Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 21:53   #41
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
o radilici nitko niš ne govori!
jedna bregasta je otišla; ventili u banani no jedna bregasta još vrti-mislim ja citiram majstora a pojma nemam o čemu priča

znam da može tak ofrlje složiti auto no ne preporuča a i ja sam mu odmah rekla neka ide novi motor (koji i on sam preporuča)...

...sad zaboravih ga pitati jel taj "novi" motor teško naći..mislim nije baš da ih ima sam tak za kupiti ili?

o odabiru - tu se neću petljati jer se u motor kužim samo da je benzinac, 1.6 i mislim da ima 12 ventila....
ima 8 ventila. bila je pred kraj proizvodnje 16v verzija, sa 77kw, ali mislim da je tvoj 8v(74kw), inače, isti motor je bio i u audiju a3, a4, škodi octaviji, seatu toledu i leonu, vw passatu, bori, a negdje 96' se pojavio i u golfu III
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 23:49   #42
Nek to mestar malo poslika ha

16v je lako moguće. Bregasta je mozda pukla jer je prva zaribala posto neke glave i nemaju lezajeve za bregastu.
ako je 8v onda je pronalazak motora laksi tj jeftiniji..

16v mislim da ima alu blok pa se na alu bloku radilica neskida jer se sve ivitoperi.... tako da se u VW-a navodi da treba narucit nov blok u kojem je vec radilica. (službena papirologija)


Nebi nista mnogo govorio jer vidim sve se reklo a i pametovalo se


Sretno
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:46   #43
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
kad ostanu bez ulja raspadnu se ko da su od pekmeza!

Jer čim se njoj auto ugasio, vjerovatno je nešto puklo... jer da nije puklo, i dalje bi radio...

A pitanje je KOLIKO DUGO JE LAMPICA SVIJETLILA PRIJE TRENUTKA ŠTO JE Stonecold to primjetila

Mogla je svijetlit 5 kilometara jer ljudi imaju naviku gledat samo u cestu
nemoj pricat gluposti ako neznas.
auto radi i kada fali pola ulja u njemu.

jel ti se kada desilo da ti zariba auto ? jel si mogao verglat ?

drugo , imam novog pasata kojem je lampica od ulja prosvjetlila na 5000km i vozio je 200km autoputa bez greske i nije bilo nikakvih posljedica
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:55   #44
da, to je jako pametno vozit sa upaljenom lampicom 200km

to možeš radit jedino ako znaš da lampica laže i da je tlak ulja OK, znači imaš manometar ili sl.

lampica ne znači da nema ulja nego je tlak ulja prenizak
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:01   #45
Quote:
flexo kaže: Pogledaj post
da, to je jako pametno vozit sa upaljenom lampicom 200km

to možeš radit jedino ako znaš da lampica laže i da je tlak ulja OK, znači imaš manometar ili sl.

lampica ne znači da nema ulja nego je tlak ulja prenizak

hebiga, garancija

sve ovisi od auta do auta, na nekima se lampica pali na minimumu a na nekima kad fali pola.
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:04   #46
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
nemoj pricat gluposti ako neznas.
auto radi i kada fali pola ulja u njemu.

jel ti se kada desilo da ti zariba auto ? jel si mogao verglat ?

drugo , imam novog pasata kojem je lampica od ulja prosvjetlila na 5000km i vozio je 200km autoputa bez greske i nije bilo nikakvih posljedica

Bravo majstore. Vozio 200 km po autoputu sa upaljenom lampicom od ulja

I kako znaš da nema posljedica, posljedice će biti dugoročne, pogotovo ako je tvoj odnos prema autu takav kako si ga tu u par riječi opisao.

Žalim onoga tko će od tebe za koju godinu kupiti Passata
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:05   #47
upalila ti se žuta lampica i s njom si mogao voziti jer je ona samo obavjest, s crvenom ti komp nebi dao da toliko voziš...
a i garancija ti neće pokriti štetu uzrokovanu potrošenim uljem!
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:06   #48
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
drugo , imam novog pasata kojem je lampica od ulja prosvjetlila na 5000km i vozio je 200km autoputa bez greske i nije bilo nikakvih posljedica
Ja bih šutio kao zaliven da sam to napravio, a ti postaš na forum.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 17:20   #49
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
nemoj pricat gluposti ako neznas.
auto radi i kada fali pola ulja u njemu.

jel ti se kada desilo da ti zariba auto ? jel si mogao verglat ?

drugo , imam novog pasata kojem je lampica od ulja prosvjetlila na 5000km i vozio je 200km autoputa bez greske i nije bilo nikakvih posljedica
JA neznam kaj si ti cito ovdje????? Golf je osto bez ulja!!!!!A to da auto radi kad ima i pola ulja u njemu fakat nisam znao!!!!!!Svaka ti cast kaj si nas prosvijetlio!!!!!! Na staroj ajkuli (bmw iz 86) mi je znalo u masini ostat i po litra ulja koliko ga je pio (auto je bio tak i tak za otpis) a iso je ko zmaj he he. Ja mislio da auto nece upalit ako ulje nije na max Radje se "brini" o svom passatu i dalje,,,
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:11   #50
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
ima 8 ventila. bila je pred kraj proizvodnje 16v verzija, sa 77kw, ali mislim da je tvoj 8v(74kw), inače, isti motor je bio i u audiju a3, a4, škodi octaviji, seatu toledu i leonu, vw passatu, bori, a negdje 96' se pojavio i u golfu III
- ima 16 ventila....

e da, na svu moju sreću nije pukla ni bregasta niti ništa strašno..
...naime zamrzao se neki ventil i ulje je izbilo na motor - majstor je to uočio nakon ponovne detaljnije provjere...
...sad je to popravljeno, promijenili mi remene, nalili ulje i mogu se voziti..jedino moram intenzivnije provjeravati ulje da opet ne isteče nekud nekako...
..e da i nema zujalicu koja bi zujala kad nema ulja....
..hvala svima na savjetima i puunoooo hvala!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:13   #51
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Ja bih šutio kao zaliven da sam to napravio, a ti postaš na forum.
po čemu si se onda osjetio pozvan da postaš uopće na ovu temu?
thnx anyway!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:18   #52
o thanx God...1 čađavac manje na cesti...ps...da ti nisi sipala mozda ELF suncokretovo ulje?
sparc0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:20   #53
Quote:
sparc0 kaže: Pogledaj post
o thanx God...1 čađavac manje na cesti...ps...da ti nisi sipala mozda ELF suncokretovo ulje?
- ne obično sipam sojino..cure iz kvarta kažu da je najbolje to..no nije ga bilo u Getrou pa sam ovaj put usipala biljno...
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:45   #54
...nebi me čudilo ni da si sipala sojino... kao došla u kaufland i traži sojino ulje 5w40 ,a ujedno može poslužit i za podmazivanje TJELESNIH ŠUPLJINA pri nasrtaju partnera
sparc0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:53   #55
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
drugo , imam novog pasata kojem je lampica od ulja prosvjetlila na 5000km i vozio je 200km autoputa bez greske i nije bilo nikakvih posljedica
pretpostavljam da je i službeni auto u pitanju..nego,ajd daj mi broj šasije ako nije problem-za slučaj da netko od meni bližih bude kupovao takav auto za par godina.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:57   #56
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
- ima 16 ventila....

e da, na svu moju sreću nije pukla ni bregasta niti ništa strašno..
...naime zamrzao se neki ventil i ulje je izbilo na motor - majstor je to uočio nakon ponovne detaljnije provjere...
...sad je to popravljeno, promijenili mi remene, nalili ulje i mogu se voziti..jedino moram intenzivnije provjeravati ulje da opet ne isteče nekud nekako...
..e da i nema zujalicu koja bi zujala kad nema ulja....
..hvala svima na savjetima i puunoooo hvala!
evo ipak nije bilo tako strašno, niti je bilo potrebe za kreditima po banci
...obično kad svi govore da slijedi najgore, onda baš nebude! sve su to murphyevi zakoni
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:57   #57
A zašto se toliko čudite ovome s Passatom što je napisao ovo za uključenje lampice na 5000 km? To uopće nije rijedak slučaj kod novih TDI motora u fazi razrade motora, dok imaju prvo ulje i dok ulja i goriva troše nešto više. To je normalna stvar, ulja se nadoda i vremenom motor dođe na svoje. I da, bez ikakvih posljedica.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:57   #58
Quote:
sparc0 kaže: Pogledaj post
...nebi me čudilo ni da si sipala sojino... kao došla u kaufland i traži sojino ulje 5w40 ,a ujedno može poslužit i za podmazivanje TJELESNIH ŠUPLJINA pri nasrtaju partnera
-skidam kapu...kužiš se u ulje!
ajmo brzo na romobil i crta!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:00   #59
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da je i službeni auto u pitanju..nego,ajd daj mi broj šasije ako nije problem-za slučaj da netko od meni bližih bude kupovao takav auto za par godina.
- ne nije službeni auto i ne kužim zašto se svi vi "znalci" sad javljate sa spikom "glupo žensko" a kad mi je trebala pomoć šutili ko hmmm...

- lako je bitigeneral poslije bitke!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:01   #60
Quote:
getriba_ kaže: Pogledaj post
evo ipak nije bilo tako strašno, niti je bilo potrebe za kreditima po banci
...obično kad svi govore da slijedi najgore, onda baš nebude! sve su to murphyevi zakoni
hvala Bogu!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.