Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 19:56   #1001
Quote:
itoru kaže: Pogledaj post
Zna tko da li u Rijeci ima za kupiti Lowa gojzerica? Google mi samo izbacuje Promontana, Zagreb.
Koliko znam - nema.

Quote:
kakokokakaka kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, vidim puno hvale za Alpinine Tibet -ke, i totalno se zagrijah. Nažalost, kad sam ih probala u trgovini, preuske su mi, nabijaju mi mali prst. Isto tako i Nepal. Ne pomaže ni veći broj. Kakva su iskustva s ugazivanjem, ima li nade da bi se mogle raširit hodanjem? Te mi se po svemu ostalom najviše dopadaju, koža, bez puno điđa-miđa i šavova, jednostavne, robustne, takve hoću, samo malo šire!
Probala sam i Namib, i te su mi udobnije ali imaju tekstila, pa mi ne izgledaju tako pouzdano za cjelodnevno bauljanje po mokrom, brrr, snijegu.
Razgazit će se sigurno ali nekako sumnjam da će se oko prstiju dovoljno raširiti da te ne nabijaju više. :dunno: Kako god, i da se razgaze kroz neko vrijeme do tad bi ti bila patnja nositi ih.
Meni su Nepal oko prstiju taman ali mi je ostatak malo preširok (ma koliko ih stegnuo).

Nego, ima tko Garmont cipele/tenisice, kupio bi za stalnu uporabu pa me zanima koliko traju i sl. Kažu po netu ljudi da su im dobre i da traju... :dunno:
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:07   #1002
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Nego, ima tko Garmont cipele/tenisice, kupio bi za stalnu uporabu pa me zanima koliko traju i sl. Kažu po netu ljudi da su im dobre i da traju... :dunno:
Za ove sam dobio preporuke: http://www.iglusport.hr/proizvodi.asp?id=1247. Kupio sam ih, ali su mi premale, pa ako nosiš broj 43, javi se. Malo sam ih nosio i djeluju udobne i čvrsto napravljene.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:08   #1003
Quote:
kakokokakaka kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, vidim puno hvale za Alpinine Tibet -ke, i totalno se zagrijah. Nažalost, kad sam ih probala u trgovini, preuske su mi, nabijaju mi mali prst. Isto tako i Nepal. Ne pomaže ni veći broj. Kakva su iskustva s ugazivanjem, ima li nade da bi se mogle raširit hodanjem? Te mi se po svemu ostalom najviše dopadaju, koža, bez puno điđa-miđa i šavova, jednostavne, robustne, takve hoću, samo malo šire!
Probala sam i Namib, i te su mi udobnije ali imaju tekstila, pa mi ne izgledaju tako pouzdano za cjelodnevno bauljanje po mokrom, brrr, snijegu.
Probaj u Vrhuncu Salewine modele. Oni navodno imaju i modele koji su širi. Jedan kolega iz pl. društva je imao isti problem i našao je odgovarajuće Salewine.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:35   #1004
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Probaj u Vrhuncu Salewine modele. Oni navodno imaju i modele koji su širi. Jedan kolega iz pl. društva je imao isti problem i našao je odgovarajuće Salewine.
Moje niske Salewe kupljene ovo ljeto kod njih su baš uske i bojim se da sam pogriješila što sam ih kupila Model je uzak/dugačak, nosila sam ih svega par puta pa još ne znam hoće li se i koliko razgaziti.

Al svakako treba pitati za štogod široko, očito imaju.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:36   #1005
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Za ove sam dobio preporuke: http://www.iglusport.hr/proizvodi.asp?id=1247. Kupio sam ih, ali su mi premale, pa ako nosiš broj 43, javi se. Malo sam ih nosio i djeluju udobne i čvrsto napravljene.
E jebiga, meni treba minimalno 47/48. Najveće što imaju su 13 1/2 (1/3) pa mislim da će mi i te biti premale ali hvala na ponudi.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:48   #1006
Hm, fala ljudi na savjetima, pogledaću te Salewine i još štogod ako budem imala priliku, i ako naletim na neki popust. Bauljam često po brdima, svaki vikend skoro, pa mi trebaju relativno dobre gojze, ali su brda uglavnom "pitoma" (Rijeka i okolica, Gorski Kotar, Učka...) pa bi mi financijski plafon bio oko 1000, a s 1200 kn bi već popucala žbuka...
kakoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 08:42   #1007
ja sam kupio Salewine i moram ih pohvaliti.

u biti nosim broj cipela 48, a tražio sam tvrđe gojze za zimu. oprobao sam sve modele u svim mogućim trgovinama u zagrebu, i sve mi je bilo premalo osim salewe: jedino su oni imali broj 48.5 koji mi je bio taman. od ostalih proizvođača imaju najveći 48, koji mi je taman kod nekih ljetnih gojzi, ali kod zimskih palac uvijek dodiruje vrh...

viva!
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 15:06   #1008
Pozdrav!

Muž je terenac (geometar) i uglavnom se kreće offroad kamenjari i slična područja. Do sada smo kupovali Adidasove gojze s kojima je bio najzadovoljniji, a sada ih više ne možemo naći nigdje. Imao je i Alpinine za koje smo dali cca 1000KN ali su se raspale nakon 4 mjeseca. Odljepio se đon i naspram Adidasovih nisu bile ni u pola udobne (tako on kaže). Sada smo opet u potrazi jer se zadnjem paru Adidasovih gojzi raspukao đon po sredini i sad ima krater. Može preporuka za gojze da ne koštaju kao sv.Petra kajgana i da s njim može po mokrom, po suncu, kamenjaru, sva godišnja doba...
Zahvaljujem unaprijed!
__________________
I`m a hopeless romantic with a dirty mind who has high standards.
*Dragonlady* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 09:04   #1009
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Koliko znam - nema.

Nego, ima tko Garmont cipele/tenisice, kupio bi za stalnu uporabu pa me zanima koliko traju i sl. Kažu po netu ljudi da su im dobre i da traju... :dunno:
Ja imam upravo te Dragontail i evo nakon 5 godina i par tisuća protrčanih (proplaninarenih) kilometara su se raspale i moram kupit nove. Ako ti tribaju izdržljive cipele moja preporuka za njih.
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 14:22   #1010
Quote:
Planinarenje kaže: Pogledaj post
Ja imam upravo te Dragontail i evo nakon 5 godina i par tisuća protrčanih (proplaninarenih) kilometara su se raspale i moram kupit nove. Ako ti tribaju izdržljive cipele moja preporuka za njih.
To, puno hvala!
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 23:17   #1011
Quote:
Traper kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam u potrazi za kvalitetnom obucom kojoj ovo ZG vrijeme ne pricinjava problem, bacio sam se u potragu i zapikirao slicne, pa me zanima iskustvo iz prve ruke?!
Kakva je kvaliteta, jel odoljevaju ovoj bljuzgi vani?
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:33   #1012
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam u potrazi za kvalitetnom obucom kojoj ovo ZG vrijeme ne pricinjava problem, bacio sam se u potragu i zapikirao slicne, pa me zanima iskustvo iz prve ruke?!
Kakva je kvaliteta, jel odoljevaju ovoj bljuzgi vani?
Sa gojzama sam zadovoljan (još ih nisam nosio po bljuzgi i jako mokrome), a po gradu nosim stare tak da
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:57   #1013
Šta kažete iskusni planinari...može li ženska gojzerica na mušku nogu?

Zanima me planikin Epir model gojze. Kako je moja noga manja od najmanjeg broja Epir gojzi, dali bi mi odgovao Kanin ledy model? Cipela je vanjskim izgledom ista.
burny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:45   #1014
nisam neki ozbiljan planinar - po suhom vremenu planinarim u robusnijim tenisicama. s obzirom na rijetke potrebe nisam spreman (ako se bas ne mora) izdvojiti veci novac na gojzerice - ima li smisla kupiti neki no name model za 300-400 kn u "jeftinijim" trgovinama ili nece izdrzati par izleta godisnje?
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 09:56   #1015
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
nisam neki ozbiljan planinar - po suhom vremenu planinarim u robusnijim tenisicama. s obzirom na rijetke potrebe nisam spreman (ako se bas ne mora) izdvojiti veci novac na gojzerice - ima li smisla kupiti neki no name model za 300-400 kn u "jeftinijim" trgovinama ili nece izdrzati par izleta godisnje?
moja žena je povremeni planinar, i prije 3-4 godine je kupila neke alpinine gojze za 250 kn na akciji, i još uvijek je dobro služe :-)
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 14:09   #1016
Mrzim čavle

nema ukupno 20 puta da sam ih obuo, jedva su se razgazile, i jučer dok sam bauljao zasnježenim putićima stanem na čavao. Reagirao sam dovoljno brzo pa se nije zabio u stopalo, iako me malko bolilo mjesto, i odmah sam isčupao čavao van. Sad sam opet malo prohodao, i vidim da se na čarapi (uzeo sam bijelu radi lakše detekcije) pojavila smeđa flekica S vanjske strane ne vidim ništa, đon još uvijek izgleda kao da ciple nisu nikada nošene jer hodam uglavnom samo po snijegu u njima, i ne primjetim rupu, ali kako stvari stoje mogu očekivati samo sve više vode u cipeli Imate li ideju kako pokrpati rupu, ili su cipele ?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 16:46   #1017
Odnesi postolaru, možda se da nešto srediti.
Ili vulkanizeru.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 17:56   #1018
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Odnesi postolaru, možda se da nešto srediti.
Ili vulkanizeru.
To sam i ja pomislio. Imaju nekakve zakrpe što se provuku kroz rupu Ah, joj, skočiti ću do postolara po neku informaciju.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 14:35   #1019
Upravo sam dobio aukciju na ebayu za Scarpa Cumbre za 100 funti. Izgleda da sam super prošao . Inace Scarpa cipele su mi uvijek najbolje bile, uz La Sportivu, i sada imam Scarpa Manta gojze i mogu reći da su mi super služile zadnjih 5 godina, ali vrijeme je za nove .

Što su nijemci u auto industriji to su talijani u planinarskoj obući :-P.
__________________
INTP | You're the current high bidder! |
Elektricni_Coban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:12   #1020
Quote:
Elektricni_Coban kaže: Pogledaj post
Upravo sam dobio aukciju na ebayu za Scarpa Cumbre za 100 funti. Izgleda da sam super prošao . Inace Scarpa cipele su mi uvijek najbolje bile, uz La Sportivu, i sada imam Scarpa Manta gojze i mogu reći da su mi super služile zadnjih 5 godina, ali vrijeme je za nove .

Što su nijemci u auto industriji to su talijani u planinarskoj obući :-P.

Koja su još dodatna davanja na tu cijenu...carina, pdv?

Pitam, jer se i sam odvažujem zbog slabe ponude na sličnu kupnju.
burny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.