šta još...nitko mi ga nigdje nije tražio
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:42   #18
Quote:
sssunchica kaže: Pogledaj post
ja sam isto pitala za otpusno za moju E i rekli su mi ako je beba skroz zdrava i nije dobivala nikakve antibiotike ni ništa da ne dobiva svoje otpusno a na mom je pisalo sve za nju i apgari i težina i dužina i sve sad
I beba i ja smo 5 dana bili na antibioticima i imala je žuticu pa sam samo ja dobila otpusno pismo gdje piše da je žensko, visina i težina i fototerapija...niš drugo
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 10:53   #19
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
I beba i ja smo 5 dana bili na antibioticima i imala je žuticu pa sam samo ja dobila otpusno pismo gdje piše da je žensko, visina i težina i fototerapija...niš drugo
bo kod nas su nam tako u bolnici rekli
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 09:11   #20
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
I beba i ja smo 5 dana bili na antibioticima i imala je žuticu pa sam samo ja dobila otpusno pismo gdje piše da je žensko, visina i težina i fototerapija...niš drugo
Vjerojatno je tako u KBC Osijek.
Recimo, pedijatrica je pitala moju sesru gdje piše koliki je bio bilirubin jer je vidjela da beba ima žuticu pa je sestra rekla da je slučajno pročitala kolike su bile vrijednosti jer nigdje ne piše, a pedijatrica to ne može u karton u pravilu upisati na rekla-kazala.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.